Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
slavi kn
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 13:49
Риболов: na pluvka i dno
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от slavi kn »

Дали някой колега може да сподели ,ще бъде ли отразявано Световното от някоя телевизия?
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от zentex »

Едва ли,по нашите географски ширини спортният риболов не е такова явление като по Англия,Италия и Франция примерно.Там доста хора имат тази възможност да се занимават с този спорт и представлява голям интерес.При нас някоя телевизия би снимала сеира примерно ако обявят по местните кабеларки че на канала има 50 тона шаран аванта за събота и неделя, обявени за свободен риболов ,и "риболовците" взаимно се избиват и осакатяват в нодпреварата да натъпчат фризерите и в последствие г.зовете си с пражена рибка,обилно полята с ефтина биричка пласмасово шише 2.5 литра.
Така че който има възможност да ходи да гледа направо на канала,добре оборудван с брони и каска,да не го размаже някой местен спринтьор или веосипедист.Също да си носи и китка чимшир и светена вода да се пръска срещу уроки и тежки клетви от разхождащите се там дъртофелници.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от Pike »

Много черногледо и пресилено колега. Да има ги тези моменти, но все пак е голямо събитие, не всеки ден има световно първенство у нас.

Интересно ще е, ще има големи имена, за които сме чели по чуждите списания и каталози. Аз бих се разходил с кеф до Пловдив да погледам, ама пусто работен ден, а неделята е толкова кратка за почивка :(
Аватар
Боян Шушлин
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 22:35
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от Боян Шушлин »

Дадох ти браво на поста, защото в момента в Пловдив тече световно по риболов (в България е веднъж на горе-долу 15 години) , а във форума не можа да се организира и една галерийка.
И това в една от най посещаваните рубрики - състезателен риболов.
Готино!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от hypperion »

Ето къде ще дават световното по риболов от Пловдив!
Официалната страница на Българската федерация по риболовен спорт BFRS.BG ще излъчи световното първенство, което ще се проведе през уикенда на гребния канал в Пловдив. Репортажите от канала започват в петък, 16 септември. На адреса www.bfrs.bg ще може да гледате след 16.30 ч. следните неща:
1. Запис от церемонията по откриване на световното първенство – 30 мин.
2. Запис от официалната тренировка, която се провежда по-рано същия ден – 80-90 мин.
В събота и неделя световното първенство ще бъде излъчвано с около един час закъснение. Подробности и програмата ще бъдат съобщени в петък, 16 септември привечер.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от Pike »

Боян Шушлин написа:Дадох ти браво на поста, защото в момента в Пловдив тече световно по риболов (в България е веднъж на горе-долу 15 години) , а във форума не можа да се организира и една галерийка.
И това в една от най посещаваните рубрики - състезателен риболов.
Готино!
Какво значи не може, всичко може, дори е толкова лесно, че и дете може да го направи, само желание е необходимо ;)

Както писах по-горе, аз за съжаление не мога да отида, но всеки друг който е там и снима, може да сподели снимки с тези от нас, които не може да сме там.

Ти например ако ходиш, предполагам ще ходиш, може да дадеш личен пример :tup:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от Pike »

PS. Благодаря и за критиката, хрумна ми идея как да "побутвам" интереса и активността към подобен род състезания.

Очаквайте включване :tup:
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от zentex »

Въобще не е черногледо PIKE,от 10 тината риболова на канала това ми е направило впечатление,организация нула от страна на съоръжението,някой прибира едни пари и до там.Преди дни бях на купа КОЛМИК Унгария,впечатляващо,МНОГО,отидох последния момент,питам организаторите имали места?има ,добре дошъл,при 200 записани!!!За 90 български кинта 2 дни тренировка,2 дни състезание по 5 часа манша,опънати маси навън с обяд да припадък след маншовете,никакво движение в полосата на състезателите,изключително приятелски настроени унгарците,постоянно минава някой и пита имаш ли това?трябва ли ти нещо?Двата дни бус продават стръв и захранки от пиле мляко,вердеваса 12 лв един децилитър направо съска и лае във вестника да те е страх да бръкнеш вътре.Наградите до 8 мо място само пликове кеш,супер панаир.Иначе за организиране на излъчване на световното по риболов по някоя медия,определението е само едно СРА-МО-ТА.Иначе ако трябваше да се снима вожда там как реже лентички щеше да има 10 телевизий кибици.Никой не го интересува че такова голямо събитие се провежда в родната ни страна БЪЛГАРИЯ и трябва да се рекламира и представя на света,щом не става дума за лична облага.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от Pike »

