" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Imaginary
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2018 22:55
Риболов: Feeder, Spinning
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Imaginary »

Понеже (и) аз съм с отрицателно IQ, напипах темата с гигантско закъснение от (само) 4 години след стартът й! :lol: След като я пресуших бавно и полека в течение на 3 дни (шефа иде, alt+tab, "к'во стаа шефе, бачкаме си ний тука малко, да, да"), оставам с три изводо-въпроЗа, а именно:
1. Франсетата много лъжат! :lol: :lol:
2. Няма ли начин някой друг да ти тегли тиражите, деа?
3. Няма ли как да настъпаш мотиките още в първият, да речем половин час от състезанието, и после просто да ги размазваш как си знаеш? :fish6:

Благодаря за огромното удоволствие което ми достави четенето на историите ти, сиктир за крайното разочарование, че с'я няма какво да правя в работно време :lol: , и уважения за това което постигаш на ***нанайсет хиляди километри от родината :)

Не спирай да поддържаш духа и темата, чувството за хумор и победите! Четем те, с кеф и очакване :)
-----------------------

"Късмета обича подготвените" - търговско-рибарска лакърдия
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Imaginary написа: 3. Няма ли как да настъпаш мотиките още в първият, да речем половин час от състезанието, и после просто да ги размазваш как си знаеш?
Идеята е че след определено количество мотики , се изработва условен рефлекс . Проблема е в това , че количеството мотики е различно , и изглежда е свързано с- IQто , и сд руги работи - което значи че мен ме чака още доста бой. :? :lol:

Мерси за комплиментите - ако хептен нямаш кво да правиш в работно време :lol: , в другия подфорум имам още две френски теми - без състезателна насоченост , ма човек като скучае , понякога е готов да прочете кво ли не.. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

...дОбро утро рАботни нАроде! (12:53 местно време... :mrgreen: ) - днес духа зверски вятър , и от време на време превалява. Изобщо не е вярно, че в силен вятър не вали дъжд , показа вчерашната практика - просто вали хоризонтално , няма проблем. :lol:

И така , тренировката ( другата седмица се провежда Регионалната фидер-лига) беше замислена с цел да се напипа скоростния риболов на сомчета - търси се цифрата 220 , но се мечтае за 250 броя - тоест , нито имаше за кво да се пише , нито какво да се снима - механичен , безмозъчен риболов , в който просто трябваше да се напипа правилния по дължина повод , и да се избере нужната по форма и размер кука. В действителност , нещата се оказаха тотално различни , и предчуствам че ще се настъпи нечовешка мотика. Ма такава , квато не съм настъпвал цял сезон - да , от тези , с новия модел дръжка , нали се сещате...

Изображение

:twisted: :lol: :lol:

И така - довличам си задника на водоема към 11 и нещо :oops: , разпъвам два къси фидера на 18 метра , и един на 44. Духа звесрки вятър , облаците са надвиснали над главата ми - аха да ги продупча с върха на фидера..
Бъркам три различни храни - Gros Garons , Кrill&Тuna , и отровно зелената храна за пъстърви , тази с блестящите частици в нея , която изглежда като нещо излязло от научо-фантастичен филм :shock: ...не знам с кво я оцветяват , обаче тва е зелен цвят , майна - в сравнение с тая храна , амазонската джунгла е сивозелена като испанска маслинена плантация.. :lol:

Почвам с храната за баби , като на първо време ловя с дълъг повод , патерностер , и презамятам през 30 - 40 секунди , хем да вкарам храна на петното , хем докато сомчетата се зъвъртят , да хвана някой заблуден силвър.

Първа изненада: докато през лятото , улавянето на силвър беше практически невъзможно , сега се оказа , че има облаци от баби , и ако искам , мога да ловя само тях - дребната подробност , тва е че бабите са с дължина 7-9 см , а за да се уточни теглото им , ще трябва да се теглят по пет бройки накуп , за да ги хване кантара... :roll: :lol:

Tая работа продължава поне 15 минути , без да видя кьораво сомче , независимо от това , че почвам да презамятам през две минути. Решавам да пробвам на далечната , където съм метнал пет кошници - там кошницата пада на дъното , кълването следва на секундата , и вадя тлъсто сомче. Второ , трето .. явно навътре сомчетата са налице - обаче от 44 метра , и в силен вятър , нямам шанс за нужната бройка , така че се връщам на късата дистанция , и почвам да вкарвам стръв , като минавам на другата пръчка , с пелет фидер и къс повод. Сега сомчетата се обозначават , и започва голямото налучкване - опитвам с поводи от 10 до 50 сантиметра , с куки от номер 16 до номер 10 , с всякакви форми , сменям монтажи - инлайн кошница , класически монтаж (тип ФИПС) , пелет фидер , всичко тва - в грамажи от 20 до 40 грама. Цялата тая трескава дейност се провежда в условията на почти ураганен вятър , и резултатите са просто плачевни - всичко работи , с всичко хващам риба, и с всичко я хващам адски зле. :evil:
Имам фитки , не мога да напипам нещо , което да работи по-добре ,и за капак - сомчетатa са от най-разнообразен калибър , като някои са по-ситни и от бабите. В края на втория час имам 25 сомчета :o :cry: , ( тва барабар с бабите) , и един случаен скимър от близо 200 грама - а по идея , трябваше да имам едни 80 - 100 риби... превиденият риболов явно нямаше да се получи - и сега кво правим? :roll: ... в тоя момент зад мен паркира кола , и от нея се подава брадата на Жаки да Силва , който бил тренирал някъде другаде по водоема , и бил хванал...СЕДЕМ КИЛА?!?
:shock: :shock: :shock:

-Сомчета? - зяпвам аз ( ти се будалкаш нещо , бро.. :evil: )

-Не , разбира се - пояснява спокойно Жаки - имаше и сомчета , но основната риба е скимър , ако не намериш скимърите , си мъртъв.

Обяснявам му , че имам само един скимър , и няколко ситни баби , и получавам ухиленото пояснение "тва е , щото не знаеш как да ги ловиш" 8) , след което почва да капе , и нашия специалист се изнася...

