Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Ивайло »

След проведената среща на техническата комисия на секция ,, Фидер ,, към БФРС бяха определени датите и местата за провеждане на Републиканското първенство по риболов на ,, фидер ,, за 2016 година.

Календара за сезон 2016.

I кръг.
..........................................
яз. Дъбника 15.04 - 17.04.2016.
/ резервен водоем яз. Огоста, организатори Мосела и Риби и такъми /

II кръг.
..........................................
яз. Сопот 3.06. - 5.06.2016.
/ резервен водоем яз. Огоста, организатори Вижън и Майсторски риболов /

III кръг.
...........................................
яз. Жребчево 26.08. - 28.08.2016.
/ резервен водоем яз. Копринка, организатори Видракс и Лебед /

IV кръг.
...........................................
яз. Копринка 30.09. - 2.10.2016.
/ резервен водоем яз. Жребчево, организатори Кракра и Олимпик /
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Doktor-5 »

Малиийййй, дръж те се! :D
А да ни е честита новата придобивка! :fish15:
Ако има отбори, които искат да участват към новата секция, да свиркат!
За подробности:
http://feeder-fishing.bulgarianforum.net/forum" onclick="window.open(this.href);return false;
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

Приключи първият кръг като местата на яз.Дъбник и яз.Жребчево бяха разменени поради недостъпни ивици на яз.Дъбника. Много трудно състезание с много малко риби!

Класиране индивидуално:
1.Митко Младенов - Майсторски риболов
2.Калин Стоянов - Видракс
3.Петър Петров - Видракс

Класиране отборно:
1. Видракс
2. Майсторски риболов
3. Вижън

Подробности по-късно след оформяне на пълното класиране.
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

val8o.jpg
val8o.jpg (136.2 KiB) Преглеждано 7796 пъти
Крайните резултати от старта на новата секция :!:
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

Приключи и вторият кръг на републиканското първенство по фидер риболов към БФРС. Състезанието се проведе на яз.Агов дол в близост до гр.Враца. Водоема трябваше да е яз.Сопот, но дъждовната пролет изигра лоша шега на всички ни и отново се наложи промяна в последният момент. Състезанието бе изпълнено с доста обрати и много риби, излязоха и бонуси, които бързо променяха класирането. Състезанието бе с голям заряд, тъй като след него щеше да се определи и националният отбор, които да ни представи на СП в Сърбия през Юни.

Ето и призьорите, а по-късно и цялото класиране:

Индивидуално:
1. Юри Цветков - Видракс - 3 н.т.
2. Калин Стоянов - Видракс - 3 н.т.
3. Петър Петров - Видракс - 3 н.т.

Отборно:
1. Видракс - 16 н.т.
2. Мосела - 23 н.т.
3. КСР Олимпик 2002 - 35.5 н.т.

След 2-та кръг бе определен и националният отбор за Сърбия 2016 :

1. Калин Стоянов - Видракс
2. Петър Петров - Видракс
3. Ивайло Василев - Мосела
4. Ивайло Мирчевски - Майсторски риболов
5. Митко Младенов - Майсторски риболов
6. Мариян Лозев - Кракра - резерва

Успех на момчетата в Сърбия и ще очакваме едно достойно представяне на най-новата секция. :tup:
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

24qn4mv.jpg
24qn4mv.jpg (410.45 KiB) Преглеждано 7504 пъти
Класиране 2-ри кръг на "Секция Фидер" - яз.Агов дол.
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

След вторият кръг и определяне на националният отбор за световното първенство в съседна Сърбия се започна трескава подготовка. В крайна сметка имаше леки промени като резервата Мариан Лозев отказа участие и бе заменен от следващият в класирането Благой Вълчев от отбор "Олипмпик 2002" . Момчетата тръгнаха с голям ентусиазъм и желание за добро представяне. В крайна сметка резултатите не бяха прекрасни, но все пак за страна дебютант и без особени традиции класирането бе добро, сигурно е могло и да е по-добро, но можеше и да е по-зле! Все пак момчетата са дали всичко от себе си, отделили са време и лични средства, така че нямаме право да даваме кой знае какви оценки на тяхното представяне! В Португалия 2017 година ще е по-добре, защото фидеристите сме показали, че при нас поне за сега нещата вървят само в прогрес! :tup:

Класирането:
1. Германия
2. Англия
3. Австрия

Индивидуално:
1. Дирк Йенсен
2. Стив Рингър
3. Феликс Шуерман

Нашето представяне:

Отборно: 26-ти от 28 държави със 112н.т. и 22.346 кг.

Индивидуално:
98. Калин Стоянов - Видракс
99. Ивайло Василев - Мосела
112. Ивайло Мирчевски - Майсторски риболов
119. Митко Младенов - Майсторски риболов
136. Благой Вълчев - Олимпик 2002
144. Петър Петров - Видракс

В допълнение ще кажа, че миналогодишният шампион тази година е 20-ти, а име като румънският риболовец Бензар е след част от нашите момчета!
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от пламенхимекс »

Браво най-добрите сте имате данни да надминете дори и плувкаджиите!!!!
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от zentex »

Браво на пичовете за старанието и труда и нервите които са хвърлили,дано за в бъдеще има и още ентусиасти да водят такива битки и да се развият до степен като карпатския вълк Бензи.Познавам го лично от 10 тина години и бих казал доста смело че едва ли има риболовец у нас който да му е конкуренция за каквото и да било.Това е човек който практикува всякакъв вид риболов и се е развил на ента степен. Последните няколко години доста се ояде и ходи по състезания само от бизнес гледна точка и да се лигави и класиранията много не му подхождат,обаче като се ядоса и се наеме излиза в пъти напред.Дай боже всекиму ентусиазиран риболовец такава съдба,да бъде успешен ,да разполага със достатъчно финанси да си сменя оборудването през няколко месеца,по въдиците му да е изписано собственото му име от топ производителя,всеки уикенд да е на голямо състезание по чужбина и организаторите да му се молят за участие.Така че сравнението е малко неуместно,Бензи си е изиграл състезанията и в момента се интересува само от правене на кинти.Дано и при нас има такива и то не един колеги с такъв хъс и ентусиазъм за в бъдеще и да развяват знамето на България по международните състезателни подиуми.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от koki »

Тръгнахме за Сърбия в изключително добро настроение и големи надежди!
Оказа се ,че не сме готови за тази война тактически! Представянето ни не е добро , дори бих казал много лошо !
Допуснахме нелепи грешки , грешки на растежа ... може би :)
Все пак искам да благодаря на всички които направиха това възможно !
На магазин "Промикс" Пловдив за осигурените захранки , на Мариан Маринов прецедателя на секция фидер за цялата бумащина кяото мина през него ! На нашия не уморен щаб в лицето на Александър Дерменджиев- Дерми и Димитър Димитров -Джими . На Аква спорт Н за осигуреното съдействие , на Ивайло Христов за стръвта и на всички останали свързани с тази екскурзия в Сърбия !

