" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Темата се следи изключително акуратно. Някои трикове решават проблема моментално - изпробвано!
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от BOROOO »

...мятам пелет фидера с рибни пелети и грозд бял червей на един дърт ченгел... две минути по-късно , върхът отскача назад , влакното висва , аз гепвам пръчката , и след малко вкарвам в живарника платика от близо две кила.
.....Ситна , но яка кука , повод 0.14 , три чревни пинчици , мятам , следва леко кълване , засичам -ррръц! , платика от кило и половина...
:roll: :roll: :roll:
Ти си го написал, на мен само ми направи впечатление - май ключа е бил повечко червеи на куката :fish15: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Не, ключът беше в тва да имаш вердевас ; гроздът бял червей (5-6 бр.) работеше само на пелет фидера - и то сработи само един път - на класическия ммонтаж с дългия повод , 3 бели червея привличаха само ситнежа , докато на пинките налиташе едрата платика - не знам дали само защото хранех с доста удавени пинки , или защото пинките имат друг вкус. :roll:
(Отдавна го подозирам , но все не събирам смелост да се уверя лично :mrgreen: )
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Да продължим - сезонът е към края си , и точно в края календара е най-пълен , от състезания не остава време човек да напише нещо за тях...даже и когато има кво да се пише. :wink:

В хронологичен ред , първото от редицата беше на една река , където уж знам за кво става въпрос - даже се паднах на същото място , където последния път станах 2-и в сектора , с 15 грама след първия. Хладна , мъглива сутрин:

Изображение


"Аптеката" е заредена , вердеваса е налице , последните състезания ме спечелиха за "тъмната страна на захранката" :twisted: :lol: , с което сериозно озадачих съседа отляво , който дипломатично нищо не каза , но ми хвърли един такъв...особен поглед... :mrgreen:

Изображение

Половин час след старта , никой няма пипване , после същия тоя съсед вади първата риба , докато вляво от него тапата мърмори като обран евреин - после разбрах , че за първия час е откачил една огромна платика , скъсал е два пъти , отсрелял е монтаж , оплел е линия , и кво ли още не... :lol:

Kакто и да е , аз презамятам съвестно , вкарвам храна , обаче рибата я няма , с изключение на случайната риба , хваната отляво. Която след малко бива последвана от втора случайна риба. :roll:
Аз почвам да бая на монтажите и храната - минавам на дълъг повод , на къс повод , на пелет фидер , вкарвам в храната бели и жълти бои , кълцам бял червей...нъцки!
Вляво се вади трета случайна риба. Интересно , колко трябва да станат , за да се признае , че не са случайни? :)
Нямам друг избор , освен да приема , че тъмната храна тук просто не работи - ставам , меся жълта храна , минавам 5 метра по-навътре , вадя една случайна бабушка , и после тишина. Минавам на 40 метра (дотук съм на късо , като всички останали) , и там няма нищо. Съседа вляво вече трябва да има 6-7 кила риба , ако не и повече , минали са почти четири часа , и аз внезапно стоплям , че за оставащия час , при така създалата се ситуация , няма с какво да променя нещата :? :oops: - събирам си спокойно багажа , и се изнасям - в неделя имаше друго състезание , и имах сума ти такъми за приготвяне - смяна на ластици , и подготовка на цялото щекарско оборудване , щото състезанието беше по двойки , плувка , ловене на канални сомчета.

Неделя.Сутринта се поздравяваме с комшията от съботното състезание , който е спечелил с 12 кила и нещо. На въпроса ми къде съм сбъркал , отговаря категорично : "Храната!" , което съвпада с моето подозрение.. :oops:

Разпъваме щеките. Отдясно , тапа в дълбокия сектор , седят Франк Мазюи и баща му. Франк е топ-състезателя във всички плувкарски техники в нашия департамент , и шанса да бъде бит , на тапата , от такива туристи като мен и Жан Мишел е малък. :lol:
Това не ни притеснява - ние сме тук за купона , щото на тва състезание така и така нямаме никакви шансове...малко пояснение: в нашия департамент практически няма риболов на сомчета. Ние не наблягаме на тях , без да споменавам факта , че съм за.бал щеката практически напълно. Обаче в департамент 85 , където се провежда турнира , нещата стоят съвсем различно - тук има езера , където има почти само сомчета , и абсолютни професионалисти в жанра. Миналата година , без да спрем да вадим сомче след сомче през цялото време , с бай ЖМ направихме едни 8 кила - съседите отдясно имаха почти 14... :o

И така , ние храним стабилно и обилно , сичко живо мята топки от всички страни , вкарваме кюнците , и ...почваме да се гледаме с комшиите. Не кълве бе! Ама хич! Минават почти десет минути , преди ЖМ да извади първото сомче , и минута след тва аз вадя...бяла риба. 8)
Жан Мишел почва да се хили , и има защо: минималния размер за задържане на бяла риба тук е 50 см , и на моята не и достигат едни...43см , за да стигне нормата. :mrgreen: Пускам я обратно , и решавам да опитам шаранската линия.
Второ пояснение : шараните в тоя гьол са неописуемо диви и невъзпитани , и шанса да бъдат извадени на щека не е много голям. Обаче аз все пак съм приготвил един топ сет на 5° коляно , с идеята да подмятам (дълбочината е метър и двайсе) , с повод 0.14 , дебел ластик , и кука 12 номер , от методните. Бодвам 4 бели , подмятам -плувката е два грама , и за мое най-голямо учудване ми кълве веднага , и вадя...платичка колкото шамар , която се откачва до брега...

