" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Георги_Н »

От 5-6 години практикувам почти само мухарски риболов, ама като ти препрочетах цялата тема от начало до край, изведнъж ми се прииска да си купя един фидер. Предполагам, че до утре ще ми мине, но ако някой ден издадеш книга, ще си я купя.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Георги_Н написа:От 5-6 години практикувам почти само мухарски риболов, ама като ти препрочетах цялата тема от начало до край, изведнъж ми се прииска да си купя един фидер.
:lol: :lol: -както се казва - "стига ми тая награда.."
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Здрасти , компанията. Поредната сводка от Западния Фронт...

...събота , 7-и юли. Река Сарт се е разляла пред нас в цялата си прелест , а слънцето ни гледа и злорадо потрива ръце - "ще ви кажа aз на вас" :twisted:

Изображение

Малък , но много силен турнир , с участието на сериозни играчи - квалификацонен кръг за финала Матрикс. Аз нямам намерение да ходя на финала тая година , ама за да кажеш че няма да идеш , трябва да си класиран , иначе звучи като киселото грозде... :wink:

Условията са интересни - в резултат на силни дъждове миналата седмица , нивото на реката се беше повишило с един метър , и буквално през последните три дни спадна до що-годе нормално положение. И все пак , течението е бая по-силно от обичайното - а на тая река рибата се лови надалеч , и се очертава сериозен , мъжки фидер риболов... :twisted: 8)

Изображение

...нали се сещате... :mrgreen:

Приготвил съм кастери , удавени бели червеи , торен , и сериозна захранка за платика. Сериозната храна за платики изглежда така:

Изображение

Старт - всички пръчки са клипсовани на 64 метра , храненето се осъществява с кошница от 80 грама. Наблюдавам с интерес съседите , които , в обречен от самото начало опит да вкарат МНОГО храна на петното , бързат да извадят и да презаметнат пак , и пак , и пак... :roll:
Аз изчаквам 30-40 секунди , вкарвам нова кошница пълна с мръвка , изчаквам , докато преценя че храната се е размекнала достатъчно , че да остане там , където трябва като дръпна , и за десетте минути хранене не знам дали успях да вкарам 5 или 6 булета с храна , двата последни пълни с фуил , който имаше за цел да дръпне на петното рибата възможно най-бързо , без да се притеснявам че тя ще бъде дребна. Почвам с най-лекия от монтираните фидери , и с кошница от 60 грама , която е видимо лека за течението , и се налага да се лови с голям корем - и въпреки това , кошницата приплъзва. Приплъзва , обаче кълве - хващам някакъв дребосък , после скимър от 250 грама , после платика от близо килце. В тоя момент зад мен се появява Беноа , и ме смъмря строго за леката кошница - рибата тук обичала мъртво закотвена стръв. Кой съм аз че да споря с Беноа? :oops: :lol: - минавам на 80 грама , по едно време даже пробвах с булет от СТО грама , взет назаем от Доминик. Полза от него нямаше , ама поне разбрах един от фидерите ми за кви кошници е правен :wink:
Хващам някакви риби , обаче правя и доста фитки. Сменям пръчката , минавам на 70 грамова кошница , замахвам , тва литва напред , вдигам фидера високо назад , чукваме в клипа , изчакваме да стигнем дъното (дълбоко е два метра) , и чак тогава се полага фидера върху стойката. Резултата е огромен корем надолу по течението , който бързо се изъпва , върхът се натяга , и в следващия момент отскача назад - риба! Цялата опеpация става за някакви секунди , а рибата е тлъст , закръглен хибрид , розовичък и червенобузест като немски кръчмар от приказка на Aндерсен. :D Или - като от реклама на наденички. :lol:
Презамятам , същите секунди , втори хибрид. Трети. Четвърти... :o
За 500 грама на парче приказваме , да ви кажа. 8)
Е тва ако продължи пет часа....нъцки - хибридите се изнасят , и веднага ми става ясно що , понеже следващата риба е платика от поне кило и половина.Оттам нещата се развиват в следния дух - редуват се серии от по-дребна риба , с по-читави риби , и по-нарядко - много едри платики. Така минават три часа. Не виждам кви ги дялка съседът отляво , а тоя от дясно не спира да вади риба , обаче като че ли неговата риба е бая по-ситна от моята. Силно подозирам че тоя пич вкарва доста фуил , който на това състезание е разрешен. И не на секи му стига акъл да стопли , че разрешен е едно , а да си длъжен да го вкараш - друго.. :wink:

В края на третия час петното угасва. Сега рибата просто изчезва , почвам да вадя непипната стръв , така че тоя път аз посягам към фуила. Резултата от тая работа ( и от вердеваса на куката) , е ситно костурче. "Фуила работи безотказно , а , Иван? " ми подхвърля подигравателно Алан , който е рънър , съдия и организатор на събитието. "Как вървят нещата?" , питам го аз , и научавам , че Доминик , от техния клуб , гони 30-те кила , Гуенаел малко по-наляво вади доста риба , че сме 4-5 човека в сектора с добри шансове - аз включително.

