" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
outsider
Риболов: състезателен фидер
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 626 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнениеот outsider » Нед Мар 25, 2018 20:17

Миналата седмица след състезанието , докато обсъждахме с бира в ръка кое и как , Рафаел ми подмята , "ще ходиш ли в събота на Вилен?"
И да видиш ти - имало още едно състезание - дали искам да участвам , викаш? :twisted: Както ВСИЧКО ми беше станало ясно , и сега знаех ТОЧНО ка да ви разкажа играта? 8)
И така , Рафаел ме записва , и аз подготям пълна програма : ще ловя на 20 метра , ако течението позволява. И ако има достатъчна дълбочина , може и по-наблизо. За целта се монтира почти всичкото фидер с монофил , като имам къс подвижен монтаж , за най-вероятния риболов , инлайн кошница за евентуален случай на касапски риболов , и един патерностер с почти два метра повод , ако се иска бавн пропадане и ловене на риби над дъното.
Кво е река Вилен? На пръв поглед - река като река:

Изображение

В действителност , тва е като да ти наредят Червения площад с мотики , ма от единия край до другия :mrgreen: , и да те пуснат с вързани очи да го пресечеш със строева стъпка , ма в ритъма на Испанския Легион , едно такова алегро виваче , и мотиките - прас!-прас!-прас!-ПРАС!!!
:lol: :lol: :lol:

Тегля номер девет. ТАПА вдясно на първия сектор. Трета тапа за три състезания...е , да е тапа , колко да е тапа - съседа отдясно , лява тапа на втори сектор , ми е на десет метра най-много , щото между секторите няма паузи.

Подготвям всичко , стръв , храна , платформа , обаче не бързам с дистанцията и опипването нa дъното - чакам да видя дали реката няма да ни свие номера от миналата седмица , оглеждам нивото , обаче то не само че не пада , ами даже малко се покачва! Течeнието е слабо , водата се е избистрила значително , така че аз си отмервам двайсетте метра , като отбелязвам че и двамата ми съседи ловят нa същата дистанция. Някои хора , както се оказа по-късно , са захранили директно на 16 метра..
Тоя път няма шанс на рибата да и липсва храна - имам литър бял червей (жив) , поне 0,3 замразен , още толкова замразени пинки , и четвърт литър торен. Храната ми е слабото място - не успях да намеря TTX в петък , и съм с храна за баби :? , която подсилих с тайна домашна съставка , обаче все още я намирам за прекалено лека и рехава , деа.. :roll:

Свири се старт , и тука аз провеждам следната предварително планирана операция:
1. Вкарвам две кошници без жива стърв , с цел да създам възможно най-бързо , шлеиф от храна , който да привлече рибата към дъното , където ..
2. ..вкарвам три кошници натоварени с пинки , които да лежат мъртво на дъното , и да зъдржат рибата там. След това ..
3... Вкарвам жив бял червей , който да шава по дъното , плюс...
4. Изпънат бял , който пък да задържи евентуално по-едра риба.
И двата вида бял червей също имат задачата да подскажат на рибата че тва трябва да яде , щото тоя път нямам намерение да ловя с нищо друго - три бели червея на кука номер 14 , тва е програмата.

Храним , презамятаме и се гледаме. Основно , всъщност , гледаме Йоан (Йо) , kойто с трето мятане вече почва да вади дребосъци. Йо е организатор на събитието , млад състезател от националния отбор , и един от най-добрите фидеристи на Франция . Осми в индивидуалното класиране на световното в Холандия. И местен, разбира се , който познава реката педя по педя..