Подмятам пак , и вадя - ама веднага! - втора платичка със същия размер! Светкавично сменям линията на топ сет с тънък ластик , сменям повод с тънък , куката - с МНОГО по-малка , и минавам на вердевас - и откривам , че навътре платиките са се строили в две редици! Почвам да ги вадя една след друга , смушвам ортака да прави същото , и в продължение на малко повече от половин час , вадим скимъри като в сън , за ужас на съседите от двете страни , които нямат кьорава риба. След това рибата се изнася , и тапата почва да вади риба...До паузата при нас рибата ту идва , ту се омита , правим фитки , налучкваме , експериментираме , докатo Франк и баща му , като добре смазана машина , наваксват загубената преднина , и ни подминават , което можеше да се очаква..Изненадата са съседите отляво , кото не успя&ват да намерят рибата , нищо че са състезатели с опит , и от класа.
През паузата отивам да видя кво прави конкуренцията , и ми става ясно , че сме много зле. Ама много. Точно най-големите тартори на сомския риболов са се паднали на точното място , къдет се влива някаква тръба , и сомчетата са се строили като за парад. Щеката се избутва - на не повече от 8-9 метра , в момента , в който плувката застане в позиция , вече се засича , сомчето излита от водата , и бива откачено за секунда , с изпипана с годините техника... :tup:

Ние обаче не се отчайваме , и поне се позабалявахме доста (за разлика от отборите в плиткия край , които , при 50 см. дълбочина , нямат по две кила риба за 6 часа риболо - тва за двама души..)
С около 14 кила се класираме 21-и от 40 отбора. Франк и баща му правят 20 кила ,с около 45 скимъра, сомаджиите имат 21 кила , САМО със сомчета , и едни образи печелят с 27 кила , между които има два шарана , 4 и 6 кила , съответно . (И един счупен топ-сет , два скъсани ластика , две загубени цели линии , и Господ знае колко повода).Съседите отляво имат 1.9 кг - абсолютно неразбираемо и необянсимо , но са опитни състезатели , и само свиват рамене - "C'est la peche..."

Това , разбира се , бяха залъгалки - за следващия уикенд - 23 и 24 септ. , Жил ме беше навил да се запиша на някакъв страхотен (според неговите диуми) фидерен турнир , който просто не бивало да се пропуска - малъk , но набиращ скорост , провеждал се от миналата година , но имал голямо бъдеще ... как да се устои на таkaва реклама? :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

..да продължим.
На язовира пристигам в петък следобяд , с някакви три часа максимум за бърза разузнавателна тренировка. Първа изненада : няма къде да застана! :shock: Свикнал на безлюдните френски водоеми , просто се ошашавих - при това , бреговата линия не беше окупирана от трениращи състезатели , а от шаранджии - ама "род под до род пода , бивак до бивака" , плюс местни субекти , които бяха сбъркали карпфишинга със сърфкастинг , и бяха навирили едни сопи вертикално нагоре - обаче хранеха с кобрата с топчета , и ловяха на метод , така че не бяха съвсем хванати от гората..

Питам ги дали мога да застабна на десетина метра от тях , нямат нищо против , обаче ме предупреждават , че е плитко. Без майтап - на 60 метра нямам метър...почвам да храня , хващам една ситна платичка , вадя червеите сдъвкани два-три пъти - пълна скръб..НА 20 метра играе ситнеж- я уклей , я нещо подобно. Решавам да го пробвам след малко , за момента се концентрирам върху далечната дистанция , където имам странни подръпвания , точно като закачане на едра риба във влакното , без да кълве. Kолокото повече стои кошницата във водата , повече такива индикации , и в един момент решавам да пробвам тънко : повод 010 , кука 18 , две пинки. (Тоя път съм "ашладисал" патерностера с фидер гъм) - следва решително кълване , и май най-после съм закачил една от легендарните дърти платики на водоема , щото животното оказва решителна съпротива - и колкото по-близо до брега , и по-наплитко , по-яко се опъва , докато накрая разбрах , че тва просто няма как да е платика - и разбира се:

Изображение


Изображение


Тва с плетеняк 8) - повече патерностер без гъм няма да монтирам докато съм жив! :twisted:
Tрябва да ви кажа , че за трите часа , които изкарах на брега , шарнджиите до мен извадиха 3 шарана ( от 4 пръчки) - тоя гьол явно е пълен със шаран повече от някои паткарници - което ме накаpа да спомена с добра дума Федерацията , и прекрасните и идеи :evil: - те , язовира е пълен със шаран до ушите , и аз нямал право на метод , даже не ги нося , деа и методите...Както и да е , сега беше време да опитам ситнежа на късо - на около 15 метра , откривам че гъмжи от ситни ( под 10 грама) червеноперчици , само че на трето мятане вече имаме скимър от 150 грама! ( дълбочина към 50 см!) Вадя 3-4 , и събирам. Объркан съм от тренировката - няма накъде повече. Решавам да ловя на две петна - едно на 50 , с пелети , едно на 30 , стандартна храна , за скимъри.

Събота.
Падам се до Жил , баш по средата на сектора. За мое учудване , участват общо 20 човека. След края на турнира , учудването ми прерастна в пълно втрещяване - тоя водоем е фантастка нЕк'ва , тука след две три години ще се записват хората от напролет , да не останат без място...но да не избързваме. :wink:

Изображение

Изображение

Храня си аз петната - пелети , млени топчета и рибна храна на 50 , неутрална стандартна храница на 30 , с разнообразна жива и изпъната стръв. Почвам на късото , след малко почват индикациите , и се появяват първите скимъри , с размер около 100 грама. Хващам няколко , и петното затихва. Минавам навътре. По някаква причина , която не мога да обясня , след като съм захранил с пелети , първото ми мятане на "шаранското ептно" е с повод 0.12. :? :lol:
Следва кълване , и рибата си отива... Тва беше първата и последна едра риба за деня на тва петно , нищо че опитах десет пъти след това..Връщам се на късото , хващам два три скимъра , Жил кълца торен , съседа oтдясно - видмо опитен състезател , упорства на някаква нелепо къса дистанция - под 15 метра вероятно , и не хваща нищо..
Жил забива платика от около 700 грама. Прави ми знак с ръка , все едно кълца с ножица (пич! :tup: ) - да бе брат , видях че ти висят чевеи от кошницата - е , и аз кълцам , ама няма! И не само че няма - в момента , в който опитам да сменя повода 0.10 с 0.12 , или куката , с по едра , или двете пинки , или вердеваса , с по-едра стръв , петното умира и вече не ми кълве грам... :roll:
Жил забива платика от две кила. На 27 метра , майна. Във вода , дълбока 80 см :o ... Отдясно съседа минава на 30 метра , почва да вади скимъри. Две места след Жил се вижда друга огромна платика - мислех че платиките с такива размери са изчезнали в резултат на падане на метеорит преди около 65 милиона години - ама не , имало още.. :shock:
Аз упорито не успявам да хвана едра риба , независимо от всички усилия , сменям едно петно с друго , опитвам всичко , което ми идва наум , обаче потъвам като Титаник , и с 21 или 22 скимъра слагам на кантара 1.800 , и се класирам последен в сектора. :evil: :oops:
Жил става 3-ти със 7 кила и нещо , Матю - съседът отдясно , се класира 2-и с 8 кила и нещо. Печели тапата в другия край , с почти 15 кила...
Вечерта с организаторите (страшни пичове!) , сядаме на маса , и се опитваме да разгадаем енигмата - имам пълно одобрение за ползваната храна , дистанция , точност , ритъм на хранене.. никой не намира обяснение на тоталното ми фиаско. Жил е ухилен до уши , и заявява , че за неделя няма да променя абсолютно нищо в подхода си - храна , дистанция , всичко е ОК.. Аз съм наясно , че трябва да променя нещо , обаче не знам какво. Има само едно нещо , което съм сигурен , че беше грешка - ловенето на две петна. Решавам да ловя на едно , и то да бъде на 40 метра. Местните се кълнат , че тук рибата се лови много успешно и по-наблизо , обаче аз не разбирам по ква причина платики от две кила ще се врaт в берега , когато няма метър дълбочина , и шаранджиите хранят ли , хранят , по-навътре?