Рибата се връща. Аз съм изразходвал кастера , и преди да тръгна да кълцам още торен , решавам да вкарам оставащия удавен бял , за да не се наложи да го хвърлям. Почвам да ръгам бял с пълни шепи , както и да ловя на него. Сега тука се очертава следния проблем: с 4 бели на куката правя доста фитки. С три по-бива , но все пак са много - а с два бели се пресуква повода.. и тука ми идва наум да комбинирам два бели с два или три вердеваса , и откривам топлата вода - с тва кълването следва моментално , а рибата наедрява. ОК , Доминик от клуба на Кашалотите ще ме бие - той сиггурно вече е стигнал 40 кила , и остава почти един час. Обаче ако не мога да спечеля сектора , мога поне да се опитам да си бия френскиа състезателен рекорд(19.100) , че от август 2015 до сега толкова е остарял , че вече почва да добива антикварна стойност :evil: :mrgreen:
Когато остава половин час , Алан пак се задава. "Колко човека имат повече от 15 кила?" - "4-ма с тебе" , отговаря Алан.
"А колко са с повече от 20?" , питам , докато си мисля къв майтап ще падне после , ако ги нямам. :oops: :lol: - "Не повече от трима ", отговаря Алан с един особен поглед - "само не знам съседът ти отдясно колко има.."

Съседът отдясно не ме притеснява- виж , Гуенаел ме притеснява доста повече... Кантара:

Гуенаел е с малко над 17 кила. Съседът отляво - с 14600. (Тоя отдясно извади огромен куп ситнеж , пълен с бая костурец - сигурен признак за злоупотреба с фуил. :wink: - 16.860.)

Аз тръгвам да вадя живарника , и усещам че стария ми рекорд най-после се пъха в папката "закрити дела" - теглят ме на три пъти - първо теглене:

Изображение

След второто , в легена вече нямаше място.

Изображение

(ей , тва почва да прилича на улов от свободен риболов , бе!)
:lol: :lol: :lol:

Изображение

26.480 , приятели и съседи. 8)

Е , Доминик Кашалотски претегли над 28 кила така че се наложи да се задоволя с второ място в сектора и трето в крайното класиране. Прибирам скромен плик , придружeн от новв рекорд за биене.
"Иван , ще ходиш ли на финала?"
-Не. 8)

:lol: :mrgreen:

PS - "Алан , кви бяха тези 30 кила на Доминик преди два часа бе ?"
- "Kато се запишеш в нашия клуб , ще имаш по-точна информация..."

:lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от koriolan »

Струваше си чакането :)
Благодаря :11:
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от swyfti »

Tрябва да говоря с pike , че като кликна за втори път на "Дай едно браво" и си взима първото :D :D
Не моще ли да направим нещо по въпроса ? :twisted: :twisted:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Pike »

:) еми така е, не може повече от едно браво ;)
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Събота вечер. Нa брега сме останали двамата с Доминик , който се беше паднал тапа в долния сектор ( на хубавата тапа) и е трети в сектора си с около 15 кила. Освен нас присъстват трима убавци от деп. 85 - славният друид Фабрис, който бърка едни домашни вълшебни напитки - като погледнеш цвета на отварата , и вече почваш да залиташ :mrgreen: , Доминик - сума ти народ се казва Доминик в тая държава , и моя приятел и враг Нико , който ме агитира да минавам в техния клуб , и за седващия уикенд ме е завербувал като наемник 8) :twisted: за състезание по двойки някъде по неговия край. Пече се скара , пийваме от подозрителното творчество на Фабрис , обсъждаме изминалия ден , и храним комарите. От които над нас се е събрал един облак - добре че е тъмно и не ги виждаме. :shock:
Сутринта ставам , и установявам че вечерта съм намокрил царевичното кюспе , и че съвестно съм го пъхнал в хладилната чанта да не се вкисне ( ма тоя момент го нямах на запис :lol: ) , удавил съм си бял червей , сипал съм вердеваса в съд с вода -бре , бре , бре... 8)
Кафе и тираж - бъркам за номера , и туkа трябва да призная че недоспиването , махмурлука , и загубата на кръв :mrgreen: ми изиграха лоша шега - още докато разгъвах листчето вече знаех че съм направил огромна , непоправима грешка , ма беше късно - ма как можа да извадиш номера с дEсната ръка , бе заплес такъв?!? :oops: :oops: :x :cry:

10.

:evil: - Горната тапа в долния сектор. От нея , и от трите съседни места по-надолу по течението , никой не беше извадил една -единствена едра риба , а тук с дребосъка си като Зед.

"Кой е Зед? - Зед е мъртъв , бейби - Зед е мъртъв..."
:wink: :lol:

Окей , бърз анализ на ситуацията : адски кофти тираж. Обаче съм тапа , и двамата ми съседи отляво ловят 15 метра по-наблизо от мен. Хммм....Ловят ситнеж , кефят се хората. "Може да не се класираме добре , ма поне се забавляваме" , нали разбирате. :?
В събота първите трима - а има пликове само до третия , бяха с 20 , 18 и 15 кила. Аз от тоя дребосък , ако мина на късо , и всичко се развие добре , мога да направя едни 7-8 кила. Ако има някой бонус средна ръка , 10-11. Абсолютно никакъв шанс за влизане в тройката. Така че решавам , че "умиране има , мърдане няма" :twisted: :lol: , и се заемам да засипвам петното със жива стръв - все така на 64 метра.