Вече смътно си спомням какво се случи в Сърбия Smile Излагането гледам бързо да го забравя Smile
Ден първи Smile
Разбърках Турбо , Голд Про и Роуч , млян коноп , ароматизатор червеноперка на сенсас и ванилия суха . Храната разделих на две , като половината разбърках с глина . Паднахме се в бокс 4 при рибите , ние не знаехме. Започна трескава подготовка , нямахме търпение да се запознаем с канала .
Докато се настаняваме видяхме , че в ляво ще бъдат Немците а в дясно Французите. На Немците лично аз казах на Сашо да не им обръща внимание , те нямаха никакви силни класирания преди това световно . Грешка номер едно , хо,хо,хо.
Другото което оценявам като грешка на целия отбор е ,че не се обръщаше достатъчно внимание на съседните състезатели до тапите . Грешка номер две хо,хо,хо.
Започнахме с риболова като всички имахме фуил , торен и всичко което се сетите с изключение на едър вердевас , Сръбския беше доста дребен.
Времето беше променливо , слънце , облаци , лек дъждец и т.н. В този ден всеки беше на свободна програма , правеше каквото реши. От едната ми страна беше Благо в дясно, от другата Веселинката.
Благо стартира преди камъните на 15,16 метра , Веселинката не си спомням точно но беше на няколко метра зад мен . Аз закотвих на 25 метра, дълбочината около 5 метра, дъното равно без закачки. Почнах да ловя , в началото с по някое сомче и от време на време по някой Скимърс Cool
При Благо имаше само риби по 2,3 см. изключително дребни и някоя микро Бабушка и малко Сомче , Веселинов също беше зле.
Аз в този ден хванах не знам колко вида риба Сабица, Морунаж, Платика, Сомче , Распер , Хибрид, Уклей и още някаква имаше , голям кеф Smile
По едно време сигурно след 3 тия час Французина до доктора започна да бродира Скимърси в темпо ! Ходих до доктора , вика лови ги на два големи хирономуса , на мен не ми взимат на малките. Доктора каза ,че е започнал да вкарва повече фуил и при него се завъртяха някакви Скимърси , но не можеше да ги лови като Французина. При мен също се появиха някакви Скимърси втория състезателен ден след като започнах да вкарвам много фуил , поредна грешка...
Както и да е ... аз започнах да се опитвам да ловя Скимърсите . Сашо започна да търси едър вердевас , обещан от Ивайло Христов ... Нещо с Вердеваса не се получи , но се оказа ,че някой можел да ни продаде - Латвйците ? 100 евро за килограм , лично аз не бях много доволен Smile Сашо беше взел малко за проба и Доктора и Митко и всички хванахме по някой Скимърс , голямото разковниче на проблема ... ?
Сашо и Митко отидоха и взеха вердеваса , вече имахме ценната стръв ...
В това време заваля зверски , не остана нищо сухо по нас . Брутален дъжд с вятър , впрочем там нормално не валя нито един ден!
Всички започнахме малко по-малко да се ориентираме към приключване. Аз имах най-добър резултат малко под 3 кг. , после Док и т.н.
Изненадата дойде от немците които извадиха по 6,7 кила риба , как го направиха започнахме да се питаме ? Най-добрия французин до Док имаше около 4 кила .
След серията на французина до Док , започнах да търся къде са нашите Скимърси ... намерих няколко след петното на около 2 м. След като се уверих ,че там има игра казах и на другите . Док ,не ми обърна особено внимание , Софта пробва и му клъвнаха няколко Скимърса които не можа да хване. Междувременно Благо мина на 27 метра и започна да лови по-нормални риби.
Аз останах с впечатление ,че храната с глина не ми работи добре и повече не сложих , може би поредна грешка ...?
Всички бяхме доволни , ловихме някакви риби , имахме ценната стръв оставаше да над градим на следващия ден.
Вечерта записахме храната на всички и най-важните впечатления , поводи , куки , стръв и т.н.
Не знам , дали повторихме това упражнение повторно ... поредна грешка !

