" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Неделя...да започнем от събота вечер: :wink:

Имах съвсем кратко време за експерименти , но пък нямах много неща за проверяване - всичко , което ме интересуваше , тва е как щеше да реагира рибата на фишмийл? Мятам на 40 метра , първо мятане , без предварително захранване , буквално след минута следва кълване , и вадя платичка от десет сантиметра. Следващия половин час показа че :
1. Рибата налита на рибната храна , все едно никога нищо друго не е яла
2. Рибата е дребна до безобразие

Минавам на метод - безкрайно количество индикации от озверелия гамбуз , две платики - 300 и 500 грама...тактиката за сутринта е готова : ще играя с фишмийл , ще приготвя един метод за всеки случай. И ще сe опитам да изтегля по-читаво място!

Изображение

8) :twisted: Баси машината! Не бях теглил тапа от....ако седна да си спомням откога не съм теглил тапа , ще се наложи да допиша репортажа другата седмица. :lol: И се страхувам ,че ще се наложи да си спомня и резултата от последната ми тапа.... :oops: :mrgreen:

Река Мен. Това ,с което ме кефи този богоугоден водоем , е избора на дистанция - не се налага да се умува - "от 45 до 50 метра" , гласи вълшебната формула , приложима в 90% от случаите за 90% от ивицата. Отново сменяме "гардероба" - този път речните екстрахевита дават път на елегантни , далекобойни пръчки :

Изображение

Провеждам кратка беседа със съседа вдясно ( вляво имам сто метра шубраци до следващия сектор).

Изображение

Съседа е познавач на реката (местен) , и поклаща глава - рибната част на сектора е в другия му край , и ние пак сме не където трябва. Което aз вече си го знаех - някъде тук се бях паднал на последното състезание на този водоем..

Стартирам с удавени червени пинки в храната - яка порция! , вкарал съм малко пелети с тежката , и на петата минута вече ми кълве. Първата риба я хващам с второто мятане , на десетата минута , да речем...50 грамова платичка.. Следва втора , малко по-едра , трета...Около 35-40 минути след старта чувам съседа да се оплаква на следващия вдясно , че има три рибета - поглеждам брояча , аз имам седем. :)
Сега трябва да се вземе решението , за това как да протече остатъка от състезанието. Имам две опции : а) продължавам в същия дух. С това средно тегло на рибите , преценявам че мога да направя между 6 и 8 кила , ако не се завърти читава риба. За тази река и за този сезон това е крайно недостатъчно - въпроса е , може ли въобще да се хване повече от кенефа , в който съм се паднал?
Опция "б" - почвам да кълцам торен червей - задължителния "атрактант" за тази река , и се надявам да привлека дъртите тави. Решавам да изчакам още малко , вадя още няколко дребосъка , после 5-6 места вдясно се вижда да се бърка с кеп , и се чуват аплодисментите на състезателите от двете страни , явно рибата е била едра. Няколко минути по-късно , комшията кепчосва платика от около 300 грама...и добре познатата мотика се промъква на удобна позиция - точно пред крака ми... :lol:

Гепвам кутията с червеите - сега са живи , да им се ненагледаш! - резвам два три в кошницата , щипка пинки , малко бял с кастер..В първите десет - петнайсет минути не се слуучва нищо особено - кълве си все същия гамбуз , все в същия ритъм. Карбоновото връхче от унция и половина на новия ми Вайпър явно е слабичко за течението и вятъра , но се справя , от време на време пробвам с другите фидери , с други кошници , но за наличната риба кошницата от 30 грама е най-добра , а от всичко , което съм монтирал , 30 грама се мятат на 48 метра с най-голям кеф точно с този фидер...после , с петното става нещо странно : кълванетата се разреждат , и стават все по-пипкави , все повече фитки , все повече сдъвкана стръв , на която е захапано само крайчето... :roll: :?
Усещам че нещо се е прецакало яко , но не знам какво и защо.. Някъде около половин час след вкарването на първата доза торен червей , вече не ми кълве ИЗОБЩО (!!!) , и сега съседа започва да наваксва преднината , която бях спечелил...Решавам да проверя дали на торния просто не се е завъртяла едра риба , и затова ситнежа да не кълве..Бодвам две тлъсти парчета торен червей на кука ОСМИ номер :twisted: - като ще е гарга , да е рошава! , следва късо , много енергично кълване , и вадя ....платичка от не повече от десет сантиметра. :shock: :lol: Ама честно! Ама без майтап! Ако я сложи човек върху кутия цигари , милиметър нямаше да излезе извън кутията! Сменям другия фидер , по-малка кука , два бели - нула. Торен - три фитки една след друга , и после - гамбузче от 50 грама. :!: :idea:
И някъде в тоя момент усещам кво съм направил ...ама "с най-добри намерения"... Е такава мотика не бях настъпвал , честно! - бях допуснал груба грешка , която се състоеше в това , да направя ТОЧНО това , което трябва , но на неподходящо място. :lol: :lol: :lol:
Тоест на тази река трябва да се храни с торен . Всички добри резултати , се потвърди впоследствие , са направени с кълцане на торен - ТАМ , КЪДЕТО Е ИМАЛО РИБА ЗА ТАКЪВ ПОДХОД!
Аз нямах правилното място , и всичко , което бях постигнал , беше да настървя дребосъка да кльопа торен , и сега не щеше да кълве на нищо друго - и сега дай да видим , как се лови ситнеж , с малкa кукa , на торен червей?!? :mrgreen: Разбира се , светкавично спрях кълцането на торни в храната , и минах на бели , а на куката започнах да комбинирам бял с торен - мъчително бавно , с огромна неохота , рибата започна да кълве пак на бял , докато накрая успях да мина изцяло на бял и на пинки. В процеса на това връщане назад , най-доброто , което се случи , беше че все пак хванах една едра платика. За съжаление , ловенето с тънко връхче на неподходяща за него дистанция не мина гратис - при едно недоглеждане се чу "хрус"! , :evil: и с това станаха 4 счупените връхчета по време на състезание за последните два сезона. (Счупени на свободен риболов за същия период : НУЛА :roll: )