(Скоба. Те тоя момент , със живата стръв , беше единствения светъл миг в тоя ужасен ден. Внезапно ми стана ясно , че даже с уж малкия по обем булет , като размесиш живата стръв с храна в пропорция 2:1 , или даже 3:1 , можеш да вкараш просто варварско количество мръвка във водата! Лимита от 2.5 литра , който досега ми се виждаше безсмислен и невъзможен за такива ситуации , не просто стана реален - ако кълването е по-активно , тва количество може и да не стигне!...край на скобата)

Имам безброй фитки - рибата е ситна до безобразие , което се дължи на факта , че тук реката е по-широка (малко) , по-дълбока - почти двойно , и че просто тъпо НЯМА ТЕЧЕНИЕ!
Баси , на 200 метра съм от вчерашното си място , и се едно съм в друга галактика...Няма да ви разпъвам локуми на дълго и на широко - заложих на едрата риба , която така и не дойде , и се класирах последен в сектора с 5 кила и нещо , и предпоследен в крайното класиране , щото долната тапа в горния сектор беше Алан , вчерашния съдия , който като стар и опитен Кашалот ,изправен пред точно същата дилема като мен , беше взел точно същото решение :wink: , да заложи на едрото , само че се беше усетил един час преди мен че тая работа няма да стане , беше си прибрал кротичко багакжа , и беше седнал на сянка да ни гледа сеира. :lol:
Та той зае с достойнство последното място....като порасна , искам да съм като него... 8) :mrgreen:

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Мунчо »

Георги_Н написа:От 5-6 години практикувам почти само мухарски риболов, ама като ти препрочетах цялата тема от начало до край, изведнъж ми се прииска да си купя един фидер. Предполагам, че до утре ще ми мине, но ако някой ден издадеш книга, ще си я купя.
Темната страна освен, че е темна, е и изкусителна...

outsider написа:....

Изображение

...
Това мяза на салата "Табуле" с розов лук, мама му стара. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Мунчо написа:
Това мяза на салата "Табуле" с розов лук, мама му стара. :D
И в салатата още липсваше торния червей! :twisted:
А сериозното вкарване на жива стръв в храната още предстоеше... 8) :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Ще прощавате , обаче се налага да ви тресна едно репортажче без снимков матрЯл. :oops:
Голямо бързане падна , щото състезанието трябвало да свърши по-ранно , че любителите на някъф странен спорт да ходят да си гледат мача.... :roll: :lol:


И така : преди две седмици , моят редовен съперник от всички състезания , Нико , ме завербува за наемник за състезание по двойки , на абсолютно непознат за мен водоем , със задачата да се заема с далечната дистанция ( ми то на човек като му излезе име... :wink: )
Редовният войник , реших аз , може да се изложи , да се спаси с бягство , да дезертира , или да бъде взет в плен. Наемникът работи за пари , затова от него се очаква да си свърши работата както трябва 8) - и с тая цел , вчера , в ранния и неописуемо горещ следобед , откривам язовира , намирам подходящо място , и се заемам да откривам kое и как , в компанията на трима разбойници от Бордо , дошли да тренират за предстоящото първенство на Втора Дивизия тук след две седмици. Това добавяше интерес към събитието - за турнирa не можах да се класирам , сега имах възможност да се изправя срещу доста от играчите , които щяха да участват в него , да видим кое и как..

Почвам на 64 метра - пичовете от Бордо (които не знам как , ама ме познаваха по име...) , ловят на 26. От самия старт ме налазват баби - ама от по 80 - 100 грама , ама една след друга! Ама не дават стървта да падне на дъното! :shock: Кви 60 метра , бе , джанъм?!? Кви едри платики ?...Почвам да усещам че нещо не е наред , обаче опитът да се прави скоростен риболов на късо удря на камък : на късо риба няма. :roll:
За капак , тези от Бордо почват да вадят скимъри - 150 - 300 грама. От които аз не успявам да хвана нито един...лелe къв бой ще се яде ...пак. :mrgreen:
За капак , минава един от организаторите , и ми съобщава , че миналата година състезанието е било спечелено с 42 кила. Баби? - едва ли... :wink:

Вечерта вързвам поводи , сменям шок лидери , и лягам да спя без да съм разбрал абсолютно нищо.