(Ще продължа малко по-късно)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Малко по-късно. 8)

Неделя.
Тиража е направен така , че който е ловил в плиткия сектор в събота , в неделя отива в дълбокия. Който е дълбок , да речем , метър и половина на 40 м. от брега. :lol:
Храня на 40 , съседът отляво (тапа) храни на 40 , съседа отдяcно храни на 21 (?!?) , неговия съсед отдясно храни на 40...Интересно , на кво се надява тоя пич , обграден от всички страни от хора , които ловят с почти 20 метра по-навътре? - на него обаче не му пука , кълца си червей , и си мята на 21 метра , и ... почва да вади скимъри! :shock: Сега , и аз вадя скимъри - ама той вади три на всеки мой! Тоя водоем ще ми обърка всички сxеми... :roll:
Аз се концентрирам върху собственото си петно. И така: кълве само на вердевас или на две пинки. Не ще да чуе за торен на куката , за бели червеи , за по едра кука , за по-дебел повод. В края на втория час съм с 8 риби , и простата кръчмарска сметка е 4 риби на час , 6 часа риболов = 24 риби. На път съм да повторя едно към едно вчерашния резултат.. :oops:
С тая разлика , че сега на останалите също не им кълве , и дебелите платики никакви ги няма. Около два часа и половина след старта идва да ме види съпругата на Жил , който е тапа в другия край. На неговото място в събота е спечелен сектора с 8 кила - обаче палачинката се е обърнала зловещо , и Жил е изкарал два часа капо (??) , след което е почнал да лови дребна риба , , без всякакъв ритъм...
Аз решавам че е крайно време да се предприемат решителни мерки. 8) Съседът отдяcно силно е снижил ритъма , макар и да продължава да кълца торен. Отляво тапата е минал на 21 метра , и почва да вади скимъри (?!?) Аз минавам в ритъм от презамятане на 40 секунди , с цел да размътя нещата , и да викна рибите. И ги викам! - нападат ме cитни баби , от по десет сантиметра , и изкарвам половин час в бесни фитки... :mrgreen:
После хващам един два скимъра , и нещат пак утихват. Не утихват само сигнализаторите на шаранджиите , които пищят доста често...тоя язовир е пълен до ушите със шаран , четсно! :roll:
И тука за почвам да анализирам - след дъжд качулка , кво точно се случва. Значи , аз до този момент не съм ловил никога на такъв водоем , и затова малко се ошашавих в началото. Имам предвиид , водоем , който е подложен всекидневно , или поне всеки уикенд , на брутален пресинг от страна на шранджиите , които безмилостно го засипват с огромни количества храна. Резултата? - рибата се намира в състояние на хронично , перманентно преяждане. Тя просто не може да гледа храна , според мен - те на тва се дължат дългите паузи , и случайните риби. И точно затова се лови с малки куки на тоя таласъмски водоем , и ако се бях усетил по-рано , щях да ловя с чиста глина и малко жива стръв... Глина нямам. :evil: Обаче имам кошници за бял червей , пускам щипка червей в една такава , мятам - само след минута следва първото за два дни истинско кълване , и вадя скимър от 600 грама. :twisted: Второ мятане - платика от кило!
Петното умира... Мятам десетина минути малки кошнички с храна , хващам едно скимърче , и веднага щом усещам живот на петното , минавам пак на кошницата с белите червеи. ВТОРА платика от кило!
Повтаря м процедурата до края , който вече не беше далеч , и приключвам с двете едри платики , 3 от по 500-600 , и двайсетина скимъра. Десет минути преди края , две места вдясно от мен един пич вади платика от най-малко две кила... :)
Идва кантара. С изключение на вчерашния ми съсед отдясно , който пак е с 8 кила , и печели турнира , останалите са с между 3 и 4 кила (в рамките на тва едно кило риба - от 3 до 4 кг , има 5 човека!) Оня с дъртата платика е с 4.630 , или нещо такова... без тая платика беше умрял , мисля си аз - с нея ще ме биеш... Ама не - аз тегля 4.860 , и ставам втори в сектора - и 13-ти в крайното класиране , точно след Жил , който е предпоследен , и с еднакви точки ме бие с килограми.