И така , "да бе мирно седяло , не би чудо видяло" , казваше баба ми , Бог да я прости - вместо онези 6-7-8 кила , които бих могъл да направя с предпазливия подход , аз съм с 4.610. :oops: :cry: Съседа е с 3.900 , а след него - я има кило риба , я не. Обаче после има резултати от 6 кила , 8..13... В самия край на сектора , съвсем самичък (съседа му е ловил на щека...колко мъка има по тоя свят , Боже... :mrgreen: ) , моя авер Андре е с 20 кила и печели състезанието. Другия сектор - зад шубраците , все едно беше на друга река , честно! -там всичко живо беше натръшкало едни тави , едни иларии...17 кила , 11 , 19...

И така , аз се класирам 16-ти от 48 човека. Няма да се оплакваме , виждали сме и по-лоши резултати. Много по-лоши , даже.. :lol: Доминик е 9-ти , браво на него...В неделя ако сме живи и здрави , ще се пробваме на бърз риболов на сомчета - сезонът продължава!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 690 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от VDP »

Unique que jamais! :tup:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Чудех се дали да пиша нещо , щото не си струвваше особено ама...айде два реда за рубриката "Разкази с неочакван край": :wink:

Първа Дивизия фидер на департамент 49.

Гръмкото заглавие крие весела дружинка от 9 човека , които сме се събрали на реката да половим заедно риба. :lol:
Нивото е адски високо , като за нашия вилает , обаче аз съм тръгнал като турист. :oops: Пояснявам: писна ми. :?
Тоя сезон силно надхвърлих разумния максимум състезания , ( трябва да съм минал 30-те ), с всички произтичащи последствия - финансови , крадене на време от други неща ( от един читав спокоен риболов с приятели , да речем ), преумора , натрупване на разочарования...имам нужда от почивка.

И така , пак сме на река Мен , където тази година съм настъпил всички възможни мотики. И сега съм се настроил малко Зен , и съм на почивка и релакс - искам да се възползвам от турнира , за да проведа малко експерименти , които на "истинско" състезание не смея да опитам , да не се издъня.( И се издънвам... :lol: )

Първо : кво става , ако на реката , на която ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да кълцаш торен червей , ти си го местиш в другия крачол (не червея бе!) и вкарваш яко бял ?

Второ: всички знаем , че на тази река се лови между 40 и 50 метра. И що не се позабавлявам аз - то състезание , състезание , ама що не се покефи малко човек? - я да видим кво става ако бръкнем далеч... 8)

Трето...тука май има отделна тема за размисъл. Метод... почвам да го практикувам все по-често на свободен , и с все по-добри резултати. И на състезания тъпо и упорито отказва да работи. И се налага простия извод , че за да работи , трябва да ловиш САМО на метод , без да вкарваш жива стръв на петното. Кога ще имам по-удобен случай да опитам , от една такава "несериозна" Първа Двизия?

И така , падам се между Беноа - работата става напечена! , и Алан , организатора на всички състезания по тази река този сезон , и който я познава от десетилетия , камъче по камъче и метър по метър. Тапата вдясно , след Беноа , наш'то момче Гуенаел , Втора Национална дивизия фидер - вече казахме , че нивото е високо.

Алан храни на 48 метра. Цитирам: "От четири състезания три пъти се падам на това място или до него." :lol:
Беноа и Гуенаел хранят две точки - 45-48 , и 28 метра. А решавам , че риба може и да не хвана , ама ще си направя кефа , и клипсовам всички пръчки на 60. :twisted:
Стратегията е проста : на тая дистанция с булета няма как да вкарам много храна , затова храня директно с лепен бял червей.

Почва да ми кълве веднага - докато Алан и Беноа се чудят кво да направят , аз правя серия от скимъри. В края на първия час петното внезапно , рязко и без предупреждение умира. :?: :evil:
Сега Алан , който кълца яко торен , почва да вади големите тави. Беноа , който също като мен е дошъл без торен , почва да бае на храната - тоя образ е бивш шаранджия , и ползва разни съставки , които аз изобщо не подозирам , че съществуват... :shock: - айде , и той почва да вади тавите.. Гуенаел има всичко , включително фуил и вердевас ( не се стига до Втора те така..) , и е тапа - и той вади риба. Аз мятам на 60 метра , без рибата да ми пречи да си правя кефа :mrgreen: - и сега излиза стабилен страничен вятър...Внезапно тренировката доби друго измерение , и стана доста полезна - аз откривам , че съм станал задоволително точен на тази дистанция , и при тези метео условия , и внезапно - така както си беше била камшика , рибата се връща. Минали са три часа безпроблемен риболов , и сега - на същото петно , внезапно се появява закачка. :roll:
Отначало , едно закачане от три замятания, при това явно закачаше кошницата , щото повода си го вадех. После - през замятане . Накрая - на всяко замятане. :o
Вече беше късно да се прави друго петно , и до края на манша загубих седем риби в драката :evil: , и целия запас от поводи 0.14... Имам пет кила и нещо...Алан е с около 18 , Беноа и Гуенаел с по 13-14. Лелиииии.... ми ся? :oops: :(
Ми ся , ухилвам се - (ама действително ИЗОБЩО не ми дреме ) - ся си го преместваш в първоначалния крачол , и утре ловиш на метод!
:twisted: 8)

Вечерта помятах метода , и се оказа че не ще...само един як морски кефал и няк'ви скимъри.. Оставаше ми над литър жива стръв , и решавам да повторя упражнението , с корекция в дистанцията.