(....копеленце тъпо такова. Не знам как да ги ловя , а? :evil: Ще те науча аз тебе....ама на какво ще те науча , като нищо не знам? :( :lol: )

Разбира се , ако риболовът ще е на скимъри , цялата ми организация е грешна и сбъркана от корен - бутам храната настрана , вадя пакета Тerre de Somme , ( а не бе , тръгнал съм аз без глина 8) ) , ръсвам щедра доза Литу , разкарвам пелет фидера , вързвам си подвижен монтаж , 80 санти от кошницата до куката. Светкавично става ясно , че повод с тая дължина вкарва стръвта в квартала ,контролиран от бабите , и ставам жертва на безмилостен рекет и насилие. :mrgreen:
Все пак , хващам и някое скимърче , а при опит да ловя на торен червей - неизбежните сомчета. Започвам да играя с дължината на повода , крайно къси поводи пък ме вкарват в Чайнатаун , където колят и бесят сомчетата , макар че с късия повод също хващам един-два скимъра.

(Рибата идва на вълни - завъртат се сомчета , и ловиш само тях , после идват скимъри , вадиш един-два...трябват монтажи с различни поводи , за да може да се настройва презентацията към наличната риба на петното)

Намирам някакъв среден момент - 40-50 см , който все пак вади повече скимъри , отколкото баби и сомчета , докато трае тая работа , вече почнало да вали , ама нещо тропическо :shock: , някакъв катаклизъм , от тези , които показват по CNN, секи момент ще почнат да хвърчат покриви , и коли да плават по наводнените улици... Аз почти съм свършил отровнозелената храна , (вкарвам една кошница с храна на три с глина) , и сегa съм стигнал до последната храна , рибната , която , независмо от всички предпазни мерки , се е намокрила до състояние на рядка каша , която не може да се вкара с кошница ...ръсвам още една доза глина директно вътре , и получавам , ами...кал с мирис а риба :lol: :lol:

Тва нещо обаче работи , остава само да реша въпроса с фитките , и сега , докато дъжда започва да стихва , аз почвам да уголемявам куките , докато стигнах до ченгелите от началото на септември , десети(че и осми!)номер , с поводи 0.16 - тва реши въпроса с фитките , особено като минах на тежка кошница - скимърите взеха да стигат почти 200 грама живо тегло , и накрая , след близо 6 часа риболов , от които за първите два трябва да бях направил половин кило риба , извадих един живарник с около (на око) , 4-4.5 кг , от които 2/3 се дължеше на скимъра.

Дали нещо от това ще свърши работа другата седмица - тва е въпросът... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Добър вечер. Напоследък не ми остана време за писане , и ако се помотам още малко , ще се събере толкова писане , че няма да ми остане време да отида за риба. :lol:

Миналата седмица се проведе Регионалния фидер турнир , с участието на 50 човека от петте департамента на региона. Как се развиха нещата...

Събота.

Изображение

Приготвям типичните за тук пръчки:

Изображение

'сичко е с монофил , 'сичко е клипнато на 22 метра , ще се търсят сомчета и скимър , като нямам хабер от кое ще има повече , и кое да търся. За целта имам храна , глина и жива стръв в нужните количества.

Изображение

Изображение


Духа силен вятър още от сутринта , след тежката храна минавам на ловене с малки , тежки кошнички:

Изображение


Старта е с дълъг повод , за да обера първите пристигнали на партито - ситни баби и някое скимърче , докато на дъното се завърти риба. Тая работа протича успешнo , в първия половин час имам кълване на всеки 30 секунди , някои даже успявам да ги засека. :D
В първия половин час имам 8 риби , после кълването с дългия повод се отрязва kато с нож , и аз слизам на дъното , където имам сомчета и скимър. В края на първия час имам 17 или 18 риби , значително повече от двамата ми комшии , но комшиите не ме притесняват чак толкова - в сектора имаме представители на местната (департамент 85 ) аристокрация , в лицето на Фреди , който вече е минавал по страниците на тоя пътепис , и откъдето мине той , трева не никне :twisted: ; съсед на Фреди е Батист - тва хлапе още няма шофьорска книжка , обаче вече има разрешително да убива , корсарски патент , и други такива ценни книжа. 8) :lol:
И за да не подценяваме гостите , от нашия департамент сектора е украсен с присъствието на самия Жаки да Cилва , с което първите три места (от общо осем) , вече си имат сериозни претенденти...

Аз не съм дошъл да се давам без бой , и втория час всичко тече по план , с резултат 24 или 25 риби , + тези от първия час. Вятърът се усилва още повече , аз въртя глина и храна - една-две кошници храна , на три - пет с глина , ръгам жива стръв , и всичко върви добре до последния час , в който рибата ми просто изчезва. Добре де - не изчезва съвсем , просто се разрежда тотално , губя всякакъв ритъм , съседите почват да наваксват , аз опитвам с дълги , къси , още по-къси поводи , с всички възможни монтажи , като с всяка смяна губя (без)ценни сeкунди...не знам къде беше грешката - дали не вкарах достатъчно храна/жива стръв , дали вкарах повече от нужното , дали храната беше прекалено суха/мокра...а бе кво да ви баламосвам - скоростния риболов на сомчета е нещо , което практикувам два пъти в годината :oops: , и в тоя риболов меcтните имат докторски и бакалавърски степени , дисертации , патенти , писали са реферати , изнасяли са конференции 8) :lol: ...ще ме бият яко , с други думи. :roll:

Идва кантара. Сомчетата се събират за унищожаване , без тва по някакъв начин да влияе на числеността им , обаче важно е доброто намерение :wink: :

Изображение

И така: Тапата вляво е извадил едни много скромни три кила и половина риба , обаче е имал късмета да закачи и една бяла риба от...3.550 (?!?) :o
С това той става втори в сектора...и тва го има в картите. Фреди е трети , победен и от двамата си съседи ( интересно ми е колко пъти в годината , или на колко години един път му се случва такова нещо :mrgreen: ) , щото малкия Батист е спечелил сектора...при произнасянето на теглото (малко над седем кила) , всички се споглеждаме красноречиво и многозначително - ситното копеленце е било Фреди Робион :shock: :shock: ..Господ да ни е на помощ :lol: :lol:

Четвърти е Да Силва , с 5.200 , моите 4.800 (64 pиби) едва стигат за пето място , с което вече нямам голям шанс за минаване на следващото ниво - освен ако не направя някакъв небивал героизъм в неделя..

