Match Fishing UK aka. Селска касапница

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от hypperion »

От цялата работа аз виждам един проблем обаче: много хора четат, но само двама пишат..
Пресен пример със състезанието в Унгария!
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Както и да е, явно никой не иска да сподели как е ловил или как не е ловил. Точно това е начина за прогрес в спортният риболов момчета, каквото и да става , пазете го в тайна ! :mrgreen:

Ще съм на съзтезания през всеки от следващите четири дни и след това до края на другата седмица през ден. Освен това Уил Рейзън ми казва как да ловя, а жена ми е цветнокожа.....(всяка сутрин като излизам от къщи се оглеждам за свети Петър)

Първа спирка Мавър Ларфорд Лейкс утре сутрин за лека тренировка преди Фишомания другата Събота.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ще се опитам да ви информирам своевременно ...
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от Мишел-Маяк »

Точно така е патронче,при нас е така,никой не казва нищо за да можеш сам да достигнеш до истината,а тя е че сме на светлинни години от тези хора,които си помагат един друг и нямат тайни за да върви спорта напред,и не само спопрта ами и Бизнеса както се вижда.
А колкото за това че жена ти е по цветнокожа-ами тя не е виновна Ти си бял,ти.
И пиши въпреки всичко защото е удоволствие да четем нещо различно от нашата идилия тука.Успех на състезанията,и дано не се падаш в един сектор с ония с Очилцата :lol: :lol: :lol:
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от niau »

Успех на състезанията. Репортажите са много готини.
Даже ще ме накараш да взема пак да си заприходя некоя тояга за фидер и да изтупам плувкарските въдици от мазето.
Получава се невероятен социално антропологически феномен. Нашите кат ловят навън пишат. Кат се състезават или ходят за риба по родните гйолове не :)
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
dididbg76
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 17:16
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от dididbg76 »

Надявам се, че след тези 4--ри дена риболов ще има и за нас нещо свежо :) . Успех и наслука в надпреварите.
Десетки свещи могат да се запалят от една,без да съкратят нейния живот.Щастието не намалява,ако се споделя.
Yes,London.You know:fish,chips,cup‘o tea,bad food,worse weather,Mary fucking Poppins LONDON.
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Христос Воскресе !
Бъдете здрави и щастливи. Изгонете зависта и лошите чувства от живота си.Отнасяйте с хората така както искате да се отнасят с вас и приятно прекарване на празника с близките ви.
Току що се прибирам от ден 3 и за пръв път имам малко време, качвам снимките в момента и ако не съм заспал ще напиша два три реда.
Пощата беше затворена, пликове няма ! :D :D :D
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от outsider »

Ще ме накараш да се чуствам неудобно направо :oops: :oops: - тъкмо се канех да пусна хаплив коментар от типа "ще получим свежи новини през август..." :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Ден първи, 18-ти Април, Мавър Ларфорд Лейкс
Quick preview : https://www.youtube.com/watch?v=xMrLWsHtOcA


Пътуването е организирано с цел тренировка за предстоящата ни квалификация за Фишомания . В групата сме: Малкълм ( забавен тип от моето село с който бяхме на Видукт преди две седмици), Брадли (16-годишен , за втора поредна година титуляр в националният отбор на UK и редовен участник в отвореното първенство всеки път когато майка му реши да го закара :D :D :D) , Джез ( прохождащ местен съзтезател) и аз ( бездарен ентусиаст , пръскащ повече пари от колкто някога ще спечели по съзтезания само и само да провери дали системата на Киро Джигита найстина работи) за цвят идва и жена ми( много я обичам тая моята жена ! )

В девет теглим, питах всички от групата как протича жребият, оказа се че никой от наще си няма идея. От местните разбрах че е благотоворителен мач и се теглят произволни съзтезатели, който оформят двойки и играят като отбор. Единият се съзтезава на Мач лейк другият на Спесимен.

Изображение

Фил Бриско започва жребия и скоро идва и моят ред тегля и се оказва че ще заемам пег 54 на Специмен Лейк и жребият ми отреди да съм двойка с :

Изображение
(да видим кой си е написал домашната)


30 секунди по-късно Брадли тегли пег 52 на Спесимен Лейк и му казват че е тапа. Добре, до тапата съм, доволен съм. На патньора му казвам че каквото каже това правя и той набързо ми излага плана за деня. Плана е :
" И двамата изтеглихме много зле и 99 % ще имаме много тежък мач. Искам да захраниш на 5 метра, после половин час лови фидер или мач и на 35-та минута се връщаш на късото да ловиш шарани и платики. Ако няма резултат храни на 13 метра и лови скимъри , като последните два часа искам да си събереш всички въдици с макараи и да ловиш само на пет метра или в марджина! "
Никви грижи маняк. Нарамвам багажа и тъгвам по дългият път към победата, който си е найстина дълъг, 1000 метра по мой изчисления.

