" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Doktor-5 »

Едва ли, тиа са такива нациомазохисти, че едва ли биха повярвали на такъв тъмен балкански субект! :lol:

БРАВО ВАНКААААААА, УДРИ ЗДРАВОООО! :tup:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от krasimir »

А такааааааа..... най-сетне 8)
outsider написа:
Изображение
Браво, честито, евала :D Все по-често да виждаме такива снимки! :wink:
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Vincent Hanna »

:tup: Браво, браво!!!!
Честито!!
И повече такива снимки!
САмо ме е страх да не докараш комплекси на франсетата :lol:
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
ucubo
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 20:30
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ucubo »

Поздравления! Ще ни приучиш сега освен поредния прекрасен репортаж да очакваме съвсем естествено и доклад за прогреса на победния ти (в стил Аженкур) марш из френските гьолове :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Благодаря на всички за доверието - в името на истината , успеха на подобни безрибни водоеми е чиста лотария , и втория манш без тая случайна баба , Господ знае колко точки щяха да ми набутат.... :roll:
Първия манш можеше да спечели от всяко едно от местата от 1 до 4 - и оставаха 16 места , на които да си чоплиш носа. :?
Такива работи...добрите новини са , че за догодина поне в нашия департамент федерацията си е взела поука , и отсега се говори за река Мен - не знам дали да вярвам просто.... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от stancom »

Ха честито !!!



ПП Започва да ме наляга съмнението, че франсетата нарочно избират водоеми без риба, за да не срамуват като са капо :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Станимир »

Честито! Време беше! :mrgreen:
:tup:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от waglerbg »

Супер!

:tup:
...read between the lines...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Мунчо »

Най-стойностната тема в целия подфорум.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Време е , мисля аз. Дойде време да извадим червената папка с надпис "Строго Секретно" , да изтеглим оттам документа с надпис "Да се изгори преди прочитане" 8)  , и да се информира широката публика за мрачните и тайнствени събития от края на август 2014 -

Първенството на Първа Дивизия на департамент 49...

(Четивото не се препоръчва на хора със слаби нерви ,  сърдечно -съдови заболявания , или на такива , които мислят да се заемат със състезателен риболов , но се колебаят.  Ако сте бременна или мислите че има такава вероятност - консултирайте се с лекар! :mrgreen:  Ако сте рибар , и мислите да емигрирате във Франция - стиснете зъби , и четете внимателно... 8)   )

И така , - събота:

За театър на военните действия , Върховното Главнокомандване е избрало река  Лоар (le Loir) ,( да не се бърка с Лоара (la Loire). Оглеждам се - я!Доминик! :roll:  Ма ти не беше ли 16-ти на 2-ра Дивизия?!? "Да , ама ме извикаха..." Я - оня пък там беше 18-ти... а уж се класираха първите 10..   :roll: ."Работата е там "-обясняват ми познавачите на терена-"че тук риба НЯМА. Затова много от класираните се отказаха , и се наложи да свикаме под знамената запасняците...."   :mrgreen:
Отиваме да погледнем реката - ми , река като река , умерено течение , бистра...

Изображение


А бе - няма кьораво рибе да скочи , нещо да припляска във върбите отсреща... ма колко съм наблюдателен само! Шерлок Холмс ряпа да яде- черна , и без сол! 8)  Споделям наблюдението си с група французи , които стоят мълчаливо и мрачно се взират в реката. "Естествено" -обясняват ми пак като на малоумен-"не се вижда да играе риба , щото тука риба НЯМА!"

Изображение

Аз кимвам с разбиране , и бързо се изнасям , да не видят победоносната ми усмивка - няма риба? Екстра! Идеално! Tва чакам цяла година - сега ми паднахте , гълъбчета - и сичките накуп! :twisted:  Щото за имам ПЛАН. 8)

(...злодеят тихичко се киска под мустак , вади из под плаща си тайнствена стъкленица с подозрителна зелена течност , разклаща я  , поглежда кипналата вътре течност , и пак я скрива под плаща си...)

