Синия Дунав Оупън - 2017

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Благодаря на хората които завидяха , че не могат да хващат костури ,, въдицата и кутията в примамки беше пълна с лайт примамки не съм търсил едри единични риби а по дребни и по гъсти познавам района и зням къде какво се лови ,, не крия че знам и къде бяха костурите ,,, поне 6 човека минаха и видяха къде и на какво ги ловя , никой не се запря а подминаваха .. ако бях хванал 2 щуки по 2 кг който надвишават 3 - те кг трябваше да върна едната да мога да участвам в класиране ,, Ако бях хванал една 4 кг трябваше не знам пак да пусна щот надвишава 3-те кг , имаше върнати две щуки в реката и може би нямаше да съм в нарушение с 3 кг костур ,, Ако някой беше предявил претенция на място нямаше да споря , това е състезание на Местно ниво не някакво Републиканско състезание,,,
Поздрави и да останем с добри чувства все пак се засичаме пи водоеми и да се поЗдравяваме а не да се подминаваме като призраци и да се сочим с пръсти !!!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от shaman »

kaloyan-ivanov23 написа:...това е състезание на Местно ниво
Кажи го това на Сунай ! Това не е просто някакво състезание на местно ниво, а може би едно от най-големите състезания за спининг риболов, провеждано в България с участници не само от цялата страна, ами и от чужбина с над 100 състезатели и 12 годишна традиция.

Ако с ръка на сърцето потвърдиш, че ВСИЧКИ рибки са хванати от теб без помощ от "отбора" ще бъда първия, който ще те поздрави когато се засечем някъде на реката.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от sestrata »

Калояне, риболовът е подчинен на Закона за рибарството и аквакултурите, където категорично е записано:
Чл. 24, ал. 4, т.3
(Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) След еднодневен риболовен излет, при осъществяване на риболов в събота, неделя и на празнични дни риболовците запазват за себе си до 2 кг пъстървови риби, но не повече от 6 бройки. В делнични дни риболовците са длъжни да пускат обратно всяка уловена пъстървова риба. За всички останали видове риба риболовците запазват до 3 кг, с изключение на единичен екземпляр с по-голямо тегло. В случаите на улов на жаби и раци задържат до 50 екземпляра. В случай на улов на количество, по-голямо от определеното, уловените екземпляри се връщат незабавно във водата независимо от състоянието им.
Ако беше хванал щука 4 кг и друга риба, щеше да си длъжен да извикаш съдия да премери улова и да пуснеш или щуката или цялата друга риба. Ако беше хванал 2 щуки по 2 кг, щеше да си длъжен да извикаш съдия да премери улова и да пуснеш едната. И в двата случая, за класирането щеше да ти се зачете цялото уловено количество, ако ще да е 100 кг.
Специално обърнах внимание, да не се носи за мерене в края на състезанието повече от 3 кг, а при наднормен улов да се вика съдия. Мисля, че имаш моя телефон и на Сунай, а бях и на буната под вас.
---
За мен няма съмнение, че си уловил тези риби или поне по-голямата част от тях, за което те поздравявам. Дори Миро и Сашо да са ти дали техните риби, количеството е достатъчно голямо, за да си пак първи. В противен случай, щях да поискам от организатора да те декласират. Много колеги ме питаха преди награждаването дали е възможно да се уловят толкова риби и потвърдих, че може и има костури там, където ловихте. Затова - честита победа и шампионска купа! И все така да ти кълве!
Това, което подразни колегите е, че се наруши Закона и, че Мирослав и Александър, които ловиха с теб, не представиха риби за теглене.

Недей да се сърдиш и другия път - умната! :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Това че се дочу че има хваната щука около 4 кг ги накара да се откажат с техните 4-5 костура и едната щука , имаше уловена и малкометна бяла риба която също пуснаха ,, просто ми дадоха шанс за някакво класиране ,. това е спортсеменска постъпка ,, Никой не ни видя да прехвърляме риба обща , но никой не видя че те са си пуснали рибата обратно ,, това че казвам какво се случи го знаете щот съм решил да ви го кажа иначе до последно всеки можеше да мисли каквото си иска ,,Шаман" Моите уважения нищо лично към теб голям фен съм ти и ти следя с интерес публикациите ти ..
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Съгласен съм със всичко което написа "Сестрата " освен с едно , че не са представили Риби за мерене ,, ми то много хора бяха без риби и тях ли да виним , костуря си държи територия ако го набара един човек лови , при друг може да няма ,,
Поздрави и с добри чувства
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от shaman »

kaloyan-ivanov23 написа: Никой не ни видя да прехвърляме риба обща , но никой не видя че те са си пуснали рибата обратно
Този отговор не ми хареса... Моля отново с ръка на сърцето да напишеш, че всичката риба, която си дал за измерване е твоя.