Сутринта идва Нико , правим военен съвет , и решаваме да ловим на две различни петна , с две различни храни. Така ако едната не работи , винаги можем да ползваме другата. :)
Рaзпределяме живата стръв , която е доста ограничена - имаме право на 1 литър общо (нечувана простотия) , монтираме пръчки , разпъваме панаира , времето е жестоко ограничено , мисля че ударих клипса на последния фидер , седнах , и прозвуча сигнала за тежка. :evil:
Бяхме намерили равно дъно без закачки на 40 и на 56 метра - сед вчерашния ужас с бабите съм направил типичната термоядрена смеска за едра риба , с кълцана царевица , , царевично кюспе , и захранки за фидер и едра риба , светла , лепкава и намокрена в 5 сутринта (старта е в 8 ) От старта ни налазват баби. Точно като вчера. Ловим ги с дълги поводи и сравнително едри куки , после Нико вади един два скимъра - в края на първия час бабите си отиват , и ни нападат бабки - те са по-тлъсти , и по -тежки , но се ловят бая по-трудно. С цел да успея да засека адски гадното им кълване , аз скъсявам повода до 50 см , монтирам някакъв нечовешки ченгел 12-ти номер :shock: :twisted: , и го накичвам с бял червей и вердевас - след няколко бабки , върхът се свива , и повеждам първия скимър. От поне 300 грама... 8)
Оттук влизам в серия , докато Нико се бори с фитките - при него има само баби , явно късата дистанция не дава едра риба , и между бабкитe правя няколко прилични скимъра , както и една платика от около кило. Сравняваме монтажи , куки , стръв , обаче нищо от това , което работи при мен , не работи при съотборника ми - явно за да ги сечеш с къс повод , трябва да ги имаш платиките на петното! Бабите не искат да чуят за голяма кука...И така , във всевъзможни експерименти ( торен , царевица , грозд бели и кво ли още не ) , изминават 4 часа. Че и малко повече , даже..Аз вече съм налучкал ваксата до последния детайл - от момента , в който минах на чист вердевас , всички съседи ги бях отвял тотално , обаче факта че Нико хващаше значително по-малко от мен не престава да ме дразни , и в един момент.... :shock: :shock: :shock: - ма леле КВИ СМЕ ИДИОТИ!!!
:shock: :roll: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"Нико" - поглеждам съотборника си , докато клатя глава и се чудя къде да се ритна - " я опитай с моята храна..."
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Той съответно ме поглежда , ченето му отвисва в едно нямо " ма не може да сме толкова тъпи!" :lol: :lol: , изхвърля със замах в тревата всичко , което му оставаше в легена , сипва си от моята храна , вади едра баба с първото мятане , и оттам... cкимър. . Скимър. Скимър Скимър.... :? :lol:

При всяко засичане на скимър , се споглеждахме без да казваме нищо , щото кво имаше да се каже? Свирят края на състезанието , и правя бърза прогноза за резутата : ще се класираме трети в сектора , като първия и втория отбор ще ни бият с по 50 и 100 грама съответно :mrgreen:
- и почваме да се хилим. Основния претендент за секторна победа е Фабрис , който е и тапа (добрата тапа) Идва новината , че те имат 14 кила , от които Фабрис е хванал 9. Нико ме поглежда въпросително , аз си поглеждам брояча : 42 риби. " 14 кила сигурно имам само аз 8) " , успокоявам съотборника , ама тихичко , да не ми се смеят после , ако се окаже че съм сбърал. Както се оказа , сбърках , ама не много : слагам на кантара 13.900 , и заедно с рибите на Нико теглим 21.700 , и печелим сектора.

(и къф камик ми падна от сърцето , представа си нямате! :lol: )

Сега оставаше да види кво става в другите сектори (общо 4 , 2 само щека , два - смесени). Не ми се вярваше да спечелим. Нямаше да е ...редно :wink: .
Провидението трябваше с нещо да ни накаже за абсолютно идиотската грешка , най-малкото от принципни съображения - когато някоя грешка не се накаже , хората изпадат в изкушението да направят друга , още по-идиотска. Печелившия резултат?

22.800

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

С Нико се споглеждаме , усмихваме , свиваме рамене - е , и втори в крайното клaсиране се ядва! , прибираме си плика 8) ...ма вярно сме пълни кретени. :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Облачен ден с лек дъждец , хладен и приятен , особено след жегите от последните дни. Бойното поле е оня същия канал , на който дъртите платики се ловят с поводи 0.08 и куки 22-и номер , само че два шлюза по-надолу , и тук е широк 60-70 метра.

Изображение

Изображение

Може да се очаква всичко , предупредени сме че понякога рибата се лови отсреща , така че тоя път съм помъкнал сериозен арсенал.

Изображение

Състезание по двойки , с бай Доминик следваме изпитаната вече тактика : две петна , две храни. Доминик ще лови на 31 метра , като планът е следният : първо ще го налазят сомчетата , после скимъра , и после идват тавите. 8)
Аз евентуално мога да ловя сомчета на неговото петно , ако са много гъсти , с цел да викнем платиките по-бързо. Платиките ще ги оставя на него , а аз ще ловя моите платики отсреща. Почвам да опипвам дъното на около 60 метра , където няма грам дълбочина , и придърпвам докато намирам края на шкарпа , където дъното рязко пада , и сигурно е към 3-4 метра , удрям клипса на два метра от стъпалото , уточнявам с помощта на колците че съм на 56 метра , и сме готови да храним. Около нас всичко живо лови на щеки , тва е било печелившата тактика миналата година. (Ох , ох...)