Втори тренировъчен ден!
Падаме се в Бъбрека , информацията за там е ,че Белгийците били ловили Каракуди ... ?
Да , но се оказва ,че домакините са разместили секторите и ние сме на не захранван участък ... Всеки ден местиха секторите с едно , две места ...
Аз заставам до комшиите /Молдова/, храната ми е същата с изключение на конопа и глината . Не си разпънах колчетата и ползвах тези на Благо , меря по-неговите колчета вчерашната дистанция 23 м. ? А сега де , аз вчера лових на 25 ? На следващия ден се оказа ,че колчетата на Благо са на 3 метра и малко , а не на 3 както той си мислеше ...
Преди да почнем дойде капитана на Молдова и си поговорихме , вика как ловихте вчера ... Казах му и той остана изненадан на резултатите ни ?
Молдовците всички стартираха на късо 10/11 м. явно имаха информация ,че в тоя сектор така се лови ... Англичаните след тях и те така ...
Почваме , аз подавам няколко кошници с храна , кълцан торен и фуил . Хващам няколко сомчета и една бонус Каракуда от около 800 гр. до мен Благо има някакви риби , след него положението е зле....
Братушката до мен на късото хвана 5 поредни риби с общо тегло 15/20 гр. и му се разредиха драстично като от време на време хващаше по някоя 3/5 грамова риба Rolling Eyes Сашо каза ,че англичаните на късото имат по 15 тина риби на час , при средно тегло от 5 до 10 гр. вие ги смятайте колко са ...
Аз хванах една хубава Платика около половинка след петното и една по-малка и ме налазиха и там сомчета. Около средата на тренировката всичко тотално умря и при нас и при комшиите . В голямата пауза Благо успя да хване няколко Платики което си беше супер. С Митко пробвахме да ловим на голяма дистанция но това беше не възможно , боклуците които е влачеха по канала не можеха да се избегнат по никакъв начин , влакното не можеше да потъне !!!
Преди това двамата Молдовци до мен минаха на моята дистанция но не им се получи...
Пробвах рибите на късото и хванах няколко една след друга и се случи същото като при Молдовеца , разредиха се много ....
Явно се обираше каквото има от пред от дребосъка и нещата приключваха...
На вътре не се случваше нищо , с голям зор някое сомче , Скимърси нямаше ....
Станах от стола и отидох да гледам какво се случва около нас , Англичните ловиха в добро темпо но само дребни риби ...
Всички останали голяма мъка...
Молдовците мериха рибите , резултатие им бяха около 1 кг.
Англичните също мериха , но там не можеше да се види нищо ! Целия отбор и щаб се подреждаше в кръг и виждането на каквото и да е беше не възможно!!!
Тренировката приключи , не можахме да над градим нищо ...
Настроението не беше никак добро Smile
Вечерта не знам какво правихме , но мисля ,че не писахме нищо защото не ловихме нищо ....

Ден 3 !
Днес сме в секторите между двата моста , в ляво са ни Беларусите в дясно не си спомням ...
Аз съм решил ,че ще захраня със супер инертна храна на 28 метра а на 22,23 ще си правя каквото предните дни!
Вкарвам голямо количество храна на 28 метър и скромно на 22,23 с фуил без торен ...
Започваме да ловим на петното само с храна сомче , зад петното само с храна сомче ... Не се получи желания ефект. Храната отново ароматизирана Smile
И всичко приключи , шлепа който минаваше сутринта и му се радвахме е минал през шлюзовете и всичкия събран боклук се плъзна по канала...
Риболова беше не възможен близо час и половина . Митко някак успя да хване 2 Платики /веднага след като му тупне кошницата/ след като боклуците малко се разредиха ...
Аз сложих 2 метра повод и пробвах ,но без никакъв ефект ...
Деня вървеше прекрасно , не след дълго духна вятър и боклуците се върнаха обратно !
Риболов никакъв , голяма веселба Smile
Възможно е това да е било и в четвъртък , не съм сигурен на 100 процента.
Между временно ценния вердевас закупен от Латвийците мреше със страшна сила. Ивайло Христов беше обещал да ни осигури 2 кг. и сряда или четвъртък ни беше доставен !!!
Джимката ходи да купи помпичка за въздух , доктора намери два легена тубертини от хранителния магазин жълти хо,хо,хо и бяхме подсигурени от към червеното злато ...
Само това беше положителното през този ден ...
Една от вечерите си говорихме със Шендъл , по точно Сашо си говори с него ние слушахме и той ни подметна някакви неща свързани със умрелите червеи ... ще ви помогнат или не и някакви такива...
Спряхме се на червени бели такива за да не привличат толкова много сомчетата ... Унгарците в Унгария използват главно такива и разузнаването докладва за използването им в Сърбия ...
Продължаваме да пропадаме стремително , първия ден остана тотално загубен .
Сашо вика вечерта утре сме тапа , и до нас ще са Унгарците . Аз викам ще застана до тях искам да гледам какви ги вършат ...
Последно промяна от koki на Съб Юли 02, 2016 23:01, променено общо 1 път.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от koki »