Неделя.
Падам се в другия край на ивицата , където в събота се спечели манша с 26 кила. Познайте: Алан отляво , Беноа отдясно , след него Гуенаел... :lol:
..айде още една порция бой.... :mrgreen:

Алан храни на 28 метра (в събота победителя е ловил на 25) , ние с Беноа сме на 32 (смях от всички страни...). Почваме - лепен бял , живи червени пинки в храната. Първо скимърче с второто матане , и оттам почваме да се гледаме. Няма кьорава риба , само тапата вляво вади по нещо от време на време. Един час по-късно , аз проклинам решението да не ловя на метод , и почвам да се чудя дали пак да не се засиля да ловя отсреща. В тоя момент , Алан минава на 50 метра , и в следващия момент , Беноа прави същото. Аз свивам рамене , и без много да му мисля , минавам на ....21 метра. :lol: :lol: :lol: :lol:
Тука вече комшиите просто изпопадаха - а аз минавам на тънък повод и ситна кука , и почвам да вадя скимърчета от по 150 грама в много приличен ритъм. На пето мятане нещо ми изправи куката като карфица , минавам на кука 14/повод 14 , вадя още два скимъра , и оттам бодвам някакво бяcно добиче , с което се счепкахме за близо десет минути , и в кепа влиза морски кефал , който може и да нямаше две кила , ама малко му трябваше. :shock:
Алан отговаря с платика от две кила , Беноа вече има две от по кило...Почват да вадят риба от 50 метра , аз тъпо и упорито си седя на късото - иронията е безценна :lol: , нападат ме баби , правя двеста фитки...Опитвам през 15 минути петното на 32 метра , нищо - Алан вади още една едра платика , не знам колко има вече , Беноа и той като че ли не спира , аз продължавам с дребосъка в приличен ритъм , като от време на време скимърите са по 300-400 грама , и накрая вадя и една платика от близо кило. Алан трябва да ме е размазал (пак...)Виж за Беноа не съм сигурен.. Кантара казва , че тапата е с 13-14 кила , Алан за моя най-голяма изненада се оказва с около 6 и нещо (под 6,5) , Беноа е с почти точно същото тегло - едри риби , но малко , и аз по средата , с така ненавиждания риболов на късо , имам ...7,200. :shock: :twisted:

Е , класирам се 7-и от 9 човека. Да ви изглеждам тъжен и отчаян? :mrgreen:
Ухилил съм се като герой от "Кукленото шоу" бе ! :lol: :lol: - Сложил съм по кило на Алън и Беноа , на река Мен? А? Сгащих и двамата на тясно - обкръжих ги просто :twisted: , и ги бих на техен терен? Тва го считам аз за най-добрия си резултат на френска земя...ще се наложи да си купя още една- две пръчки за ловене на късо , то се е видяло... :( :cry:
:mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
fiverov
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 18:54
Местоположение: София ,М.Младенов
дал Браво: 3 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от fiverov »

:tup:
Големец !
късото е пак на мода :wink:
Чистотата е мерило за вашата култура !!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от stancom »

outsider написа: А решавам , че риба може и да не хвана , ама ще си направя кефа , и клипсовам всички пръчки на 60. :twisted:
Да ти имам понятието за кеф :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Представа си нямаш с къф трепет очаквам състезание , на което всичко ми е ОК , уцелил съм стръв , храна , добър тираж , и всички ме размазват щото не мога да им стигна дистанцията с едни скромни десет метра. :D
Дали ще се мята до коритото на реката , до остров , до тръстики или до нещо друго - все тая. Ама те мятат , а аз не стигам... :cry:
- друг е въпроса ,че откак минах сто метра с метод хранилка , и 75 с кошница взеха да ми стават досаден навик , мечтата нещо взе да избледнява и да се разсейва... 8) :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Състезателният сезон 2016 е към края си - бере душа , така да се каже. Чакаме го с нетърпение да умре , за да го погребем , и да танцуваме на гроба му :twisted: :lol: - обаче кучето се държи , и нашето житие и страдание продължава...
Събота , 22 -и:

след 160 километра шофиране в тъмното , и най-вече - в гъстата мъгла , се измъквам от колата , и откривам че мъглата не само е гъста - с трион да я режеш - тя и ледена , като да я режеш на кубчета и да си я добавиш към бърбъна...състезанието е квалификационен кръг за Нормандия 2017 - същата , за която тази година не успях да се класирам от седем опита :oops: :cry: , и следва утвърдената вече сxема : абсолютно непознат водоем , бием срещу местните хиени , които познават всяка педя бряг и дъно.. Формулата е с предвидим резултат , и за догодина мисля силно да огранича турнирите в подобни условия... :evil:

Изображение

Все пак , организатора дава малко инфо:

Основната риба са дребни баби и средни платички , с вероятност за бонуси. Има едри сомчета , лин и шаран , но предвид нощните температури от 2-3°С , на тях по-добре да не се разчита. Дисдтанцията на риболов - 25-30 метра. Нямаме особен избор , освен да следваме указанията..

Изображение

Понеже водоема ми е тотално непознат , нямам представа как ще се развият събитията. Представям си следните варианти:

а) рибата е ситна , злояда и рядка. :lol: Риболовът - адски тегав и изкецан (най-вероятен сценарий)
б) състезанието започва в духа на точка "а)" , обаче с напредването на деня рибата се активизира , наедрява , и всеки състезател , заложил на прекалено предпазлив подход , силно настъпва мотиката :roll:

в) риболов няма - седим и се гледаме. Един единствен бонус печели сектора , че и цялото състезание...