:lol: :lol: -Не бе - нямаше алхимия , тайни формули и световна конспирация . Плана беше прост - щом няма риба , ще се залага на бонус. Ако ще да е един-единствен! За целта аз монтирам болонези , щеката -само за в краен случай , и се заемам да стрелям с топчици бял , в търсене на клен отсреща.

Изображение

Планът имаше и слаби места :?
1. Отсреща нямаше никакъв клен
2. Аз от ловене с боло хабер нямам
3. Отсреща нямаше грам клен
4. Течението беше прекалено силно за хранене с топки бял
5 . И най-вече - нямаше клен!
:mrgreen:

В това време съседа отдясно лови някакви планктонни форми на живот , за които за подозирам , че въобще не влизат в графата "гръбначни". Този отляво пък , след около час и половина с моята тактика - болото отсреща , върза на болото една плувка от половин грам (не беше монтирал щека , щото) и се зае да търси рибата в треволяка пред себе си. Там , освен същите ларви със съмнителна гръбначност , успя да излъже и едно ситно костурче. С това я докара до сто и няколко грама , което си беше цяло постижение.
Този отдясно също беше около стоте грама , а аз , без да имам грам треволяк пред мен , продължих да упорствам в чакането на бонуса , и геройски се капотирах. :evil: :x
Героя на деня и победител в сектора беше нашия елф Гуенаел  - той беше успял да набара платичките в началото , и макар и те да бяха напуснали петното след по-малко от половин час , тва му беше достатъчно! Състезател от класа , Гуенаел за тези дватрийсет минути беше успял да разцепи сектора безапелационно , и с колосалния резултат от 640 грама :mrgreen: остави конкуренцията без всякакъв шанс! :lol:

Неделя. Първи манш.

Изображение

Изображение


И така , аз бях анализирал тактико-стратегическта ситуация , и ,как да се изразя...бях открил известни пролуки в плана ми от съботния манш. :wink:
 Той беше , ами ...несъвършен. Добре де , добре! Доб-ре!!! Плана ми беше пълен боклук , нямаше нужда да ми се чертае скица... :evil: :lol:
И така , заеб.вам всякакви болонези , вадя си поводите от 0,08 , ситните куки , леките линии , монтирам тънки ластици , ще се борим с французите на техен терен , и с тяхната игра... До мене се е паднал...Гуенаел! :roll:  Естествено , след успеха си от първия ден , той е един от фаворитите. Обаче на пътя му има опасно препятствие , съперник , с който трябва да се внимава :twisted:

Аз! 8) :mrgreen:

Споглеждаме се монтираме , оглеждаме внимателно линиите си , споделяме мисли за храната... Нито има кво да крием , нито на кво толкова да се надяваме - шибаната рекичка е "безплодна и пуста , и само Дух Божи се носеше над водите..." :mrgreen:  - всичко е въпрос на късмет...Стартираме - в първите минути се завърта дребосък , хващаме по две-три трибета , после петната умират. Точно както се очакваше.  Само cъседа отдясно - тапата , вади по някоя риба , и накрая се класира добре - май трети , сега не си спомням. Две места оттатък Гуенаел е Франк Мазюи , в самия център на сектора. Оттам се чува шляпане - Франк вади прилична платичка , почти платика...:roll:  Разузнаването докладва , че тапата на другия край е боднал много едра риба , най-вероятно - клен или мъздруга , и се бори с нея вече пет минути.
Ние се гледаме , баем на линиите , къпираме квото се сетим , нищо. Тука аз минавам на линия с Бъбъл от три грама , къпирам двойна глина с фуил , и след малко вадя дребна баба  . Гуенаел гледа с интерес.  Франк вади ВТОРА платика! , оня се бори с клена :o , аз пускам пак , и вадя втора ситна баба 8) . Гуенаел гледа стъписан. Успях да извадя и трета , петното тотално умря , оня най-накрая си извади клена - над две кила :shock:  , и спечели сектора , а аз... аз буквално бях утроил резултата на Гуенаел! 8)  Баси машината! :twisted:
Е , мога да го поднеса и другояче - той имаше 50-60 грама , аз - 150. Ама не звучи по същия начин... :wink: :lol:

Следобедния манш - падам се до тоя с големия клен от сутринта.

