Ще има ли блесна и муха на Тетевен?

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Дългия
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 14:43
Местоположение: София

Ще има ли блесна и муха на Тетевен?

Мнение от Дългия »

Ще го има ли състезанието тази седмица ? Разбрах че организаторите нещо пак са се издънили/за пореден път/ ? Ако някои не може да си свърши работата като хората мисля че е редно да се избере някой по-съвестен човек да се занимава с тези неща. Как е положението с водите на Тетевен има ли достаъчно вода :) ?
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Ще има ли блесна и муха на Тетевен?

Мнение от BOROOO »

Дългия написа:Ще го има ли състезанието тази седмица ? Разбрах че организаторите нещо пак са се издънили/за пореден път/ ?
И мен живо ме интересува тая работа и си мисля , че има един човек дето може и да знае. Алооооо Бат Стане стига спал, ами вземи драсни два реда по въпроса :D :D :D .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Тези състезания станаха с вероятностен характер, както времето.
Баси останах без нимфи. А за първото имахме над двеста. А и тренера ни е на море. Вай, вай...
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Иване не се тревожи :D и без нимфи и треньор, третото място ви е в кърпа вързано хехе.Нали ще са три отбора на муха.Остава да се борите за първото. :lol:
Дългия
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 14:43
Местоположение: София

Мнение от Дългия »

Май ще са повече от 3 отбора :D и можело да бъде не на Тетевен а на Искрец :shock: Идеята за Искрец не е лоша като се има впредвид че вчера ходих до Ловеч и на Гложене реката беше ужасно голяма и още толкова мътна. Ама дали ще се намери достатъчно голям участък за да се проведе?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Здрасти

Мнение от Бат Стан »

Охооооо, как сте бре, наточени остриенца,

цялата работа и несигурност взе да ми писва, и ако и този уикенд няма състезание ще се замисля сериозно дали въобще да участвам занапред. Не може два пъти поред да се отлага, водите били големи, избори имало и намкво си. Иначе отборът на "Вижън" е за това състезанието да се проведе на Искрец, ако на Тетевен не става. Поздреви на всички от Острието!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

На р. Искрецка гарантирам качествено капо :wink: . Е може да се хване тук-там по нещичко, но всичко ще зависи от жребия :twisted: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Боре, защо мислиш така? Според мен като се зариби къв е проблемът да се хващат риби. Миналия септември по същата схема правихме риболовно училище на същата река със зарибяване и децата си хванаха по 3-4 риби.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Предполагам, че организаторите трябва да пуснат някакво допълнително количество риба, за да стане състезание. Изхождам от следните съображения:
1. Реката трябва да се раздели на сектори (приблизително равни участъци), в които да се пусне равно количество риба, за да е всичко в духа на fairplay-а.
2. Обаче, на пъстървата специално най-силното й оръжие е знението, а да не забравяме и страха. Тези два фактора я карат да се крие, при това доста успешно.
Та след като се "зариби" трябва да има време рибата да се "аклиматизира", т.е. тя пак ще бъде в малкото участъци на реката, които по принцип държат риба (тая река до колкото я познавам е мнооого специфична - вервайте ми :roll: ).
И понеже пъстървата от рибарника не е свикнала да бъде самостоятелна, то някои състезатели вероятно ще правят гол след гол. Знае ли се?!
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Дългия
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 14:43
Местоположение: София

Мнение от Дългия »

със сигурност ако реката /секторите/ не са равностойни - има едно или две хубави места, които се падне там почти е сигурно сред първите - е ако поне 1-2 пъти е хващал въдица :? Затова е важно да се подберат максимално равностоини места по сектори,а не да се падне някой в дупката, цяло състезание да не мръдне и после да се бие в гърдите как е напердашил всички
Дългия
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 14:43
Местоположение: София

Re: Здрасти

Мнение от Дългия »

как си Бат Стане :D точиш ли куките
имаш много поздрави от Емо - току що пихме по бира
та той каза че последно състезанието твъдо щяло да бъде на Тетевен
Само като си я представя реката каква беше вчера и започва да ми се изяснява защо пада цената на бозата в Тетевенско :D Поздрави и от всички Острилки :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Охоооооо, шампионите от миналата година са се наточили, а? Този път мисля че ще ви е по-трудно, щото конкуренцията е по-изострена, повече отбори има, повече състезатели, ама вие имате две предимства - наясно сте с пъстървовия риболов и имате отлична стиковка на отбора, тъй като ловите в един и същ състав доста време. Ама мисля, че тази година ще има повече изненади от предишната, когато само Видрите ви бяха стабилни конкуренти. Стягайте си шайбите! Хахаха.....Специални поздрави на моя приятел Бойков, както и на мосю Тотков и останалите от отбора ви.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Дългия
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 14:43
Местоположение: София

Re: хай

Мнение от Дългия »

така е по добре като има повече отбори- по-голяма е конкуренцията и самите състезания стават доста по-интересни и след 5 кръга стават доста големи рокади при съставянето на национален отбор . А и тогава се вижда кой къде греши, защо един се е предтавил по-добре на едно състезание , на друго по-зле. И като цяло всички стават по-добри.
воблерите с една или с две тройки трябва да бъдат, миналата година бяха с по-една - без контри разбира се?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

здрасти пак

Мнение от Бат Стан »

Ехей, веднъж и тука да се заговори за истинските дисципблини в риболова, а не за онези, свързани с хранене на добитъци (хахаха....ша ма извиняват колегите плувкари). С две тройки бе, Деянчо, с двенки, да се хващат по-яко рибките, че инак много бягат.
Ся за мястото на провеждане на състезанието - според мен Тетевен изобщо не е най-удачният вариант в случая, Искрец си беше по-добре, има си достатъчно добър прав участък между държавния рибарник и моста на футболното игрище, става също и онзи участък след моста надолу по течението, докъм ценин мост все са места, все си е проходимо, и плюс това има достатъчно вирчета. С тези дъждове съм сигурен, че в петък ще се установи, че реката е голяма и после кво плайм.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: здрасти пак

Мнение от ASSENAS »

Бат Стан написа:Ехей, веднъж и тука да се заговори за истинските дисципблини в риболова, а не за онези, свързани с хранене на добитъци (хахаха....ша ма извиняват колегите плувкари). С две тройки бе, Деянчо, с двенки, да се хващат по-яко рибките, че инак много бягат.
Плувкарите и с една кука ги ловат добитъците :lol: :lol: :lol:
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”