С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионата

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионата

Мнение от Pike »

==============================================
Новини / Fishing Mania
==============================================

С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат по подледен риболов

Над 35 килограма риба в рамките на три часа успяха да уловят състезателите в първия ден на републиканския шампионат по подледен риболов. Надпреварата, в която участват 20 участника се провежда на язовир Голям Беглик (Васил Коларов) и най-добрите майстори на мормишката от страната ще определят шампиона на България за 2015 година.

Събитието завършва утре, а след него ще бъде и церемонията по награждаването и закриване на третия и последен кръг от календара. След първия ден в отборното класиране води отбора на Янтра / Горна Оряховица/ с 4 наказателни точки, втори са "Риболовен свят"- София с 11 нак.т, а трети "Острието"- София с 14 нак.точки.

"Организацията е на високо ниво, а дебелината на леда е около 70см. Времето също е прекрасно за улов, рибата е много активна. Не оаквахме да бъдат хванати над 35 кг.риба само в първия ден, но условията и майсторлъка на състезателите са отлични. Утре продължаваме и ще станат ясни шампионите на сезона", сподели след края председателят на секция "Риболов на лед" Йордан Софков.

От всички участници най-много риба улови Никола Стефанов от Янтра / Горна Оряховица/ 9.937 кг., с втори резултат е Иван Александров с 4.747 кг., а трети от първия ден е Ивайло Христов с 4.354 кг.

Преобладаващите риби в язовира са червеноперки, кленове и костури, а най-предпочитана, от повечето състезатели захранка, е тежката глина с добавени хирономуси.
Всички купи и отличия за призьорите са осигурени от БФРС.

Снимки:
Изображение
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Pike »

Ето и една папарашка снимка от резултатите ;)

Изображение
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от ШОПА »

Уважаеми господин Pike не знам от къде черпите информация, но последно време пишете само глупости. КСР Янтра е от гр. Горна Оряховица , отборът който от 2012 година плаща по 1500 лв годишно на Федерацията. Моля поне не ми бъркайте името.
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Бат Стан »

ШОПА написа:Уважаеми господин Pike не знам от къде черпите информация, но последно време пишете само глупости. КСР Янтра е от гр. Горна Оряховица , отборът който от 2012 година плаща по 1500 лв годишно на Федерацията. Моля поне не ми бъркайте името.
Шопе, поздрави целия ви отбор, направили са много яко представяне в турнира на Големия Беглик! А за Торанагата нямам думи, 10 кила костури по 60-70 грама бройката са около 150 риби за 180 минути!!!!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Д-р Флекс »

Доколкото разбирам, състезанията по подледен риболов не се обхваща от ЗРА, и нормите за дневен улов, определени в него???
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Pike »

ШОПА написа:Уважаеми господин Pike не знам от къде черпите информация, но последно време пишете само глупости. КСР Янтра е от гр. Горна Оряховица , отборът който от 2012 година плаща по 1500 лв годишно на Федерацията. Моля поне не ми бъркайте името.
Информацията черпим от информационната агенция, която е ангажирана от федерацията да отразява състезанията и ни изпращат материали, а именно - "Iliev Sport Agency" LTD.

Не мога да не се съглася с теб, че в последните няколко репортажа са се изложиха напълно, то не бяха сгрешени класирания, сгрешени водоеми, отбори, градове и т.н.

Незнам умишлено ли, случайно или не, но е факт.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Любака »

Майко мила, невероятно!
Респект!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от ШОПА »

Д-р Флекс написа:Доколкото разбирам, състезанията по подледен риболов не се обхваща от ЗРА, и нормите за дневен улов, определени в него???



Естествено че е така. В противен случай всички състезатели биха завършвали със един и същи резултат със което би се обезсмислило самото състезание. Поздрави.
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Д-р Флекс »

ШОПА написа:

Естествено че е така. В противен случай всички състезатели биха завършвали със един и същи резултат със което би се обезсмислило самото състезание. Поздрави.
Бихте ли ми цитирал, тогава, текста в ЗРА, който изключва състезанията по подледен риболов от общия ред? Поздрави.