Ден 4 !
Надъхваме се ,че този ден е много важен ! Тапа сме , Шендъл ни е казал ,че до шлюза има много сомчета и се ловят по 4 + килограма.
Спираме сутринта на тапата и започваме да разтоварваме , Унгарците минават покрай нас и продължават Laughing Laughing Laughing
Саше , викам му аз абе тия нали трябваше да са до нас ? Сашо вади списъка и вика има грешка , утре сме тук объркал съм се ! Днес сме пак между двата моста ...
Товарим багажа и стигаме до сектора , слизаме разтоварваме и се появяват Хърватите и викат това е нашия сектор , вия сте в съседния Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Тоя бил 9 б, ние сме в 9 ...
Тогава вече не издържаш и му теглих на Сашето една майна , малко ми беше гузно ама ... Напрежение! Извинявай Саше !!!
Този ден ловихме поне сомчета , Платиките останаха мит и на дълги поводи и на малки куки и зад петното и на всякъде !!!
Тези около нас нищо не ловиха , ние имахме повече риба....
Какво точно съм правил не си спомням , мъчих се да хвана Платика ...
С Митко се бяхме разбрали да ловим на късо , аз лових час и половина и ми писна ! Само боклуци и чат пат някоя микро Платичка и Бабушка ...
Митко изкара до края , като резултата му беше около кило и половина !!!
Вечерта май писахме нещо по листа Sad
Иначе всяка вечер си говорихме на масата , ама какво от това . Риболова на Платики не можехме да го хванем ...
Сашо каза ,че Шендъл и Валтер са си говорили ,че първия час е най-важен и в него се ловят най-много риби ...

Ден 5 , дълго очаквания ...
Спираме на тапата аз заставам до Унгарците .
До мен застава Матиаш Сивак , 3 ти от миналото световно и непрестанно в топ 3 на канала в Сегет ...
Захранвам на 23 метър и изпънат червеи, фуил , торен кълцан и т.н.
Сомчетата са там , ловят се в темпо . Първоначално почуква , ако засечеш фитка ... правя без брой такива . След това изчаквам първоначалните почуквания , следва хубаво сгъване и сомчето е добре нагълтало и е в живарника ...
Доктора се е надъхал , застанал е тапа и бродира сомчета. Сашо му виси на главата и пробват различна стръв и т.н.
Сомчатата са ни ясни , реагират изключително добре на кълцан торен !
Мъча се да хвана Платиките ,не ми се получава...
До мен Матиаш захрани на 14,15 метра и на 7,8 ...
Да но захранването му нямаше нищо общо с това което сме виждали до момента . На близкото хранеше с нормална хранилки и кълцан торен ?
Тия малките риби се прехранваха от фуил и микро кошници ... Общо взето почти 2 часа не лови нищо ! Докато на близката дистанция не му влезнаха Платички ... За има няма 30 мин. хвана на 2 кила и рибите или изчезнаха или той спря да ги лови !
Теглиха му рибите , Джимката го пита колко има онзи вика 2 кила и половина...?
Да ама аз знам ,че 2 кила са за отрицателно време !
Тренировката беше пред края си , Джимката беше до мен викам му сега ще хвана една Платика зад петното !
Мятам с въдицата два вердеваса, малка кука и метър повод и хоп платичка 300/400 гр. Да ама преди това не ставаше същия номер , пробвал съм го десетки пъти!!!
Доктора вади малко над 4 кила от сомчета и една малка каракуда ... 100 + риби
Благо до мен ме бие без Платиката която извадих след края на тренировката , аз имах 3,700 или нещо такова. Моите риби бяха много повече но по дребни!
Той лови почти през цялото време на два бели изпънати червея и храни с изпънати !
Голямата стръв носи по-големи сомчета !
Идва състезанието , ние не сме грам готови ! Освен сомчетата , другите риби са ни тотална загадка !
Предстои тежка събота !!!