Феноменален водоем , със страхотно разнообразие от тактики и сxеми за риболов. :tup: Догодина тоя турнир не го пропускам за нищо на света , а за сега , идваше време за нова тежка битка : Финала Матрикс , Нормандия 2017!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

До Нормандия имам пет часа път. Време да обмисля нещата , все едно че не съм изкарал последната седмица само в мислене...
От участието ми преди две години , турнира е набрал скорост - миналата година вече е имало 80 човека ( първата бяхме 65) , и тази година , след 33 квалификационни състезания във Франция и Белгия , има класирани 110 или 112 човека . (На края , след отпадане на възпрепятстваните в последния момент , играхме 108)

Баластриерата , която толкова ме впечатли предния път като състезателен водоем , не е достътчно голяма за да побере всички , и затова организаторите са добавили един сектор на Сена , и тая река , след един риболов на нея миналата година , не ме радва изобщо - прекарвам голяма част от пътя в молитви към богове , светии , духове на предците , ангели , демони и изчадия адови , да не се падна на реката - в края на краищата - един сектор от пет е там , все ще го пропусна с малко късмет , нали? :wink:

Стигам на водоема в петък вечерта по тъмно , и на сутринта - все така по тъмно , се здрависваме с Беноа , който не участва , но е бил пътя до тук за компанията , купона и атмосферата... Беноа , покрай всичко друго , познава идеално нормандските водоеми , особено Сена - на която е ловил в петък. И ми обяснява за кво става дума:

-баластриерата е пълна скръб - местните са тренирали , и при групичка от двама-трима души , за пет часа имат по две риби на калпак.Очаква се в събота да има и капота , и рибата да се лови само на места , с активизиране на риболова в неделя

-на Сена рибата не давала да пуснеш - едри баби наллазвали петното с първото мятане , и около час било гол след гол , след което бабите се омитали , и петното го налазвали едри платики. Печелившата комбинация , тва било да се паднеш на реката в събота , да си изиграеш картите кaто хората , и да играеш на баластриерата в неделя , когато шансът за активност на рибата бил по-голям...

:lol: :roll:

Аз се плесвам по челото , и веднага обръщам молитвата , обаче разнообразните свръхестествени сили , заети да бъркат картите така , че първата ми молитва да се сбъдне , не ме чуват - в събота се падам на баластриерата.... :? :lol:

Изображение

Изображение


Отляво имам сериозен съсед : Алан ПинО. Алан е стара кримкa , и състезател от Първа Дивизия ( и голям пич!) - вляво от него е Даниел , организатора на състезанието миналата седмица. Вдясно имам непознат състезател , и след него - някакъв белгиец.
Аз съм приготвил сергията , и скромно арсеналче : три пръчки на 30 метра , и една на 56.

Изображение


Изображение

Храним , и почваме. Аз от миналия път знам че рибата обича мътилка и придърпване , и мътя и придърпвам та пушек се вдига. Междувременно , забелязвам че Алан лови на едни 20-22 метра , а съседът вдясно - на не повече от 15 (?!?) Белгиецът почва да мърмори като обран евреин , в Белгия тая работа с късото ловене не била разрешена , вади телефон , обажда се на организаторите да се консултира или оплаче , оттам изглежда го пращат любезно по дяволите :twisted: , и мирясва..
Минава един час : риба няма. Nada , баце.Rien. Ма хич. Само ситни рибенца играят около брега. Уклейчета н'Екви.. Час и половина след старта Алан вади дърта бабушка. Голям майтап - тоя пич лови с домашно приготвени храни , и не му пyка и рецептата да ти каже - толкова и толкова коноп , толкова лен , толкова галета , ПВ1 , копра... съответно в зависимост от дълбочината , течението , и цвета на водата , намалява едни съставки , и увеличава други. И печели състезанията без окото му да мигне , и е в Първа Национална фидер... секи път като стане дума по форумите за тва колко са специални фабричните храни , как са адаптирани към PH -то на водата , тествани в лаборатории , и т.н. , и се сещам за домашната храна на Алан Пино... :lol:

Минава още един час - дървото вдясно ми пречи да видя кви ги върши комшията , обаче не се чува пляскане на кепчосана риба , поглеждам към Алан , свива рамене - нищо , след него Даниел не се чува никакъв. По едно време гледам Алън как е вързал някаква микро kошничка , и си мята в краката. (Разбирайте : на три метра от брега) , и почва да лови някакви безгръбначни ... "Забавляваш ли се?" , питам - "Ми то май друго няма..."

Аз свивам рамене - тва не е фидер риболов , и минавам за десети път на далечната дистанция , където хващам толкова , колкото и предните девет... :mrgreen:
Алан си скубе ситнежа , а аз минавам на авто-психоанализ. Добре де - като отричам риболова на късо , с кво съм по-добър от онези , които не признават риболова на далечна дистанция? И ако само късото те спасява ? Щото , са минали три часа , и на мен не ми трябва да си гледам на ръка , за да се сетя кво точно ще се случи : на път съм да се КАПОТИРАМ , те тва ще се случи! :evil: :shock:
Ставам , вадя от калъфа най-късия фидер който нося (3.30) , вързвам кошница 10 грама , и мятам на 15 метра. Решавам че е далеч , и минавам на 10. И това е далеч - клипсовам на 6 метра :o ( те така отива по дяволите грижливо създаваната с години репутация... :mrgreen: ) , и след една минута вадя вердеваса сдъвкан . Опитвам на 30 секунди , сдъвкан , и налучквам бройката : 20. Бройка , щото връхчето от 3/4 oz. стъкло практически не реагира ...рибетата са баби с тегло ..."Алан , колко тежат спорет теб?" - "Към 6 грама , може би 7 по-едрите ", отговаря специалиста , и продължава да скубе ситнеж в краката си...
:lol: :lol: :lol: :lol:

Аз стигам до 20 , опитвам пак на вътре , вадя една ТОЧНО такава от 56 метра , опитвам на 30 , вадя сдъвкан вердевас без да видя кълване , и се връщам на късото. Сега опитвам друга стратегия: предполага се , че ситната риба привлича едрата. Само че едрата няма да дойде не 6 метра от брега! Затова аз почвам да добавям по метър дистанция на всеки 3-4 мятания. За половин час стигам едни , да речем , 18 метра , без ритъма да се промени. Нито размера на рибите , също така.. 8)
Приключвам манша с 31 риби и тегло 300 грама...Няма съмнение че съм останал последен в сектора , и че турнира за мен практически е приключил...баси каръка!
Алан отива да гледа тегленето , докато аз мрачно си събирам въдиците , и ми носи новини : има две капота ( единия , оня мърморко , белгиеца. Имало справедливост на тоя свят :mrgreen: ) , а Даниел е с 40 грама. Аз всъщност съм 8-и от 11. :roll:
Cъседът отдясно е със 610грама , основно с дребосък на късо , Алан има над кило със стотина рибета на късо , и ми прави следния анализ на ситуацията:
"на късо имахме риба да направим по 300 броя , да влезем и двамата в тройката - ама кой да очаква такъв риболов на този водоем?"
Няма какво да добавя..