И така , в следващите дсет минути аз успявам да хвана една бабушка , Йо тряба да е c пет риби - той просто мята , засича и вади следващат риба , поточна линия някаква :shock: ..моите баби стават две , обаче нещата не вървят изобщо - аз опитвам дългия повод , пинки на куката , кълванетата са редки , неуверени , съседите са още по-зле от мен...да се гледа наляво е безпредметно - младежа разцепва сектора , като сега вече рибите се кепчосват , размера явно се е подобрил. Гледката е едновременно вдъхновяваща и подтискаща - хем виждаш към какво трябва да се стремиш , и къде трябва да стигнеш , хем представа си нямаш как може тоя пич да лови така , се едно не сте на същата река... :roll:

Не че Йо ме притеснява особено много - на мен ми е пределно ясно че не играем в една категория - обаче и като за моята категория реултата хич го няма .. в края на първия час имам четири риби - три баби и една червеноперка. И тука ми идва една проста мисъл (факта , че ми идва след един час , а не в първата минута , само показва колко ми е акъла :lol: ) - ми като имаш през две места от тебе един от най-добрите състезатели в страната , че и в Европата барабар , що не го погледнеш кво прави , бе , Иване?! :evil:
Естествено , от 20 метра не мога да го видя с кво храни , нито къв му е монтажа , нито с ква стpъв лови - ама КЪДЕ мята , тва не може да го скрие , нали? Познайте - Йо замахва , малко прекалено силно , с една малко по-дълга пръчка от това , което е нужно за ловене на 20 метра , и кошницата отива на ..поне 30 , ако не и 35. Аааа , сичко живо беше разбрало че ТРЯБВА да се лови накъсо? :mrgreen:
Всичко живо , освен най-добрия участник в състезанието , който освен тва бил тренирал самичък в четвъртък...и как не се сети да погледнеш къде храни , ма с първата кошница от самото начало , бе , заплес такъв?!? :oops: :evil: :x :lol:
Светкавично свалям влакното от клипса на един от малкото фидери , които бях приготвил с плетеняк , и минавам на 30 метра. Директно с повода и куката , мятам една кошница , изчаквам полвин минута , презамятам , изчаквам една минута , презамятам , КЪЛВЕ МИ(!!!) , и на четвърто мятане вече вадя първата риба. Коло е лесно да събереш рибите , като метнеш там , където те си стоят и без тва...

Оттук почва веселбата - от всичко , което съм монтирал , фактически само една пръчка върши работа - за това пък тва се оказа перфектния инструмент за задачата. Рибата се събира ,ама само склед няколко минути ловене на правилната дистанция. "Хиляди , маса , народ" - СТЕНА от риба. :shock: От ситен , умрял от глад дребосък - че като се почват едни фитки , ма едно чудо , ма резки , къси почуквания , които не се превръщаха в кълване , едно презамятане...все пак , по-едрите си кълвяха сравнително прилично , и резултата ми започва да расте. Съседите гледаха ошашавено няколко минути , след което и те минаха навътре.Аз бухам жива стръв като луд , и след известно време кълването спира - ма като отрязано с нож. И след това почва отново , само че сега рибите са от 200 до 400 грама! :twisted:
При това , рибата явно се влияеше от кълцан торен , но не кълвеше на него (на торен се ловеше само някакъв отчаян дребосък) - белия червей беше истината , като покрай бабите , от които хванах две по 400 грама , имаше бабки от всякакъв калибър , и платички като шамар. Независимо от висчките си усилия и експерименти , не успях да хвана едра риба - имам едно късане , и тва трябва да беше единствената едра риба , която ми мина през петното. Свирят края , аз съм с 37 риби , които оценявам на 5.5-6 кила. Йоан трябва да има 20 килa , тоя пич не спря да вади риба , обаче мен ме вълнува само мисълта за съседите от двете страни - тях ако съм бил , "стига ми тая награда". 8)

Съседът отдясно вади един подозрително скромен живарник , и тегли 5.200. Тоя съм го бил , сигурен съм - вадя живарника и тегля 6.820 Йесссс! 8) :twisted:
Отляво , пича който в последния час вадеше само едри , докато аз вадех сам дребни , вади живарник... едно към едно като моя. Затаявам дъх...6.260. Ибрeeе! :lol:
Четвърто състезание тоя сезон , и още не ме е бил съсед! А? Кой е като мене? Е , като се има предвид кво бъркане в с кепове падаше в лявата част на сектора , може да съм предпoследен , ма карай.. :oops: :lol:
Йо тегли 17 кила , аз си лафя със съседа отляво , който се кани да си тръгва , щото резултат му е недостатъчен за дореждане до плик.. "Е то и аз съм в тоя кюп" , казвам аз , при което той ме поглежда , и ми обяснява " ти си в ДРУГИЯ сектор , и сигурно си класиран доста добре"
...Ъъъъ - я пак? :roll: Оказва се че сектора не бил от 1 до 9 , а от 1 до 8 , и аз всъщност съм бил тапа ВЛЯВО на втория сектор. В този сектор обаче се бяха паднали Рафаел , Лоран , Нико , Себ - отбраните главорези от съседния департамент , които са ми приятели - от тези приятели , с които нямаш нужда от врагове. :twisted:
Отивам да ги видя кво са направили - посреща ме въпросителен хор от мрачни погледи и оклюмали физиономии - Рафаел е с 4 кила , Лоран с две и половина Себ и той е там някъде..."6.820" , съобщавам аз спокойно - три чифта повдигнати вежди - "май си спечелил сектора" (???) - "Никоооо!" , Нико идва , "колко имаш?"
- 6.820 ....

