Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от stancom »

Една истинска случка от преди години.
Бях нощна и по някаква причина пристигнах по рано в Койнаре. Имах половин час до работа и мръднах до бента, да видя как е. Заварих два джипа, с две момичета и две момичета, явно сериозни риболовци, с платформи, щеки и фидери. Едната от девойките много грамотно търкаляше щеката, другата я беше оставила и ловеше с директен. Момчетата също бяха оставили тръбопроводите :D и гледаха фидерите, не че имаше много за гледане :mrgreen:. Казаха, че са от сутринта и са хванали само три каракуди, няколко кефалчета и имали добър удар на фидера, но въпреки дебелия повод ( 0, 14 или 0,16) не си спомням, им откъснал. По обяснението предполагам сом, никакъв шанс да се извади от там с тоя такъм. Сега обаче спряло и излизал само дребен уклей. Качих се обратно горе и продължих да гледам. В това време пристигна един местен влах, с колело, с две криви черникови пръчки с плувки от дръг на царевица. Застана човека по на страни, хвърли едната и докато развие влакното от другата, беше го навил на пръчката директно, на другата му удари и извади каракуда към половинка. Хвърли и другата пръчка и за десетина минути извади ощ пет такива. Едното от момичетата отиде към него, поздрави го и го попита на какво лови. Човека отговори, на глиске. Бръкна в джоба на дочените си гащи извади една шепа и рече, сакаш ли да ти дам и на тебе :lol: Момичето се позасмя, каза му благодаря не искам. Върна се при другите и им рече, хайде събирайте да си ходим :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от stancom »

Преди години, га бех по млад :D съм нагазил в реката и се опитвам да ловя с променлив успех, то толкова си мога :D И чувам нещо шляяп, след малко пак шляяп. Ба гооо, но реката прави завои, а има и надвиснали върби, та не виждам какво става. По това време още имаше распер и сом и мен ме кощре, а не мога да мина да видя, защото пред мен става дълбоко :? Върнах се малко и прегазих до отсрещния бряг, така де, няма да плаша рибата. Подминавам завоя и що да видя, един койнарски влах, с един колец шляпа във водата.
Кво праиш бе влах?
Лова пящи!
Като се повгледах, вярно имаше влакно на колеца, но той малко крив и като хвърли върха цопне във водата :lol: Въпреки това, беше хванал няколко добри кефала.
На кво ловиш бе влах?
На чакардя! :shock:
Какво е това бе? :shock:
Чакардя бе! И показва с ръка как скача.
На жаба ли бе?
Не е на броска, на чакардя бе! И пак показва с ръка.
На скакалец ли бе?
Да бе, нали ти казвам на чакардя :lol:
Разбрааме се на края :lol:
И още един случай със същия влах, на който не съм бил свидетел, само са ми го разказвали. Разказва ми го директора на завода в Койнаре.
Обаждат ми се от комбината в Червен бряг, на който сме клон, че годишния план трябва да го изпълним за 9 месеца, че трябвало да се изнесе продукцията. То ние плана и за година зорлем щяхме да го изпълним, но аз съм ги събрал на събрание, и им обяснявам, че трябва да стане за 9 месеца. На края ги питам, има ли въпроси? И се изтъпани този влах и вика : Шефее, ми не мое ли да го изпълним плана за 6 месеца и през останалото време да си одим за пящи :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от Iso »

Ех Станкоо, по-малко от една човешка длан е държавицата ни с население колкото един малък китайски градец, а се налагаше освен български да учим толкова много езици! Като малък учех Хасковски като ме водеха на село при баба и дядо. Там се чувствах като чужденец и нищо не разбирах от говора на по-големия ми братовчед. По късно като студент се сблъсках с други езикови бариери в общуването си с колеги от Самоков, от Трън, от северозапада и т.н. Сега ги няма тия проблеми при младежите всички общуват на шльокавица, общуват на интернет български език и ако не се разберат си общуват на английски.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от stancom »