"Къде си се паднал утре, Иван ?"

Утре? 8)
Утре съм на Сена , майна. :twisted: Може вече да няма шанс за добро класиране , обаче поне мога да се позбавлявам!
"Аз си бях приготвил някои неща за реката" , казва Алан , "обаче утре съм в отсрещния сектор , все тук , и няма да ми трябват" - и ми връчва половин кило варен коноп , и почти половин литър кастер! Баси пича...

След първия манш съм 79-ти във временното класиране - идеята беше да съм в първата половина на таблицата... и утре е ден!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Неделя...неделята ще почака. 8)
Задаваше се съботната следсъстeзателна вечер , повод да се видим , полафим , съберем така необходимото инфо.. Преди две години познавах трима души , и тва беше щото единия го бях броил два пъти :lol: - сега познавам (почти) всичко живо , и мога да попитам сума ти народ "как мина?" , обаче най-вече ме интересуват тези от сектор "D" , където съм утре. Гуенаел е бил на D3 , аз ще съм на D6 , той е станал 5-ти в сектора , потвърждава дума по дума сценария , описан от Беноа: почваш с баби , от самия старт , след един час платиките изместват бабите , окупират петното като израелски колонисти , и почваш да вадиш тави. Дистанция между 35 и 40 метра , кошници от 40-50 грама в началото после течението се е усилило , и към края кошниците са били 60 грама - " и заслужаваше да се сложи и 70" , подхвърля Даниел ЛакОм .
Даниел е първи в другия подсектор на сектор "D" , с над 30 кила , и ми дава ценен съвет -"Не се колебай да минеш на 40 или 45 метра , ако съседите вадят повече риба от теб".

Към съвета за дистанцията Беноа ми дава напътствия за храната и храненето , които си заслужават да се запомнят:

-Правиш максималното разрешено количество храна , и на края на манша да не ти остане троха в кофата!
-вкарваш всичката възможна жива стръв - внимавай с торния червей , реката е пълна със сом , може да ти изиграе лоша шега!
- играй с голяма кошница , вкарай много храна на старта


Обаче това , което мe интересуваше най-много , беше кой ,и как е ловил днес на утрешното ми място. Късмет - Роман , млад , силен , местен състезател (баща му е един от организаторите на турнира) , който познава отлично водоема , и с който си имам лафа. Откривам го на паркинга , и веднага стоплям че нещо не е наред - има такъв вид , все едно са му предписали стриктна вегетарианска диета , с въздъражне от алкохол , секс и синьо сирене. :shock: :mrgreen: - "bon courage" , усмихва се мрачно при новината че утре съм на неговото място - успял е да нaстърже под 3 кила риба , практически без платики , гушнал е 7 или 8 точки , ловил е на 33 метра , директно зад шкарпа... Решавам да не го тормозя с повече въпроси , и така изглежда все едно аха да заплаче..

Следва веселата част - имам трима национали на масата , плюс предсдателя на Федерацията. Тоя се опитвам да го смъмря за метода и топчетата , обаче копелето е два метра и не се поддава на смъмряне :lol: - "ако искаш да ловиш на топчета , имаш карпфишинг секция" , ухилва ми се нагло - "А шарана на фидер можеш да го ловиш на царевица"
:lol: :lol: :lol: :lol:

Неделя

Вчерашното слънчице днес никакво го няма - от сутринта духа , температурата е паднала сериозно , и ръми гаден дъждец , който после спря.
Изображение

Изображение

Мястото ми е между дърво отляво и храсти отдясно , които ме отделят от съседите , така че единият е на поне 15 метра , другият - на почти 20 , като и двамата , да не говорим за останалите , са скрити тотално от погледа ми - ловя като кон с капаци.

Сигнал за храна , най-голямата кошница от 56 грама , която докато потъне , сигурно изминава едни 5 метра от точката на приводняване , до тази на приземяване (дълбоко е към 7-8 метра). Kак се вкарват 12 литра храна бе Беноа? - ми аз с тва първоначално захранване не можах да вкарам литър...
Почвам риболова , минавам на по-малка , затворена кошница , и презамятам през минута , като гледам да вкарам възможно най-много коноп и кастeри , с цел да събера бабите. И ги събирам! :twisted: И с тва приоблемите само започват...Значи , ситуацията: 8 метра дълбоко. Кошница от 50 грама. течение , което свива на дъга връх от 3 ун. карбон , с вятър , който се усилва ,и е по посока на течението. Kакто и да разположиш фидера - ниско , високо , все е зле! Кълването е светкавично , като на моменти се случва с падането на кошницата на дъното. Бpоeнето не работи , трябва да си видиш кълването , и да си го засечеш ( бабите са по около 100 - 150 грама , от време на време хващам и по-едри - една сигурно имаше 400) . Фитките в тая ситуация са абсолютно безбройни , и неизбежни , независимо че опитах всички възможни триковe - сменях монтажи , удължавах и скъсявах поводи , опитвах всевъзможни куки , лових на всякаква стръв , даже опитах на ситни куки , тънки поводи и вердевас - на всичко хващах риба(малко) на всичко имах фитки(много).
Тва обаче не ме притесняваше , щото секи момент платиката щеше да измести от петното тая гнус , и да започне фидер риболова за мъже . 8) :D
Още повече , че вече бях минал на кошница от 60 грама , и тва презамятане през 30 секунди (сега бабите диктуваха ритъма) , влагаше нов смисъл в термина "спортен" риболов... :twisted: :lol: :lol: ( ще забегна малко напред , и ще ви кажа че за пет часа съм вкарал около 9 литра храна , половин литър кастер , чтвърт литър коноп , половин литър жива стръв...тва в сравнение с обичайния за мен риболов с килце cуха храна , си беше сериозно постижение..)
Час и половина след старта - още нямам кьорава платика. Мъчa се с бабите , които изглежда са станали още по-дребни , или са се вдигнали над дъното , и сега кошмарът е пълен , реализацията на кълването - никаква , а кво правят съседите , няма най-малката представа...

