" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

" Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Здрасти , банда - ще ми направите ли малко място ? :wink:
Иска ми се "френската" ми тема в чужбинския форум да си остане общо-познавателна и научно-популярна 8) , и мисля , че на състезанията мястото им е тука . Ако модератора не е съгласен , моля да я премести.

Дотук с увода , сега по същество ...глейте тука : 8)

Изображение

Изображение

Коментарите смятам са излишни , сичко е ясно - айм бек ин бизнес! :twisted: Първо състезание на френска земя , две думи за френския подход към нещата :
Както навсякъде , и тук има два вида състезания - тези по линия на Федерацията , и частните турнири ( тук организирани от клубовете). Аз благоразумно реших , че на френска почва испанският ми опит най-вероятно няма да е от особена полза , и като за първа година се отказах от "официалните" първенства. Докато понауча водоемите и хвана цаката на играта - само частно.
Частните турнири се различават радикално от официалните , и от всичко , което съм виждал в Испания :!: - щеката е повсеместно ограничена до 11.5 метра, мача - забранен :? , стръвта - ограничена до безумие :evil: , а времето - до два часа и половина. :shock: Друга разлика - в Испания състезанията са почти изцяло индивидуални , отборните практически не съществуват , докато при французите почти всичко е по двойки , или два манша по 2:30 ч - един индивидуален , един по двойки.
Аз лично съм против всякакви отборни или орташки прояви , соло изпълнения ми дай на мене :lol: , обаче не мога да отрека , че играта по двойки в момента адски ме устройва - ква преквалификация ме чака , не е истина!

И така - президента каза "ти ще ловиш с Доминик!" , и въпроса беше решен :D . Bъпросният Доминик се оказа едър мъжага с вид на добряк , веселяк и любител на бутилката 8) , и ми даде следната информация за театъра на военните действия: гьола е малък , плитък , и в него се лови рядко - едно състезание годишно :roll: , в началото на сезона...Рибата била адски ситна , за сметка на това - много малко. :mrgreen: Забърках квато храна ми казаха - Етанг с Гардон , смесихме фуила с terre de somme - операция , която ми е съвършенно непозната , аз съм от отдела " три кила бял червей" :lol: , и почнахме.
Изображение

Подробностите ще ви ги спестя , в края на първия тур - става дума за маратон от два манша по 2:30 ч , имахме 8 рибета. :shock: :oops:
Пауза за бира и сандвич , втори манш - капо и двамата , както и съседите от двете страни...единият по средата на манша демонстративно за.ба въдицата и легна на тревицата да си подремне! :o :lol: :lol:
След състезанието , на чашка анжуйско винце , направихме разбор на ситуацията , и извода беше следния : след мятането нa топките в сектора влизат няколко рибета. Колкото успеш да гепиш - толкова. После те бързо преяждат , и през останалата част от манша , настъргваш колкото можеш . Ако можеш.... Ние в първия половин час гепихме 5 - две аз , и три за Доминик. После той остърга още три - а моя милост 0 , което според него се дължеше на недостатъчно фината линия от моя страна - кука 22 и повод 0,08 :!: , когато "правилният монтаж" бил кука 24-26 и повод 0,06. :shock: :shock:
Аз си мисля че причината можеше :wink: да бъде и друга - поради силният вятър , се принуждавах да ловя на един метър от къпирания фуил , докато той ловеше точно върху него :lol: , но това са подробности - важното е , че се класирахме
...татататамммммм!
...ПОСЛЕДНИ!!!
:oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Баси , май досега никога не се бях класирал последен ?!? - е , 33-ти от 33 отбора , майна... ми , сипахме си по още едно анжуйско 8) , трезво :wink: разсъдихме , че по-зле оттук натам няма как да се класираме , и решихме да играем двамата през сeзона - и да внимава конкуренцията , че имаме да си връщаме! :twisted: 8)

ПП -на Доминик му се откачи едно рибе - това ни вдигаше 6-7 места нагоре!

