===Ми като сме я почнали... Честит 8-ми март===

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

===Ми като сме я почнали... Честит 8-ми март===

Мнение от Алеко »

Тоз момък ще ме съсипе! Не може ли сам направо да си пуска простотиите тук, та аз трябва да се мъча? 8 март ще честити, а пък върти, суче, и пак щуки лови!
Любака написа:Здравейте, Видри, как е халвата по вашия край :?: :!: Мина се още една седмица и като гледам май е време да честитим празника на женските Видри, пък и на всичките нежни половинки на нашего брата рибаря. Да са ни живи и здрави да ни кичат и радват и дано продължават така самоотвержено да се примиряват с нашата болест, в която ако сме достатъчно хронично напреднали се опитваме да въвлечем и тях...
Успях да се добера до водата на няколко пъти - именно петък вечер на езеро Редстоун, и събота и неделя сутрин на преливника на ез. Мейсън в Бригсвил. Достатъчно странно беше, че водата все още е доста бистра, но реших да направя малко разузнаване, затова отидох до плиткажа където вира се изтича изпод магистралния мост и установих, че е наистина плиткаж :!: в бързея я имаше половин педя вода - я не... Та се досетих, че палавите рибета даже и да ги влече нагона нагоре по течението и да им се е прищяло да се чифтосват, с тея условия скоро миграцията няма да я бъде... От друга страна, чувам в България доста студено и снеговалежно време се е засилило към термометрите - докато тук температурите бяха над 20С и събота и неделя... Та благия извод не закъсня - снеговете се топят и ще докарат тлъстите води, а те - спор да няма - ще дотътрят гадинките и тогава ще им покажа от къде пикаят кокошките.
И обикалям аз по ръбестите камънаци от дигата и си мисля за всякакви благинки и изведнъж четината ми настръхна като на куцо куче пред неумит циганин.
Тигрова Щука Маски бе батковци и какчета :!: :idea:
Изображение
Изображение
Красива работа :!:
Ама разбира се, че и плъзнах една блесна под носа обаче единствения резултат беше, че тя плясна с мощна опашка и ми показа...от къде пикаят кокошките :roll:
Смених схемата и взех да замятам на дребни силиконки докато чакам да се проявят някъде хищниците. Закачих някакво дребно рибе и се оказа, че е Кленче - оставих си го за стръв.
Изображение
Нямах голям успех на дребни рибета на плувка освен няколко мижави Костура, реших да си тръгвам, но реших да се отбия до колегите и да им оставя улова си и да питам как върви, пък и се пуснах за няколко още замятания... поне така очаквах :wink:
Да бе на първото замятане в плитките нагряти от слънце води :!:
Изображение
Ми за какво си губих времето до тогава да се опитвам да заловя всевъзможни чудесии от другата страна на преливника:?: В замяна на дарения улов чичето на брега ми щракна едно фото:
Изображение
Пуснах я да се плоди и тъкмо да поема пътя както възнамерявах, приятелят ми Скот ме посече посред акото с вик:
"Любооооооо, давай кепа че тоя звяр няма спирка."
Изображение
Преди следващите смущаващи кардри искам да отбележа, че моят боен другар използва Ултралеки пръти и макари за риболов и беше с влакно с издръжливост 2паунда! т.е. ако не се лъжа трябва да е с Ф0.14 - ами оплакнете окото :!: :arrow:
Изображение
След снимката Шаро се върна да пасе, а аз се сурнах по баира, че доста окъснях за работа...
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”