Къв кошмар е да се прецени и анализира в кой момент каква промяна настъпва (без рънъри) , и да се адаптираме към нея , сигурно се сещате и сами - въпросът беше , как и с какво да се храни целия тоя цирк? За целта бъркам три храни - първо , основния микс , с който да се лови при средно активна риба , като към него се добавя избирателно живата стръв според размера и активността на рибата : Sensas Gardon Brune+ Etang Brune + Copra melasse

Половината от тая богоугодна храница я оставих настрани - честно казано , бях настроен силно песимистично , и не вярвах в някакъв силен риболов - така че към другата половина - половин кило , добавих едни три кила глина. 8)
А? Кво? Винаги разправям че глината не е нужна във фидер риболова? Нищо подобно! - винаги съм казвал , че глината е напълно излишна във фидера , освен в крайно редки случаи - е това беше точно такъв случай... :wink:

Изображение



За всеки случай - виж т. "в" , забърках малко методна храница , и приготвих една пръчка за ловене на 44 метра - основната дистанция беше 26 метра , на която клипсовах три пръчки - една с патерностер , две с подвижен монтаж - с къс и дълъг повод , съответно.

Изображение

Вляво е Ерик - силен състезател от Нормандия , и единственият съсед , който мога да контролирам - всички други са скрити от дървета. Ерик напълно ми стигаше , честно да ви кажа...

Изображение

В 10:30 ч , без температурата да се е вдигнала изобщо , с голямо тракане със зъби пристъпваме към тежката - 5-6 хранилки с гина , едната - с фуил , една с фишмийл на методната дистанция , и атакуваме. Само след няколко минути хващам първата бабушка , рибе колкото показалеца ми. Следва втора , малко по-едра - Ерик вади платичка от 50-60 грама...Решавам да продължа с глината , като добавям фуил , и по щипка попарени пинки във всяка кошничка. Имам риба на петното , има и фитки - при тоя размер на рибите е неизбежно , в края на първия час съм с десетина рибета , обаче не съм сигурен , че имам сто грама. :roll:
Ерик не знам кво прави , обаче петното му е умряло тотално , и не вади никаква риба..

Аз решавам да спра фуила , с цел да дръпна нещо по-едро. Резултатът е мигновен - една кошница без фуил е достатъчна , за да спре всякакво кълване и признаци на живот на петното. :shock: - същата история със стръвта - кълве на всичко , към което е добавен вердевас. И на нищо , ако е без него. След десетина минути без кълване , cе предавам , и почвам пак да вкарвам фуил - още едно рибе , после още едно - платичка от поне 150 грама , после следва адски странно кълване - все едно плаващо клонче или листо се е закачило за влакното , и усещам сериозна съпротива от другия край - след няколко минути внимателно вадене , се оказва , че съм закачил доста едро канално сомче, при това - без куката да го е боднала където и да било - как се беше оплело в повода , не мога да ви опиша :lol: , обаче сигурно имаше 350 грама. След десетина минути вадя втотро , значително по-ситно сомче , после петното просто умря. Минавам на повод 0.09 и кука 18 , опитвам да клъцна малко торен , уж за сомчета - нъцки. Опитах в породължение на половин час с метода - нула . Поръчах едно червено вино на съдията 8) , да се сгрея , и при информацията , че никой нищо не лови , реших да заложа само на глината с фуила , и да ловя само на вердевас. С тая стратегия до края на турнира стигнах бройката от 26 рибета , и 1.780 кг...

Ерик така и не намери рибите - после сподели , че е спрял тотално фуила , в тъсене на бонус , и това миу е изяло главата - приключи с малко над 400 грама. :o Другият ми съсед е с 800 и нещо , тоест , аз не съм се справил чак толкова зле 8) ... обаче вляво от Ерик има над три кила (една платика от близо две кила!) , а вдясно от десния ми съсед - 2.700 .. :?
За капак се оказва , че няма сектори - 29 човека в кюпа , и с това се класирам 13-ти - на една крачка от пликовете ( има за първите десет) , и доста далеч от класиране за финала. :(

"Не губи кураж , идва нов тираж"... :wink:

Малко расзъждения от типа "след дъжд качулка": какво би трябвало да направя , вместо това , което направих? Разговорът с Ерик отговори на въпроса "ами ако бях спрял тотално фуила?" , така че този вариант отпада.. оставаше или да се признае за единствено успешна приложената стратегия да се лови каквото кълве , или да се заложи изцяло на метода - силно се съмнявам в ползата от подобен подход по това време на годината , или просто да се търси рибата по-навътре. С глината и фуила , с вердеваса на ситната кука и тънкия повод - но на 50 метра. Практически съм убеден , че това беше ключа от палатката - ама как да отидеш на непознат водоем , и да не послушаш местните... :wink:

Впоследствие се оказа , че разнообразни фидерни величия са много далеч в дъното на таблицата. Рибата е започнала да се групира изглежда - ще забележита групички от много куци места едно до друга( 19- 20 -21- 22 -23) , както и от много добри - вижте резултатите на 6,7,8 и 9 , да речем...

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от BOROOO »

Поредният страхотен репортаж. Благодаря ти.
outsider написа:Състезателният сезон 2016 е към края си - бере душа , така да се каже. Чакаме го с нетърпение да умре , за да го погребем , и да танцуваме на гроба му :twisted: :lol: - обаче кучето се държи , и нашето житие и страдание продължава...
Понякога не осъзнаваме, че това което искаме по-бързо да приключи е това, което най-силно сме желали и очаквали да ни се случи. След състезателния друг риболов .... няма.
Успех на следващото състезание.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

BOROOO написа:Понякога не осъзнаваме, че това което искаме по-бързо да приключи е това, което най-силно сме желали и очаквали да ни се случи. След състезателния друг риболов .... няма.
Мда. Tака както ми е писнало тая година от състезания - отиват към 35 , две седмици след края на сезона ще ми липсват....Това което ни интересува в случая , обаче , е че след съботата дойде...
Неделя , 23-ти :
Още не сме се съвзели от съботния студ и вятър , и вече си имаме работа с неделния дъжд. :evil: Снимката е от ...друго състезание , за което не намерих кво да напиша :wink: :lol: , обаче ситуацията е точно същата , ама едно към едно : с бай Жан Мишел сме екип , риболова е .. на щека. :shock: :mrgreen:

Изображение

Кво мога да кажа по въпроса...ми нищо - други хора са го казали по-добре от мен:

I don't want to live a lie
But I don't want to say goodbye
And I can't let you go even though it's over
I just can't let you go...