Такааа, да продължим :D
Преди години съм нагазил в реката с мухарката. По едно време чух, че спря кола, но не ми направи впечатление. Мястото не е много оживено, но си минават хора. Да, но чувам, че някой вика : ей момче ела на сам. С учудване виждам двама полицай и двама горски :shock:. Тръгвам към тях и като се поприближих те започнаха да се заливат от смях, пооглдах се да не съм се накалял :roll: и единия горски ми вика : ела ще ти кажем.
Миналата седмица идва при мен един местен, да извади билет на сина си. Момчето се прибрало отпуска от Испания. Тогава билет се заверяваше и вадеше само от горското. Та местния му казал, че е овчар и по цял ден е по край реката. Горския го попитал, дали е виждал да ловят с ток. И онзи му рекъл, че един, с един кабел ходи и лови по сума риба. А горския му дал телефона си, да му се обади, като дойде този с кабела. Та преди малко му бил звъннал и те дошли и заварили мен. Та през смях ме питаха, абе серсем, ти що ловиш с кабел а :lol: Та моя милост е бил и бракониер и то освидетелстван :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от Златев »

Тази Ваша история, колега stancom, ми е една от любимите! :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от babydoctor »

Добре се е отървал Станко, мен през 80-тте един риболовен и един горски ме подбраха съвсем сериозно за търмъчене. А бях с 0.18 и кукичка 11 №, на плувка. Естествено, по-често вадех гола кука, на пояса ми висеше кутийката с тестоу, от която с клечка си мацвах на куката. Че като ме подбраха, що съм вадел гола кука...Това на Вуков мост, а имах и доволно риби в живарника...Аз изначално им се зарадвах, че проверяват, но като ги видях какви са мунчовци, им теглих по една майна и...не се разделихме като приятели...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от Павел Иванов »

Красе , то това време , осемдесетте , риболов като "търмъчене" не е бил незаконен , като по цяло и риболова с гола тройка , та ми се струва да ни рзулваш нещо по пръзалката :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от babydoctor »

О, неразумней...Търмъченето винаги е било незаконно...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от Д-р Флекс »

Скиваш ли сега Павле до какво води злоупотребата, особено, когато е хронична? Добре, че спираш цигарите, замисли се и за спиране на Джака, че, видиш ли какво те чака иначе... :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от babydoctor »

Що налазихте тази тема да я инфхектирате? Дано модът се самосезира по-бързо.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от Doktor-5 »

Зима ееееееее, зима е!
(Откъс от древна Карнобатска песен) :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от stancom »

Преди години, га бех млад, ще ходим с един приятел за шаран. Предната вечер, петък, след работа захранихме добре мястото. На другата сутрин отивам да го взема. Гледам нещо се пипка из градината, човек се занимаваше и с градинарство. Оказа се, че помпата на герана е отказала, а беше лято и трябваше да се полее. Наложи се да я сменим. Е сменихме я и оставихме жена му да дополее, но се позабавихме. Като пристигнахме на мястото ни се беше настанил друг от местните. Човека е дошъл по рано, какво да се прави. Настанихме се по на долу, заметнахме въдиците и зачакахме. Извадихме едно шаранче 2-3 кила. И по едно време се чува все едно, че гръмна пушка. След не много време пак. Така четири пъти. Малко след това идва местния при нас и се оплаква, че му скъсало четири пъти :shock:. И ние започаме да го питаме :
-Да не си с тънко влакно?
-Не съм бе, на едната е 0,35, на другата е 0, 40.
-Да не е старо?
-Не е, онзи ден го взе сина и го нави, на Филстар шаранджииското
-Да не си с много твърди пръчки?
-Не са, сина ги донесе от Испания, шаранджийски, двуделни.
-Да не ти е натегнат аванса?
-Ъ, кво е това?
:shock: :shock: :shock:
Повече нямахме думи :mrgreen: Оплака ни се че си тръгва, защото му е свършило влакното. И ние се преместихме там, но беше вече към 11часа. Имахме само един удар и извадихме един шаран към девет килограма, но вече напече много и спря. Та доживях да видя и да се ходи за шаран без аванс :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от babydoctor »

