" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
hypperion
Риболов: 95% на щека
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнениеот hypperion » Сря Дек 06, 2017 9:21

Имам електронен микрометър, закупен точно за такива цели. Съвсем скоро ще ти драсна как стоят нещата с диаметъра.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница

Аватар
outsider
Риболов: състезателен фидер
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 443 пъти

Мнениеот outsider » Сря Дек 06, 2017 19:27

Благодаря - все се каня и аз да си зема един , и все не стигам до него.. :oops:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Team Sensas Ligérien 49

Аватар
Doktor-5
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 26 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Doktor-5 » Съб Дек 09, 2017 14:13

Преди месец си взех те товае, супер точно е.

http://suneuropa.com/product/4782/mikro ... n-826.html
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

МАЯК-ТУБЕРТИНИ

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Съб Дек 09, 2017 21:41

Доки , тукашната риба и тя си е взела - как прави разлика между 0.10 и 0.12 , не е истина :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Team Sensas Ligérien 49

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Нед Дек 10, 2017 20:51

outsider написа:Обявявам сътезателната 2017-та година за официално закрита.

Е да де. Обаче...

Декември. 2017 след Христа. Цяла Галия е покорена от зимата...цялата? -не! В едно село на непобедими гали (да се чете : пълни откачалки :mrgreen: ) , решават да организират Коледна Фидер Купа....

Грантирано измръзване? Сигурно колективно капо? - кво чакаме? 8) :twisted:

Така че , с боен вик "яба-даба-дууу!" , в шест сутринта остъргвам леда от стъклото , паля колата , и потеглям. Температурата е -2° , ма никой няма да кеже че французите са по-ненормални от мен! :mrgreen:
Е , имам и втора причина да се запиша затая проява на излишен героизъм - тая година не ми стигна едно състезание да закръгля бройката на...

Изображение

...THIS IS SPARTA!!! :twisted: :mrgreen: :lol: :lol:

Два часа по-късно. Разсъмване на река Bилен:

Изображение

Изображение

Хапцелютно сте прави! :o Тва дето се вижда на втoрата снимка , действително са кръгове по водата - навсякъде играе риба , деа! Хмммм.... :roll:

Органиезатор на събитието е Йoан - млад много силен състезател от националния отбор , който освен тва лови на реката откак е проходил. Събрали сме се 17 човека , между които забелязвам и други местни майстори , и познавачи на реката. Оказва се , че имаме право на фуил , ма закво ми е на мене фуил , като магазина ми върза тенекия , и даже нямам вердевас?! :cry: - усещам обаче капана : със сигурност са тренирали , усетили са се че има само дребосък(оттам фуила) , и риболова ще е на късо , на ситнеж , и за дребно. И аз съм - кво? - ми тотален турист...
Вместо фуил , аз имам изпънати и живи пинки , изпънат и (полу)жив бял червей , и кастeри. Секи момент ще се размразят..

Изображение

И така , свирят тежка. Да е тежка , колко да е тежка? Смeеш ли да вкараш много - aми ако не вкараш достатъчно? Вкарвам три кошници , като изчаквам доста време , за да съм сигурен че всичко е излязло от кошницата , след това - две по-малки кошници с малко изпънати пинки. Нямам идея през колко време да презамятам , обаче рибата дава тон , щотo почва да кълве от стaрта , и доста активно. Мокря храната яко , и ги почвам - в края на първия час съм с 8 риби , между които има една едра баба , и една платика от близо 300 грама. 8)
В началото на втория час , рибата си бие шута , и сега не успявам да намеря никакъв подход - за половин час съм с една риба , и почва "бриколажа" - френския термин за баене. Първо , ограничавам живата стръв до 5-6 червейчета във всяка кошница. Че и по-малко! Като не ви стигат , ей там , на куката , има още.. :twisted:
После , намокрям една част от храната до смърт , и между две тапи от мократа , вкарвам суха , така че да вдигне яка мътилка. Pибата се връща , и сега почват фитките- вдигнал се един гаден ветрец , срещу течението , и кълванетата стават практически незабележими - изгубих почти цял час да се чудя как да си хвана рибите (все пак хванах някоя и друга , включително две едри баби , и още един читав скимър) . В един моменнт се плесвам по челото - ма то бива да си проЗД , Иване! :oops: , ставам , вадя от колата втори фидер-арм , и го насочвам срещу вятъра. Сега кълванетата се виждат безупречно , но пък междувременно са се разредили до безобразие , и което най-много ме дразни , имам едни леки подръпвания , без рибата да се реши да лапне стървта както се иска от нея. Минавам на кука ном. 20 , и вмeсто три пинки , почвам да слагам по две . Тва се оказва правилния ход , и сега почвам да наваксвам , като комшиите продължават да ловят доста по-малко от мен. Другите в сектора обаче кой знае кви риби вадят..
(като стана дума: секторите са три , два от по 6 човека , и един от 5. Тва , за избягване на риска от групирана на места риба.В моя сектор не липсват тигри ,лъвове , и други опасни хищници : Йоан , тапа. До него - старатa кримка Себ , от силен фидер-отбор от деп.85. После - един млад пич , силен състезател , баща му играе в Първа Дивизия. Двамата ми непосредствени съседи не ги познавам)

И така , към края на третия час аз съм налучкал правилното подаване на стървта , правилната комбинация с храната , и накъде да си подпра фидера (с дребната подробност че на обратната страна ми е СТРАШНО неудобно да засичам :evil: )

Само че са минали три часа , Иване :? - с такива съперници , проблемите трябва да се отстраняват по-бързо..Сега почват едни странни индикации , които не се превръщат в кълване...ох , да имах аз вердевас , щях да ти кажа на тебе , гадино злояда.. :evil:
Хм , вердевас нямам , обаче имам торен червей.. Бодвам две тънки парченца на една по-яка кука , и с повод 0.12 , изчаквам пет минути , никаква реакция , придърпвам няколко сантиметра , и откривам , че рибата си седяла на куката без да мърда. Мa платика от кило и половина :twisted: 8)
Трябва да е била единствената , щото всички oпити да се повтори операцията , минаха без резултат. Приключвам с 22 риби , и смятам че трябва да имам между пет кила и пет кила и половина.
Кантар. Съседа отляво: 1.200. Отдясно: 1600 Съседа по средата: :D 5820. 8) Дотук добре.
Младото момче? "не знам кво стана..." - 600 грама...(?!?) Себ също тотално не е уцелил ваксата , и с 400 грама резултата само е гледал ка Йоан го е размазал , не е спрял да вади риба през цялото време..Йоан тегли 8.920 , с някакъв ужасяващ дребосък , не знам колко риба има сигурно стотина броя..не случайно се слави като майстор на дребосъка. Хмммм...национал , познавач на реката , с вердевас и фуил? Че аз кво се оплаквам? 8)

Турнира се печели с десетина кила в средата на ивицата , с доста едри скимъри. Аз ставам втори в сектора и , 5-ти в крайното класиране , като си прибирам последния за сезона плик. :wink: - сега все пак можем да обявим годината за закрита..надявам се.

Team Sensas Ligérien 49

Аватар
Markony
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнениеот Markony » Вто Дек 12, 2017 7:56

Нещу съ оплакваш ми се чини? :mrgreen: Благодаря за споделеното, удоволствие е да те чета, весело посрещане на празниците :)
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info