:shock: :lol: :lol: :lol:

Правиника го знаете - при два еднакви резултата , печели по-големия номер. И моя беше най-малкия в сектора.Така че прибавих към собствената си кoлекция от анекдоти , тва да изгубя секторна победа без първия да ме е бил с един грам. Което в случая е напълно справедливо - който иска да е първи , да не дреме един час... :oops:

С тва се класирам втори в сектора , 6-ти в крайното класиране (от 25 ) ,прибирам първия за сезона плик , и сега имам набелязан скалп за смъкване при първа възможносто :twisted: ...нищо лично , Нико... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Team Sensas Ligérien 49

remarketo
дал Браво: 4 пъти

Мнениеот remarketo » Пон Апр 02, 2018 16:09

Уникално.

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Пон Апр 09, 2018 20:32

И така , след последната тренировка , ми остава един такъв неопределeн вкус в устата - уж съм поразбрал тва-онова , ама тва с фитките си остава сериозен проблем , който сериозно ми намалява възможния улов. КПД-то страда , нали разбирате. 8)
Налагаше се да се посети водоема още един път..
В резултат от тва решение , в следобедните часове на един слънчев , макар и ветровит петък , аз разтоварвам багажа за ТРЕТА тренировка за едно и също състезание - нещо , което не ми се е случвало досега , особено като се има предвид че състезаниeто е местен турнир без някакво особено значение .

Температурата за сефте тая година минава психологическата граница от 20°С , да не приказваме , че не е спряло да вали от януари насам. Бирата е студена , а сергията включва някои идеи за изпробване:

Изображение

Стартирам с голяма кошница , и вкарвам с нея петнайсет стиски храна - обикновено избягвам да храня със стиски ( имам съмнителни резултати всеки път , когато съм опитвал) , обаче искам да вкарам много храна , за да ловя после с миниатюрни кошници , пълни главно със жива стръв и мътилка.

Сега , фитките. :? Проблема е следния : имаме вятър и сериозно повърхностно течение. Върхът се свива на геврек , и не виждаш кьораво кълване. Условията на риболов изискват връх от две унции. Обаче рибата иска такъв от унция (стъкло!) надолу. Единственото решение , което ми е известно , тва е да се плъзга върхът на фидера по гладка стойка , при най-малкия намек за кълване , при най-малкото трепване - отпускаме , влакното се отпуска , върхът се изправя , и следва нормално кълване , което вече може да се засече. Понеже мойта подпора е ръбеста , и не позволява такава техника , докато се наканя да си купя правилната , с помощта на EVA-гума и скоч тунинговах подпората за гладко приплъзване: 8)

Изображение

Риболовът протече точно както трябва - мътилките работят отлично , особено някаква смес от какао , сухо мляко и захар , която , доколкото разбрах , някои хора консумират ( колкото и да звучи невероятно :shock: :mrgreen: ) , която сериозно ускоряваше кълването. Плъзгането на фидера по подпората работи прекрасно , рибите бяха от тоя калибър...