Еха, в Унгария определено знаят какво и как да го правят, звучи прекрасно :tup:

Колкото до нашата мила родна картинка, трагедия, то си се знае. Въобще няма база за сравнение, камо ли за съжаление да очакваш нещо подобно.

За съжаление съм се нагледал и начел на всякакви долни схеми и извода винаги е един и същ, хората с власт са готови на всичко само и само да изкарат едни пари. Не ги интересува нищо и никого, само парите.

Колкото до нашите специализираните (лов и риболов) телевизионни медии, отдавна съм се отказал да ги гледам.

В случаят все пак става дума за Световно първенство и ако не за отразяване, предполагам поне като организация и провеждане, трябва да е на ниво, като нямам предвид банкета в хотела, той със сигурност ще е на ниво :)

-----------------------------

PS. Преместих поста на Popeye в новата тема, нека ползваме нея за коментари, снимки и клипове:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 17&t=70576
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от fisherman1321 »

Нашите са 8-ми отборно, а Заприн е 16-ти в крайното класиране! Страхотна отборна игра, браво на момчетата!
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
Аватар
CHUBAKA
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 22:10
Риболов: Щека, мач, болонезе, спининг и морски
Местоположение: Бг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от CHUBAKA »

Като цяло нашите "журналя" са едни тежки гемии.Трябва да им организираш пресцентър, хапване и пийване , пресрелийз , покани, модератор и какво ли още не,...и евентуално ако останат доволни може и да поместят нещо в рубриките си.
Всичко това не ме учудва, но очакванията ми бяха да има повече публика.Аз специално си ползвах 3 дни отпуск , за да гледам тренировките и двата състезателни дни и останах изненадан от липсата на интерес дори от изявени пловдивски риболовци и бивши състезатели.Да не говорим, че и доста от търговците отсъстваха.Уж с това си вадят хляба!?....Да има Световно първенство по риболов на плувка и да отидеш за риба вместо да си там показва нивото на повечето от риболовците у нас.Дори известен пловдивски състезател от близкото минало ми каза : Въобще не ме е_е, че има световно!!?
Та за отразяването по медиите ли говорихме...?
Иначе адмирации за организацията и голямо БРАВО за целия екип на Българския национален отбор.Показаха, че когато се работи в екип няма невъзможни неща!
"Най-добрият начин да разбереш как да го направиш правилно, е да го направиш грешно”.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от Doktor-5 »

Да, и аз съм огорчен от липсата на всякакъв интерес от страна на медиите! :evil:
Аз лично не можах да дойда, но като гледах клиповете, кръвта ми кипеше.....едва ли някой се е съмнявал в това! :fish15:
Поздрави за отбора и организаторите! :tup:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от пламенхимекс »

За първи път пиша положителен пост в този форум но световното се проведе почти перфектно благодарение на Гошо от Шумен и екипа му.Също и охраната беше на ниво нямаше велосипедисти и маратонци.За първи път Българския спортен риболов има възход от много години с две 8 места на клубното световно в Сан Марино и на това в България .Поздравления на световния шампион Унгария.
821.dimi
Мнения: 167
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 14:54
Местоположение: Кюстендил
получил Браво: 3 пъти

Re: Световно първенство по риболов на плувка Пловдив 2016

Мнение от 821.dimi »

Чета суперлативите за представянето на българския отбор, гледах филмчето от тренировката и ... нещо не ми е ясно! Как така, след като храната е отработена, след като състезателите са най-добрите, след като мястото е... градския гьол, ние сме ... ОСМИ !? Нещо аз ли не мога да разбера или не е баш така...
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”