:wink: 8)

И звучи още по-добре с малко музикален съпровод...
:twisted: 8)


И така , обмисляме стратегията: през нощта е паднала първата слана. :? Значи , обитаващите водоема читави риби (лин...) , както и сомчетата , вероятно ще пасуват. Точно този водоем без сомчета понякога е просто отчайващ - няколко полупрозрачни бабушки могат да се считат за добър улов - така че залагаме на бедна храна , почти едно към едно с рецептата от събота. Топките се мятат от ръка , без жива стръв , живата стръв се къпира. Повече от половин час се гледаме с комшиите , не се вижда някой да вади риба. После започват плахо да се обаждат...сомчета?!? :roll:
Плахо при нас , плахо при другите. После риболова се засилва. При съседите. :lol:
При нас продължава да е убийствено вял , рибата е адски рядка и злояда. Стреляме по малко бял , подмятам навътре , където съм стрелнал няколко пелети и малко царевица. И от късата , и от дългата дистанция се хваща адски малко риба , без значение каква презентация се опитваме да правим - просто рибата на петното явно е в пъти по-малко от тази , която имат съседите. Единственото обяснение остава храната : или сме добавили нещо , което сомчетата не харесваха , или не бяхме добавили нещо , което искаха , или беше прекалено бедна... да се чуди човек дали рибна храна нямаше да свърши по-добра работа. :roll:
Резултат : с 1.300 кг. сме последни в сектора - най-вероятно , щото въобще не дочаках връчването на наградите. :lol: Съседите отдясно имат към три кила , тапата в другия край - 2.200 , тапата в нашия край - 1.600. Тва трябва да беше последното излизане на щеката от калъфа за този сезон - и предпoследното състезание, aко не се лъжа.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Дойде време , мили деца , хобити, джуджета и тролове ,русалки , вампири , върколаци и вещици :lol: , да приключим състезателния сезон 2016 година , с едно предхелоуинско състезанийце : неделя , 30-ти октомври ( 268-о , за статистиката. :wink: )

Разбира се , за случая беше избран отново съвършено непознат водоем , и можеше само да се разчита на инфото от организатора.

Инфото:
Водоемът е пълен с риба до ушите , като преобладават ситни до средни бабушки , а също и платички от 200 до 500 грама , рядко по-едри. Почти със сигурност ще се спечели с мач или фидер , понеже платички има доста , а бабите са ситни , и едва ли ще бъдат в такова количество , че да се ловят на щека , тъй като на дистанция щека няма и метър дълбочина.


Тая работа ни устройва , понеже ние нямаме никакво намерение да ловим на щека 8) , и не носим нищо освен фидери. В събота на един уж пълен с баби гьол се капотирахме :shock: , и само няколко рибета , хванати в близката река ме спасиха от двойно капочино , така че много бързия риболов на баби ми се стори малко вероятен... Стигаме до водоема ( едни 600 метра влачене на багажа по брега... :evil: ) - почваме с храната - кво да се забърка на такъв водоем? Ако направя светла , хранителна смеска , ще отсека бабите - ама ще дойдат ли достатъчно платики?
Ако направя тъмна и бедна смеска , ще събера бабите - ама ще привлека ли платиките? :roll:
Решавам да направя нещо , което ще събере и двата вида риба , но ще бъде хранително , с цел да задържи едрата риба - никога досега не бях бъркал подобна манджа : кило Etang Brune , плюс кило от методната храна на Браунинг (Lethal Feeder) , която е тъмна , ситносмляна и не мирише грам на риба. Добавям малко пелети , 4мм , и се получава това:

Изображение

Почваме с проверка на дъното...опаааа...метър и половина дълбочина на 20-24-26-28.....36 метра. :roll: Баси тепсията.. Решавам да играя на 36 , приготвям три пръчки , имам много време , почвам да се оглеждам - половината народ е монтирал щеки (?!?) , че и мачове - в моя сектор май само трима сме с фидери... :roll: :?:

Изображение

Усещам че работата почва да намирисва подозрително , и отивам да се консултирам с моя стар познат , Микаел , който е в съседния сектор - той е клипсовал всичко на 20 метра , и поклаща глава - "има ужасно много баби , и са ситни..."

Връщам се , поглеждам езерото - гладко е като огледало ...обаче цяла седмица духа вятър , и ако духне...грабвам пръчките и ги преклипсовам всичките на 28 метра. :lol:

Изображение

Свирят старта , бухам няколко саксии , атакувам с малка кошница , с храна и бял червей. Почва да кълве практически веднага , като бабите са с размер 30-50 грама. Ускорявам ритъма , почвам да броя , след около 20 -30 минути съм налучкал бройката - дърпам на "35" , и за 45 минути имам 14 баби , в края на първия час - 20. Cъседа от дясно , който е в друг сектор , нищо че сме на 6 метра един от друг , гледа в недоумение - трябва да има пет рибета - ама мое ли вярно да ловиш на мач?!? :lol: , обаче мен ме притеснява този от ляво - младо момче , което дърпа бабите на щека в старашен ритъм , като робот - трябва да прави поне три на всяка от моите. Когато организатора минава да ни види , аз имам 26 , младежа от ляво - СТО И ТРИ! :shock: :shock: :shock:

Тука на мен ми става ясно , че съм направил една-две грешки :mrgreen: - значи , това състезание е сто процента щекарско , и ние с фидерите сме някви туристи. Това - избирането на фидера като техника на този водоем беше първата грешка. Тя обаче не се брои - ако трябваше да скубя ситнеж на щека просто нямаше да се запиша.
Грешка номер две: храната. Искаше се жълта , ярка , сладка инертна храна за едра платика или за шаран , с много едри частици. И като жива стърв - едро накълцан торен - третата ми грешка , аз бях взел пинки и бял , понеже не се очакваха едри платики...