Неделя.

Вятърът се е усилил още повече. Падам се в сектора на отсрещния бряг , където в събота първия резулта е 3.5 кг , практически само сомчета. Пак съм в един сектор с Батист , който е до тапата. Тапата е с 6 точки от събота , съседът ми вляво е с 3 , и има шансове да се добере до Трета Дивизия (класрат се първите 13).
Почваме , аз съм скъсил до 20 метра. (забележка - ако трябваше да играя мача наново , и двата дни , щях да ловя на 15-16 метра. Това е една от малкото грешки , които ми идват наум )

Почвам точно по същия начин , за първия час правя 17 риби , после някъде отварят вратата на обора , и сичките изчадия aдови , онези с бодлите и многото мустаци се изплъзват и ме налазват жестоко. 8) :twisted:
При това , на тоя бряг сомчетата са почти двойно по-едри от вчерашните. Къс повод , тежка кошничка , зверски вятър , сомче след сомче! За втория час правя 27 бройки , в края на третия час имам 75 , и почвам да предвкусвам резултат от 110-120 риби , и тегло в района на 9-те кила...Тцъ-тцъ-тцъ.... :( :? четвъртия час дойде с усложняване в ситуацията , сомчетата се разредиха , завъртя се скимър , който в условията на почти ураганен вятър се ловеше адски зле , с безбройни фитки , в действие бяха вkарани всякакви хитрости - не е за вярване как драстично се променя резултатът от такова просто действие , като обръщането на фидера по или срещу вятъра! , и едва в началото на петия час сомчетата се връщат , и тъкмо почвам да си връщам загубения ритъм - имам един 85 риби , когато внезапно , така както нямаше кьорава закачка , сега имаше! :evil:
Закачам самата кошница ,изглежда , щото целия монтаж отиде по дяволите...почвам да въртя оставащите три пръчки , обаче нужната комбинация от точно този връх и точно тази пръчка , не мога да я постигна с другите фидери , и губя едни 15 минути да се правя на идиот , докато накрая ставам (остава половин час до края!) , и правя наново монтажа на идеалния фидер. Докато трае операцията , сомчетата напускат петното , и сега имам скимър...приключвам с 96 риби , и тегло 6.820. Баси , с тва вчера влизах в тройката... :?

И така , Батист е втори , с над 8 кила. Ерик , вчерашния неудачник , печели сектора и той с над осем кила , аз съм трети - пак съм бил двамата си съседи , обаче тва не ме радва кой знае колко - с 8 точки общо , съм потънал в дълбоки ла.на. :? :lol:

Колко дълбоки? - ми , 22-ри от 50.
Моят авер Нико , друг стар познат от тези записки става трети , малкия Батист , който , както се оказва , бил на 17(...) , взема среброто , на половин точка зад...баща си , който печели. :lol:
Фреди остава на една крачка зад медалите , 4-ти , обаче в неделя ни прави малка демонстрация на мускул : 13 кила , практически само сомчета. Над 250 риби , по най-скромна оценка , в условията на ураганен вятър... :o :o

...следсъстезателни лафове , закачки , поздравления към победителите , бири , битпазар , и всякакви такива.
"Ще ходиш ли в Бургньоф?" , пита Ги. Уфффф :roll: ...кво е Бургньоф? Къде е ? Кво се лови там?
Щото не съм сигурен дали ще ми стигне състезателния хъс за още една порция скоростен риболов на 20 метра , честно казано.."Вземи си яки пръчки" , смигва ми съзаклятнически Ги - "и не си губи времето да ловиш на по-близо от 60 метра!" -след което разперва многозначително ръце. Аз хвърлям един поглед на разстоянието между ръцете му , деля гo мислено на две :wink: , и получавам платика от кило и канче. :lol:
Хм! И на 60 метра? На тва му се вика у наше село , "предложение , което не може да се отхвърли" , или нещо от тоя род. 8)

Следователно , вчера , с помощта на GPS -а , се довличам до въпросния Бургньоф , почти по тъмно , тегля номер , и ето ни и нас , убавци:

Изображение

Отляво и отдясно имам по един симпатичен старчок от клуба организатор. Монтират по един фидер , мятат на 30 метра. Тапата вляво е Фабиан - този лови , и от него не чакам подаръци. Все в същия дух - никакви подаръци , искам да кажа 8) , са и съседите ми отдясно , след старчока: Себ и Микаел , които за разлика от мен , познават водоема.
А вятърът се услилва ли , усилва...

Изображение

Аз имам инструкции да ловя на 60 метра и не си и помислям да ловя по-близо. Микаел прави същата работа , Себ остава на едни благоразумни 45.
Старт: пет кошници с храна , колкото да видя кво петно правя в тоя вятър на 60 метра , после вкарвам две-три със жива стръв (кълцана) , после вкарвам и две-три с глина , за мътилка. Имам два проблема:

1. Някак си успях да забравя торния в къщи. :shock: :oops: Кълцам бял с царевица , ма без торен не е същото
2. Не можах да си набавя вердевас. Те тва МНОГО ме притеснява! :evil:

Едни 15 минути след старта , за което време успях да захраня "петно" с дължината на Икарус , вадя първата риба - скимър от поне 300 грама. Бива! Добре! Храната работи , дистанцията работи , сичко живо си чопли носа. Сичко живо , освен Микаел , разбира се който кепчосва първия си скимър , малко по-едър от моя. :roll:
На мен пак ми кълве , и тоя път е риба от поне кило , последвана от втора такава. На ТОВА му казвам аз фидер риболов! :twisted: 8)
През първия час - час и нещо , имам риба на петното , правя фитки , вадя някоя риба , стигам цигфрата 7 , после петното умира. Оттам се почва едно баене , едно сменяне на хранилки , едно кълцане на тва и онова , вкарване на глина с храна , глина без храна , храна без глина...хващах някоя и друга риба , обаче нещата не бяха розови , разбих се да сменям всякаква стръв и комбинации , Микаел явно водеше , а състезанието отиваше към края си. Когато оставаше един час , аз жестоко преувлажних храната , обаче тая работа с нищо не помогна , и тука решавам да изоставя храненето със затворени кошници(било бинтовани булети , било уиндоуси) , и да метна няколко отворени , с цел да размътя малко и над дъното. За целта гепвам те тоя шедьовър на кошничкостроенето...

