Спиране на Google+ за лични потребителски профили

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Спиране на Google+ за лични потребителски профили

Мнение от jagger1 »

Който имал G+ профил - имал. След 02 април 2019 г. - ТЦъ.

Текст на съобщението:
Спиране на Google+ за потребителски (лични) профили на 2 април 2019 г.
30 януари 2019 г.
През декември 2018 г. обявихме решението си да спрем Google+ за потребители през април 2019 г. поради слабата употреба и предизвикателствата, свързани с поддържането на успешен продукт, който да отговаря на очакванията на потребителите. Искаме да ви благодарим, че бяхте част от Google+, и да ви информираме за следващите стъпки, включително как да изтеглите снимките си и друго съдържание.

На 2 април профилът ви в Google+ и всички създадени от вас страници в Google+ ще бъдат спрени и ще започнем да изтриваме съдържанието от потребителските профили в Google+. Снимките и видеоклиповете от Google+ в архива на албумите и страниците ви в Google+ също ще бъдат изтрити. Можете да изтеглите и запазите съдържанието си до април. Имайте предвид, че снимки и видеоклипове с резервни копия в Google Снимки няма да бъдат изтрити.

Процесът на изтриване на съдържанието от потребителските профили в Google+, страниците в Google+ и архива на албумите ще отнеме няколко месеца и съдържанието може да продължи да съществува през този период. Потребителите например ще могат все още да виждат части от профилите си в Google+ чрез регистрационния файл за активността, а част от потребителското съдържание в Google+ може да продължи да се вижда от потребителите на G Suite, докато Google+ за потребители не се изтрие.

От 4 февруари повече няма да можете да създавате нови потребителски профили, страници, общности или събития в Google+. Вижте пълния списък с ЧЗВ за повече подробности и актуална информация относно затварянето.

Ако сте собственик или модератор на общност в Google+, можете да изтеглите и запазите данните за общността си в Google+. От началото на март 2019 г. ще бъдат достъпни за изтегляне допълнителни данни, включително автор, основен текст и снимки за всяка публикация в публична общност. Научете повече

Ако влизате в сайтове и приложения с бутона Google+ Вход, той вече няма да работи и в отделни случаи може да бъде заменен с бутон за вход с Google. Пак ще можете да влизате с профила си в Google навсякъде, където видите бутон за вход с Google. Научете повече

Ако използвате Google+ за коментари на ваши или други сайтове, тази функция ще бъде премахната от Blogger до 4 февруари, а от други сайтове – до 7 март. Изтриването на всички ваши коментари в Google+ от всички сайтове ще започне на 2 април 2019 г. Научете повече

Ако сте клиент на G Suite, продуктът Google+ ще остане активен за профила ви в G Suite. За повече информация се обърнете към администратора си на G Suite. Също така можете да очаквате скоро нов изглед и нови функции. Научете повече

Ако сте програмист и използвате приложния програмен интерфейс (API) на Google+ или Google+ Вход, кликнете тук, за да разберете как ви засяга това.

Екипът на Google+ ви благодари, че превърнахте Google+ в толкова специално място. Благодарни сме на талантливата група от творци, на тези, които изграждаха общности, и на активните умове, които превърнаха Google+ в свой дом. Без вашата страст и всеотдайност нямаше да бъде същото.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Спиране на Google+ за лични потребителски профили

Мнение от sandista »

Това се знае от доста време :)
Проблема се решава с 5$ за G-Suite на месец.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Спиране на Google+ за лични потребителски профили

Мнение от Павел Иванов »

То па един проблем липсата на Google+ :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Спиране на Google+ за лични потребителски профили

Мнение от jagger1 »

Павел Иванов написа:То па един проблем липсата на Google+ :roll:
А бе не е никакъв проблем. При мен съобщението на страницата ми се появи в средата на февруари, а гледам, че е от декември галимацията. Та, по-скоро, който не е разбрал, да има време да си прецени, дали ще си свали инфо, което е качил и на което държи да бъде запазено лично за него си. Другото е, да си свали контактите, на които държи. Има и още един момент, който засяга форумите: ако някой е качвал снимки директно в G+ и след това ги е линквал тук в някоя тема, снимките ще изчезнат от темите. То не е за сефте, ама да се знае :D .

Та не сме заритали за Google+, че няма да го има. Лично за мен беше една идея по-добре от Фейса, който аз ненавиждам като платформа и никога няма да се регистрирам. Между другото, при едно ровичкане по НЕТ-а преди време ми беше излязла една регистрация за Фейсбук с моя НИК - Miro Jagger, което ме учуди, но това НЕ СЪМ АЗ!!! Аз регистрация във Facebook нямам!

Та споко. Няма трагедия с G+ :lol: :tup: :fish15:
Поздрави.
Миро
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Спиране на Google+ за лични потребителски профили

Мнение от sandista »

Има трагедия в SEO средите до колкото чувам :) Доста high authority backlinks ще изчезнат след спирането му :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”