Изображение

...и аз реших че съм готов :wink:

Неделя. Температурата е паднала пак до 11 градуса , вали ситен , гаден дъждец , фотоапарата , както се оказа , съм го забравил в къщи. На сухо. :lol:

Турнира е свободен - фидер , мач , щека. Оптимистите бяха малко - от 34 човека има ЕДНА разпъната щека. Отляво в сектора имам двама съседи с мачове , отдясно - само фидери. Съсед вдясно ми е Батист - млад състезател , почти хлапе , който може вече и да е направил 500 -те битки :roll: - щека , мач и фидер , много сериозен противник. Аз стартирам пак със стиски храна , и вкарвам залпово куп захранка , ана 28 метра. Не щото смятам че има нужда да се храни обилно при фидер риболов - опита ми от такава тактика е по-скоро отрицателен , обаче съседа отляво храни с една бака храна на мача , и "сърце мъжко не трае "... :roll:
В храната не вкарвам никаква жива стръв , нея ще я подавам с малка кошница , дискретно , и смесена с разни мътилки.
Старт - почвам да мятам малки кошнички с бял червей , пинки , трасикс. На петата минута Батист вади първия скимър. Споко , ще дойдат. Обръщам мътилката - ред е на сухото мляко - малки кошници , кълцам по малко торен , поглеждам настрани - kолегата с мача вади първа риба - практически в същоя момент Батист вади втората си риба. Пет минути по-късно , неговия съсед отдясно вади скимър с мача... :roll:

Двайсе минути след старта. Отляво имам втора риба на мача. Батист е с три риби. Аз не съм видял пипване. Когато 20-те минути стават 30 , на мен вече ми е ясно , че нещо не е наред. Не ми е ясно какво...
Когато съседите имат риба , а ти нямаш , причините не са кой-зне колко много - можеш да имаш някакъв нечовешки лош късмет с мястото - тук тоя фактор го няма , да си объркал нещо с храната , или с дистанцията. Храната , в поне 80% от случаите , дистанцията в останалите. Батист лови 3-4 метра по-навътре от мен , не смятам че са решаващи. Тоя с мача е два метра по-наблизо , и му кълве.
И така , храната. Вкарах прекалено много? Xраната не е каквато трябва? Стиските не са излезли от кошницата веднага , и съм ги придърпал при вaдене на линията , и съм размазал петното? :roll: :?
Ловя прекалено близо , все пак? 45 минути след старта , и още капо :shock: , ама без да видя най-малкото кълване :evil: , (малкия сигурно има 6 риби , ако не са 7) , откачвам влакното от клипса , влизам 4 метра по-навътре , и почвам да храня наново , тоя път , както трябва да се храни с фидер : малки кошници , с мътилка и жива стръв , първите три - през минута и половина , следващите 3-4 , през две-три минути , и малко преди да е изтекъл първия час , имам плахо кълване - точно един час след старта хващам първата риба. Тва ме успокоява , до толкова , доколкото вече съм в играта - сега остава да се види , дали за оставащите три часа мога поне донякъде да поправя идиотската грешка от първия час. :oops: :roll:
Почвам да kълцам бял и торен , да вкарвам трасикс , мляко , какао... :lol: :lol: - след десетима минути почва малко по малко да кълве , на петното ми се е завъртяла риба. Кълве адси пипкаво , вятърът прави зверски корем , 32 метра са безумно много за ловене с монофил , и плъзгането по подпората е решаващия фактор , който ми спасява живота. Хващам втора риба , трета , четвърта..Батист вади доста по-едра риба (освен че е и повече) , и аз почвам да кълцам повечко торен , благодарение на който хващам една платика от почти 700 грама. Следващата такава я хващам с пълна кошница сухо мляко. Непрекъснато опитва да сменям стръвта - бял , торен , пинки , вердевас , обаче само вердеваса , в комбинация с пинки , или без , работи. Сега си мисля , че след минаването на новата дистанция , единствената грешка беше сменянето на стpъвта (загуба на време) , вместо да си ловя само на вердевас и пинки. Усещам че съм на прав път - застигам Батист , когато , в края на третия час (състезанието е от 4 часа) , кълването спира. В целия сектор , и почти по целия гьол. Не хващаме почти нищо до края , и кантара поставя нещата по местата им: единствения състезател от сектора , успял да извади шаран , е първи с 5.300 (шарана е от 2.500) , Батист е 2-ри с 3.580 , трети става Фабрис с 2.300 , и аз , с моя късен старт , се класирам 4-ти в сектора с 2.060...13 или 14-ти от 34 , последния плик е за 12-ия. :lol:
След турнира - бира и закачки. Микаел и Дилан - двама от фаворитите , са капо. :shock: :shock:
Себ , от техния отбор , е стоял на 50 метра да чак шаран час и половина , и е потънал като Титаник. Доминик е 2-ри в неговиия сектор , и се е ухилил като снежен човек ( и с горе -долу същия брой зъби).
Другия път - повече. Или...по-малко :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Team Sensas Ligérien 49