Резултата на двама човека за пет часа риболов? Сто и двайсе грама :mrgreen:

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ivelin66 »

Е това му се вика риболов "гурме" :lol: :lol: :lol: :lol:
Team Milo - feel the difference
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Д-р Флекс »

Анжуйско? Атос, Портос еt Арамис? (Без Арамис, доколкото разбирам...) :D

Хубав край тва Maine-et-Loire, хубави хора... Pиболовът, в кpайна сметка, е функция, а хубавото вино - аpгумент.
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от пламенхимекс »

Във Варна има един състезател вече ветеран Вальо КАПОТО, цитирам го"Един състезател става мъж като стане капо на състезание."Така че всяко зло за добро честито станал си мъж в състезатения риболов!!! :lol: :lol: :lol: :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от krasimir »

Т'ва капото на състезание е странна работа. И аз станах мъж в Неделя. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Иначе ти пожелавам успехи на чуждестранна почва със състезателните изяви. Точно се чудих, къде се изгуби 1-2 седмици... :wink:
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Popeye »

:lol: :lol: :lol: Аут, успех братле , требва да се ритне дъното ,за да изплуваш :D
VIP sux !!!
bogof
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:16
Местоположение: Plovdiv

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от bogof »

Страхотен репорт. Успех в следващите мероприятия и.......бъди по-фин играч :D , какво е това 0,08мм. - това е за основна линия :D
Професионален клуб по спортен риболов "КОЛМИК БЪЛГАРИЯ" - Пловдив
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Бат Стан »

В пъстървовите състезания капото има разновидност "Ауди". Това е като се капотираш сутринта на спининга, а следобяд повториш и на стръвта. Миналата година направих едно такова постижение...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от VARHARA »

С интерес прочетох и се изкефих .Майната му на класирането .Стискай здраво и напред с Доминек щом сте партия. Успех за напред .Ще очаквам репортажите ти .

п.п Четат ми се репортажи от състезания .А тук състезателния под форум е като ...........нямам думи :(
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

Миии честито възмъжаване тъй да се каже :lol: И аз се чудех къде се покри, а то к'ва била работата.
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от пламенхимекс »

На едно състезание Титаника удари сигурно световен рекорд 6 стойки по 4 часа капо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

bogof написа:Страхотен репорт. Успех в следващите мероприятия и.......бъди по-фин играч :D , какво е това 0,08мм. - това е за основна линия :D
Така се почва - първо слагаш 0.08 за основна линия , после ставаш фен на мъжкия отбор по синхронно плуване.... :mrgreen: :mrgreen: Предпочитам като Бат Стан - истински мъж! :lol: :lol:
Глейте сега - аз капо на състезание вече съм бил! Даже и съм правил колективно капо - цял сектор от 15 човека без грам кълване :o , двукратен световен шампион (отборно) за съсед , и се споглеждаме и свиваме рамене...Ма даже и като съм бил kапо не бях последен!!! 8) :lol:
Ако обаче нещо трябва сериозно да се оправи по монтажа ми , това са куките - моята 22 и тази на Доминик -24, бяха почти еднакви като размер , но с драстична разлика в дебелината на матрЯла. :roll: Вердеваса явно си иска адски тънки куки...айде , почна новата учебна година.
И пак сме като в Испания в началото - непознати водоеми , непознати тактики и стратегии , тотален , ами...аутсайдър 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от waglerbg »

квот ще да е ...Вярваме в теб и в ДоминЕк :wink:. Очаквам да ги зачаткаш по схемата": айн, цу цвай, цу дрън " много скоро.
...read between the lines...
Аватар
Romanista
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 15:20
Местоположение: Петър Чапанов,Пловдив

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Romanista »

Готин репортаж :!: Успех и ще чакаме още новини от странско :!:
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от dobromir_ »

добре сте си прекарали :) ще свикнеш и ще почнете да ги ловите и вие :)
КСР ТРАБУКО
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”