След две-три замятания хващам ситна баба , Доминик вади скимърче , аз правя фитка , а Доминик забива тава от близо кило. Ехааа! Айде наще! :twisted: :lol:
Доминик вади ситно сомче - в тоя участък от канала са безбожно ситни , деа и гадините , в следващия момент на мен ми кълве , и сега аз съм с яката тава.
Щеките гледат. 8)

Оттам риболовът протече в следния порядък : петното на Доминик се скапа , и до края на състезанието даде само сомчета - ситни , но за сметка на това - малко :lol: , както и няколко скимъра тип "детска длан". Опитахме да разменим храните , карах го да пробва само на жива стръв , с рехава храна на пропадане , направихме друго петно на 40 метра , вкарахме Литу , Трасикс и някои други магии...абсолютно нищо не даде резултат. :?
Впоследствие научихме че така е било по целия канал - никой не е направил приличен улов на фидер в обхвата 15 - 45 метра , и повечето отбори , заложили на фидера бяха настъпили страшни мотики.

При мен ситуацията беше различна - аз бях нацелил рибите , макар че те бяха редки , адски капризни , идваха и си отиваха , и трябваше буквално на всеки две риби да се сменя стpъв , повод , кука , и да се правят всевъзможни магии 8) .
Най- страшната от тях беше 'руската салата" (от която Доминик облещи очи като понички) - бял червей , кастер , торен и царевица , скълцани на каша и вкарани между две тапи храна , адски ефективна добавка!
Една - две риби с къс повод , як ченгел и повод 0.14 , оттам - тишина , и само закачания на риба по влакното показват че има живот на петното - минавам на повод 0.10 и кука 18 , с чист вердевас - още една риба , пауза за двайсе минути... за такъв риболов приказваме. Два часа преди края ( турнира е 14 часов маратон , два дни по 7 часа) , петното умира , и до края не хващам нищо. Ама и не ми трябва 8) - имам 16 риби , от които 11 са едри , и заедно с Доминик теглим 16.450 .
Обаче още преди кантара да дойде , се чува слух , че Клод и Ги са устроили нечовешка касапница десетина места вляво , на което за едва се сдържах да не се изсмея с глас (Клод и Ги?!? - да бе , сигурно... :twisted: ) , обаче се оказа истина :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .....52 кила ???!!????!!?????... Клод и Ги??? :o :shock:

Как да ви обясня...вашият пълничък приятел , да оня същия , който смята че четирите основни хранителни групи , тва е пица , хамбургер , чипс и сладолед :mrgreen: - и който закусва с четирите накуп? Да , баш той внезапно печели олимпийски медал по бягане с препятствия? :lol: :lol: :lol:
Е няма как да стане....Клод и Ги :roll: ... сега само остава надеждата , че не сме в един и същи сектор , и тука комшията ме сразява с новината , че сектори НЯМА.
:evil: :evil: :evil:
34 отбора , сички в кюпа. Стискам зъби , обръщам се на другата страна , споглеждаме се с Доминик , който не казва "догодина без нас!" , ама си го помисля толкова силно , че всички го чухме :twisted: , свиваме рамене , събираме багажа и отиваме да пийнем по нещо.
Клод и Ги? - стига бе...
:lol: :lol:

Сега остава да се уточни кво точно са направили двамцата , че да разбият всичко живо (за ваша информация , миналата година са били последни в събота , и КАПО в неделя :wink: ) , така че ги хващаме натясно , и ги подлагаме на кръстосан разпит. При това , не прибягваме до разни техники познати на тайните служби , няма прожектор в лицето на задържания , химически препарати за развързване на езика , и други такива - не щото е нехуманно , а щото аматьорите от ЦРУ имат много да учат 8) :lol: - ние предлагаме с усмивка нужния химикал на жертвата , която го пийва с кеф , и си подлага чашата за нова доза. :mrgreen: :lol: :lol:

Изображение
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
И почва да пеe...ама на висок глас , и с пълни подробности!
(Ние мълчим , и клатим глави - "не прекъсвай противника , когато прави грешка" , се казва в един старинен трактат*)
________________
* Sun Tzu , "The Art of War"


Кво си мислите? Час и половина след старта , нашите сладури имали две сомчета на 40 метра , и тука Ги метнал - точно като мен , отсреща , само че вместо да намери шкарпа и да слезе в дълбокото , той останал ОТГОРЕ , в 80 санти вода :o :shock: , с първата кошница забил първата тава , втората , с второто мятане , свирнал на Клод , и...открили че в плиткото има огромен пасаж от платика. Късали , откачвали им се риби ( нямахме нужда от клетвена декларация по тоя въпрос..) , и те така ...

И сега , всичко живо знаеше как да лови утре. Е , за да се мине пред Ги и Клод трябваше две точки разлика , което не ми се вярваше да стане. Добре де - ние бяхме в отлична позиция за второ място. А можеше и да ни провърви ....


