Match Fishing UK aka. Селска касапница

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от zentex »

Ми как няма да ти се подиграват бе Миленчо,че какъв си ти и кой си ти, знаеш ли хората колко купи и медали имат от типа Долно кравище
интернешънъл къп,Умрело смоково уърлд при и тем подобни падайки се тапа,сега от позицията която имаш можеш да ги поканиш на Голд вали
тези същите да разплачат и батю ти Раизън,аз ку знаиш как съм му дигнал мерника,напрао ше го прайм сам да си говори,само да ми се отвори
малко фрее тайме и идвам
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от koki »

patrona86 написа: аз имах 200 грамови платики на 13 метра и лових по една риба на 5-10 минути на което Брадли отговаряше с шаран 8 кила. Няма смисъл.
С такива добичета наистина няма шанс ...
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от outsider »

Мдааа.... така като гледам , проблеми с това , ква ти е мрежата на живарника , при вас няма :lol:
Броиш ли ги? (състезанията , имам предвид) Уж като наближиш 500 , баира вече не бил толкова стръмен , ама знае ли човек...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от krasimir »

Страхотно четиво Миленски! Не бях се включвал отдавна в темата, но я чета. :) Не се включвам просто, защото няма какво да кажа по този риболов. Мога само да питам... :) Поздравления за хъса, който имаш.

Англичаните по каналите ли тренират за световни/европейски? Дълбочините на канала в Сегет, Унгария нямат нищо общо с тия "40см" дълбочини при голд вали, но батю пак е с най-много риба за двата дни и 2-ро място от средата на сектора при разлика от 8+кг от 3-ти в сектора, и 1 секторна победа втория ден на чужд терен... :D
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

sokol135 написа:Последните ми 5 излета на Агов дол ловя само на метод. Направи ми впечатление че ако храня допълнително рибите или изчезват или се дърпат навътре - затова изключително само с хранилката. Последните 2 пъти правих целенасочени опити, и стигнах до този извод, но не знам защо е така. Да попитам и Милен, какви дължини на повода ползва при метода?
На Агов Дол (никога не съм ходил, но чета) специално рибите са големи, тоест многолетни. Улавяни са десетки пъти и много добре различават случайно попаднала храна и такава подадена с цел да ги привлече. Когато на дъното се събере малко повече храна вазират и не припарват въобще до мястото. Именно тогава идва на дневен ред метод фидера. Стръвта е заровена или на върха на малка купчинка захранка. Рибата идва, оглежда, няма нищо подозрително и започва да яде.Хвърляш само по веднъж за всяка риба, или поне през 20 минути за да си сигурен че малките риби са обрали всичко. Обаче ако предварително захраниш със 5-6-7-10 замятания резултат няма. За поводи ловя главно с 10 сантиметрови минимум 0.20. Вече започнах да ловя с малките размери методи и ми идват дълги и ще минавам на 7.5 см. Като правило не искаш куката ти да стига до основното влакно. Много подробно говорих с Томи Пикеринг относно това и той каза :
" Ако ловя шарани повода е 4 инча
ако ловя F1 (таранки или каракуди във вашия случай) 5 инча
ако ловя платика 6 инча"

Един инч е равен на 2.54 см.
Дължината на повода е различна поради разликата в начините на хранене на различните видове риби.


krasimir написа: Англичаните по каналите ли тренират за световни/европейски? Дълбочините на канала в Сегет, Унгария нямат нищо общо с тия "40см" дълбочини при голд вали, но батю пак е с най-много риба за двата дни и 2-ро място от средата на сектора при разлика от 8+кг от 3-ти в сектора, и 1 секторна победа втория ден на чужд терен... :D
Англичаните поти не тренират и не ходят за риба. Ходят само и единствено на съзтезания.Дълбочини от порядъка на 4 метра има само в Ирландия, обаче повечето не са ходили там. От това което научавам в момента, резултата при съзтезателният риболов много често се решава още на паркинга като забъркваш храната и после като решаваш как ще ловиш. Резултата накрая е изражение на това какви решения си взел предходните 6-7 часа. Специално Уилям е някакъв уникален мозък, познанията му за рибата са безгранични и опита му по съзтезания е колкото на всичките ни отбори взети заедно . Теоритично е подготвен много добре и за разлика от мен и теб някакси знае какво се случва всяка една секунда под водата. Това му качество му помага да печели постоянно и навсякъде. Освен това знаейки биологичните особенности на храненето на всеки един вид риба му показва как да подходи, но и 3 съзтезания на седмица му носят не малко инфо. Освен това Англичаните наблягат повече на методиката в спортният риболов. Както ако сина ти иска да тренира лека атлетика и го пратиш при изявен треньор, като се върне ще ти каже колко голяма разлика има само ако дишаш правилно и как точно си движиш ръцете, така и тук има хора който учат съзтезателите как да подават такъма, как да захранват, как да подготвят стръв, всеки мач се подготвя теоретично първо на хартия и едва тогава се застава на брега. Казват ако се провалиш в планирането то значи планираш да се провалиш ! Само от това стават 2 пъти по-добри от нас . Няма нищо извънземно, просто няколко много малки неща на който никой не е обръщал внимание, но точно те правят голямата разлика.



