За всички, които четат тук

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

За всички, които четат тук

Мнение от Алеко »

Мили приятели!
Кой от нас не се е кискал като ощипана ученичка, четейки някой разказ на Любака Уисконсинов или на Акулензис Сандански?
Кой не е падал от стола заради Ивановите драсканици или щуротиите на Корсмена-Фантома?

В тази връзка имам една молба, по-точно едно предложение. Бях го отправил още Пр. Х. (Преди хакерите):

Да съберем парици и да издадем тези шедьовЪри на рибарския разказ в добрия стар книжен вариант. Защото думите отлитат, а написаното остава. Ама не написаното във виртуалното пространство, а онуй - по старомодному, на хАртия. А и никога не можем да се застраховаме и опазим от нова хакерска атака.

Моля ви, мислете по въпроса.
Последно промяна от Алеко на Съб Мар 05, 2005 12:32, променено общо 1 път.
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Кажи някаква сума ПиАре? :lol: Нямам представа от тези работи! :oops:
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

ре

Мнение от ©тефанаки »

Алеко, идеята ти не е лоша, ама докато се организира това ...
Не е ли по-лесно от време на време някой да се загърбва да архивира информацията на СД?
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Re: За всички, които четат тук

Мнение от vikik »

Алеко написа:Мили приятели!
Кой от нас не се е кискал като ощипана ученичка, четейки някой разказ на Любака Уисконсинов или на Акулензис Сандански?
Кой не е падал от стола заради Ивановите драсканици или щуротиите на Корсмена-Фантома?

В тази връзка имам една молба, по-точно едно предложение. Бях го отправил още Пр. Х. (Преди хакерите):

Да съберем парици и да издадем тези шедьовЪри на рибарския разказ в добрия стар книжен вариант. Защото думите отлитат, а написаното остава. Ама не написаното във виртуалното пространство, а онуй - по старомодному, на хАртия. А и никога не можем да се застраховаме и опазим от нова хакерска атака.

Моля ви, мислете по въпроса.
Става
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

За какво да събираме пари? Събирайте историйките и накрая се ходи при издател, с когото се водят преговори, ако не сколаса - при друг - и така.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Lubo написа:За какво да събираме пари? Събирайте историйките и накрая се ходи при издател, с когото се водят преговори, ако не сколаса - при друг - и така.
ЗА издаването...не е безплатно!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Иво написа:
Lubo написа:За какво да събираме пари? Събирайте историйките и накрая се ходи при издател, с когото се водят преговори, ако не сколаса - при друг - и така.
ЗА издаването...не е безплатно!
Ами нали за това се ходи при издател бре :wink: Той плаща разходите, и после събира приходите от продажби, заплащайки естествено хонорар на авторите. Ако не се намери издател, се търси спонсор, да финансира тиража срещу реклама.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Е ако не се намери... ние можем да спонсорираме цялата работа "самосиндикално" ! :lol:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Аз лично смятам че не е нужно да спонсорирам издаването, при положение че историите така и така си ги имам. Тук става въпрос те да достигнат до голям кръг от хора. Издаването на тиража няма да е евтино. Затова трябва да се намери човек който ще го финансира, и след това да си върне парите с печалба (ако даде господ). Тук не става въпрос да съберем 500 лева в дарителска инициатива. Няма да стигнат. Трябва да намерим издател или спонсор. А и някой питал ли е авторите дали са съгласни? Туй то!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Чакайте да запаля ламБата, че разбирам малце от този бизнес. :idea:

Готов съм да се обзаложа, че няма да се намери издател, който да издаде такава книга ей така, само с надеждата, че ще я продаде после. В България така се действа само за Гришъм, Кланси и Нора Робъртс. Всичко, което не е от някой световноизвестен автор, излиза почти като самиздат, т.е. в една или друга форма - със спонсори например - авторите си плащат за удоволствието да видят написаното от тях в книжна форма.

Ето защо ви призовах за събиране на парици. Архивирането на СиДи си е едно, ама друго нещо си е да разгърнеш след десетина-двайсет години една книжчица, нали?!
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Любака е ПРАВ требва много мангизи за тая работа а за да е рентабилно трябва и тиража да е големичък така че това е начина, питат се авторите, и при издателите аз лично познавам няколко и мога да лобирам,мога и да я странирам тази книжка, но първата стъпка е да се питат авторите!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Добре.

Любак, Акуло, и всички вие, чиито истории са събрани тук,

Съгласни ли сте да ви публикуваме писаниците в книжна форма, без да искате хонорар за това?
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

vikik написа:Любака е ПРАВ требва много мангизи за тая работа а за да е рентабилно трябва и тиража да е големичък така че това е начина, питат се авторите, и при издателите аз лично познавам няколко и мога да лобирам,мога и да я странирам тази книжка, но първата стъпка е да се питат авторите!
Предпечата го уредихме. Въпросът е колко пари ще излезе тиража в печатницата. Това можем да разберем само след предпечата. Да се установи формата на книжлето, брой страници, брой изображения и т.н. Плюс това Пр.Х. (преди хакерите) историите си имаха и снимки, а сега нямат. Това е кофти. А и още не са достигнали количеството за издаване. Алеко - не прибързваш ли малко?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Естествено, ще изчакаме да се посъберат още. Но това не пречи междувременно да събираме и пари.
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

ре

Мнение от ©тефанаки »

Ако го пуснеме под псевдоним Стивън Кинг или нещо от сорта може и пара за състезания да остане.
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”