....а можеше и да се сетим за кръчмаря , и после да си правим тънките сметки... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Неделя.
Народа се тълпи пред бара за кафе , а в атмосферата витае тежко предчуствие - ами ако Ги и Клод вярно вземат да спечелят състезанието? :lol:
(И кой би могъл да им попречи?) - години наред няма да има отърване от темата , платиките ще стават все по-едри , намирането на вярното решение - все по-малко случайно , победата - все по-дължима на стратегия , опит и майсторство :twisted: , и всички евентуални неуспехи - чиста случайност , без връзка с реалното ниво на нашите герои... :wink:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Добре де - може и да преувеличавам. Ама не много... :wink:

И така , денят се очертава да е слънчев и ясен. Тоя фактор можеше и да се окаже важен , така че затъмнихме храната до почти черен цвят , (което вероятно беше правилен ход) , и след това се впуснахме през глава да скачаме с двата крака върху всичко , което даже бегло напомняше по формата си мотика... :twisted: :lol:
Значи първо , с идеята че ще метнем директно върху пазажа , и че точността няма да е решаващ фактор , взехме решение да ловим двамата на едно петно.
( Моля да обърнете внимание на следното изявлеие : НИКОГА повече , и искам да кажа НИ-КО-ГА , няма да ловя на едно петно с Домник. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

И разбира се , да засипваме петното със жива стръв , че оня ми ти нечовешки пасаж от дърти платики да се настани пред нас и да не мърда седем часа поред - дали щяха да ни стигнат наличните три живарника? (Щото Доминик носеше два! :lol: )

До нас са Нико , моят съотборник от миналата седмица , и Кевин , които освен фидери са разпънали и щеки - да им се чуди човек.. Почваме рибoлова... пет минути по-късно вадя ситна бабушка , без да съм видял кълването. В това време Доминик.... :shock: :shock: :shock:

Доминик на 56 метра. 8)
Пуkанки , майна. Отворете си пакет пуканки , облегнете се назад , и се наслаждавайте на спектакъла. :twisted:
"Властелинът на Пръстените"? "Норма" , ама с Мария Калас? Большой Театр? Концерт на Рамщайн в женски манастир? :shock: :lol: :lol: - ако изключим евентуален шанс да видите истинска борба на гладиатори , с участието на лъвове и яко ръгане с мечове , нищо не може да се сравни със зрелището , което ми сервира верния ми съотборник в опита си да ловви на тай дистанция , в тих и спокоен ден... :lol: :lol: - то не бяха закачания на плетеняка за първия водач ( с един-два скъсани монтажа) , то не беше едно свирене и свистене при всяко замахване , не беше корем от пет метра влакно , при което можеше само да се гадае къде пада кошницата....по едно време ми стана толкова интересно , че го помолих да ми даде фидера си , да видя за кво става въпрос... ми , пръчка като пръчка , мята си без проблем , доста точно :roll: ... реших че не е момента за решаване на въпроса - още повече , че въпроса за решаване беше друг : беше минал един час , и имахме... ТРИ риби , с общо тегло около 120 грама. :shock: :oops: :cry:

Свикваме военен съвет , и правим анализ на ситуацията : тва слънце , дето се беше облещило над нас , в съчетание с малката дълбочина и бистрата вода , най-вероятно беше отказало платиките да се качват на горния етаж , и сигурно си бяха останали в мазето. А може и да не беше така - обаче на тая дистанция , двамата , и с петно което беше добило очертанията и размера на среден английски паткарник , :lol: нямаше повече кво да правим. Докато ние умуваме , Нико и Кевин забиват първата си едра платика....

И така: аз правя повторно опипване на терена , и минавам на 50 метра. Тая разлика от 5- 6 метра в дистанцията даваше едни 3 метра разлика в дълочината , и никаква разликa в улова - рибата чисто и просто я нямаше! :evil:
Доминик , съответно , прави петно на 30 метра ...Нико и Кевин правят втора едра платика...

Три чaса след стaрта.

Ние с Доминик имаме 5-6 ситнежа , основно Доминик , който прави фитка след фитка на 30 метра , но има някое сомче и една платичка. Единственото събитие на моето петно , тва беше закачането на някакъв огромен добитък , който , след като успях да откача влакното от клипса , се завря в камънаците в плиткото отсреща (които са покрити със ситни миди) , протри шок-лидера , излезе на чиста вода , дръпна зверски и скъса целия монтаж. С което скъсаните кошници станаха три , щото мястото беше адска гнус... :x
Впоследствие местните ми обясниха че от Лоара влизат морски кефали от 3 до 6 кила(?!!?) :shock: , което изясни нещата.
Кевин вади едра платика на щеката - за отбелязване е че съседите редуваха фидер и щека , с което добавяха по някой дребосък към едрата риба на фидера , и като цяло , изиграха картите си далеч по-добре от нас... :oops:

Един час преди края идва Да Силва , който е в ролята на рънър , и ни съобщава че Ги и Клод са още ...капо! :shock: (колективна въздишка на облекчение се изтръгна от единния до другия край на ивицата :lol: )

Към този момент аз съм удължил едната линия два метра зад първоначалното петно , един фидер е клипсован един метър зад второтo петно (ох...) ,направил съм едно петно на 20 метра :oops: :oops: , и в един момент вече въобще не знам къде ловя и къде храня... Доминик е скъсал два от трите си монтажа , обаче не ги преправя , а просто хваща следващия фидер - и около 40 минути преди края се връща на първата дистанция , и сега почва да му кълве.
Хваща две-три ситни червеноперки ( по пет фитки на хваната риба) , и ми кимва да минавам и аз там. Мятам , вадя ситна червeноперка , и в тоя момент Доминик къса последния си монтаж - ама просто не е за вярване колко ужасно зле мята тоя човек! , и аз оставам сам на петното. Кълве ми пак , и фидера се сгъва... тоя път не е кефал , а сериозна платика - поглеждам часовника : 15 минути до края. :mrgreen:
Пъхам платиката в живарника - Госпoди ква нужда имахме от една такава риба! , презамятам и сега вадя червеноперка от поне 200 грама. Сега ли бе? Сега ли ще влезе рибата на петното? :evil: :lol:
Остават няколко минути , хващам още един ситнеж , и играта свършва...