Поздрави: Шамана
--------------
http://www.starividri.org
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от Мунчо »

Бате Митко е БоК!
Поздрави на бат Суни за чудесното начинание, което сърцато организира толкова години!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
gazdata_83
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 11:49
Местоположение: Русе
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от gazdata_83 »

5. Абсолютно е забранена

употребата на всякакъв вид естествена стръв, поставянето й върху изкуствените примамки и подхранването.......
За подхранването....подхранването нещо...?Или кофата със захранка е била за обяд.....
Хубаво си мислех да си донеса ахтополския паламуд ама....
Капи доле за Сунай.
Обърни я,
прокарай пръсти по нея,
завий я хубаво и я постави да легне при другите-
сърми в тенджерата..
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от valentinkichukov »

Отлична организация и отличен 6 .
Това маси, бири, кифтета, кибапи, вино, бира ... (безалкохолно за жените :D ), детско училище :tup: .
Много грамоти, медали и награди.

С една дума, Сунай голям човек!!! Не е лесно да се направи такова нещо! Турнира ще се посещава всяка година, може и повече от един път, ако го направи повече от един път в годината и имаме възможност. Аз лично много харесвам такива събития, насочват младото поколение в правилна посока. Даже е добре да са всяка седмица на локално ниво, от малки да живеят в правилна атмосфера.

За самото състезание с Роската много объркахме тактиката. Навихме се да ловим Бяла риба, понеже това ловим цяла зима и ние е по-ясно.
Обаче голямата река хахаха оф... Па и размера на бялата, що така масовата бяла е дребна на Дунава ?!

Тренировка:
Събота 2 часа, нищо не разбрахме... И грешката, че се залисахме около мястото на сбирката ни изигра лоша шега. Демек няма тренировка :( . Хвърляхме предимно за распер ? Май ни беше мерак, но не знаем как се лови.

Такъм: (Бе голяма река, слонове ще ловим.)
Груб до безбожие, яки геги 10 до 60, дълги 275 - 295, с дебели влакна 1,2 - 1,5, големи силикони с големи глави. Изглежда силикон 12 см с глава 30 грама с грубото влакно, на дистанция 40 метра потъва на един метър от брега хахахах, в ляво (корекция в дясно). С една дума .... Трябваше, по-малки силикони, с малко по-голяма глава, по-нежна гега и по тънко влакно, всичко това в място с по-малко течение. Направих си проба, 12 см шад с глава 48 грама на дълбочина според мен макс 15метра, потъва на близо 20 метра от мястото на замятането по посока на течението.

За костурите, ако се намерят групирани, може да се хванат за 4 часа и повече. Ако няма закачки, рибаря има правилен такъм и примамка, и са в по-горен слой да не се пипа дъното и са активни може да се хванат много повече. Това обаче е чисто теоретично.
От предните редове става ясно на мен колко ми е НЕ ясен Дунав.

Важното е, че се видяхме, по-лафихме, пийнахме предната вечер, че и за риба ходихме.

Отлично мероприятие, адмирации за Сунай и всички участници.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от bat.galin »

Благодаря на организатора за упорството да ни предостави възможност за пореден - дванадесети път - да се състезаваме на тази прекрасна река.
Благодаря на участниците, без които това състезание нямаше да има същия дух и интрига, които в едно любителско състезание могат да се усетят добре,
Честито на призьорите, с пожелание на нови успехи !

Относно усещането на честност в състезанието искам да кажа :

За мен най-обективното съдийство беше през годината , когато имаше наблюдатели/съдии/ , които бяха разположени по протежение на трасесето, в което риболуваха участниците.