Събота !
Аз съм в сектор С ..
До мен в ляво някакъв чичко от Швеция , в дясно Белгиец . Унгареца тапа , Англичанина и Немеца в моя под сектор но от другата страна...
Имам готова въдица с дълъг повод и малка кука , имам и готова за сомчета ..
Почваме да захранваме , мятам на 23 метър /между другото като се замисля всичките случайни Платики съм ги хващал около 25 м./ всичко ок. Тия около мен и те на горе долу тази дистанция ... Второ мятане въдицата ми се разклипсира от кръгъл клипс , завъртян двойно , тегля една майна на ум и обирам един два оборота и продължавам да храня... след още едно мятане пак разклипсиране! Полудях!!! Пак горе долу нагласих нещата и продължавам с единично заклипсване ... Метнах 10 тина кошнички и отидох да си премеря дистанцията на която съм захранил , оказаха се 22 метра. Другите въдици са ми нагласени на 23, отпуснах един метър и минах на 23 . Винаги можех да обера един метър , но щеше да ми е трудно да преправям другите 4 ...
Почваме да ловим , аз ловя сомчета в добро темпо като ги изчаквам да ми клъвнат добре за да не правя фитки. Най-добре взимаха на торен червей , а той носеше и други риби като бонус по принцип Каракуди и Платики , не и на мен Wink
Чичкото до мен си бърка в носа , аз имам 20 риби , той 3,4 макс ...
Белгиеца и той така Smile Щаба вика вървиш добре и аз го виждам но знам ,че без Платики няма да стане. В един момент чичкото до мен вади Платика около 400/500 гр. и моята преднина замина в миналото хо,хо,хо !
Аз взимам въдицата с дългия повод и малката кука и мятам 10 пъти под ред без никакъв резултат ...
Получавам инфо от щаба как ловят Англичаните , на придърпване и т.н. , да ама аз не съм готов за този риболов . Освен това ловя в добро темпо и няколко риби бонус ще ми осигурят добро класиране в сектора.
След втория час Белгиеца до мен не издържа и започна да кълца торен и да лови на торен , голямо парче ...
Гледах го как чака като мен да му клъвне добре и т.н.
Той продължава да лови една идея по-малко от мен , ама между сомчетата вади Платичка, Каракуда и т.н.
Аз продължавам през малък период от време да се опитам да излъжа някоя Платика, без резултат !!!
Около 2 часа преди края мятам , чувам клипса и след стотини от секундата влакното ми се изнизва през водачите. Едвам успявам да го хвана , 20 см. след клипса влакно има ! Не се е скъсало от клипса , ох какъв хубав ден!!!
Вързвам един възел, въртя два три оборота за да мине възела след клипса и продължавам!
Слагам въдицата на стойката , опа първите три водача не съм ги прекарал ...
Теглих пак една майна и продължавам да си ловя без най-близките три водача до макарата Laughing Laughing Laughing
Мъките с Плтиките продължават , нямам ги и продължавам да ги търся Razz
30/40 мин. преди края не знам какво направих ама като взимах едната и оставях другата въдица замотах всичките ! Изгубих още 5 мин. , до края не успях да хвана Платика .
Манша свърши , аз съм бесен !!!
Белгиеца вика браво ,много добре лови и т.н.
Беше ми ясно ,че ме е прескочил още преди кантара и му го казах още докато си говорихме!
9 ти в сектора, какъв прекрасен ден Smile
Другите от отбора Иво на тапата на състезанието 9 ти , останалите 13 ти ...