Ние , разбира се , сме затънали в дебели ла.на. Сега остава да видим къде отиваме с нашите 2.090 кг...има хора с 2120 , 2300... сума ти отбори с 3-4 кила , практически всичките по-добри резултати са направени или на щека (печели се с 9 кила , щека ) , или с комбинация от щека и фидер - Нико и Кевин стават 4-и с около 6 кила , и в процеса на обсъждане потвърждават подозренията , които вече имах : захранили са скромно , без много стръв , с идеята да засилят kоличеството , ако ситуацията го оправдае. Ловенето на щека е давало време за почивка на петното , крайно необходима в една коренно различн от вчера ситуация. Респект!

Остава ни утешението че Клод и Ги са последни , със 190 грама. :lol:
Ги разперва ръце и клати глава в тотално объркване - направо го съжалявам (дано не съм създал грешно впечатление - Ги е голям пич , с който ни свързва приятелско съперничество :) ) , не че ние сме цъфнали и вързали - чакам резултатите , да видя дали ще сме от 25 нагоре или надолу... :oops: :cry:

Изненадата беше просто тотална , когато един от организаторите са задава , стиска ми ръкa, и ми съобщава че сме...втори?!? :o
Имали сме 15 точки , и с общо 17 сме равни по точки с третите , но ги бием по килограми. Първите са с десет точки. Ги и Клод са 16-ти. Купи за колекцията , много приличен плик 8) ...кой бе ? - НИЕ ли няма да дойдем догодина?!? :lol: :lol:


...давам на темата две седмици почивка. Следваща спирка - река Мен , 11 и 12 август.
Наздраве!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от joco »

Две седмици?Е,тва не се търпи! :lol: :lol: Жив и здрав и приятна почивка!
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Георги_Н »

outsider написа: ....а можеше и да се сетим за кръчмаря , и после да си правим тънките сметки... :wink:
Още сутринта, като прочетох горното, си помислих: "Лъзга ни, добре се е класирал..." :D
Успех на Мен!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Дами и господа , почивката свърши , и мога с радост да ви уведомя че на Западния Фронт най-после са възобновени военните действия. 8) :twisted:

Бушмен.
Сигурно при споменаването на тая дума вие си представяте дребен чернокож субект , който търчи през пейзажа с бутилка от Кока-кола , и се чуди къде да я хвърли? :mrgreen:

https://www.google.fr/maps/@47.4188464, ... a=!3m1!1e3

Нищо подобно. Бушмен , (Bouchemaine) , "устието на Мен" , тва е градче в департамент 49 , при което река Мен се влива в Лоара , и не се отличава по нищо от куп други китни , живописни , и ужасно скучни френски градчета , с едно малко изключение - баш срещу него се намира най - жестоката ивица за фидер риболов в цяла Западна Франция. Като казвам "жесток" , имам предвид буквалното значение на думата , а именно " безмилостен, безпощаден, безсърдечен, безжалостен, нечовечен, безчовечен, кръвожаден, суров, корав, твърд, неумолим, бездушен, свиреп, жестокосърдечен, немилостив, звяр, брутален" :twisted: :lol: :lol: - по някаква причина речникът не съдържа допълнението "пълен с мотики" , но вие сте се досетили и без речник.... :mrgreen:

И така , за тазгодишното юбилейно (10 години) провеждане на състезанието се бяха събрали 68 човека , като само един поглед беше достатъчен , за да се открят в тълпата всякакви шампиони , национали , спонсорирани главорези , а бе- елитните части на френския фидер , които минават между мотиките като нинджи , да се чудиш дали изобщо стъпват по земята. :shock: :lol:
Тиръжът е от абсолютно фундаментално значение , понеже секторите са от по 17 човека , и от единия до другия край на сектора риболовът е тотално различен. Инфото е за дребна риба , и за тежък и изкецан риболов. Има два сектора , които трябва да се избегнат на всяка цена - последните два надолу по течението , и най-вече - да се избегне левия край на най-долния сектор , и средата на другите три. Тегля тапа , като без да знам сектора , вече знам че имам проблем - изтеглил съм лява тапа (долу по течението). Няма нито един сектор , в който това да е правилната тапа , като най-лошия възможен вариант , тва са най-долният сектор ("Сомската яма") , и най-горният сектор , в който рибата се лови в десния край на сектора.
Теглят секторите....добруууутрооооо...Сомската яма! :evil: :cry:

И така: ямата дължи името си на това че е бездънно дълбока , и колкото по-нaвътре , толкова по-дълбока. Миналата седмица от нея са извадени два сома , с дължини 2.40 и 2.50 съответно - тоест , ловене в дълбокото и хранене с торен червей се изключват автоматично от уравнението , и остава ловене на дребна риба на късо.

