Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от hypperion »

Благодарности на Божидар Тодоров - Папарака за репортажа!
Може да го прочетете от тук:

http://:)/2357/%D1%81%D1 ... %B3%D0%B0/
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от zentex »

Благодарско на Папарака и от мен.
Иво,кво е това влакно 0.09 бе брат,то ще се разтвори във водата :lol: ,те ако го набарат
озверелите румънски платики на втората риба ще го направят на фисури,аз трябва да ходя с по 20 топсета.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от ivelin66 »

Аааааа то там е друго.Ма тия са много малтретирани унгарски рибета и към тях требе нежно отношение :wink:
Team Milo - feel the difference
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от Иво Вълов »

Браво на наще момчета, хубаво и достойно представяне !
За да стигнеш до призовите места, както направи Божката , трябва да си много упорит, много наблюдателен, иновативен, качество присъщо на много риболовци у нас !
Просто , трябва и доза късмет, защото , няма как да се ориентираш правилно с един ден тренировка, но все пак , това което са постигнали момчетата е просто супер !
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от bobolinzer »

https://www.youtube.com/watch?v=0nzJTfUwek4 Предполагам вече сте го гледали....
Направи ми странно впечатление, че не ползват пула китове и бънгове... към 19-тата минута един даже вади на почти цяла щека.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от ivelin66 »

bobolinzer написа:https://www.youtube.com/watch?v=0nzJTfUwek4 Предполагам вече сте го гледали....
Направи ми странно впечатление, че не ползват пула китове и бънгове... към 19-тата минута един даже вади на почти цяла щека.
При 0.10 повод колега няма как да си с пула бънг
Team Milo - feel the difference
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от zentex »

Какъв повод 0.10,вчер бях на Тубертини плувка точно на този канал и от многото приказки и фантасмагории за фини такъми си вкарах ебаси автогола ,и не само аз.Оказа се че там в момента бъка от шаран от 0.5 до 2.5 кила ,който за сметка на това има тяга на реактивен самолет.За пореден път се убеждавам че тренировката е най важният момент от състезаниета,точно там трябва да си съсредоточен на макс.На самата тренировка се бяхме подготвили точно като за "прецизния англииски риболов",тънки невидими поводи,мънички остри като лазерен лъч кукички,тънки ластичета за коса,липсваха ни само панделки.Равносметката при мен извадени 7-8 шарана ,още толкова откачени,10 тина дебели каракуди.Ден първи мятам храна за каракуда ,изваждам 2 кила за два часа,третия пауза,началото на четвъртия къпирам половин литър фуил с храната и две кутии царевица,веднага вадя шаран 2 кила,след 20 мин още един и манша ти свършва.44ти от 74.
Ден втори,отново фини такъми,обаче с доста по големи куки,нищо не успя да се откачи,обаче 5 монтажа на трески за два часа,директно влизам за шаран,храната-черно турбо,марукиу протеин,японско марукиу ферономи-една лъжица,половин литър фуил,три кутии царевица,резултат-първа минута опъване на светло син престон над 20 метра повод 0.12 скъсан,влакно,ластик и плувка всичко на трески,15 минута червен престън опънат 15 метра ,повод 0.14 шимано силк шот скъсан ,остана само ластика,точно в края на 2 рия час унгарска люспеста подводница закачена за тънка черна онърска котва 10 ти номер,вързана за червен англииски ластик се завъртя над петното няколко пъти ,изора ката булдозер,накъса всичко от това което ми беше останало иследващите два часа до края изпаднах в дрямка с 2 сомчета,равносметката -13 ти в сектора от 15 с 2.900 и нещо си кила рибки,от които единствените ценни екземпляри шаранче 0.5 кг и амурче около1.127 кг,останалото гарнитура от весели каракудки и скимърси,56ти от 74 в генералното.Единственото ми утешение=12 бутилки токайско вино вкарано в Софето под носа на мързеливите сръбски митничари.
Забравих да добавя че и трите дни поливах храната с 0.5 литра качествена англииска меласа ,така че да добие миризма на силаж и конски гъз,неустоима смрад за всеки шаран притежаващ обоняние и обичащ много сладко.
Втория ден от ляво ми беше карпатския вълк Бензар,предния ден беше 2 ри в сектор,пича си влезе чисто само за каракуда,от нерви още по врме на захранката си счупи къпинга,за около 5 мин успяхме да сглобим нов с части от моите престънски чаркове и сенса на друг румънец от лявата му страна,малко тиксо и се успа.Монтажа на Бензи си беше много тарикатски,цяла линия 0.12 ,основно утежнение на 1.5 метра над куката,няколко ситни дроперчета надолу по линията,ластик и плувка ясно,хваща рибка,къпира малка топка,рибка,малка топка,рибка и така до края на манша,следва първи в сектора и трети в генералното,купичка,макаричка за награда и към къщи,чиста работа,без много приказки ,суета,двоумене и четене на статии по форуми,човека си е подготвен за секви ситуации и много не му дреме.Та така с повод 0.10 на Сегед.Направи си цели линии 0.16 ,вържи им една 12 ка или 14ка уаид гейп,тъмно син престън и ръгай Спасе.Вкарваш 4 шарана минимум,по 2 кила=8 кила,което прави поне 2 ро или 3 то място в сектора и имаш уважението и на шараните и на публиката.Отивам да пия бири че ме заболя главата от мислене и самокритика.
slavi kn
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 13:49
Риболов: na pluvka i dno
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Валтерланд Мастърс 2014 Унгария

Мнение от slavi kn »

4и5 октомври състезание,два дни преди това тренировки.Язък защо в форум за състезателен риболов не се намери един състезател да пусне тема за това състезание.Да се надяваме , че няма да се скрият като се върнат от Унгария.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”