Неделя , сектор А!
Днес ще ловя по схемата на Англичните , вързвам микро куки 18 ки с поводи 10 ки!
Не съм сложил нито една голяма кука , заклипсвам на 25 метра .
Готов съм и започвам да търся чисто петно за късо 5,6 метра от брега ... може и по малко да са. Късам веднъж и преправям и намирам такова място пред върховете на моите въдици!
Почваме , захранвам на 25 метра и на 6,7 метра.
Днес всяко потрепване на въдицата ще ми засичане , куките са ми малки , стръвта също !
Поводите са ми по 1 м. всичките , преценявам ,че на придърпването сомчетата ще се ловят и на дългия повод.
Схемата на Англичаните работи , да ама имам само сомчета . 2 часа само гадни сомчета , след това вече играя всичко или нищо , започвам да вкарвам колкото мога повече фуил и кълцам торен...
Малко след втория час успявам да уловя хубава Платика 400 гр. , хайде още 5,6 и съм в играта . Да ама няма успах да уловя още няколко Бели риби /тия мелези / и това беше Smile
3,700 единайсти в сектора бих двамата дето ми бяха в ляво и още един сърбин едно място преди тапата .
Какво можеше да се направи , можеше много ама не този път!
Живи здрави всички Smile
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

Здравейте, приключи и третият кръг от Републиканското състезание по фидер риболов към БФРС. То се проведе на яз.Огоста до Монтана. Получи се може би най-оспорваното състезание от началото на състезателният календар. Риболова бе основно на дребни каракуди и платички, имаше по някоя бабушка и бонус шаранчета. Ето и класирането:
255neqc.jpg
255neqc.jpg (51.56 KiB) Преглеждано 6792 пъти
А тук е класирането след изиграните 3 кръга:
2i2aikj.jpg
2i2aikj.jpg (236.79 KiB) Преглеждано 6792 пъти
blxmb.jpg
blxmb.jpg (67.03 KiB) Преглеждано 6792 пъти
Вече гледаме към предстоящият финален 4-ти кръг, с който ще бъде и определен националният отбор при евентуално участие на световното в Португалия през 2017 година! Успех на всички и ще се видим на яз.Копринка в края на месеца! :tup:
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

Измина и последният 4-ти кръг от РП, който се проведе на яз.Копринка. Така затворихме тазгодишната надпревара в Секция Фидер към БФРС в дебютният сезон. Получи се хубаво и доста оспорвано състезание, килограми решаваха медалите и имаше интрига до края. Честито на победителите!
14d3408.jpg
14d3408.jpg (143.4 KiB) Преглеждано 6525 пъти
kce5xf.jpg
kce5xf.jpg (55.61 KiB) Преглеждано 6525 пъти
:tup:
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Влади В. »

А ето тук и крайното годишно класиране в Секция Фидер за състезателен сезон 2016 година индивидулано и отборно! Честито на всички за успешният старт на Секцията и успех догодина! :tup:
...
25ewe4x.jpg
25ewe4x.jpg (269.77 KiB) Преглеждано 6523 пъти
dz8lra.jpg
dz8lra.jpg (72.31 KiB) Преглеждано 6523 пъти
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Секция „Фидер“ към БФРС календар за 2016

Мнение от Doktor-5 »

DSC_289320161003.JPG
DSC_289320161003.JPG (85.76 KiB) Преглеждано 6392 пъти
...
DSC_312420161003.JPG
DSC_312420161003.JPG (150.39 KiB) Преглеждано 6392 пъти
DSC_313220161003.JPG
DSC_313220161003.JPG (168.67 KiB) Преглеждано 6392 пъти
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”