Изображение

До мене , тапа вдясно....Доминик.:lol:

Изображение


Доминик ще залага ва банк на едра риба с болото- аз имам може би известни резерви към тоя подход , ама си трая. :wink:  Храним на  13 метра , Доминик атакува с болото , седим и се гледаме , разправяме си вицове , и "хвалим " с пълно гърло "мъдрия" избор на водоем за състезание от такъв калибър. Или от какъвто и да било друг... Минава един час , че май и повече (манша е от три часа). Още никой не е видял кълване , и аз започвам да подозирам вражеска намеса - ставам , и отивам да си побъбря с Доминик , хем да пошпионирам малко. Заставам до кофата му с храна , и всичките ми подозрения се правръщат в реалност: когато Доминик каже "Ва банк" , той има предвид ВА БАНК , батко!!! :shock: 8)  Кофата беше пълна с яркожълта , сладка , ароматна , лепкава, едрозърнеста храна :o :o :o , кaто за допълнителене ефект беше и пълна с промишлено количество живи бели червеи   :twisted: - и с тая атомна бомба , съотборника ми беше убил с един замах собственото си петно , и трите петна под него - щото той беше тапа горе по течението...:lol: :lol: :lol:
Тука вече не ми оставаше друг избор , освен да вадя късите пръчки или топ сета , и да търся дребосъка в те тоя треволяк:

Изображение


След десет минути каторжен труд , успявам да гепя първата виолетка. Зад мене минава Жан Мишел - съдия-доброволец , и ме поглежда загрижено - "А бе знаеш ли , виолетките май са защитен вид и не можеш да ги ловиш..." Мога!-изгледах го аз кръвнишки :x - днес и тук  - мога!!! :evil: :lol: Въпроса не беше повдигнат повече :wink:  и аз се залавям да търся виолетките в треволяците. Доминик търси бонус , оня с големия клен е капо. В края на манша Доминик все пак си гепва бонуса , и замалко да ме пре.бе , обаче справедливостта възтържествува 8) , и моите 4 риби с общо тегло 15 грама , бият неговия бонус :lol: от 10 грама! :tup:
(Оня с клена си остава капо -не ви ли казах за справедливостта? 8) )

Покрай нас минава Гуенаел  , и с леко истеричен смях (звучи почти като плач) ни съобщава , че е бил съседа си  с улов от 2.5 грама - съседа е с 1 грам....:lol: :lol:

Аз не съм минал 200 грама за 9 часа риболов
Доминик няма и 100 грама за  същите 9 часа.
Гзавие е капо втория манш
Ставам 23-ти от 29 - нищо че имам едно капо... Гуенаел , Доминик , Гзавие и нашио президент  са зад мен в класирането...:shock: Тази година в Първенството на 2-ра дивизия се очертава игра със сериозни конкуренти....8) 8)

....сипете си едно , избършете чело с кърпичката , вече можете да въздъхнете с облекчение - това никога няма да ви се случи.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Еее, много мъка има по тая Франция, ей! На финала така се изсмях, че май събудих и детето..
Ванка, очаквам с огромно нетърпение разказа за състезание на водоем с нормални риби - съвсем сериозно!
А да кажеш, че нямат не е така, щото наскоро гледах един филм на някво езеро дето ловяха по 20 кг на човек перки и основно скимърси и по някоя и друга едра платика, мисля беше оганизирано от Rive. Да им се чудиш на акъла...
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Мунчо »

Чудовищен пуризъм - на моменти усещам, че и на мен ми идва повече. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Roubaisienne
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 12:23
Риболов: щека и мач

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Roubaisienne »

С голям интерес изчетох цялата тема.Разказано по невероятен начин и с тайни които няма от къде да научиш.Очаквам с нетърпение нов репортаж.
Ивайло Христов
Вносител
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:16
Риболов: щека, мач, спинниг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Ивайло Христов »

Много интересен репортаж. Изчетох го с голям интерес. Дерзай приятелю!
Мастер Фишинг, София
http://www.masterfishing.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

...аз всъщност се надявам репортажи от този точно тип да са рядкост този сезон :oops: - макар и да имам някои предчуствия като видях състезателния календар... :lol:
Състезанията почват в началото на април , ще има на какво да се смeете 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”