2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от Димитър Тодоров »

Мили преатели!

Петьо Вукадинов е победител във вторият кръг от Стрийт-фишинг лигата в Румъния,
който се проведе на 1-ви септември в Букурещ на парковото езеро Alesandru Ioan Cuza!
Браво, Петьо!! Сила си! :tup:

Победата му тук заедно с 3-тото място от Етап 1 го правят водач във временото класиране
на Лигата. На предният тур Петьо също игра силно, докато аз бях с едно празно кълване.

Изводът е ясен - в състезанията се вижда кой кум,кой сват и кой на булката брат. :wink:
За бога, братя, състезавайте се! Страната ни има нужда от силна спинингова общност.

http://www.fishing-tackle.bg/blog/2018-ufpc.html
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: 2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от karidata »

Браво Петьо.Класа си.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от quietriot »

Димитър Тодоров написа:Мили преатели!

Петьо Вукадинов е победител във вторият кръг от Стрийт-фишинг лигата в Румъния,
който се проведе на 1-ви септември в Букурещ на парковото езеро Alesandru Ioan Cuza!
Браво, Петьо!! Сила си! :tup:

Победата му тук заедно с 3-тото място от Етап 1 го правят водач във временото класиране
на Лигата. На предният тур Петьо също игра силно, докато аз бях с едно празно кълване.

Изводът е ясен - в състезанията се вижда кой кум,кой сват и кой на булката брат. :wink:
За бога, братя, състезавайте се! Страната ни има нужда от силна спинингова общност.

http://www.fishing-tackle.bg/blog/2018-ufpc.html
И по морето се виждат лапетата, мидите и калмарите няха супер при семейството ,та по темата, Митак практиката показва , че тук състезание вече не става поради липсата на риба и мотивация, вашите не ги коментирам щото ще влезнем в една полемика крайно безмислена .......та вие бръмчите в Румъния , ние в Хърватска , трети в Гърция или Турция , извода се налага от самосебе си , тук никога няма да има силна спининг лига , защото няма какво да лови!
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: 2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от patter »

Защо не стават състезания тук? Според мен има две причини:

- Нямаме традиция да се състезаваме в спининга. Изключвам тролинговото, което се радва на добър успех и пъстървовите, при които има някакви наченки.

- Нямаме достатъчно голям брой спинингисти. Населението на Румъния е около 20 милиона, т.е. 4 пъти колкото нас. Там на един турнир се събират 40-60 участника (екипажа при лодките). Тук се сещам за два турнира - този, който направихме на Пясъчник и този, който направиха Олимпик на Марица. И на двата турнира броят на участниците беше съпоставим %-но спрямо населението на страната.


Не е вярно, че нямаме риби. Риби в България има. Особено ако говорим за типичния състезателен обект от брега - Костур. Това, което аз не мога да намеря е удобен водоем за състезания. Всички румънски състезания се провеждат на арендовани водоеми и там е много лесно да се ограничи риболова на външни лица по време на (и преди) състезанието.

В Румъния сме тренирали и състезавали на две езера (Митко и на двете, аз на едното имам само една тренировка). Не е като да не сме хващали риби и на състезанията и на тренировките, но никога не е имало разбивания с много кълванета и много риби. Преди година или две имаше едно състезание на Стари Видри. Там Павката (Сестрата) лови в пъти повече отколкото хванах аз в Румъния.


Та да се върна на темата - състезанието в Букурещ. Получи се много добро и оспорвано състезание. Според организаторите то е било най-успешното до момента като брой хванати риби и като брой участници с хванати риби. Температурата на водата беше "чай", но въпреки това имаше активност. Хванаха се много добри риби - бели около 60-те сантиметра и подобни щуки. Аз успях да намеря пътя към по-едрите костури. Разглеждайки снимките с улова има един, който е 32 сантиметра! Друият българин в турнира - Димитър Атанасов (vynil) също се представи много силно. С три щуки и костур взе 9-то място (за тези, които не са прочели статията участваха 64 човека).

Аз лових само в една точка, което ми даде възможност да съпоставя моето ловене и ловенето на другите, които ловиха там. Направих си много изводи. Митко лови в другия край на езерото. Съотборника му има 5 бели риби. От това също си направихме изводи за примамки и начин на водене.

Та в заключение. Състезанията са нещо полезно, стига участниците да са отишли да се състезават и да трупат опит. Ако е за софрата файда йок!
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: 2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от karidata »

Подкрепям казаното от Петър.Ограничаването на периметър с цел състезание на даден водоем си е сериозен проблем.А водоеми с масов костур и някоя бонус бяла или щука не е като да няма.Но и някакси и хора които да се нагърбят с организацията липсват.Затова явно алтернативите са по чужбината.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: 2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от shaman »

patter написа:Защо не стават състезания тук? Според мен има две причини:

- Нямаме традиция да се състезаваме в спининга. Изключвам тролинговото, което се радва на добър успех и пъстървовите, при които има някакви наченки.

- Нямаме достатъчно голям брой спинингисти. Населението на Румъния е около 20 милиона, т.е. 4 пъти колкото нас. Там на един турнир се събират 40-60 участника (екипажа при лодките). Тук се сещам за два турнира - този, който направихме на Пясъчник и този, който направиха Олимпик на Марица. И на двата турнира броят на участниците беше съпоставим %-но спрямо населението на страната.
На състезанията на Сунай (Синия Дунав) редовно се събираха над 100 човека !
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: 2018 Urban Fishing Park Challenge - Букурещ

Мнение от sleepwalker »

Вход свободен + неограничен брой участници + стабилен награден фонд = голяма посещаемост - затова Синият Дунав бе успешно състезание. А и се прави В град с много спинингисти, което означава, че 70-80% от участниците нямат разходи за транспорт.
В тази връзка - ако се направи състезание, подобно на румънското, но в или в близост до София, ще има доста участници, според мен.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”