Около три часа след стрта нещо се промени - без всякаква намеса от моя страна , и без промяна в ритъма или начина на хранене , сега бабите започнаха да вземат по-уверено , и фитките намаляха драстично. Почна да се кефя на риболова на баби в ритъм, в тези толкова особени условия , само пълната липса на платики ме оздачаваше - пренебрегвайки заплахата от поява на сом на петното , почвам да кълцам торен , който не дава никакъв резултат , даже на парче торен на куката продължавам да вадя баби ...Първата платика я хващам половин час преди края. Следващата къса. Веднага след нея хващам втора..."сега ли ще ми открият петното" , поглеждам отчаяно часоввника , ама не- следващата риба пак е баба , и повече не виждам платика до самия край - само минута преди свирката вадя хибрид или бабка с размер около 600 грама , и край на предаването..

Идва кантара , ставам да видя кво се е ловило из сектора , и тука изненадата ми е неописуема :shock: :shock: :shock: :shock: - сичко живо е ловило платики , ама почти от самото начало ?!? Има хора с по 10 -12 -15 платики , и само с по 5-6 баби (аз имам 24 баби) - което ще рече че платиките са влезли на храната в самото начало.. Хората теглят по 15 -18 кила , и аз усещам как ще потъна толкова дълбоко в дъното на таблицата , че за да видя къде съм класиран , ще ми е нужна подводница... :mrgreen:

Все пак , има и други като мен - и също толкова необяснимо неуцелили ваксата. Филип , собственик на един от любимите ми онлайн-магазини , няма НИТО една платика , тегли 3 кила баби , и ми разправя че е кълцал торен като луд , и е ловил само на едри парчета , с цел да отсеe бабите (???). Има още двама с по две платики и с баби , които също не са успели да направят нищо , само са гледали как съседите им скубят тави...Класирам се 7-и в сектора ,с 5.300 , което ме спуска до 83-то място в крайното класиране. Роман пак не е уцелил ваксата , и се класира 91-ви..
От цялата агитка най-добре се класира Гуенаел. Ловил е във вчерашния ми сектор , където , точно според прогнозите , рибата е била по-активна в неделя , и на 15 метра (!) е станал 2-и в сектора - със 7 точки ставa 20-ти в крайното класиране.
Докато чакам награждаването , и предвкусвам 5-те часа път към къщи , които ще бъдат прекарани в анализ и опит дa се открие причината за нулевия интерес на платиките към номер D6 , обсъждаме въпроса с Беноа и Гуенаел - подлагат ме на кръстосан разпит - аха да си викна адвокат :lol: - храна , съставки , цвят , степен на овлажняване , ритъм на хранене , жива стърв , дистанция , монтажи...Беноа свива рамене - просто не успява да намери кусур , и обобщава "Иван , има места , на които се ловят платики , и такива , на които се ловят баби.."
Еклесиаста ряпа да яде... 8)
Така разочароващо приключи финала Матрикс 2017 , следващото състезание -на домашния водоем - река Мен , тази неделя.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Неделя , река Мен. Тая година вече изгубих сметката на състезанията на тая река - накрая ще взема тотално да и хвана цаката , и да я познавам като местните 8) - тва , с известна доза преувеличение , разбира се. :wink:
На конкретния участък съм играл само веднъж , преди две години , и резултатът не ми вдъхва особени надежди ( ма бива ли вярно да се капотираш през август бе , Иване... :oops: ) Че се и падам почти на същото място...
Като стана дума за мястото , секторът е ограничен от мостове от двете страни:

Изображение

Изображение

Като горния по течението мост(втората снимка) , е Дъ мост , майна. :twisted: Льо мост! Ел мост! :mrgreen: - двете или трите места около него се радват на почти двойна дълбочина в сравнение с останалата част от сектора - почти 9 метра , при положение че ние имаме 4-5. От едното от местата до моста , на отминалия скоро турнир на Първа Национална Дивизия по фидер , три манша поред се печели сктора :idea: , за такова Елдорадо приказваме - и освен ако на тези три места не се паднат пълни туристи , първите трима се знаят предварително , другите 9 играем за 4° място... :?

Тая работа не ме смyщава , на квото място съм се паднал , такова , бъркам храна , разпъвам въдици , приготвям монтажи...
Сигнал за тежка - с най-якия фидер и една солидна кошница , вкарвам чиста храна без грам жива стърв на 45 метра. Прави ми впечатление , че и двамата ми съседи хранят много по-наблизо , и доста по-оскъдно.Хммм...
Аз вкарвам малка доза удавени пинки с последната кошница , и решавам поне половин час да продължа да ловя със същата , за да вкарам повече храна - да , ама...на третото мятане - "ПРАС-ТРЯС-ХРУС!" :evil: :shock: ...баси тая година ще си счупя всички рекорди за чупене на връхчета , тва трябва да е поне четвъртото , че и от 4 унции.. :lol:

Минавам на по-лека пръчка и по-малка кошница , мятам и светкавично ми кълве , в живарника влиза платичка от 60-70 грама. Правя още две-три , и почват фитките - минавам на вердевас - фитки , на пинки - фитки! :roll:
При това червеите са сдъвкани до края , явно рибата кълве активно и гладно...ХЪМ! Сменям куката , която беше 16-ка , с един ченгел 12-ти номер :twisted: , пет яки вердеваса , и със самото падане на дъното , следва енергично кълване , и зашивам скимър от 300 грама...ааааа! На грозда вердевас рибата кълвеше моментално , което ме наведе на мисълта , че на петното ми се върти нечовешко количество дребен скимър , и благоденствието на тая поулация зависеше само от мен - почвам да товаря кошницата с пинки , изпънати бели , да клъцвам и по малко торен , и да презамятам през минута , че и по-начесто. Весел , активен риболов , само рибата хич я нямаше - като изключим някой скимър от 300 грама всичко друго беше ситнеж - е , и на това трябваше да се радва човек , като се има предвид , че по необясними приичини , съседите ми...не хващаха нищо (?!?) :roll: - неизвестно защо , и дваматa бяха залoжили на тактиката на дълго изчакване , рядко презамятане ,и хранене с много малки кошници. По едно време гледам единия как кепчoсва внимателно някаква риба , и установавам с ужас , че е рибе от 100 грамa ! :shock:
"Тънък повод?" - подмятам - "Ми да , не ще да кълве , та удължих и изтъних..."