Изображение
Ей там ми е колата с максимален зум на фотоапата............




Гледката по пътя е повече от приятна

Изображение


Разставям,

Изображение

търся дълбочина, на пет метра, където ми е стартовата и финалната точка от мача имам 4 метра дълбочина. Бая отдавна не съм ловил така лек......... Стересирн съм, но продължавам . На 13 метра е малко по-дълбоко.... на 14.5 и 16 метра ме достраша да проверя.

Приготвям всичко отивам са последни наставления,

Изображение

после при Малкълм

Изображение


и после обратно за старта.

Малкият е готов и доволно потрива ръце.Обменпме стръв, информация и сядаме да чакаме старта. Едва сега забелязвам колко съм прецакан, той е на нещо като нос и когато аз ловя на 13 метра ,той лови на същата линия само с топ сета си.......

Изображение

Мача почва, храня, влизам на метод, и веднага хващам една риба

Изображение

Изображение

Изображение

след което родилните мъки започват........
Някак си и малкият хваща една риба на 45 -тата минута и до третият час и двамата сме първи.
Храненето на късата линия се извършва така :

Изображение

а на дългата :

Изображение

Файда - Йок !

Всички опити за захранване на пелет ваглер се овенчават с :

Изображение
( нямам намерение и тука да се прочувам)


Марджин линията ми беше нападната от рояци костури и положението беше неспасяемо и точно когато си мислех че ще умра от скука, щото даже и списание нямам, Брадли беше нападнат от кръвожадни шарани и влезе в ролята на водещ на шоу програма. Следващите два часа преминаха така:

Изображение


и във възгласи:

" ОО Milen, they are big mate ! Very big !"

както и :

"Milen, Milen, this Fucker just broke my 0.22 hooklenght ! " :lol: :lol: :lol: :lol:


Какво правя аз в това време ли ?

Изображение


Дойде краят, претеглихме,

Изображение


снимки за спомен ,

Изображение
(Брадли със скромна част от уловът си)

и който от където е.







Ден втори, 19-ти Април Голд Вали Лейкс


Тегля 126, със сигурност е на брега на водата, но също така със сигурност не е нещо запомнящо се. Малко по-късно установявам че поне имам място на първият ред, защото Батю се е паднал точно срещу мен, делят ни 80 метра по въздух. Мача започава, никой нищо не лови и всички започват да се изнервят. Спонтанно ей така от нищото , на 60-тото замятане на ваглера от началото на мача аванса проскръцва и улвям първат риба в мача. В началото на вторият час хващам втора, после трета всички други са капо, дори Батю няма риба. Продължавам да ловя, обаче не смея да се зарадвам, защото тоя мач сме го играли с Уилям и накрая аз плаках.....
В края на третия час имам 5 риби и едно късане пред кепа , с което водя убедително пред целият гьол, тъй като само двама са хванали по една риба. Тук някъде марджина ми трябва да започне да бълва чудовища да направя 30 килограма риба за един час.
Докато се мъча да подам 0.2 грамовата плувка между двата клона където съм захранил, спирам на пляскам пелети пред мен и явно шараните се пръскат и извенъж всички започват да ловят. Чакам 5 минути между клоните, няма следа от риба и се връщам на ваглер.
Късно е чадо, мандалото лопна. Рибите ги няма....
Остава ми само да си чакам чудовищата и ако не дойдат, да си плача като последните 194 пъти.
Първото чудовище идва около 3 часа, засичам прибързано , обождам го по гръдният плавник :lol: , шарана пали с 200, изригват 2 фонтана вода и петното става дармадан. Клепам на парцали ама.....
Докато чакам следващата жертва киризя какво прави Батю.
Странно, но факт в последните 45 минути късата му линия оживява и докрая на мача показва защо е Батю. 6 шарана и едно късане за секшън уин !
Аз дочаквам само още една риба, която засичам когато и както трябва, но не отчитам факта че съм между два клона , което рибата не пропусна да отбележи, да се навре и скъса......
Дойде кантара, и както обикновенно, плаках.....хората не бяха спали и бях загубил секцията ( справка в регистъра показа че с двете риби който изтървах на края и с тази която скъсах ставах 2 или 3 в целия мач)
Снимки няма, защото и жена ми я няма да снима.
Защо не снимам с телефона ?
Защото имах много готина Сряда, счупи ми се къпинга , след половин час горната част на топ топсета ми експлоадира и скъса чисто ново бяло хидро което си замина с все такъма и шарана закачен на кукакта и почти веднага след това телефона ми реши да взима уроци по гмуркане.....