Сега кво правим? С 20 баби на час , при този размер на рибите , за пет часа и половина щях да направя едни пет кила. Пича на щеката щеше да мине 10 кила (неговите риби бяха по-дребни от моите). Тоест , тука трябваше да се търси едра риба , или да се събира панаира и да се изнасям

Платиките може и да бяха на петното - ама при положение , че презамяташ на 35 секунди , може цял ден да ловиш , без да го разбереш..нанизвам торен , стискам храната по-плътно в кошницата , чакам..на първи опит вадя баба , вярно , малко по-едра , после - платика от около 400 грама. Ахааа...Още две -три баби , втора такава! АХАААА!!!! :twisted:
Една такава риба прави десет баби че и отгоре - младежа със щеката взе да ме поглежда , този отдясно се отказа от мача и мина на фидер. Аз извадих още една , по-млака платика , и петното умря - сега нямаше нито баби , нито платики.. :?
После разбрах, че това е било така при всички от фидер-агитката. Платиките са идвали на петното , вадиш две-три , и си заминават - много беше плитко , за да се задържи едрата риба , мисля. Оттук до края , състезанието мина в търсене на платиките , които идваха и си отиваха , и накрая претеглих 4.300 - иронията е , че само с бързия риболов на баби щях да хвана повече. :lol:
Съседът отдясно имаше торен , който почна да кълца яко , и на края извади повече платики от мен , и претегли 5.800. Младежът със щеката го теглиха на два пъти - първото теглене беше седем кила и половина , второто... не ме инетресуваше :lol: :lol:

И така , всички , които бяхе избрали фидера , сме на дъното на таблицата - само един е направил осем кила , и е трети в сектора си. Щеката е дала резултати от 10 до 15 кила ситнеж , като има хора , които са ловили с топ-сета на 5-о коляно без да опитат по-навътре и за секунда , и са с десет кила...класирам се 26-ти от 36 човека , седим с другите фидеристи и се хилим на по бира - кво трябваше да е направи? "Да се лови на щека" и "Да не сe идва повече тук!" са основните изводи. :lol: :lol:
Добре дe , ама...кво трябваше да се направи , за да се намерят едрите платики?

Метод? - бабите щяха да изкльoпат храната за секунди. Две петна , и като спре на едното , да се търси рибата на другото? Сгурен съм , че ако беше по-дълбоко (язовирът се ползва за напояване , и е спаднал с няколко метра от юни досега) , платиката щеше да се лови без прекъсвания. И тогава...количеството баби , които могат дa се хваната на щека има лимит , и тези 15 кила накъсо вероятно трудно се минават. Пет часа без прекъсване с фдера на платики от половин кило...хмммм... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
fiverov
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 18:54
Местоположение: София ,М.Младенов
дал Браво: 3 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от fiverov »

Ванка, жив и здрав , брадъре ! Догодина много повече!! Повече късмет и успехи !
:tup:
Чистотата е мерило за вашата култура !!
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от krasimir »

Ванка само да кажа, че имаш ЛС и не знам дали браузъра ти не блокира изкачащи прозорци, та не може да ти насочи вниманието... :)

Поздрави и наздраве с анджуйско :mrgreen: 8)
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Зимата свърши , пролетното чистене почва с изтупването на праха от темата - окичени сме с оръжие до ушите , развяваме бойни знамена с повече или по-малко пиратски характер , омацани сме с бойни цветове като индиански вождове на футболен мач , а бе - сезона 2017 е открит! :twisted: 8)

Първо , се наложи да присъстваме предпремиерно на едно състезание ( то НЕ се брои за откриване на сезона!) , по политически причини. :? :lol:

Изображение


Изображение

Езерото с виолетките , фуила на куката 28 , и стъргането на пет двуграмови рибета.. :evil: :mrgreen: - Жан Мишел тегли тапа , ама не тази която трябва (състезание по двойки) , духа силен вятър , ние имаме само terre de Somme , така че храната излезе малко лека - нищо че се състоешe от 80% пръст:

Изображение

Почваме риболова , и за най-голяма изненада , се оказва че кълве :lol: - при това покрай аквариумните рибки , излизат и рибета от 20-50 грама - истински бонуси за тая гнусна локва , както и няколко съвсем нормални баби , от близо сто грама. В първите 15 минути съм с десет риби , което трябва да е едва ли не рекорда за водоема..състезанието минава неочаквано приятно (като изключим вятъра) , ние не си даваме зор изобщо - това не е нашия риболов , и завършваме 13-ти от 21 отбора с резултат 2.2 кг. (167 риби :lol: )

Изображение

Съседите са с 220 броя , има един отбор с 250... такива работи. Аз си го местя в другия крачол , и броя дните до ИСТИНСКОТО откриване - на гьола с дъртите платики , пелетите , и нищо не подозиращата конкуренция , която ще играе за второто място. 8)
Даже не за второто , а за третото , щото съм се обадил на Доминик да го информирам с подробности за печелившата тактика... :lol:



Бъркам методна храна за едра риба-Bait-tech big carp tiger &peanut , най-лепкавото нещо , което съм виждал през живота си :shock: , в сравнение с тая храна , всякакви "ривер " серии на която и да е марка са като трици , тва ако се престараеш една идея с водата , ръката ти остава в кофата! :twisted:
Отделно съм приготвил всякакви пелети , и смеската за първоначално захранване има вид на истински спод - микс.