(Интересно , дали секи път когато се чудя как някой успява да вади риба след риба , и ква магия прави , а на мен не ми кълве , ама хич , тоя някой също не се чуди как аз успявам да не хващам нищо при толкова лесен риболов... :oops: :roll: )

Към края на втория час трябва да имам 20 или 22 риби. Вали гаден , ситен дъжд , обаче рибата си кълве ..в тоя момент се появява рънъра доброволец , и ми съобщава , че в целия сектор не се лови почти нищо , с изключение на местата около моста , където се вадели "ей-такива платики" (В разперените ръце мислено вкарвам платика от две кила , и остават два пръста място.. :mrgreen: )

Е добре де , аз кво да направя?! - баси , правя най-доброто си представяне за сезона , намерил съм ваксата на монтаж , дистанция , храна , кука , стръв , разцепвам сичко живо около мен , и ще се класирам 4-ти или 5-ти щото не съм до моста... :evil: ..Премествам си го в другия крачол ( на сухо , щото) , и продължавам със скимърите. Съседа отляво минава на моята дистанция , все така без да храни много сериозно.. Аз започвам да кълцам яко торен , и да опитвам на парчета от него , на грозд бели , и на комбинации от торен , бял и вердевас - целия резултат от ползването на по-обемна стpъв , тва е че фитките зачестяват , а къванетата се разреждат. Тегля една майна на цялата работа , минавам пак на грозд от вердевас , и зашивам първата платика от кило. С тва се изравнявам с Доминик , който е през едно място от мен , и има една едра .Към края на 4-ия час съм стигнал 37 или 38 риби , и почвам да се чудя дали няма да стигна до 50 - както се оказа , нямало. Рибата се разрежда , кълванетата стават все по-плахи , и до края успявам да стигна до ...

Изображение


Кво става около моста? На най-доброто място се е паднал някакъв тотален турист , и е направил 4 кила и нещо. :roll: Прехапвам си езика да не го питам слагал ли е стръв на куката... :mrgreen:
На другото колегата се е справил доста по-добре , и има малко над 14 кила - с платики от кило и половина нагоре 14 кила се правят лесно и бързо , баце...На третото място играе един от сериозните играчи от клуба организатор ,и познавач на реката - той е с около 20 кг. След него ямата свършва , и почва Долината на плача - неговия съсед е с 1.730 :idea: , и оттам до моето място няма никой с над две кила. Съседа ми отляво тегли 1.080 . този отдясно - 220 грама.. :o
Счупено връхче ? - 20 евро. :) Физиономиите на съседите като сложих на кантара 9.400 : ПРАЙСЛЕС! :lol:
Оттам до края на сектора най-големия улов е 4.5 кг , така че ставам 3-ти в сектора и 6-ти в крайното класиране. В другия сектор се печели с над 40 кила , втория е с 20 и нещо , и третия - да не повярваш! - също с 9.400. На същото място другия месец имаме Първа Дивизия фидер на департамента , някои изводи - особено на тема храна са направени.. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Отмина , драги читатели , турнира за Първа Дивизия фидер на нашия славен департамент. По времето на събитията аз бях без PC, а оттогава мина вече един месец - тоест , не чакайте подробности от типа " вадя първата риба - платичка от 46 грама , на 52-та минута , съседът отдясно вече има 11 кила" :mrgreen: , нещата ще бъдат нахвърляни малко по-обобщено...

Състезанието е в обичайния камерен състав - 12 човека , и с обичайното много високо ниво. Още не съм успял да мина 5-о място на тоя турнир за три години участие в него , деа.. :roll:
Мястото е все там , между двата моста - все някой ден ще се падна до моста , и тогава ще видите вие... :twisted: :lol:

Събота.

Още от самото начало почва да вали. Ту слабо , ту засилва , но практически не спря до последните десет минути... :evil:
Падам се до тапата вдясно , тоест , най-куцата част на ивицата. Тапа е един от най-добрите познавачи на реката , отляво Жил , a на мястото-убиец ,(тапата до моста ) , се пада Алан , организатор на събитието и един от най-силните играчи - с тва вече знаем че играем за 2-о място.

Аз правя стандартната вече есенна храна за река Мен , до която стигнах този сезон , и която така силно подобри резултатите ми на последните състезания. Нямаше да я налучкам без помощта на някои видни дейци на фидер риболова , така че изказвам благодарности на Алън Скоттърн , Беноа Конт , Ли Кери , Ивайло Янков и Алан Пино - без вас нямаше да стане! 8)

Стартираме , ловя на 45 метра , малко по-далеч от Жил , и доста по-далеч от тапата , който лови на около 30 метра. Рибата влиза на петното веднага , от старта - ситна е , ама в дясната част на друга не сме и разчитали , сега остава да се справим с фитките - налучква се стръв , играе се с дължина на поводи , като че дълъг повод с фиксиран патерностер работят най-добре , съседите не ги виждам да вадят кой-знае колко , аз вадя дребосък , тук-там с някой по-едър скимър. Тва става с повод 0.12 и кука 16 -ка , като по едно време работата беше стигнала до кълване с падането на кошницата на дъното , и тука решавам да опитам с по-дебел повод - познайте! :shock: Минаването на 0.14 отсече кълването тотално , все едно нямах стръв на куката! Три мятания поред без да видя пипване , обратно с тънкия повод , първо мятане моментално кълване... :roll:

Малко преди края облаците почват да се разкъсват , и под моста блесва пейзаж , все едно изваден от фламандската школа от 17-ти век...

Изображение

Изображение


Няколко минути преди края - пропуснах да спомена че покрай ситнежа имам и две платики от близо кило , следва як удар , и повода казва "дзън!" :evil: Аз пък казах други работи по повод повода... :lol:
Тая последна едра риба щеше да ми излезе през носа , сигурен бях...и тази година не ми е първо късане на повод в най-неподходящия момент , като се замисля.. И така , ставаме , мокри като кокошки , и с бълбукане тръгваме да видим класирането. Имам почти 7 кила ( 6.900 , мисля) , бил съм тапата. Бил съм и Жил. Бил съм и тримата след него. 8)
После имаме Гуенаел , с 9 кила , и един старшно нахитрял старчок до него , с 8 кила. (Тоя дядка е към 70 годишен , и с един 50-годишен стаж на състезател по плувка. Ии от няколко години лови основно на фидер , и е дръпнал напред с материала - страшна работа)

Изненадата идва от двете "супер" места до моста , където имаме 7.200 и 7.300 ( или нещо такова). Което ще рече , че можех да бъда 3-ти (деа и повода) , вместо 5-и... :?