Ден трети, Неделя,20-ти Апрл, ВеликДен, Голд Вали

Оставам да тегля почти последен с Батю той бърка и вади 99 ( от този пег последните 5 мача всеки изтеглил го печели съзтезанието) аз не му оставам длъжен и тегля 63 (наскоро от там бяха извадени 294 паунда шаран за 5 часа....)


Двата пега са точно един срещу друг в най-тясната част на водоема и разстоянието помежду им е 35 метра. Дори виждам колко дропера има на такъма ! :lol: :lol: :lol: От едната ни страна има потънал остров и дълбочината е 20 сантиметра, така и двамата имаме само по-една единствена опция да ловим в основат му , където е около 1 метър на дистанции 5 и 13 метра. Знам как и с какво и къде ще лови и се приготвям идентчно.
Решавам да му играя мача като огледало, поне имам възможност да гледам началника в ръцете дори и нищо да не стане, ще видп и правя каквото и той. 30 минути преди старта започва да пръска ситен дъжд и да подухва леко.
Мача започва и двамата влизаме на 5 метра и храним с пелети. Батю почти веднага зашива едно шаране аз клепам.След 15 минути аз му връщам с една платика, той клепа. За да ми е гадно обаче, закача още един шаран, но аз толкова го пролкинам че той му къса :lol: .
Докато си връзва повода аз зашивам едно подобие на шаран ( с фантазия може да стигне килограм)! Докато го вадя, пръскането преминава в сериозен дъжд, обаче и двамата ловим на 5 метра от брега на 1 метър дълбочина и никой не е токова смел да си отвори чадъра ! :D :mrgreen:


След още 30 безрибни минути той влиза на дълго, влизам и аз. Той веднага хваща шаран, а аз му отговарям като се хващам за палците. Не ще да ми клъвне и не ще ! До към третия час се мъчим между дългите и късите линии , обаче повече риба няма. Междувременно вече е късно да си отваряме чадъри , защото вятъра е преминал в ураган. От 13 метра се връщаме на 5, мен обаче ми е трудно да държа толкова дълга пръчка и даже стигам до 4 метра. Резултата ви е ясно че е никакъв и двамата джентълменски пляскаме по едно дъно . Почти веднага и двамата хващаме по една риба и пак скръб.

Обобщение, Великден е, сам съм в чужбина, отишъл съм на съзтезание и ми се налага да ловя с Уилям Рейзън, той води с 3 на 2 , а за капак вали дъжд и духа ураганен вятър.
От тук нататък нямам думи да опиша мъките до края. Решавам че просто няма смисъл и искам да се прибирам защото дрехите скоро ще пуснат вода, обаче Батю не мърда и решавам че и аз няма да мръдна ! Все пак не съм някакъв мекушав чужденец !

Дъжда преминава в порой примесен с град, вятъра ми подхвърля ролерите като бебе играчките си и решавам че ще си суркам щеката по тревата. Всички линии пред мен не дават признаци на живот и минавам на последното си спасение, а именно марджин лайн.
Подавам и плувката моментално потъва , засичам и червеното хидро излиза почти два метра....глей ти...... След доста кратка борба кепчосвам нещо униклано грозно с предница на шаран и задница на пица! Явно травмиран като малък, прилича повече на калкан от колкото на шаран....... Баси каръка днеска. Веднага влизам пак и зачаквам следващата риба.
Не смея да мръдна, разстоянието е 6 метра, дълбочината 40 сантиметра.
Порой....дрехите ми пуснаха.....
Кофата ми с пелети и захранка докато се усетя и беше станала на аквариум.
Порой.... бельото ми е мокро.........
Ръцете ми започват да треперят и закачването на две зърна царевица е едно от най-трудните неща на света. Пръстите ми са бели като след вана и не ги чувствам.
Порой.....г**а и ботушите ми се пълнят с вода........
Порой.....Батю хвана риба, аз не.....
Порой....Батю хвана пак...а не чакай, не е хванал пак, това е още същата риба, след още 3 минути борба я кепчоса.Като се има в предвид че в кепа му спокойно може да събере Гергьовско анге, държа да отбележа че половината шаран стърчеше отвънка...
Порой, искам да си ходя......Батю хвна пак...аз не...замръзвам.....за капак съм дежурен на кантара..........
Карай на мача...мокър...4-ти от секция със 6 човека....Батю - секшън уин ........


Понеделник, 21-ви Април Голд Вали
Тегли Батю, 126 или 128 , моя пег от вчера, тегля веднага след него, след като вижда какво изваждам само казва :
"УУУУУУУУУ !"

Поглеждам , 101.
Тапа, в правиният ъгъл.....
След мен теглят Джакпот пега за деня , изваждат ...101......
Една торба при са ми записани срещу името, само трябва да спечеля мача и да си ги взема.....Всички са наясно че този път от този пег това е напълно възможно.......