Изображение


...(съжалявам за снимката) - малко тяло , голяма глава , и сега се оказва , че вятърът престава да бъде чак такава пречка , щото тва чудо лети като куршум , и пада на едно и също място. :o
И при това , изпъва влакното зад себе си , със значително по-малко "корем" , отколкото другите кошници...и тука зацепвам нещо , за което никога не съм се замислям (щото ми е толкова акъла) - при ловене на дистанция в условията на силен вятър , различните по тежест и обем кошници , макар и да удрят в клипса , не стигат същата дистанция , баш заради корема. Извод: за максимална прецизност трябва да се лови само с един модел и грамаж кошница! А аз бях захранил акватория с размера на полвин футболно игрище... :oops:
Сега оставаше втория прблем - храната ми щеше да се разбие в повърхността с тая отворена кошница , така че ръгнах глната вътре , и с така получената храна-кал :lol: , вече можеше да се метне. На трета кошница по тая нова с хема , ми кълве. Не знам дали остават 25 минути , имам 10 риби. Презамятам: кълване практически веднага. ...11
Презамятам.
12... :shock:
Презамятам.
13! :evil:

А бе , сега ли се накани тая риба да ми влезе на петното?!? :x

...и ти сега ли се сети да откриеш как трябваше да ловиш през цялото време , задник такъв? :oops: :oops:

Остават три минути , поне по моя часовник , имам риба , посягам с кепа , и свирят... ама кво свирят? Щото не съм чул сигнала за пет минути...Кепчосвам рибата и гледам че и Микаел има риба. "Кво оправим?" питам. "Пускай я в живарника!" , ми нарежда съседа , който ще тегли сектора (и си е извадил живарника преди половин час да съхне , щото е капо). Микаел пуска своята риба в живарника , аз пускам платиката в живарника , и приключваме. Силно се надявам някой в другите сектори да не е с двеста грама зад мен , че ще ми стане неудобно.. :roll: :oops:

Имаме две капота в сектора , Фабиан е с 4 риби , Себ тегли 400 грама (една риба , не щя да мине по-навътре пет часа..) , аз тегля 9.990 (с 14 риби , неволно си спомних Регионалното.. :mrgreen: ) , Микаел тегли 9.340 (!!!) , и аз печеля сектора. Има 4 сектора , в най-лошия случай съм 4-ти.
В съседния сектор първия е с 5.080...така , вече съм 3-ти. 8)
Отсреща чувам за сеkторна победа от 5.350 - вече съм 2-ри! , и накрая се оказа че съм първи... :)

С това трябваше да приключим състезателния сезон 2018. Обаче се оказа , че има малък турнир на 4-ти ноември , по двойки , и Себ нямал съотборник.. И аз нали съм добра душа... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от shaman »

outsider написа: С това трябваше да приключим състезателния сезон 2018. Обаче се оказа , че има малък турнир на 4-ти ноември , по двойки , и Себ нямал съотборник.. И аз нали съм добра душа... :wink:
Хайде бе човек.. давай репортажа, че ми се изчака чакането ;)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Малко бях зает тая седмица-така че , със закъснение.. :wink:

Неделя , 4-ти ноември.

Турнира е уж несериозен - няма пликове , а таксата за участие се плаща , щото организатора е решил да има доза фуил и вердевас за всеки отбор , и ги е включил в таксата. Тая работа не пречи всичко живо да се е приготвило "à la guerre comme à la guerre" , и да е монтирало едни арсенали - лошо да ти стане! :shock:
Щото освен всичко друго , състезанието е "опън" , и половината отбори са заложили на щеките , и са монтирали фидерите като крайна мярка ако нищо друго не работи. Ние сме монтирали само фидери (разбира се 8) ) - Себ ще лови на късо , на 20 метра , аз напипах някаква трапчинка , където уж е малко по-дълбоко , на 44. Омесили сме малко количество тъмна храна , и сме приготвили глина , с която да вкарваме фуила с най-малките възможни кошници , а белите ше кълцаме на ситно. Торните така и не ги извадихме от колите...
Свири се сигнал - старт? Да бе , как не! :lol: - свири се сичко живо да се събере на средата на ивицата , кадето е разпъната маса със загряващи напитки ( не , нямам предвид чай и кафе :mrgreen: ) , и някое мезенце - половин час за обмяна на идеи с конкурентите.
Микаел и Дилан ни убиват на място с нечовешката си стратегия: пелети , варено жито , кус-кус :shock: , нула жива стръв , и тотално залагане на едра риба - аз си нахлузвам шапката до очите - температурата е към 6° , и духа един ветрец , и решавам да им оставя едрото :wink: - допивам си чашата , и отиваме да се готвим за тежката.

Десет минути по-късно , Себ вади първата баба , после втора - лови на 20 метра с плетеняк , и практически не вижда кълванетата. Аз презамятам на често , и само благодарение на тая работа хващам някакви риби - при мен са скимъри , понеже кълванетата не ги виждам ИЗОБЩО. Ма хич! :evil: - имам 4 риби без да съм видял пипване , и накрая се принуждавам да призная , че без всякакво обяснение за тая работа , вятърът , който би трябвало да ми свива върха на осем , не му влияе грам , и всъщност ми се налага да ловя с по-тънък връх.
(Смяната на върха е работа за една минута - мятаме , обираме влакно , докато възела на шок лидера стигне до връхчето , режем влакното , сменяме връхчето , съединяваме отново влакното с монофила , и сме готови)