ПС извън горното, интересно ми е, какво направихте с тия десетки кила замразена риба след финала на състезанието?
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от ШОПА »

pike написа:
ШОПА написа:Уважаеми господин Pike не знам от къде черпите информация, но последно време пишете само глупости. КСР Янтра е от гр. Горна Оряховица , отборът който от 2012 година плаща по 1500 лв годишно на Федерацията. Моля поне не ми бъркайте името.
Информацията черпим от информационната агенция, която е ангажирана от федерацията да отразява състезанията и ни изпращат материали, а именно - "Iliev Sport Agency" LTD.

Не мога да не се съглася с теб, че в последните няколко репортажа са се изложиха напълно, то не бяха сгрешени класирания, сгрешени водоеми, отбори, градове и т.н.

Незнам умишлено ли, случайно или не, но е факт.
Самият факт че получавам отговор на отправената от мен критика без да бъда изтрит / както се е случвало десетки пъти от вашите всезнаещи модератори / само по себе си говори, че поемате по прав път. Път на взаимно уважение който би върнал стотиците колеги във вашия Форум не пишещи вече тук, точно по тази причина.
А колкото до действията на БФРС то тя не е това в което вярвах :!:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от ШОПА »

Д-р Флекс написа:
ШОПА написа:

Естествено че е така. В противен случай всички състезатели биха завършвали със един и същи резултат със което би се обезсмислило самото състезание. Поздрави.
Бихте ли ми цитирал, тогава, текста в ЗРА, който изключва състезанията по подледен риболов от общия ред? Поздрави.

ПС извън горното, интересно ми е, какво направихте с тия десетки кила замразена риба след финала на състезанието?

Уважаеми колега. Десетките килограми риба бяха пренесени в жертва за развитието на Състезателния Риболов. На фона на всичко останало случващо се около нас в Република България това е нищожно посегателство към рибните ресурси на нашите водоеми.
А колкото до текста който ме карате да цитирам нямам си и най малка представа какво съдържа / но няма да се направя на интересен за секунди да взема въпросната информация от Интернет за да се покажа като голям умник, а просто ще си кажа че не знам /. Така че нека не правим трагедия от това, защото всичко е в рамките на допустимото.
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Doktor-5 »

Е Ванкс, то вече няма модератори отдавна, явно си пропуснАл тоа факт. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от Д-р Флекс »

...Така че нека не правим трагедия от това, защото всичко е в рамките на допустимото.
Изобщо не съм изненадан от този отговор, даже го очаквах. Това е толкова нагла демонстрация на двоен стандарт и нулева правна образованост, че дори не ми се коментира повече. За мен състезанията по подледен риболов, провеждани на свободни водоеми, са чиста проба групово бракониерство, защото унищожават и без това оскъдните рибни запаси във високопланинските язовири. В едно съм съгласен с Вас - при такава ниска обща култура на "състезателите", такава недъгава федерация и такива жалки контролни органи у нас, всичко това е наистина "в рамките на допустимото".
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: С рекорден улов завърши първия ден на финалния шампионат

Мнение от ШОПА »

Д-р Флекс написа:
...Така че нека не правим трагедия от това, защото всичко е в рамките на допустимото.
Изобщо не съм изненадан от този отговор, даже го очаквах. Това е толкова нагла демонстрация на двоен стандарт и нулева правна образованост, че дори не ми се коментира повече. За мен състезанията по подледен риболов, провеждани на свободни водоеми, са чиста проба групово бракониерство, защото унищожават и без това оскъдните рибни запаси във високопланинските язовири. В едно съм съгласен с Вас - при такава ниска обща култура на "състезателите", такава недъгава федерация и такива жалки контролни органи у нас, всичко това е наистина "в рамките на допустимото".

Впечатлен съм от начина ви на изразяване. Силно съм възхитен от вашето огромно желание за опазване на рибните ресурси, за вашата загриженост за риболовната култура на риболовците състезаващи се в Републиканките първенства по риболов. За проблемите във БФРС и желанието ви за промяна то ние от КСР. Янтра ще издигнем на предстоящото ОС вашата кандидатура за Председател / това е съвсем сериозно, разбира се ако сте съгласен / Но за това трябва да сте готов да поемете тази отговорност на дела .
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”