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Пон Апр 16, 2018 22:15

-Мислиш ли - хвърля ми един особен поглед Доминик - че можем да се капотираме? :?

Мда.. работата не отива на добре. От старта са минали почти 40 мунути , съседите от двете страни имат по 3-4 скимъра на щеките , тапата вдясно влизат в ритъм , и те на щека. Ние не сме видели пипване , и аз съм тотално ошашавен. :roll:
В петък , майна. В петък направих подробна , методична и бeзупречна тренировка 8) , уж всичко ми беше станало ясно , и сега се чуствам като блондинка , явила се на каcтинг за ТВ шоу , която внезапно открива че е попаднала на олимпиада по математика...

Да не го увъртам , ми да ви кажа за тренировката - петък , 13-ти:

Паркирам кoличката на гьола , около обяд , както повелява традицията :wink: , и се заемам с поставените задачи , а именно:
- да се уточни колко е ситен дребосъка , и с кви количества от същия разполагаме
- да се провери дали има наличност на среден скимър , и ще стигне ли той за конкуриране на щеките (предполага се че тяхната риба е по-ситна)
- да се провери възможността за селекциониране на евентуална едра риба , с помощта на три различни храни , + хранене с чиста стръв
- евентуално да се провери наличност на едра риба на дистанция.

Стартирам с рехава , тъмна храна , с която разчитам да събера дребната риба възможно най-бързо , и просто не мога да ви опиша успеха на тая операция! 8) :lol: - след първите пет хранилки , ситнежа се спусна върху петното като ...опитвам се да намеря нужното сравнение. Сещате ли се как извираха от земята онея гадни бръмбари в "Мумията"? :twisted: Е , нещо такова! Тва нещо не даваше на кошницата да стигне дъното , и трябваше да се изстрадат триста кълванета , за да се хване някой от по-едрите представители на тая напаст. Тристата кълванета се случваха за около минута и половина , а "едрия" представител изглеждаше така:

Изображение

Интересно - как в английските клипове никога не виждаме такива риби? С ДДТ ли ги мОрят , деа? :mrgreen:
Обаче след десетина такива гадини...опааа!

Изображение

И така , едра риба все пак има. Време беше да се извади тайното оръжие:

Изображение

Светлата храна , тва беше друга бира. 8) Всъщност , в сравнение с тъмната храница , тва не беше бира - тва беше медицински спирт. :twisted: - Super Riviere Carpe + Superriviere breme + царевично кюспе , сичкото тва - намокрено от снощи , инертно като чакъл , и диетично като испанското "альпухареньо" ( чинията съдържа пържена наденица , пържена кървавица , две пържени яйца и пържени картофи. Един поглед към ястието , и артериите почват да скърцат... :twisted: )
С тая радост почвам да храня един метър зад първото петно - иcкам да съм сигурен , че рибата идва там за да яде от новата манджа , а не щото тя си е там и без друго.. В началото ритъма продължава все така - същия безгръбначен , умрял от глад ситнеж , после рибата започва да наедрява , скимъра стига едни 200 грама , че и по-едри се завъртат , и за капак хващам още една тава:

Изображение

Тва нещо очевидно работи , решавам че няма смисъл да продължавам , и минавам още един метър по-навътре. Сега - с рибна храна ( Krill&tuna от Bait-tech ). Светкавично се връщаме на първо водоравно! Да , xраната е рибна и калорична. Обаче е овлажнена наскоро , и е излишно активна , което явно е решаващия фактор - рибата отново безобразно издребнява , настоявам двайсе минути , обаче ми става ясно че съм сбъркал тотално подхода , и си вадя от ръкава големия коз. 8) :twisted:
Вижте тва клипче:

Трябва честно да пирзная , че никога не ми беше минавало през ума , че мoже да се лови с изпънат бял червей , без храна , и с такава кошница. Просто очевидния въпрос е " как излиза червея от там?" :roll:
Обаче кой съм аз че да споря с тоя немец - и не щото е световен шампион отборно , а щото човек с фидерната фамилия Кошник , просто не може да не е в час , няма начин... :mrgreen:
Е , немеца се оказа прав. Уиндоу фидера , пълен с чист изпънат червей , отсича дребосъка дотолкова , доколкото можеше да се иска в този водоем , и макар че друга едра риба не хванах , дребосъка просто изчезна. Сега всичко беше от педя нагоре , и аз потрих доволно ръце - тука ставаше дума за улов от над десет кила :twisted: :twisted: , и с малко късмет можехме да дръпнем едни гърди пред щеките. За капак , опитах на 40 метра , не видях никаква разлика , и съставих бойния план за неделя...

... и сега може ли някой да ми каже как сме 40 минути без грам кълване , аз на 32 метра , а Доминик на 25? Кво става тука бе?!? :roll:
Че и съседите на щеките нещо почнаха да се ослушват , даже тоя отляво мина на фидер , с който хвана една риба по-малко от мен... поне се успокоих , че не съм сбъркал тотално с храната. Време беше да се вземат решителни мерки...
(ще продължа след малко)

Team Sensas Ligérien 49

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Вто Апр 17, 2018 0:06

( след малко)

Изображение

Време беше , както казах , да се вземат мерки. Решителни , по възможност. 8)
Хвърлям един поглед към арсенала ( количката се оказа полезна при силно каменист и непробиваем терен)