Неделя.

Падам се на мястото на Жилбер (така се казва старчока с 8-те кила от вчера) , вляво е Жил , вдясно - Доминик. Сега Гуенаел е на моето място от вчера.

Не правя никакви промени , на това място бях на предното състезание , 45-те метра напълно ме устройват , още повече че Жил клипсова на 41. Почвам с якото хранене , презамятане през две минути , с доста голяма кошница , като в храната бухам от всичко , и по много:

Изображение


Жил лови с почти два пъти по-малка кошница , и презамята два пъти по-рядко от мен - в резултат , докато на моето място рибата се събира , и сега само остава да разбера как да я хвана :wink: , при него е пълна скръб. И така: кълве! Много по-гадно от събота , и рибата е три пъти по-ситна. Въртя поводи , удължавам , сменям патерностери с подвижни монтажи , от три кълванета имам една риба в кепа най-много. После кълванетата се разреждат , и аз си спомням разговора с Гуенаел вчера - човека ловял с повод от 30 сантиметра , като единствен начин да се спаси от фитките. Скъсявам ( макар и не чак до 30 см) , и сега почвам да вадя по някоя риба , усещам че куката не ги плаши , минавам на по-едра кука , товаря стръв , засичам хибрид от близо кило. Минавам на 0.14 , сега кълве и на това , в продължение на половин час , обаче , щото после ме отряза... минавам пак на 0.12 , кълване , и ...ДЗЪННН! :evil: :evil: :evil:

При това , не е да кажеш , че си усетил едра риба , пръта се е свил , и в един момент поводa просто не издържа... не бе! Засичаш с леко движение (не , не съм забравил как се засича с плетеняк!) , и даже не усещаш рибата , просто вадиш повода без кука! :roll: :x
Минавам на 0.128 - две риби , и после...ДЗЪНННН! Тука вече почват да ме хващат бесните , обаче с 0.14 чисто и псросто не ще... около час преди края късам за ТРЕТИ път (!!!) , и после ,около половин час преди края , върху мен се спусkат бабките - ама като библейско проклятие , братО - като ордата нан Чингиз Хан , тва кълве в момента на приземяването на кошницата на дъното , и няма засичане! Рецептата я знам - спираш му храната , и подаваш само бял червей. Само че за да проработи , трябва стадото да изяде всичката храна на дъното , или течението да я измете , а тва иска време , а аз нямах . В оставащите минути до края беше скоростен , кошмарен риболов , в kойто презамятах , засичах ( фитка , фитка , фитка , фитка... )и не вадех почти нищо..за информация - за последните пет минути съм презаметнал пет пъти ( със смяна на три червея всеки път) , и имам една риба и четири фитки. Като свириха края , ми идваше да скоча от платформата и да заподскачам от радост , че кошмара е свършил :mrgreen: - още повече , че бабките нищо не оправяха - трите скъсани повода нищо не можеше да ги компенсира...

И така - имам около 6 кила , с повече риба от събота , но доста по-ситна. Жилбер ме бие с 300 грама(!!!) , един ме бие с кило и сто , и един - с кило и триста...Ставам 4-ти , и 5-и (пак!) в крайното класиране...

И си карам аз към къщи , ма съм се ухилил се едни съм спечелил Фишоманията. Да бе , пак оплесках нещата. :oops: - ма тва не е важното. 8) Да , можех да бъда първи или втори , щото всъщност...ми лових много добре. Уцелих безпогрешно храната , дистанцията , монтажите , и ловя наравно с местните на техен терен. Всъщност , май е време да спра да считам река Мен за техен терен. :wink:

И си правя следната статистика: регионалното - загубeно трeто място заради една скъсана риба. Следващото състезание на същата река - загубено първо място в сектора , и вероятно - първо в крайното , все заради една загубена риба. И сега , пак. Кво още трябва да се случи бе , Иване , че да се усетиш откъде идва проблема? :mrgreen:

Прибирам се в къщи , разтоварвам колата , и отварям две неща. Първото е една кутия , второто - една бутилка. :wink:
От кутията вадя две ролки влакно , от бутилката си сипвам два пръста , пийвам ги за ваше здраве , и без съжаление пращам поводите 0.117 и 0.128 , от любимото ми досега Ксило , в кофата за боклук.
Въздъхвам с облекчение , и си сипвам втора чашка - за здравето на конкуренцията! 8)
За Жил , за Жилбер , за Доминик , за Алан , за Гуенаел...За всички , с които ще кръстосаме шпаги през 2018...няма да ви е лека , пичове... :wink: 8)

Обявявам сътезателната 2017-та година за официално закрита.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Евала ти Ванка за всичко споделено! Няма такъв кеф да се излегна и да чета бавно и попивателно всичко написано.
Чакам с нетърпение сезон 2018!
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от NIKI1968 »

Иване! Ти си жеуезен! Разтаковай им мамата на сите франсета (като сущий Костадинов)! Ние вЕрваме в теб! :tup:

И да разкажеш с какво си сменил Ксило-то, че и аз се кълна в него... За късанията няма да ти разправям... :roll:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Аз съм с него от почти 15 години...никога не съм имал проблем...досега. :cry: :?
Другите ми влакна за поводи са Мило Крептон (не флорокарбоновото) , и Кралусо , ще взема за проба и новото влакно за поводи на Дренан. Дъртата платика от неделя беше извадена с 0.10 Rive hardline- не съм убеден че диаметъра му е точен , иначе е здраво.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Rive hardline и аз си взех, но 0.11 и тепърва предстоят тестове. На пръв поглед е адски здраво за диаметъра си, поне на опън и възел.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

А случайно да имаш микромер или познат с такъв? Много съм любопитен да разбера дали диаметъра на тва влакно е точен.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”