Титла за Пецата на Maros Mix Cup в Унгария

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Титла за Пецата на Maros Mix Cup в Унгария

Мнение от zentex »

Рибите на този канал са огромна популация от всички видове,но явно много капризни.Каракудата е много добра карта но до Велик ден,след това бай шаро отвява всичко,обаче състезанията на Сегед са само целия април и целия октомври,маджарите за разлика от нас имат много и то много богати на риби реки и играят там.Преди месец се игра Марош къп фидер пак там,и аз като бивш дънар и ентусиазиран фидерист имах за няколко часа работа в Австрия и за по направо минах за три дни през Сегед.На тренировката сглобих Аерокаста,Антаресите оставих в хард кейса да не се цапат,че аз съм велик фишер професор,за какво са ми толкова въдици,добрия цигулар може да свири и на една струна.Изкарах една бака с разпечатани пликове храна ,повече от половината изхвърлих в казана защото бяха изветрели,останалите разбърках с малко глина и пясък да могат да се пръскат от удара на кошницата в дъното по най бързия начин,тактиката беше ако стане проблем веднага да се правят нови петна .Понеже си бях подготвен с рецептите на тренировката мятках където и с каквото ми падне и доволно си хванах 20 тина кила рибки секви видове, доволно.На другия ден,манш първи,изваждам секретните кофи със най новите секретни разработки на британската фидерна машина разработени от най големите светила и измислили фидерния риболов.Бях напълно убеден че ще ги разцепя без никакъв зор.Имах много работа в офиса и се чупих най нагло,на тренировките бях безотговорен,на първия манш самонадеян и леко махмурлия,с две думи ралтата тръгна на куцуз,усещах го.Направих две бъркала ,свириха тромпета и се почна едно мятане.По моя преценка реших че няма смисъл да се напъвам и започнах да правя петно на 18-20 метра.И като започнаха едни кълванета,за три часа вкарах към 50 сомчета,от грозни по грозни,за тяхно нещастие в края на 3 тия час хванах двукилограмова сулка и побеснял от яд заради англииските технологии я забих с все сила в живарника с надеждата да им види сметката,но уви,сулката се ужаси от вида им,толкова бяха гнусни.Последва ново петно на 14-15 метра с другия високотехнологичен всичкохващащ продукт,за два часа още 20 сомета и няколко платички.14 ти в сектора,кантарджиите останаха смаяни от количеството мустакати твари,вечерта маджарската и сръбската група на къмпинга ми викаха Ники сома.Баси прецакването,метнах захранка за 200 кинта и пълен провал.Легнах си рано.Станах рано.Разкарах всичката модерна захранка.Извадих един пакет черно турбо и добавих разни елементарни матриали които съм ползвал още от 6-7 годишен като прохождащ млад бракониер по текезесасрските рибарници.Та думата ми беше за каракудите,определено си заслужават ако ги нацелиш,почнах ги още от 4-5-тата минута,14 парчета за 70-80 минути,добър ритъм,обаче от лакомия бях заложил и на шаран и стана едно мазало.....................едната въдица огромен шаран скъса пред кепа 0.20 направо от бигела,два изкарах без много зор,последва още един 3-4 килограмов,влакното се пръсна през водачите и шаро офейка със кшницата за гъби.Втори водач на второ коляно се оказа разцепен и дереше влакното,набързо направих нов монтаж,още 2 шаранчета по кило,последните 20 мин се бих с още един 3-4 килограмов който от много напъване също прибра кошницата за спомен и офейка,при което захвърлих всицко на ливадата и седнах да хапна очаквайки последен сигнал.7 ми в сектора с 9 кила при такъв карък..........
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Титла за Пецата на Maros Mix Cup в Унгария

Мнение от zentex »

Толупите предполагам скоро ще ги изкарат от играта,щото гледам тази година доста хорица се опитват да закосяват,обаче има ограничения до 7 мм за дъно на кука,няма ограничения за номер,най много някой да излети на предпоследно място с 50 наказателни при 50 кила наличен улов :mrgreen:
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Титла за Пецата на Maros Mix Cup в Унгария

Мнение от zentex »