Изображение

Гепвам най-дългия фидер , който е и един от трите , монтирани с плетеняк , ставам и отмервам на колците 60 метра. :twisted:
Три кошници с бял Трасикс (като ще е гарга , да е рошава!) , и след няколко минути следва първата фитка , последвана от повторно кълване , и точно един час след старта се разписвам със ситна бабушка. "Вече не сме капо!" ми cе ухилва Доминик - да бе , не сме , ама съседите имат по кило и кусур риба...и аз не съм тръгнал на 60 метра да гоня баби от по 60 грама.. :evil: Дали работата е в дистанцията , или в бялата мътилка? - връщам се на 32 метра с другия фидер , опитвам близо 15 минути , няма НИ-ЩИЧ-КО!!! Кaмбаните на църквата бият 12 часа , когато Доминик се разписва със скимър от 150 грама. Час и половина е минал , и ние сме с две риби.. :oops:
Аз съм се върнал на 60-те метра , и с точност , от която първия изненадан съм аз - бая време не съм тренирал тая дистанция , прaвя доста стегнато петно. И почва да ми кълве. Вадя един два скимъра , после фидера се свива приятно , и към кепа тръгва платика от кило и канче. Турнира е от шест часа , скъпи съседи. Колко скимъра бяхте хванали , три или четири? 8) :wink:
Почва да ми кълве съсвсем сериозно - рибата явно е седяла на тая дистанция , без всякаво желание да излезе по-наблизо , и само е чакала някой да и занесе закуската в леглото. Аз не бях вкарал почти никаква жива стръв , освен пинки , и макар че сега почвам да вкарвам и изпънат бял , и да кълцам по малко торен , се сблъсквам с проблема , че рибата кълве само на пинки. Искам да кажа , че от сандвич пинки+вердевас , вадя пинките сдъвкани , а вердеваса - непипнат!
В тая светлина , ми се налага да ловя с кука като за три пинки , тоест , ситна.Двайсетина минути по-късно , забивам втора дърта платика. Съседа отляво минава на фидер. На 30 метра :wink: ...на мен ми кълве пак , и тоя път фидера се свива на дъга , и рибата потегля към Гватемала. "Aко я извадя", съобщавам на Доминик - "първата ми работа ще бъде да сменя повода с 0.14!" Рибата поема надясно , като колкото повече я приближавам към брега , повече се завира към съседите , и когато остават двайсетина метра влакно за обиране , вече е под върховете на щеките им - единия закача линията ми , и рибата - подозирам шаран , се откачва...Тва събитие се спомена с добра дума :x :twisted: , смених повода с 0.14 , и малка , но много яка кука. Хващам още скимър-два-три ( при Доминик е пълна тишина) , след което повторно закачам тварния влак. Рибата пак тръгва надясно , обаче сега съм с як повод , и напъвам малко по-силно. С малката , но много яка кука. Която , погледнато под друг ъгъл , беше яка , но малка...рибата се откача , и вадя целия повод в черно-зелена слуз - сигурен признак , че рибата е била лин. :evil: :evil: :evil:
Минавам на по-голяма кука , и на бели червеи , торни , в комбинация с пинки , или без тях - доста време не успявам да хвана нищо , рибата не ще други мезета , и ритъма отслабва. В тоя момент съседа вади едър лин , обаче аз не му оставам длъжен , и вадя трета яка платика. 8) И за да му стане ясно за кво приказваме , вадя още една , като допълнителен аргумент. :twisted: :lol:
Oбаче вятърът се е засилил , фитките стават прекалено редовни , и аз заявявам на Доминик (който е почнал да вади редки риби) , че те сега ще направя "нещо варварско и радикално" :twisted: :mrgreen:
Доминик се хили , обаче усмивката му застина при вида на две парчета торен червей с дебелината на цигара и почти същата дължина , които висяха от кука номер 12 :lol: :lol: :lol: .. тва се мята , и само след минута фидера се свива - ама до дръжката! - аз успявам да откача конеца от клипса (два оборота около кръгъл метален клипс , драги зрителии!) , изключвам антиреверса , и докато макарата се бърти бясно , развивам аванса , докато и той почва да свири...В хода на тая операция , рибата сигурно извади 30 метра влакно , така че сега имах 90 за обиране -ама съм с повод 0.14 и як ченгел...и ако тоя шаран успея да го докарам до кепа -щото бях сигурен , че съл закачил шаран , за сектоpа тва беше game over :twisted: - щеките бяха умрели , само тапата имаше риби , и аз вече имах 4 платики + куп дребосък..Рибата се приближава адски тежко , и с много яко дърпане към брега , сичко живо зяпа към нас , зад мен се е събрала публика , Доминик си е извадил кошницата от водата , и работата отива към 25 минути. Ако го извадя , добре. Ако се откачи , сме 25 минути назад и двамата...Когато остават десет метра , изтощената риба внезапно излиза на повърхността , обръща се по гръб , и на нас ни отвисват ченетата , а откъм публиката се чува сподавена въздишка - щото не съм хванал шаран : на повърхността се белеe с цялата си прелест корема на огромна - около 90 см , бяла риба.... :shock: :shock: :shock: :shock:
Нечовешката и съпротива се дължеше на факта че беше закачена за опашката , а сподавеното псуване от страна на потърпевшите - (тва сме ние ), се дължеше на факта че бялата риба е забранена до 1-ви май , и не се зачита... :evil: :evil: :evil: - докарвам я до брега , късам с рязко движениа влакното , и тръгвам да вързвам нов повод , без даже да погеждам към зъбатото добиче - "е що не я изкара поне да я видим?" , се изумява един от зяпачите "Нямам време да се занимавам с плевели" процеждам аз през зъби , при което съседите прихват , без да крият облекчението си , а аз опитвам всичко възможно да хвана още поне една едра платика в оставащите 45 минути , ама нъцки - нея я хваща съседът от ляво с фидера.
Кантар. Тапата дава 9.3 кг. Ние сме втори с 8.3 ( Доминик едва ли има повече от 1-1.2 кг) Съседите отляво , които ме притесняваха доста , теглят 6.3 кила.. ( не си спомням точните грамове , пък и нямат значение). Голямата изненада идва от страна на Микаел и Лоран , които дават отговор на въпроса , кво щеше да стане , ако се бях заинатил да си чакам рибата на късо? - те са направили точно това , и са последни в сектора с 3.7... :roll:
Класираме се 8-ми от 35 отбора , прибираме утешителен плик , ама тва състезание няма да го забравим скоро...

Team Sensas Ligérien 49