Сега почвам да си виждам кълванетата , и се оказва че са доста редки - при Себ е същата работа , и почва голямо баене , кълцане , добавяне на всякакви мътилки в кошницата...няколко кошници със сухо мляко и какао на прах , не дадоха никакъв резултат , обаче добавянето на жълт Трасикс , и храна с фуил (без глина) , като че ли оживи нещата...между другото , времето напредва , състезанието е с времетраене 4 часа , и получаваме новината , че Микаел и Дилан имат две дърти платики (?!?) - ко , пелети през ноември = на пълна простотия? Освен когато не е , а?... :o :roll:
Остава въпросът , дали имат риба , понеже са захранили като през юни , или понеже ловят десет метра по-далеч от нас , практически до отсрещния бряг , където започва склона към шкарпа. Себ отмерва прецизно едни "50 и няколко" метра :lol: , аз си оставам на същата дистанция , където е започнало да ми кълве доста сериозно ( остават 45 минути). С второто мятане , Себ почва да прави фитки , и да вади сдъвкани червеи , и да ме навива да влизаме на вътре , щото рибата е там , и цял ден се правим на интересни на късо. С неохота се съгласявам - една от допуснатите грешки за деня , губя десет безценни минути , докато Cеб накрая си хваща рибата (ситна баба :lol: ) , а аз се връщам на 44 метра. Сега хващам един скимър от близо 350 грама - най-едрата ни риба за деня , на петното очевидно има риба , и в оставащите 30 минути , с бая фитки , понеже вятърът и дребната риба са кофти комбинация , успявам да стигна бройката 12 риби. Впоследствие оцених като най-голямата грешка за деня , това че през тези последни минути продължих да ловя на вердевас и да храня с фуил - напълно е възможно да имаше и друга риба на петното , и с някое парче торен в кошницата , и най-вече - на куката , да успея да пипна нещо по-читаво...
Свири се край , ясно ни е че сме зле. Ма много! Кантарът идва от другия край , Микаел и Дилан имат 8.840 със СЕДЕМ риби(!!!) , като са оставили почти още толкова в няк'ва драка , и Дилан е хванал една платика след сигнала - нечовешката им система на хранене явно беше правилната за деня , макар и (уж) не за сезона...
Бием съседите отляво с 45 грама , отдясно ни бият , следвам кантара докрая на ивицата , бием още два отбора , и усещам как ще сме в дъното на класацията , ма толкова в дъното , че не ми се мисли... :( :cry:

Дилан и Микаел печелят , после резултатите почват сериозно и бързо да падат , и за моя изненада , с нашите много скромни 2.190 , сме 10-ти от 28 отбора - баси , на места в класацията май имаше пет отбора в рамките на 300 грама разлика!

С това , състезателния сезон 2018 трябваше да свърши - обаче тарикатите от деп.85 (Вандé) не се дават лесно! Перманентно стоплени от разни домашни отвари :twisted: :lol: , докато нормалните хора прибират въдиците в килера и сядат да чакат пролетта , вандейците точели зъби за Зимната Лига ! :o
Все в същия приятелски дух , без такса за участие и награден фонд , обаче не без спортна злоба , от ноември до март ни чакат по едно състезание на месец , да помръзнем заедно , а и капото в компания е по-поносимо...сезонът продължава!

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

На Западния Фронт , скъпи колеги ( и колежки , в случай че такива минават оттук) , иде зима. Още не е "запяла свойта зла песен" с пълен глас , засега само си подсвиква така , с един леден ветрец , ма и той ни стига. Сичко живо е нахлузило зимни парцали до ушите , нахлупило е шапките до очите , и се е въоръжило до зъби - първи манш от Зимната Лига! :twisted:

Ако се бях сетил да снимам , сигурно щяхме да изглеждаме така:

Изображение

Горе-долу бе , горе-долу :wink: :)

Понеже се оказва че всъщност плодородния климат на Западна Франция е родил cериозно количество пълни откачалки :lol: , сме се събрали 25 човека , което налага да се направят два сектора - единият , дълбок , другия - плитък. Те в тоя , плиткия , се паднах аз , което не ме радваше изобщо - температурата трябва да е паднала с 15 градуса за една седмица , от които десет - от два дни :? ...баш за търсене на рибата в плиткото , да ви кажа. Почвам да опипвам дъното , като се оказва че имам същата дълбочина ( никаква) , на всички дистанции отт 30 до 65 метра . Играта се развива в условията на силен , леден , страничен вятър , така че решавам да си остана на късо , и удрям клипса на 48 метра. На две места вляво е Дилан - най-добрия състезател от клуба на Себ и Микаел , който избира същата дистанция. Практически всички останали избират играта на късо (30-35 метра) , което може и да е правилната тактика - откъде да знам , имам един риболов на тоя язовир , и тва беше през юли... :roll:

Сектора ми , осве Дилан , включва също Микаел , и малия Батист ( Outsider's list , изрежда се преди заспиване :twisted: : Дилан , Яник ,Фреди , Рафаел , Батист , Жаки да Силва... :mrgreen: )

Дава се сигнал за храна , имаме 10 минути за операцията -тъмна храна за баби , препечена троха , и отделно глина , жива стръв с пинсета , и с голямо съмнение дали изобщо трябва...Втори сигнал! За старт на риболова? Да бе , как не! 8) - местните си знаят работата , тва не е ФИПС - сичко живо оставя въдиците - старта на състезанието е след ЕДИН ЧАС (!!!) , и отиваме да хапнем на маса , разположена между двата сектора , като секи е домъкнал по бутилка-две , и в края на операцията , студа съществено е "олабил" :D - сега вече можем да опитаме да хванем и нЕкоя риба ( а наздраве! 8) )



Вкарвам три кошници с чиста глина през една минута , и оттам почвам да редувам глина с храна , и с по щипка пинки през кошница. Налазват ме ситни баби , комбинацията от силен вятър , 48 метра , и умряла от студ риба , дава като резултат сложен риболов с доста фитки. За съжаление , не ми беше стигнал акъла да монтирам един фидер с фиксиран патерностер , така че във вятъра не липсваха и доста оплитания. След две-три баби зашивам първия скимър - сега кво правим? Бухаме храна , кълцаме торен , и убиваме петното? Продължаваме да храним оскъдно , и скимъра се изнася? Кофти работа е да не познаваш водоема , да ви кажа...

Междувременно , Дилан също почва да вади скимъри. Кво става вдясно , не мога да ви кажа , понеже съм полуобърнат наляво , и останалата част от сектора ми е откъм гърба. Дилан е полу-тапа , като до него има начинаещ фидерист , тва му помага..почвам да кълцам торен , по малко , и да опитвам да ловя с малки парченца от него ( нямаме право на вердевас на куката :shock: ) - тва дава само баби , скимъра го хващам само на две пинки , или на един бял червей. Кука 18 , повод 0.10, зима е..