В събота сутринта станах в 5 сутринта и какво да видя,навън вали сняг.По това време в края на октомври нормално е човек да се изкефи на гледката и да си легне отново.Аз обаче като като голям фен на риболовните приключения си направих кафе,хапнах,облякох се набързо,хвърлих няколко сандвича в бойната раница,2 тъмни ирландски бири,едно малко стъкло текила голд,голям термос чай,запалих белия бегач който чакаше под терасата,и газ към единия от офисите ни.Преди 10 тина дена най нагло си бях разтоварил въдиците там след Марош къп,както ги бях зарязал,така ги и намерих на камара.В 6.30 всичко беше в колата и дрифтирайки по снега из студентски град с неописуема радост че излизам от града отпраших към Калотина.На Божурище снега спря,даже беше и сухо и със спортните зимни гуми които не съм сменял вече 2 ра година 8.30 вече ускорявах на магистралата от Ниш към къде?Към Сегед разбира се ,пети път тази година на канала и осмо състезание в маджарско ,пак за тази година.Ердей Атила организираше състезание фрии стайл,и аз още усещайки тръпката от двата Мароша които се проведоха там края на септември и началото на октомври нямаше как да не участвам,плюс това много ми беше любопитно как се държат рибите там на ниски температури.В 1 на обяд вече бях на канала,времето повече от прекрасно,слънчево за къс ръкав.Тренировки нямаше,не знам защо,което не беше никак добре за самото състезание,а и самото състезание се играеше само един ден и то леко тип дълбок прованс.Тибор ни беше писал който иска да тренира може от другата страна на канала където е камъша.Там беше пълно с рибари,на мен най малкото ми се газеше кал,преди това е валяло 3 дни,бих си камшика към града да напълня резервоара с бензин и евентуално свободното място в багажника с бутилки вино.Късно след обед на къмпинга водки,бири,пържоли.След това разбърках 4 кила постна храна без вода и си легнах рано.Сутринта в 5.30 първо овлажняване на захранката,чай, сандвичи и към канала.Още с качването на асфалта гледката от рекичките наоколо не беше добра,много изпарения,температура на въздуха 1-2 градуса взе да ми мирише ка карък.На канала навалица,суета,бръмчат дрелки,смрад на карамел и ванилия.Плащам си таксата и натъртено подчертавам да ме пишат в плувка сектора(бях останал с впечатлението че ще има разделяне фидер и плувка),обаче се оказа че ще се лови като на английски паткарник,кой с каквото има и може,при което ми стана безинтересно,отделно като отидох да си взема захранката ми нямаше нещата ,джокер,вердевас и кашон храна,Борда Жолт ги раздаваше и ми вика няма мен,няколко пъти проверявах,при което му казах да не се шашка,щото аз си нося и това ми е за резерва.Теглихме тото-то,падам се 42 ,отивам си на пега и кво да видя,от двете ми страни по 10 фидериста,като си представих какво цамбуркане ще има ми стана лошо.Донапарфюмирах храната ,разпънах циганията и седнах да чакам сигнала от тромпета.Между другото излезе отвратителен северен вятър,по едно време имах усещането че водата започва да се сгъстява,както си дремех един с фотоапарат ми викаше името,тоя пък кво го прихвана си викам,дигам ръка и му махам.Пича идва с два кашона с надпис на Марош и ми вика,"поръчката ви господине",баси направо се ошашавих,Борда му беше бил шута да ходи до магазина им в Мако,50 километра в двете посоки,направо си представих подобна ситуация при нас.Както и да е състезанието започна,със него и бомбардировката.Чудех им се на акъла,водата е направо лед и рибите последното нещо което им се правеше е да плюскат.Вкарах три топки с къпинга на 11.50,и три малки глина с фуилна 13.00 и това ми беше захранването,последва час и полавина без никакво кълване,нямаше и помен от голямата сеч преди 2 седмици,последва леко и плавно потъване на плувката,фитка,пак потъване,пак фитка,голяма риба викам си,натиска влакното.Последва още половин час пауза.Сложих 0.12,кука 16 и прас платичка 32 грама,севте.На третия час гледам щеките изчезнаха,подкараха уклея по обяд но радостта бе кратка,след 20 минути северняка се усили и уклея изчезна,с него и малката надежда.Както си дремех антената на плувката бавно изчезна,бавно засякох,и оха нещо тежко,нещото обаче като разбра че е закачено,дръпна резко,ластика се разпъна няколко метра,след това плувката рикошира в карбона и увисна във въздуха,с нея и моите мераци в края на 4 тия час,много ясно ,повод 0.12 се спраска в клупчето,да беше сложил микровирбел,това ми коства да вляза в 15 ката.По едно време за 20 тина минуте небето се просветли за 20 мин и рибата се активира,който наскуба наскуба и това беше всичко,аз прибрах 2 каракуди и няколко сомета с общо тегло 2160 г,9 ти в сектора,41 в генералното от 69 при профитата,тегава работа.Просто рибата по нашите балкански райони стане ли Димитров ден изчезва сякаш никога не я е имало,както и изведнъж се появява началото и средата на март,за разлика от северозападните райони на Европа като Англия или Белгия примерно,там се млати нон стоп.Като погладнах подредбата в класирането,половината са с до 2 кила,десятката варираше от 2 до 10,което си личи че рибите са излизали където си искат,едно от дечурлигата от групата до 14 имаше 15 кила което няма никаква логика.Та така за тази година с маджарските гьолове,напролет пак със стартовете на Тубертини къп.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”