1. Предлагам да се въведе такса от 1/2/3 лв на участник, за да се заплати на такива хора , които да наблюдават за нередности и да извършват премерванията на улова - така който желае да може да върне рибата на момента.
2. Всеки от частниците да представя валиден риболовен билет при записване - както си беше и преди
3. Да се промени регламента в посока изключваща "взаимопомощ" от колеги - състезанеито е индидуално, а не отборно.
4. Да се въведе регламент на автоматично излкючване за 3 /три/ годишен период на състезатели , ползващи горната "услуга" от колеги - считам, че всяко друго решение предполага елемент на измама !
5. С оглед на честността в състезанието и съхраняване на състезателния дух в него, заради изказвания уронващи името на организатора и/или принизяващи усилията на участниците в него до ниво : " Това е " Местно състезание" и щото вие сте балъци, затова аз сега ще ви изклатя както си знам " и т.н,." да се санкционират с 5 / пет/ годишна забрана за участие.
Не смятам да започвам дискусия какъв да е регламента - аз не съм организатор, знам само че е трудно да си такъв.
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Бях решил че ще се преглътне загубата до ден два но не се получи така ,,
Точка , 3 , взаимопомощ , до мен бяха още 3 участника поне( Мисля Доктора беше до мен с едно момче ) да ги питаме дали имат хванати костури и защо не са предоставени за мерене ,, ,или ще предполагаме че и те са ми помогнали ,,,
Иначе регламента описан по горе за напред съм напълно съгласен с него освен с точка 5 , ако се спази догодина няма да има как да ви отупам с кофа попчета , ама то пък вярно че са забранени е нищо де , ще си донеса от Текето пак малко костур и готово ,
Момчетата с мен с 4-5 костура има ли смисъл да ги прибавят при мен при положение че аз имах доста за поне 5 класиране ,белите риби как никой не видя че ги пуснахме обратно а не ги прибавихме към улова,,,
От мен толкова по темата нямам време За губене чака ме подготовка зя друго важно за мен състезание а то е да преборя Завистта на хората ,,, М-у другото днес налягането не е подходящо за костури
Поздрави
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от Мунчо »

Тази година пропуснах мероприятието, което обаче не ми пречи да познавам отдавна коментиращите в темата колеги и откровено не бих ги определил като завистливи. Може би са просто... обективни...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Обективност има в коментара на "Сестрата"който за сега е най истинския и свързан с реялната деиствителност в който пише ,че ако е имал съмнения че рибата или по голямата част да е уловена от един състезател е щял да Декласира участника ,, никой в деня на състезанието не придяви претенция за уловеното количество от един състезател или пък , че не е възможно чак толкова костур да се хване от един човек ,, Мина събитието и почнаха да се пишат глупости , как никой друг не хванал костур , че аз що не хванах распер или сом ,,,Мисля че всички ултра лайт въдичари знаем че не е нужно кой знае колко майсторлък да попаднеш на пасаж гладни костури който чакат да им подадеш каквато и да е примамки ., оспорете ме ако на никой от вас не се случвало да намира рибити на точно определни места и да не е хващал 50 костура примерно ..
Реалната истина е написана от "bat-galin " трябва да се заплаща участие в състезание парите да се преразпределят на 8-10 съдии , дори и жребии за сектори да се направи щом ще говорим за състезания на На Високо ниво ,.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от b_lomsky »

kaloyan-ivanov23 написа:,,Мисля че всички ултра лайт въдичари знаем че не е нужно кой знае колко майсторлък да попаднеш на пасаж гладни костури който чакат да им подадеш каквато и да е примамки ., оспорете ме ако на никой от вас не се случвало да намира рибити на точно определни места и да не е хващал 50 костура примерно ..
.
Без много да ми се спори, на мен веднъж ми се случи примерно да хвана 30 тина
костура, ама бях попаднал не на пасаж, а направо на Светия им синод. Обаче не беше на състезание, не беше на Дунава и никой не се оплака за феърплей.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Синия Дунав Оупън - 2017

Мнение от Димитър Тодоров »

kaloyan-ivanov23 написа: ... От мен толкова по темата нямам време За губене чака ме подготовка зя друго важно за мен състезание а то е да преборя Завистта на хората ,,, М-у другото днес налягането не е подходящо за костури ....
Калояне,

Съвсем не толкова отдавна ме замеряше с въпроси за риболова на костур,
днес си активен състезател с резултат, който и на плувка трудно се възпроизвежда.
Поздравления за прогреса! Не ти завиждам, защото няма за какво.( Завистта е безполезно
и отровно чувство.) А да ме предизвикат, могат само по-добри от мен.Риболовци и Хора.

По-скоро не ми хареса акцента в организацията - снимките с г-н местния депутат са
по-важни от честното и справедливо съдийство? Така или иначе, това са организационни
въпроси, които не зависят от теб. Видял си възможност и си се възползвал. Така мисля и
трудно бих променил мнението си.

Следващата година няма да участвам в "Синият Дунав".
Защо да се напиням за едно "състезание на местно ниво" ,в което не уважават усилията
и доброто отношение на хора ,дошли от близо и далеч. Майстори на костура и лайта има
достатъчно.

Въпросът за мен приключва с този ми пост.

Поздрави на всички,които уважават спорта и колегите си!
:tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”