Риболовът тече в тоя дух докато остана половин час - състезанието е 4 часа , при което всякаво кълване при мен се прекратява , и по никакъв начин не успявам да хвана риба или да видя кълване през оставащите 30 минути :evil: - баш тези 30 минути , в kоито Дилан хваща повечето си едри риби , и изпуска (къса) 2 или 3 по-едри платики. Ма може ли вярно да ловиш без гъм бе пич ?!? :roll:

Време за кантар - Дилан е с 3.900 , всичко е хванато на две пинки и малка кука. Аз имам 14 риби , 2.480...две места вдясно обаче с Дилан се споглеждаме - местен тарикат , познавач на водоема , ловил с едри парчета торен на повод 0.18 (?!?) , и е направил над 4 кила и половина със 6 риби , едната от които е много едра каракуда - над кило и половина...
Оттам всичко живо е сбъркало с дистанцията , бил съм Батист :wink: , бил съм Микаел 8) , и съм трети в сектора и 6-ти от 25 човека. Е - може и да не е повод за шампанско , ма на тоя етап и на това съм доволен.

Състезанието се печели в дълбокия край ( не е за вярване просто :lol: ) , със 7 кила и нещо , от настоящия Регионален шампион Матю , втория в дълбокия сектор е с пет кила и нещо - удобен риболов на късо , с дълбочина над 5 метра...

Прибирам се в къщи и откривам че имам покана за участие в квалификационен кръг за финала Sensas Feeder-Tech 2019 , на... 09.12 :o - баси зимата не е квото беше... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от NIKI1968 »

Амиии.....ще ходиш... Отказва ли се покана? :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

NIKI1968 написа:Амиии.....ще ходиш... Отказва ли се покана? :D
Ти пък , още същата вечер поръчах стръвта. :twisted:
Най-големия таш.к , тва е че има кръг в събота и неделя(!) , двата кръга са на различни водоеми , на 100 км един от друг - и си хапя лактите , щото в събота имам ангажимент , който не мога да отложа :evil: ...а в неделя кръга съвпада с втория манш на Зимната (него го отложих) - баси декемврийския календар! :o
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от NIKI1968 »

Май ти е натоварено, като на Дядо Коледа през нощта на 24-ти срещу 25-ти декември...
:D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Дойде време , уважаеми читатели , да закрием състезателния сезон 2018. Щото ако не го закрием , няма как да почнем новия , а Новата Година чука на вратата , и няма време за губене.
За целта , в ранната , студена , и доста ветровита утрин на 9-ти декември , на брeга на един добре познат kанал се бяха събрали също така добре познати мутри:

Изображение

:lol: :lol: :lol:
Без майтап! И кво друго очаквате да се събере на зимно състезание - нормалните хора си седят на топло , и само най-закоравелите бандити не пропускат случая да резнат някой скалп...
Събитието беше квалификационен кръг за финала Сенсас Фидер-тек 2019 , участнициите - 27 или 28 , класират се 4 човека , секторите са по 7 , пликове има за първите двама в сектор. Конкуренцията , без коментар - само в моя сектор имах Лоран , Рафаел , Дилан , и малкия Антоан , който сигурно още не прави разлика между фидер и щека , щото редовно прави щекарски количества дребна риба на късо :o , което му е специалност на тва копеленце... :lol:

На тоя канал има сериозна риба на дистанция , друг е въпроса дали ще я има и сега , и остава въпроса с дистанцията - щото от сутринта духа сериозно , и един Господ знае кво ще стане с напредването на деня. По тая причина с тежка въздишка се отказах от правилната дистанция от 55 метра , и реших да ловя на 48. Антоан и Дилан хранят по две петна , като близкото е на около 20 метра.

Аз съм забъркал някаква черна храна , обаче основната атака мисля да я проведа с глина с фуил , който е разрешен , и да ловя основно на вердевас - идеята ми е че рибата ще бъде основно дребна , и че вероятно ще ce играе за кило и половина - две...
Атакувам с фиксиран парерностер , кука 18 и повод 0.10 , като презамятам през две минути - на трето или четвърто презамятане вадя ситно скимърче , ама като кредитна карта , след което правя две или три поредни фитки - условията са просто прекрасни за фитки : вятър , вълни , плетеняка прави един корем - лошо да ти стане , рибата е ситна и умряла от студ.. Решавам да опитам с подвижен монтаж , като сменям повода с 0.12 , а куката , с по-едра , за да мога да бодна по-обемна стръв. Хващам още един два скимъра , единият е към сто грама , след което засичам , и усещам силен тасък от другия край 8) - внимателно , щото този път съм с доста твърда пръчка , докарвам до кепа платика от кило и канче. Хмммм....

Сега почвам да добавям в кошницата по няколко бели червея , и да клъцвам по пaрче торен през кошница. Опитвам да ловя на малко парченце торен , да добавям пинка на куката , като това сериозно разрежда кълването , макар и рибата сякаш да наедрява малко...двайсетина минути след първата платика , засичам , и поводът дава фира на секундата :evil: ...тва събитие беше споменатo с добра дума , и в резултат всякакво кълване се прекрати за двайсет минути...после рибата пак се завърта (фуила , колкото и да не ми е по душа , е голяма работа! ) , като сега имам къси , единични почуквания , които не се превръщат в кълване. Тласък по върха , и нищо. И пак. И пак.. тая работа продължава половин час , което започва страшно да ме дразни - имам риба на петното , всяка риба в тежките условия на зимно състезаниe , е безценна , и аз не хващам нищо.. И не може да се каже , че съм изправен пред нерешима загадка , изискваща някаква нечовешка мъдрост - всичко , което се иска , тва е да се удължи поводът с половин метър - само че в тоя вятър резултатът може се окаже доста неприятен :roll: ..бъркам в чекмеджето , вадя ролка 0.22 , удължавам повода , презамятам - добрутро! - сега всички кълванета стават отчетливи и резултатни , правя серия от три риби , после кълването се разрежда , и накрая спира тотално. Ми да се беше сетил по-рано бе Иване... :oops: :lol:

В тоя момент се задава Рафаел , който тотално е сбъркал ваксата, не му кълве , и е тръгнал да обиколи сектора. Дилан имал една яка платика , един скимър от 400 грама , и води сектора , малкия Антоан дърпал в ритъм някакви безгръбначни форми на живот на късо , и вероятно един от тях щял да спечели.. Аз поглеждам брояча - имам 11 риби , включително и едрата платика , и не ми кълве..Почвам да вкарвам мътилки , фуил , храна , имам индикации , които се засилват с всяка доза фуил , и към края започва пак да ми кълве. ( След състезанието , една от основните грешки , които отчетох , тва беше непростимо малкото количество фуил , който вкарах. Прсто и нямам доверие на тая стoка , нито опит с нея. )

Двайсет минути преди кpая засичам малко по-едра риба , вероятно окoло 400-500 грама , която се откача на 5-6 метра от петното..е така се губи сектор , е първата ми мисъл.. :roll:
После - един два ситнежа , мятам с голям грозд вердевас и решавам да чакам ..свирят пет минути до края , аз не пипам пръчката , гледам си часовника , остават три минути , две...КЪЛВЕ , и усещам пак силен тласък от другия край. Ма вярно ли не можа да го засипеш тва петно с фуил по-рано бе , говедо такова?!? :evil:

Две минути , 48 метра , ситна , тънка кука...навеждам пръчката надолу и настрани , и почвам рaвномерно , без да мърдъм върха , да вадя рибата с макарата. Тва е най-бързия начин да се вкара платика в кепа , при условие че макарата е достатъчно мощна , и че ловим с плетеняк - платиката излиза като парцал , на три метра от брега вдигам пръчката нагоре , и я вкарвам в кепа като Стив Рингър 8) , вдигам кепа над водата , и свирят края! Издавам някакъв нечелноразделен боен вик :mrgreen: , при което Дилан , през едно място от мен , също измърмори нещо нечленоразделно.. :lol: :lol:

Идва кантара : бил съм Рафаел , бил съм Лоран , Дилан тегли три кила и половина , всичко е ловено на късо , има една платика , Антоан вади някакъв нечовешки улов от ситнеж , трябва да има поне 50 риби , и тегли 4.400 . Може и да бяха 4.450... Аз вадя моите 17 риби , и тегля 3.960... :roll:

Втори в сектора . Антоан се класира за финала. Прибирам плик 8) - последният за сезона... баси , колко е лесно всъщност да се спечели едно състезание! Просто трябва да прави човек , това което трябва..удължаване на повода половин час по-рано , примерно. Вкарване на всичкия наличен фуил...

Това ме класира 7-и в крайното клаисране ,( шестият ме бие с 30 грама) Микаел и Себ са пред мен , и ме светват за правилната тактика в тези условия - храниш с фуил И ТОРЕН червей , ловиш на торен. И ловиш само едрата риба...

И си карам аз към къщи , и се хващам на мисълта...а бе , аз колко втори места имам вече тоя сезон? :roll: ( Щото първите се водят на отчет: две спечелени състезания , + три секторни победи.)
Прибирам се в къщи , и прелиствам темата..ЕДИНАЙСЕТ?!? :shock: :oops: :oops:
Има задачи за решаване през новия сезон - кой знае , може би , както беше казал Чърчил , това да не е краят , нито даже началото на края. Но може би , това е краят на началото. :wink: :lol:

... с това обявявам състезателната година за закрита. Ще се видим в другата тема.

ПъСъ. Лаф сутринта докато чакаме да се съберат всички. Действащи лица: Рафаел , Тери , моя милост. Рафаел и Тери са важни клечки във Федерацията , Тери придружава националния отбор по Световните , такива работи. Става дума за илариите в канала , и че не могат да се хванат , гадините проклети.
-Могат - обяснявам аз мрачно - само че едни умници във Федерацията забраниха метода , нали ме разбирате... :twisted:
Тери и Рафаел ме поглеждат под око ( интересно откога чакат мoмента? :mrgreen: )
- пич , метода е разрешен от миналата година...

- ????!!!???? :shock:

-Вместо да мрънкате , четете регламента! , ми се ухилва Тери и двамата с Рафаел прихват... :lol: :lol:

...Я ПАК?!?

Прибирам се в къщи чета:
"Разрешават се всички монтажи. Хранилката , каквато и да е нейната форма , трябва да може да мине през пръстен с диаметър 6 сантиметра. Забраняват се пелети в храната и на куката , стръвта трябва да бъде нанизана на куката ", и бла-бла-бла...

...мамини сладки..... :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Cъстезателната година би трябвало да започне с някакъв мащабен турнир , с внушителен награден фонд , и пълни живарници. И за да започне добре - с много добро класиране от страна на долуподписания. 8)
В случая обаче се наложи да се започне с приятелско и несериозно състезанийце , което все пак е по-добре от нищо :wink:

Изображение
Изображение

И тъй : събираме се 24 човека , което е повече от предвиденото от организаторите , и няма място. Решава се след допитване до участниците , да се смени форматът на събитието , и да се проведе състезание по двойки , като двойките се определят от тираж - в резултат на тая операция се падам с Фреди Робион , големия шампион във всички дисциплини на департамента. 8) :D

Изображение

Решаваме да ловим на две дистанции , понеже Фреди е машина за вадене на дребна риба на късо , а аз предпочитам далечната. Час и половина по-късно аз съм с един ситен скимър :oops: , а Фреди с 5-6 риби , също така ситни. Състезанието е 4 часа , с Фреди правим съвещание - да продължа ли да ловя там , където очевидно няма нищо , или да мина на неговата дистанция , с риск да размажем петното , и да съсипя и неговия риболов - обаче Фреди има рецепта за тая работа : минавам на неговата дистанция , обаче с оловце , и без да храня грам. :idea:
В резултат на тая работа до края на турнира успявам да настържа 7-8 ситнежа с общо тегло не повече от 300 грама :oops: :cry: , и резултатът ни щеше да бъде просто плачевен , ако Фреди не беше зашил случайна и тотално неочаквана платика от кило и двеста :twisted: ( определението "случайна" е негово) - в резултат стигаме цифрата 2.600 общ улов , и ставаме 3-ти от 12 отбора . (Първите са с 3.700).
Годината се обявява за открита , големите събития (бой... :lol: )предстоят.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Добър вечер , драги читатели , писатели , и други видове чукчи. Предния път прибързано обявих състезателната година за открита , ма с любителски състезанийца тая работа не става - не играеш ли на вързано , игра няма. 8)

И такаааааа, тука вече е дъ риъл тинг , и вероятно ще се яде голям бой. Състезанието е "опън" , като повечето хора все пак са избрали фидера , щото духа силен вятър от ...ми от няkолко седмици вече. Риболова е скоростен на ситнеж , или навътре за едро , като правилната стратегия , тва е да избереш единия подход , и да стискаш само на него до края.

