Наблюдения и размисли

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Наблюдения и размисли

Мнение от Iso »

Скъпи колеги, струва ми се, че напоследък производителите на бира се "борят" да ни откажат от този вреден порок. През последните 3-4 месеца си пазаря "мека" биричка, различни сортове и срещам едно и също затруднение - не мога да отворя капачката с ръка, а използвам клещи, чираци, менгеме, ножове и други подръчни средства. Това означава или, че съм омекнал като печен праз или, че производителите се презастраховат против проблеми при транспорта. През времето на наблюдението ми имам един случай на рекламация за бутилка от 1л. тъмно пиво на известна наша бира, която първо ми намокри седалката на колата, а след като я отворих и опитах имаше вкус на дегазирана, блудкава пикня. Предполагам не съм бил единствения потърпевш, но седмица - две след това установих, че ми е необходим, понякога (по-често от преди) но не винаги, инструмент за да си отвора PVC бутилката за бира.

Вие имате ли подобни наблюдения?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от babydoctor »

Не бой се, не си омекнал - същите проблеми имам с отварянето на Тоник за джина. А от 10+ години бира си купувам само в кутийки и само Старопрамен, а ако няма - Шуменско или Загорка...Пия бавно, ако взема по-голяма разфасовка, трябва да седна до хладилника...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от Драго »

Пичове нема какво да го мислите - омекнали сте и това е :D
:tup:
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2094 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от Ilian70 »

Зимата рано ни хвана в снежната си хватка и очаквам до края на февруари да започнат да се отварят бири и швепсове с брадвата, на дръвника. :D
Весело посрещане на коледните и новогодишни празници, другари! :D
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от babydoctor »

Абе, светли празници се задават, като се замисля, кви бири, кви 5 лева, освен сутрин за изтрезвяване...Виже какво е навън...Съберете се със семейството и приятели - Пиер Смирноф, Джак Даниелс, Джони Уокър...Некое бело и черно коте може да си гушнете за уют, не забравяйте и старите си учители... Па и бай Гроздан включете, нищо, че синът му академик Неделчев се изгуби некъде из Соц-а. Хай наздраве и весели празници, приятели! :D :tup: :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от Драго »

По добро от дамаджана, с тапа от какалашка, обвита грижовно с вестник няма - пробвайте и кажете как е :tup:

Весели празници :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от babydoctor »

Е, това си е класика, като се гътне Прасчо и първите мръвки зацвърчат...Отел от северозапада, памид от Тракия, Алжирката на Странджа-Сакар, Станимашката малага,, Осмарския пелин...Ееееех...Пак наздраве
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Наблюдения и размисли

Мнение от Iso »

Наздраве! Амин! :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”