ПС.
По времето когато четете това аз ще съм със още 129 човека преследващи мечтата си на Голд Вали. Въпреки че Батю ми прави тактиката и след като изтегля пак ще ми каже какво се очаква да правя на пега който ми се падне, малко късмет няма да ми е излишен..там палци нещо, а-у....
Лягам че не ми остана време да спя.
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
SIM0N
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 0:45
Риболов: на щека, мач и фидер
Местоположение: Варна

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от SIM0N »

Успехи Миленски :tup:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от koki »

Успех ! :tup:
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от Local »

Успех! :tup:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от VDP »

Успех, стискаме палци! :tup:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
sokol135
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 19:49
получил Браво: 1 път

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от sokol135 »

Благодаря за отговора. Стискам палци за състезанието.
gog14
Мнения: 235
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 2:24
Местоположение: sofia

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от gog14 »

УСПЕХ и от мен :tup: :tup: :tup:
Стискам палци и всичко което докопам.
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Така, благодаря на всички за подкрепата, явно сте стискали палци защото за трети път последните 2 седмици съм Миленчо тапата.
Още снощи когато си тръгвах от Голд Вали, две неща ми бяха пределно ясни.
Първо че явно и Уилям и Баща му не лъжат, защото се зкалеха че по начина по който тегля напоследък, проблем с мястото което ще изтегля за деня няма да имам.
Второто беше че ако продължава да духа така утре трябва да тегля някъде близо до кафето.

Бръкнах днеска и извадих пег номер 30. End Peg, тапа..... Прав бях....
Всичката риба беше до кафето ....Прав бях

Защо тогава изтеглих в противоположният край ?
Няма значение.....

XM - Милен
Pemb - победителят за деня


Изображение


В тези квалификации няма значение кой ще се класираш, само първият продължава напред. Така беше и построена и тактиката за деня. Първи или последен. След като изтеглих, отново минах през Батю и по физиономията му ми стана ясно какво ще ми каже.
" С тоя вятър......не знам какво ще правиш....предполагам че ще изсъхнеш......"

Предположението му беше вярно. За деня лових на метод фидер на 1 метър от брега на водоема и 5 метра преди въжето, като втора алтернативна линия имах пак на един метър от брега само че този път на щека 14.5 м. Метода не даде резултат. Щеката бутна костури, но тотално не бях заинтересуван от тях и ги игнорирах. Отделих и 45 мин за пелет ваглер но нищо не излезе и от там. Успокоението ми дойде от Дарън Кокс и Дес Шип който бяха срещу мен и не успяха също да хванат шаран. Дарън беше с моята тактика което го доведе до моя резултат , а Дес Шип мина на къса щека за платики и така си изби секцията.
Победител за деня стана Пемб Райтинг ( за който съм писал преди ) който тегли както трябва и лови както трябва.

Следваща серия Ларфорд Лейкс в Събота.
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
gog14
Мнения: 235
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 2:24
Местоположение: sofia

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от gog14 »

Както се казва"Не губи кураж ще успееш в следващия тираж"
Ние пак сме с теб и ще стискаме и палци.
:tup: :tup: :tup:
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от BOROOO »

Милене, много си забавен и е интересно човек да те чете. Малко разбирам от този риболов, но едно нещо ми направи силно впечатление - още при тегленето големите са предполагали (направо са си знаели) къде е рибата. При това положение е ясно от къде ще се слечели мача, но след като никой от секцията ти не лови шарани не се опита да натупаш костурите или някакви други различни от шаран риби, а ако имаш и късмет да си вземеш сектора - кафявия плик си е кафяв плик :mrgreen: . Адмирации за всичко, което правиш и успех следващият път.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

BOROOO написа:Милене, много си забавен и е интересно човек да те чете. Малко разбирам от този риболов, но едно нещо ми направи силно впечатление - още при тегленето големите са предполагали (направо са си знаели) къде е рибата. При това положение е ясно от къде ще се слечели мача, но след като никой от секцията ти не лови шарани не се опита да натупаш костурите или някакви други различни от шаран риби, а ако имаш и късмет да си вземеш сектора - кафявия плик си е кафяв плик :mrgreen: . Адмирации за всичко, което правиш и успех следващият път.
Много често , последните два часа от мача при риболов на дълбочина 60 сантиметра на полвин метър от брега се улавя повече риба от колкото за целия мач. Не един и два мача са изгубени по този начин и не един и два са спечелени така. Ако шараните се появят, гаранция ще имаш страхотен улов. За това няма как да се занимавам да ловя костури когато ми трябват 50 килограма шарани. Ако съм на нормално съзтезание , да ще се ги ловя да си избия секцията, но когато трябва да си първи не се занимаваш с глупости. Освен това при 60 човека риболуващи през десет метра никой не знае какво и кога ще направи рибата и си стои зад тактиката.
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”