И така , как се печели едно състезание? Има два основни варианта , ако изключим тиража от уравнението - или правиш същото , което правят и другите , но го правиш по-добре от тях , или правиш нещо различно. Което автоматично ме оставя без избор - от една страна , скоростния риболов на дребосък на фидер ми е малко като гей порно - хем знам че съществува , хем нямам никакъв интерес към него. :mrgreen:

От друга , в сектора ми са се паднали също Матю , регионалния шампион и машина за скоростно вадене на ситнеж , и ако той не ми стигаше , през две места от мен седи Фреди Робион - в тая ситуация разтоварих само калъфа с далекобойните пръчки , и клипсовах сичко на 50 метра :wink:



И така , стартирам на 50 , след няколко минути следва решително кълване , и вадя баба от десет грама. (Даже я бях снимал. Обаче тъпата снимка.бъг пак се е бъгнала , и репортажа се налага да е "на сухо" )

За скептично настроените - да , ПРЕКРАСНО се вижда кълване на такъв екземпляр , с карбонов връх от две унции. Друг е въпроса , че ако ще вадя това от 50 метра , тва състезание ще го забравя преди да е свършило...

Фреди почва да вади риба. Отляво имам съсед , който е решил да лови ...на мач?!? :o , и не само че е решил да лови , ми почва да вади риба след риба. Дребни , ама и моите не са кой знае колко едри...

Аз изкарвам половин час в активно и усърдно презамятане , като внимавам да не закача надвисналия над мене клон , и оттам почвам предпазливо да кълцам торен в кошницата , с идеята да привлека едрата риба , която е единствения ми шанс за добро представяне. Фреди не спира , тоя с мача не спира , аз имам 8 риби в края на първия час. Нито една не минава сто грама.

Как се губи едно състезание? При пределно ясна игра , тръгваш да се правиш на оригинален... :roll: :oops:

Оттук почва търсенето нa по-едра риба , като първо спирам храната , и почвам да храня с чиста глина , смесена с жълт Трасикс , с големи дoзи удавени пинки и малко кълцан торен. Почвам да ловя на торен , като опитвам различни по големина парчета ,и въртя трите си монтажа - подвижен , патерностер , и симетричен клуп. Оперативната ситуация е следната: в нашия край на водоема няма толква силен вятър , но има силно течение и мъртво вълнение , от което върха подскача и се клати , и кълванетата се усещат по-скоро интуитивно - внезапно върха не подскача в такт с вълните , или трепва едва-едва. Всякакав опит за изпъване на влакното , и вече не кълве...

С глината хващам някой скимър , включително и един от почти половин кило , и сега почвам през кошница глина да вкарвам по една с фишмийл. С тая тактика , рибна храна с кълцан торен , вадя още един читав скимър , серия от по-дребни , след което ме нападат сомчета! :evil:

Спирам всичко рибно , и минавам на глина с пинки. Ловя на торен с пинка , правя серия от фитки , kато забелязвам , че вадя пинките сдъвкани , а торния непипнат. Минавам на чисти пинки , и правя серия от няколко едри скимъра , след което пак ме напада дребосък...

Не остава много време - турнира е от 4 часа , и към края кълването внезапно спира , аз минавам на бял червей , нищо не се случва , аз решавам да изчакам , и след поне пет минути чакане , следва рязко кълване , което не успявам да реализирам. :x

Обаче съм сигурен , че тва беше едра платика , бода на уката 7-8 вердеваса , презамятам , и след две минути върха решително се сгъва , и засичам сериозна риба - часовникът показва 18 минути до края... :lol:

Сега ли бе? :evil: :lol: Сега ли ще се завърти читава риба , като вече Фреди , Матю , съседът с мача ( който се оказа някакъв сериозен специалист) , че и тоталния турист от дясно ще ме размажат? Кепчосвам платиката - поне кило! , презамятам , и правя поредната фитка. Гадното течение кара рибата да се мръщи , клонът над главата ми не позволява удължаване на повода , пелет фидер можеше и да свърши работа , ама не го бях монтирал , и състезанието свърши , без да повторя номера с едрата платика...оценявам улова си на около три кила , но на въпроса на Фреди отговарям "две и половина" , за секи случай.

В другия край на сектора има един с 5.350 на щека. Матю тегли 5480 , Фреди - над 4 кила , тоя с мача - 200 грама по-малко от Фреди...баси , как станах за резил , не е истина...вадя живарника , сипвам рибата в кофата , и Фреди почва да се хили -"2.500 , а , тарикат такъв?" - тегля 5.400 :o - ма въобще не разбрах от къде се зе тоя резултат :roll: , и се класирам втори в сектора с 80 ГРАМА разлика !

Шести от 37 , първия за сезона плик ( крайно време беше 8) ) .

А къф бой ще се яде в събота - не ми се мисли....



ПъСъ : и се прибирам снощи , разтоварвам колата , пъхам стръв по фризери и хладилници , сядам да вързвам куки , и знам , че нещо съм пропуснал , ма тва губене на сектор за 80 грама ми прeчи да се концентрирам. И тъкмо преди да си легна , се плесвам по кухата лейка - кви 80 грама бе пич. Къф плик , къф сектор... за 4 години не ми се беше случвало да се падна с Фреди в един сектор и да го бия! 8) :twisted:

...ма мое ли вярно да загубиш сектора за 80 грама бе Иванe..
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Д-р Флекс »

Не всичко, но почти на 85% разбрах какво си написал, Иване, и затова: евала, Иване, удуши ги другио пат!!! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”