Химн на МЗ

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Химн на МЗ

Мнение от joro_olyмпус »

1.
Щом чуеш вопъл, стон и хрип
от птичи или свински грип,
ти бързо скачаш на нозе,
любимо и добро МЗ
По твоите пътеки здравни
със стъпки смели, стъпки славни,
с сърца горещи и грижовни
вървят чиновник до чиновник.

ПРИПЕВ:
О, здравно министерство наше,
събуваме пред тебе гащи
да ни направиш яка клизма
във името на хуманизма.
Ура! Ура! Ура! Ура!
Ура! Ура! И пак – ура!

2.
Надигне ли се вирус зъл,
ти го разбиваш на чакъл.
Полезно като витамин
си ти, МЗ! Амин! Амин!
Ще молим денонощно Бога
да бди над твоята подлога,
да си ни вечно живо, здраво,
да надживееш нас направо.

ПРИПЕВ:
О, здравно министерство наше,
събуваме пред тебе гащи
да ни направиш яка клизма
във името на хуманизма.
Ура! Ура! Ура! Ура!
Ура! Ура! И пак – ура!
Изображение
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Тая лелка веднъж съм я виждал на живо. Не говори много, но каквото каза беше ясно и недвусмислено, и нямаше как да се оспори. Стори ми се доста интелигентна, нищо че има маниер на учителка.
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

С тая лелка съм разговарял 4 пъти, като разговорът се състоеше в монолог от нейна страна и завършващ с псувня накрая от мен. Много искаше да си купи видеомикроскоп със софтуер за сравнителен анализ - ако може, без пари. Рядко тъпо същество.
taran
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 18:09

Мнение от taran »

joro_olyмпус написа:С тая лелка съм разговарял 4 пъти, като разговорът се състоеше в монолог от нейна страна и завършващ с псувня накрая от мен. Много искаше да си купи видеомикроскоп със софтуер за сравнителен анализ - ако може, без пари. Рядко тъпо същество.
Жоро прав си. Почти всички д-р са така. Ако може без пари ,а ако е подарък най-добре. Н есе ядосвай.Отдавна работиш в тази среда.
Аз вече съм спрял да се ядосвам.
Поздрави.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Не съм съгласен колега. Ако всички д-ри бяха тъпи, като тая - аз да съм умрял от глад досега... :wink: :D
taran
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 18:09

Мнение от taran »

joro_olyмпус написа:Не съм съгласен колега. Ако всички д-ри бяха тъпи, като тая - аз да съм умрял от глад досега... :wink: :D
Казах ПОЧТИ всички д-ри и не казвам ,че са тъпи.Но опрели работата те да дават пари за твоя труд........
Два пъти съм ти колега.
Поздрави.
baigogol
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 9:26

Мнение от baigogol »

:D Тез лакърдии неса забавни :D Може да ви расърдим, но е факт че чрез медицинската техника, оборудване консумативи и тн. т. свързани с разни световни рекетйорски концерни и чрез лекарствата обвтрзани пак с такива се „усвояват„ най много виртуални средства от световните бюджети в социалната сфера :wink:
Как да ви заобича човек :lol:
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Д-р Най »

taran написа:... Почти всички д-р са така. Ако може без пари ,а ако е подарък най-добре. Н есе ядосвай.Отдавна работиш в тази среда.
Аз вече съм спрял да се ядосвам.
Поздрави.
Почти всички д-ри в България, в Европа, в света, в Слънчевата сисема или почти всички, с които ти си контактувал? Защото има разлика и тя е много важна.
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
taran
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 18:09

Анна-Мария Борисова даде оставка, Борисов я прие

Мнение от taran »

joro_olyмпус написа:Не съм съгласен колега. Ако всички д-ри бяха тъпи, като тая - аз да съм умрял от глад досега... :wink: :D
Анна-Мария Борисова даде оставка, Борисов я прие
Да влезе следващия.....
taran
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 18:09

Анна-Мария Борисова даде оставка, Борисов я прие

Мнение от taran »

baigogol написа::D Тез лакърдии неса забавни :D Може да ви расърдим, но е факт че чрез медицинската техника, оборудване консумативи и тн. т. свързани с разни световни рекетйорски концерни и чрез лекарствата обвтрзани пак с такива се „усвояват„ най много виртуални средства от световните бюджети в социалната сфера :wink:
Как да ви заобича човек :lol:

Анна-Мария Борисова даде оставка, Борисов я прие


Коментара по долу е копиран, не е мой..........но..............

Бойко, приятелю... мисията ти в здравеопазването винаги ще е обречена на неуспех докато чакаш лекар да ти направи реформата! На всичко отгоре здравната ни система е напълно срината, а вие реформи ще правите... на кое бе?! Трябва да започне изграждане на здравна система от кота нула приятелю... но май никой не го схваща. Как ще реформираш нещо което не съществува? Не може лекар да ти прави здравна система по простата причина, че влизаме в конфликт на интереси... здравната система по своя замисъл е насочена да обслужва интересите на пациента, а не на лекаря! Лекарят в случая е просто и само изпълнител на определена специфична (и скъпо платена) услуга! Ако го оставиш той да определя правилата това неизбежно означава снижаване на качеството на услугата и повишаване на разходите за нея! Което и сега е факт! В момента лекарите са се окопали така, че системата да обслужва техните интереси, а не на пациента... как очакваш лекар да оправи положението? Заболя ме устата от повтаряне, че докато търговските принципи и закони не излязат от здравеопазването добра и работеща система няма да имаме. С обръщането на лекарите и лечебните заведения в търговци и търговски дружества е*ахте мамата на пейзажа... защото всичко стана търговия! Здравеопазването не е търговия и не може да се води и управлява по търговски закони. Здравеопазването е специфичен вид услуга която няма аналог в сферата на услугите. Бойко, ако искаш да оправиш нещата спешно търси екип от анализатори, икономисти, финансисти, мениджъри и какво ли още не, но в никой случай лекари! Лекарите може да ги питаш вече за крайния етап, последната фаза в системата, а именно лечението, за друго не ги питай! Смея да твърдя това защото съм 20 години в здравеопазването и всичките ми наблюдения водят до тези мои думи.
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Лекарите може да ги питаш вече за крайния етап, последната фаза в системата, а именно лечението, за друго не ги питай!
Taran-е, това ми звучи, все едно казваш, че лекаря трябва да е слуга на народа. Борисова искаше да въведе някакъв ред в здравеопазването - остойностяване на конкретните дейности и на труда, и контрол над лечебната дейност на болниците. Да видим какво ще стане сега. На мен ми се струва, че реформата в крайна сметка ще се отложи за неопределено време, че търговския дух за печалба на всяка цена ще стане още по-силен. А гениалната идея на Дянков, че държавата просто може и да не плаща, независимо дали и как си работил, просто няма аналог.
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Чичо Том »

Истината е че докторите станаха по-алчни и от еврейте а и тези с които правят алъш-вериш.
gencho75
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 14:09
Местоположение: varna

BBBBBB

Мнение от gencho75 »

GGGGGGGGGGGGGG
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Доктора да си гледа лекуването на пациенти. Мениджмента не е негова работа - има отдавна изградени такива специалисти в България. Ама ако те добарат кокала направо войните на мутрите ще ни се видят смешни. В министерството и в Парламента по комисиите, също нямат място докторите. Да, ама комунистическите бели престилки яко са се окопали.
Тиквата Боко назначи зукият неизвестен путкобъркач от трета глуха за министър, който си осигури зам. в лицето на бившият си шеф!!!!!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”