Long story short:

Хвърлям, засичам времето и след 4 минути вадя първата риба в мача и за деня.
За съажаление и последната. Рибата първо не беше там и второ малкото останала се разхождаше под повърхността без никакво намерение да се храни. Вятъра духащ от гърба ми допълнително я избутваше от другата страна на въжето където в секция от 5 души трима завършиха капо и двама с по 60 паунда. В моята секция сме трима с по една риба, моята 3.5 кг, на съседа 2,200, 120 грама на моя авер, 81-годишният Еди. Най- последният участник от моята секция някак си успя да хване две риби (7-8кг) и с тях спечели секцията.
Какво направи Батю ли ?
Както обикновенно си спечели секцията :D :D

Рапорт даден.

Сряда Фишомания Голд Вали !

Ту би континюед !
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от BornToDrink »

ТамЪн мислех да гася и гледам нов пост в темата...
Уникален, браво!
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от koki »

Благодарности за споделеното !

Имам един такъв малко странен може би въпрос ... ?

Пробваш ли да ловиш и с нормална хранилка , или само метод ?

Как си избираш дистанцията за фидера ?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от butnik »

Браво Милене,твоята амбициозност рано или късно ще те възнагради с кафявия плик,много образователно четиво.При толкова чести турнири не се учудвам защо англичаните са сила в риболова.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

koki написа: Пробваш ли да ловиш и с нормална хранилка , или само метод ?
Само с метод и без предварително или последващо захранване. Колкото по-малко храна толкова по добре. С кошничка само ако сме на силвърфиш мач. Не съм видял и някоя сила да лови с кошница чесно казано.
koki написа: Как си избираш дистанцията за фидера ?
Зависи от номера който изтегля, но като правило 2/3 от дължината на дистанцията. Защото ако започна на максимума и в един момент рибата се премести по назад, дефакто вече е при съседа ми, зад въже и само мога да клепам.
butnik написа:Браво Милене,твоята амбициозност рано или късно ще те възнагради с кафявия плик,много образователно четиво.При толкова чести турнири не се учудвам защо англичаните са сила в риболова.
Никога никой не ме е вземал насериозно( включително и аз сам себе си), дори много често съм бил обект на подигравки от страна на "разбирачи" с сферата на риболова. Едва сега при създалите се условия, разбирам колко наивен съм бил да им се връзвам и че ако не уползотворя възможността която имам, ще е чиста загуба на време.
Използвам момента и единственото което правя е да ходя на съзтезания( не за риба, защото двете нямат нищо общо) и дано един ден мечтите да се сбъднат.
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от koki »

patrona86 написа: Само с метод и без предварително или последващо захранване. Колкото по-малко храна толкова по добре. С кошничка само ако сме на силвърфиш мач. Не съм видял и някоя сила да лови с кошница чесно казано.


Зависи от номера който изтегля, но като правило 2/3 от дължината на дистанцията. Защото ако започна на максимума и в един момент рибата се премести по назад, дефакто вече е при съседа ми, зад въже и само мога да клепам.
Правилно ли съм разбрал ... ?
Рибите се плашат от храната и в тези конкретни водоеми има само шарани.
Водоема , по-точно неговото дъно е гладък като тепсия навсякъде.
sokol135
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 19:49
получил Браво: 1 път

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от sokol135 »

Последните ми 5 излета на Агов дол ловя само на метод. Направи ми впечатление че ако храня допълнително рибите или изчезват или се дърпат навътре - затова изключително само с хранилката. Последните 2 пъти правих целенасочени опити, и стигнах до този извод, но не знам защо е така. Да попитам и Милен, какви дължини на повода ползва при метода?
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

koki написа: Правилно ли съм разбрал ... ?
Рибите се плашат от храната и в тези конкретни водоеми има само шарани.
Водоема , по-точно неговото дъно е гладък като тепсия навсякъде.
На 98% от всички водоеми в UK рибата зане какво я чака и бяга от храната. Навсякъде има и други видове риба, главно F1, Crusian Carp, Платики, костур,червеноперки и линове. Обаче както стана в петък, аз имах 200 грамови платики на 13 метра и лових по една риба на 5-10 минути на което Брадли отговаряше с шаран 8 кила. Няма смисъл. За това в сезона всеки търси шарните. Зимата е друг въпрос и поняго уловът е 80 % дребосък, но сега когато шарана се храни активно никой не им обръща внимамие . Въпреки всичко е изцяло въпрос на тактика и на конкретен водоем. На мач лейка на ларфорд трябва да се ловят F1 и шарани за да спечелиш, на голд вали за да спечелиш мача ти трябват шарани, само понякога за да избиеш в секцията ти трябват платики.

На повечето места дъното е равно и гладко, но не винаги е така . На повечето водоеми има острови, водни лилии, прагове, естествени укрития за рибите, потопени корени, дървета и тем подобни. Пак е въпрос на тактика и знание за водоема.
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”