Изображение

Понеже тререна подпомага шпионажа ....


Изображение

... всичко се държи под ключ:

Изображение

(обърнете внимание на дръжката на фидера , и старателно укритата от противника метод хранилка. Да ви кажа откъде идва нехарактерната за мен потайност : има още три турнира на този водоем , все през април. Два от тях са квалификационни за Матрикc в Нормандия..)

Почвам с яко хранене , десет минути след сигнала "старт" , аз още мятам кошница след кошница. Сега вече мога да седна спокойно , и да изпълня програмата съгласно плана.

Планираната програма:

Играе се "ва банк". :twisted: Ама "ва банк" , както не съм играл никога - една храна , едно петно на 40 метра , никакви резервни варианти - чака се eдрото , (което ще се включи всеки момент 8) ) , и се убива всичко живо. :twisted:
Така да се каже , ако загубя , губя само аз - ако спечеля , губи цял народ. :mrgreen: -oколният народ , който за моя радост е разпънал предимно щеки , с което ми спестява единствената възможна засечка - да седна между двама фидеристи , които да избухат на моята дистанция по половин кило торен , и да ми съсипят програмата...

Метнал съм пелет фидера , сръбвам биричка и наблюдавам конкуренцията. Конкуренцията си чопли носа , тук там някой вади по някое рибе , което или е уклей , или е друга риба от същия калибър.... :lol:

....половин час по-късно. Споглеждаме се с Микаел , който е на две места вдясно и също си чака първото кълване , свиваме рамене. Рибата ще дойде , и тези с уклеите не знаят кво им се пише... Те , междувременно , са позасилили ритъма , макар и рибата да си остава ситна.

...един час след старта : още няма грам индикация на фидера. Да съм прехранил нещо? да не съм уцелил дистанцията? Да не искат пелети днес? - спoко , и Микаел няма риба , значи повредата не е в моя телевизор. Щеките почват да посягат към кеповете - платички от по сто грама , макар и редки - обаче ако се сгъстят , с това се правят кила , Иване... :roll:

Час и половина след старта - Микаел има една платичка. Щеките ловят в умерен ритъм , като повечето риба е много дребна , но има по някоя и друга платичка. Аз започвам сериозно да подозирам , че нещо не е наред :lol: , и по необяснима причина , едрата риба може и да не дойде , да се чудиш къде се е завряла...Когато стигаме до ДВА ЧАСА без кълване :evil: , (състезанието е с времетраене 4 часа) , аз решавам че ми стига толкова - и сега идва моментът да се търси алтернативен вариант в план , който не предвижда такъв...
Кво праим? - вадим къса пръчка и правим петно накъсо? Има няколко усложняващи обстоятелства - първо , не нося къси пръчки. :lol: :lol: Второ , накъсо даже да бях почнал от самото начало , трудно бих конкурирал щеките. С два часа преднина , те са недостъпни. Да не споменаваме крайно неподходящата за дребна риба храна , и липсата на вердевас..
Решавам да мина навътре , което няма да е много по-навътре , щото към 50-ия метър стигаме коритото на реката , и старите дънери в него..обаче преди да тръгна да си изоставям петното , решавам да опитам нещо друго : освен метода и пелет фидера ,( и двете пръчки с монофил ), съм монтирал един фидер с плетеняк и класически монтаж , с тънък повод 50 см - щипка бял червей в малка хранилка , и на петното. На третата минута кълве , и имаме първата платичка като шамар...И така , на петното ми си е имало риба - просто не тази , която търсех. Опита да се лови на пинки не дава резултат , вердевас , както казахме , нямам , и остава белия червей. Кълването е рядко и неохотно , с големи паузи и доста фитки. имам две или три платички когато остава един час до края (междувременно Микаел ги е намерил и влиза в ритъм). И така , всичко и без друго е загубено...уот дъ хел ? - бухам в храната бял Трасикс , да става квото ще , и вкарвам три кошници една след друга. В началото - нищо , после кълването започва да зачестява , вадя четвърта платичка , пета , шеста(с бая фитки) , и свирят края.. Трасикса явно работеше , просто работеше бавно , и го бях вкарал много късно. Тегля кило и двеста , сектора се печели с пет кила на щеката , Микаел е с 2.600 - "вкарах бял Трасикс от самото начало , на тренировката без него не кълвеше изобщо"

(...всеки с тренировката си , бро... :wink: )

От 50 човека в 5 сектора , няма НИТО ЕДНА уловена едра платика....

СЕГА вече може да се обяви сезона за открит , а да е хаирлия! :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Още несъвзели се докрай от злополучното състезание от миналата седмица :oops: , идва ред на поредния епизод от нашето "житие и страдание" , в любимия френски формат от две състезания от по два часа и половина в един ден - със съпътстващото ги мъкнене на багажи , разпъване и събиране н а панаири и други такива веселби. :roll:
Водоемът е нов , стопанисван от някакъв клуб , който ще го отвори за риболов след две седмици , за сега е забранен. Тоест : никой не може да отиде да тренира и разузнава. Има инфо за зарибяване с пъстърва ( ужасяваща простотия от гледна точка на състезателния риболов :evil: ) , имало някое шаранче , и големи количества средни до едри баби. Бивша баластриера , с дълбочини до 6 метра на дистанция щека. Щото , да - състезанията са щекарски. :lol:

Стигам до мястото...чакайте малко , да ви опиша процедурата : върволица от десет коли влиза в сектора. Пътят е тесен и стръмен , (макар и да се спуска надолу :wink: ) , няма възможност за изпреварване , и после се паркира на половин километър от сектора. Ще рече , че когато някой стигне до мястото си , спира колата , и разтоварва всичко което ще му трябва - другите спокойно изчакват , пали и продължава , следващият спира... а бе накратко : аз бях готов да започна операцията разпъване на инвентар , и подготовка , барабар с приготвяне на храната , около...45 минути преди старта! :evil: :lol: Тва ако се чуди някой що няма снимки , нали ме разбирате... :mrgreen:
Отляво е Уилфрид , от дясно - силен състезател от друг клуб. Аз съм заблуден фидерист , който минава оттук.. 8)
Бъркам проста храница за платика от евтините серии , добавям двойно количество пръст , най-вече за затъмняване , щото съм се паднал в плитката част на терена , и нямам два метра дълбочина , и колкото и да е чудно , успях да се оправя навреме. :D
Не съм взел фуил , нищо че е разрешен , мятаме топките , бутам щеката напред , спускам плавно линията докато плувката застане в работно положение , и веднага ми кълве , като резултатът е баба от близо двеста грама. Я деа!
Поглеждам надясно и наляво - и двамата съседи вадят риба ...пускам пак , и на секундата вадя втора баба , макар и по-малка . Трета , четвърта...сменям вердеваса с бял червей , в продължение на десетина минути ритъма е ожесточен , хващам се на мисълта , че ако това продължи така до края , ще направим нечувани за тук резултати :twisted: - и в тоя момент кълването спира. Тотално , и в цялата дясна част на сектора. И сега седим и се гледаме , и никой не вади нищо , докато съседът от дясно не засече нещо , което изпъна ластика , и взе да скача над водата....и всички се втрещяваме: хората не са зарибили с нормална пъстърва , другари и другарки :shock: - животното , което скочи още два пъти , и отнесе повода , трябва да беше около две кила....
Още няколко бяха закачени , без никоя да бъде извадена , и после всичко приключи , и седим и се гледаме , и се чудим кво да измислим - съседът отдясно минава на късо , аз вадя един топ сет на 5-о коляно , вързвам дълга линия и подмятам навътре. Повод 0.12 , ситна но яка кука , пет вердеваса. На пета минута кълве , и ластикът аха да стигне до отсрещния бряг , съпроводен от разни закачливи коментари от всички страни :lol: - после поводът не издържа , и това ми беше последното кълване за сутрешния манш. :cry: :evil:
Идва кантара , и се оказва че съм бил и двамата си съседи - "не е лошо като за фидерист" , подмятам невинно 8) , обаче съм бил само тях , и съм 29-ти в крайното класиране от 40 човека. С рибата , която изпуснах ,ставах 1-ви в сектора и 2-ри в крайното.. :cry:

За следобедната програма доста народ беше решил че му стига толкова , и бяхме останали 23-ма. Падам се в същия сектор , и съм в добра компания! Сектора беше нещо като "кой кой е" в Департамент 49 , елитните главорези , и за капак - Франк Мазюи втори откъм тапата , където беше спечелен секторът сутринта..
Аз имам стратегия : десет минути скубя бабите , и ако/щом престанат да кълвaт , с дългата линия почвам да търся едрото навътре , с повод 0.14.
Стратегията удря на камък : бабите просто ги няма. C това почва голямото баене - къпирам пинки , стрелям коноп и ситни пелети , сипвам храна с чашката , без да я правя на топка , за максимум мътилка - нъцки! Поне час нямам пипване , докато съседът отдEсно , младo момче ,най-накрая намери бабите , и направи серия от 5-6 , преди на мен да ми клъвне първата. Оттам - две негови а всяка моя , при мен има дълги паузи , но бабите ми като че ли са една идея по-едри , имам и една прилична (като за щека :wink: ) червеноперка..По едно време засичам , нещо дълго и сребристо блесва в плитката , бистра вода , и аз изтръпвам : пак съм закачил соьомгата с тънкия повод :mrgreen: , ама не- животното се остави да го приближа до брега , и чaк в краката ми тръгна да си показва рогата , аха да излезе на брега в краката на ужасения ми съсед , който трескаво смяташе на ум ще се справят ли неговите баби с мъздруга от поне 600 грама , щото тва беше неочаквания ми улов... След нея петното ми тотално умря , и аз реших да заложа на гонене на пъстърва в оставащите 20 минути , като за целта боднах повод 0.14 и кука 15-ти номер , с два бели червея , и се залових да стрелям бял с прашката...това не помогна , поне не за улавянето на пъстърва (всичките закачени , даже една-две извадени бяха в дълбоката вода в другия край на водоема ), обаче извадих две баби от по сто грама , които бях сигурен че ще бъдат безценни - идва кантарът , аз пак съм бил двамата си съседи , като младежа отляво го бия с около двеста грама... :wink:
Оказва се че съм втори в сектора и трети в крайното класиране , с което прибирам първия за сезона плик. 8)
"Иван" , пита един от съотборниците на доста разочарования ми съсед , който изглежда беше започнaл да съжалява , че не ми резна влакното , когато рибата мина пред него :lol: - "ще ходиш ли на финала?" Щото , бях забравил да спомена , тва беше кръг от някакво състезание от национален мащаб , с което сe класираш или за финала или за полуфинала (не съм се интересувал )
"о , не "- отвръщам аз най-невинно - " аз съм фидерист , участието ми тук беше по-скоро случаqйно и без сериозни намерения..." :lol: :lol: :lol:
Смях , поръчване на анжуйско - съседът изглежда ми беше простил за неспортсменското поведение (вадене на едра риба) , и сега беше разцъфтял щастливо при новината че има билет за финала - а аз прелиствах мислено календара , за да видя дали кога ще ми е следващото състезание по плувка , преброих 5 предстоящи фидерни и се отказах да гледам по-далеч. 8)
Наздраве!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
ucubo
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 20:30
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ucubo »

Иване, поздрави за откривавенто на състезателния сезон и поредното му увлекателно отразяване! :tup: Пожелавам скорошни срещи, в състезателен контекст, с големите тепсии от другата страна на фидер устройството :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”