Изображение

Само че преди да тръгна да решавам как ще ловя , първо трябваше да разпъна платформата , и тая работа се оказа задача с повишена трудност : на метър и половина от брег успях да забия в тинята половин метър клон , без да стигна до твърда земя , така че се наложи да се секат сухи клони и да се строи "сал" - голям майтап:

Изображение

Изображение

Сега , тактиката : ще се лови дребосък , ако мине бонус , добре. Затъмнявам храната до цвета на прясно разоран чернозем , смилам на ситно консерва царевица , сипвам две шепи цветни трохи , и решавам да кълцам бял червей и кастер на ситно , и да добавям по малко пинки. Торния не излезе от хладилната чанта. Установявам че имам една и съща дълбочина от 11 до 35 метра (седем секунди! :shock: ) , и решавам да ловя на 22 метра. Съседа - опитен местен състезател , лови на 24 , но седи на три метра от ръба на водата.

Риболова почва адски тегаво , поне половин час няма кълване , водата е бистра къто сълза , няма вятър , няма течение. Първата ми риба е бабушка от порядъка на 80 грама , следват някакви платички от същия размер , и в края на първия час имам 7 рибета. Жил , съседа , я има две , я не. Номер 3 , който лови по-навътре от нас кепчосва по-едра риба. Наближава момента , в който ще трябва да взема решение , дали да остана на тази дистанция ,или да вляза по-навътре - дилемата си я бива , щото да събера рибата ми отне страшно дълго време , и сега петното почва да дава признаци на живот , само тpябва да напипам ваксата. Изфинил съм нещата до повод 0.10 и кука 18-ти номер , и почвам да ловя само на вердевас . За ловене с такива неправдоподобни монтажи съм приготвил една пръчка с монофил И ФИДЕР ГЪМ(!) , което се оказа много добра идея , щото на второ мятане с тънката линия забърсвам платика от кило и половина. В края на втория час съм с 14 риби , и усещам как ако продължавам така , няма да мина цифрата 35. А с дребосъка се прави добър резултат , само ако имаш много...
"Номер три" вече е кепчоса поне 5 риби , не мога да видя размера , но изглеждат едри...
Когато са минали два часа и нещо , Жил не издържа и минава навътре , на дистанцията на Ном. 3.

(Две думи за Жил - тоя пич е специалист и майстор в ловенето на едра риба , и познавач на реката , живеe на няколко километра от нея. Когато се падне където трябва , прави впечатляващи резултати , и силно подозирам че риболова на дребосък изобщо не му допада. Така че ако навътре има едра риба за ловене , Жил ще я намери - а дoтогава аз ще си седя на късото ище го наблюдавам внимателно :wink: )

Жил не намира нищо. Не се знае как лови N3 , така че аз решавам , в рядък пристъп на интелигентност , да си ловя моята риба , и да не гледам кво правят другите. Хващам още една платика - тази , около 800 грама , и действително завършвам с 35 риби. :oops:
Ном. 3 трябва да има над 15 кила , не спря да кепчосва през цялото време , и аз май сериозно бях сбъркал с дистанцията... :roll:

Идва кантара , аз съм с 5.910 , Жил има кило и двеста (!), а Номер 3 , за моя най-голяма изненада , слага на кантара 8.900 , като има една-две едри платики в повече от мен , на които се дължи цялата разлика. Оттам до номер 11 съм все още втори , после Бенджо (много силен състезател от клуба организатор , бивш състезател от Първа Дивизия) , ме бие с ...90 грама :mrgreen: , после бия още един-двама , после един образ е хванал бяла риба от кило и половина и ме бие с едно кило :evil: ...класирам се 5-и ,20-и във временното класиране , и сега остава да се види къде ще ме прати утре таблицата.

Кратък анализ на първия ден: не вярвам дистанцията да имаше някакво значение , и всъщност с малко късмет можех да бъда 4-и или даже 3-и . Бялата риба въобще не трябва да се зачита на състезания по фидер , според мен.( Освен ако не съм я хванал аз , разбира се 8) :lol: ). Страшно съм доволен от храната , като единственото нещо , което бих променил ако трябваше да се играе мача наново , тва е количеството жива стръв. Мисля че разултатът щеше да бъде по-добър , ако бях вкарал ТРИ ПЪТИ по-малко , и ако бях кълцал абсолютно всичко , без грам цяла мръвка. И - това е другата сериозна грешка , трябваше да ловя през цялото време , пет часа , само на вердевас , и само с тънкия монтаж. Ама това се вижда лесно след състезанието.. :wink:


Вечерта , преди купона , организатора разпечатва списъка с класирането , и с тиража за утре , и на мен ми потъват гемиите , ама като испански галеон на дъното на Карибско море , майна. :cry: :cry: :cry:
Кaто яхта в Бермудския триъгълник - кво разправям , като шибаната Атлантида! :evil: ...

....B09

Нaй-скапания сектор , и баш по средата. :?
Дaже не ми е нужно да гледам класацията , обаче се налага - от 17 човека , тези 5-6 , които са били по средата на сектира , са заели последните места , разбира се...
И сега кво правим? :wink:

(продължението по-късно)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”