70-тте като младоженец обикалях язовирите около Медковец, селото на жена ми, бях се специализирал на шаран на плувка, по стените - хващаха се доволно по 5-6-8 на излет 2-3 килограмови, сутрин, докъм 10-11 часа. Та ловя си една сутрин на Дългоделския, на другия край на стената двама местни с доста неандерталски вид. Тишина, спокойствие...В един момент откъм тях се чува рев - ДАЙ МЕЧОКА!!! Огледах се, по мен се крещи, а никакъв мечок не видях, затова продължих да си пуша. След още няколко рева единият се завтеече към мен, крещейки и трополейки по камъните. Аз поопипах ножа на колана си и го зачаках, а той ми сграбчи кепчето и хукна обратно. Е,изкараха едно шаране към 5 кг. - и такива имаше, но на мен кой знае защо, в редките случаи, когато ми удряха, се откачаха...Е, върна ми минчока, което било местната дума за кепче, че и ракийка почерпи, пич излезна...
-----------------------------------------------------------------------------
Не само в СЗБГ има майтапи. 90-тте, след 10 г. докторуване в Кюстендил-Грудово-ЍПоморие, прибрал се в София, трудно издържах забраната. Та усред нея с Адаша ми, Бог да го прости и тогавашното ми гадже, върла рибарка сме на една от софийските разрешени баластриери, 5-тте могили май беше. Хванахме по някоя каракуда педарка /имам предвид педята на внучката си, че моята е 25 см./. ИИде некъв местен и пита-има ли? Бе викам има, по някоя и друга каракуда...КАРАКАВО222 Изрева оня, та чак ме стресна. Извадих и му подадох живарника. Погледна го и облекчено въздъхна - а, таранка...Ние онемехме, а години след това на каракудите им викахме каракаквонки...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от babydoctor »

70-тте като младоженец обикалях язовирите около Медковец, селото на жена ми, бях се специализирал на шаран на плувка, по стените - хващаха се доволно по 5-6-8 на излет 2-3 килограмови, сутрин, докъм 10-11 часа. Та ловя си една сутрин на Дългоделския, на другия край на стената двама местни с доста неандерталски вид. Тишина, спокойствие...В един момент откъм тях се чува рев - ДАЙ МЕЧОКА!!! Огледах се, по мен се крещи, а никакъв мечок не видях, затова продължих да си пуша. След още няколко рева единият се завтеече към мен, крещейки и трополейки по камъните. Аз поопипах ножа на колана си и го зачаках, а той ми сграбчи кепчето и хукна обратно. Е,изкараха едно шаране към 5 кг. - и такива имаше, но на мен кой знае защо, в редките случаи, когато ми удряха, се откачаха...Е, върна ми минчока, което било местната дума за кепче, че и ракийка почерпи, пич излезна...
-----------------------------------------------------------------------------
Не само в СЗБГ има майтапи. 90-тте, след 10 г. докторуване в Кюстендил-Грудово-ЍПоморие, прибрал се в София, трудно издържах забраната. Та усред нея с Адаша ми, Бог да го прости и тогавашното ми гадже, върла рибарка сме на една от софийските разрешени баластриери, 5-тте могили май беше. Хванахме по някоя каракуда педарка /имам предвид педята на внучката си, че моята е 25 см./. ИИде некъв местен и пита-има ли? Бе викам има, по някоя и друга каракуда...КАРАКАВО222 Изрева оня, та чак ме стресна. Извадих и му подадох живарника. Погледна го и облекчено въздъхна - а, таранка...Ние онемехме, а години след това на каракудите им викахме каракаквонки...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рибарски лакардии от северозапада........... и не само

Мнение от Златев »

babydoctor написа:...ДАЙ МЕЧОКА!!! ...
В Еленския балкан, мисля, беше "меНчок".
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”