RQ: Мезе от яйца? ;)

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

RQ: Мезе от яйца? ;)

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Помагайте ;)
Трябваше да мина да оставя на бабата една кора ейчанца /30бр./
....но забравих :oops:
Толкоз яйца изяждам средно за около половин година - ще се развалят :lol:
Единствения начин за които се сещам е да бъдат измезени - предполагам най-вече с ракийка и водка /поне помошниците на рова наблягат/.
Дайте някой съвет как да им придам по-неяйчен вид и вкус, по-възможност без да се налага да седя с часове във кухнята /не я отоплявам/ и да не се налага след това да мия десетки съдове /не обчам/ :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Мнение от dankata »

Яйцата твърдо сварени, белиш ги и режеш на кръгчета или на лодки, правиш смес 1:2 от кисело мляко (може и катък) и майонеза, нарязваш много на ситно една-две скилитки чесън и прибавяш към сместа. С така получената гадост заливаш нарязаните яйца и поръсваш с червен пипер и малко чубричка. Оставяш на хладно за около час и ги започваш там с каквото ти е кеф като течност.

Другия вариант е същото това, но със ситно нарязани яйца го мажеш на препечени филии и зобиш :lol:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1777 пъти

Мнение от баш майстора »

а случайно да си забравил да занесеш и някой литър прясно мляко? :wink:
щото ако си мога да те светна как да си направиш една кофа крем карамел :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Към рецептата на Данката добавяш малко нарязани кисели краставички и...Само внимавай, докато се моташ с мезелъка, да не ти изпият ракията... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

И като почнахме с добавките - сладка царевица и ролца от раци към киселите краставички.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

fori написа:И като почнахме с добавките - сладка царевица и ролца от раци към киселите краставички.
Садист ты, Петка...А аз съм дежурен и ни ракия, ни дай Бог... :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Мдааамммм :lol:
Правехме нещо подобно едно време в студентските години :lol:
Чудя се обаче дали няма да е по удачно зелено чесънче, копец и краставички. Чубрицата и червения пипер ми отиват повечко с месно-бобените - въпреки че "сръбското мезе" дето един авер го правеше /натрошено сиренце, зехтинец, черен и червен пипер + ако има орешки/ беше доста сполучливо. Ролцата от раци са ми доста странен продукт - пресована риба + черупки от раци - предполагам ще е по-добре да зема половинка скариди /и да се надявам че няма да са отгледани по същия начин/ :lol:
btw - кофа крем карамел, колкото и изкусително да звучи е особено неприложима :lol: Вчера всеки опит да върна въпросната кора с яйца биваше пресечен с аргумента, че съм поотслабнал и трябва да се храня повечко. Изглежда бабата е единствения човек на тоя свят който не забелязва килограмите които трупам ли трупам.
Doc, поради тез килограми и аз вчера бях безракиен - това мюслито със сок от круша не е като телешките пържолки които в момента обикалят около монитора :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1777 пъти

Мнение от баш майстора »

[quote="Gaspoud d"Ankh"]и аз вчера бях безракиен - това мюслито със сок от круша не е като телешките пържолки които в момента обикалят около монитора :lol:[/quote]
въх завалийката
съчувствам! :cry:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
outsider 59
Мнения: 111
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 11:35
Местоположение: България,Силистра

RQ: Мезе от яйца? ;)

Мнение от outsider 59 »

Привет от Силистра!
След като свариш и обелиш,разрежи на две,отдели жълтъците и ги намачкай със следната смес-горчица,кисело мляко и един пилешки бульон,слагаш в кисия,режеш крайчето и ги пълниш.
Сервирай с лимон.........и На здраве!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: RQ: Мезе от яйца? ;)

Мнение от wertus »

И аз като аутсайдера ма с тази поправка:
outsider 59 написа:Привет от Силистра!
След като свариш и обелиш,разрежи на две,отдели жълтъците и ги намачкай със следната смес-горчица, червен пипер, олио или зехтин и малко меко краве сирене или "крема"...........,режеш крайчето и ги пълниш.
Сервирай с лимон.........и На здраве!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

Gaspoud,
че да готвиш с яйца си е чиста еggзекуция
в тая връзка виж и този поп-хорор пък дано размислиш-
има толкова много други възможности заеggcпериментиране
ето и някои по-eggсцентрични идеи
:wink:
Поздрави!
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Lemuria, доста добро egg-splanation относно неограничените възможности на яйцата :wink:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: RQ: Мезе от яйца? ;)

Мнение от esox hunter »

[quote="Gaspoud d"Ankh"]Помагайте ;)
Дайте някой съвет как да им придам по-неяйчен вид и вкус, по-възможност без да се налага да седя с часове във кухнята /не я отоплявам/ и да не се налага след това да мия десетки съдове /не обчам/ :lol:[/quote]

Моята рецепта :wink:
Яйчена салата
Продукти: кисело мляко, майонеза, горчица, лук, яйца, сол, черен пипер, майорана

Забъркваш киселото мляко и майонезата в съотношение от 2:1 до 3:1 (к.мляко:майонеза). Ако искаш да ти е по майнезено 2:1 ако не 3:1 :wink: Добавяш една ч. лъжичка горчица, сол на вкус, смлян черен пипер на вкус и щипка майорана.
(Ако нямаш майорана може и без нея :wink: За ориентация на 6-7 яйца 1-на кофичка мляко и 2-3 главички лук )

Объркваш всичката тази смес хубавичко :)
Нарязваш лука на тънки, ама тънки кръгчета. Добре сварените яйца също нарязваш на кръгчета.
Взимаш един съд и редиш "постелка" лучени кръгчета, после постелка яйчени кръгчета и заливаш със сместа....после пак така и пак така колкото реда ти дойдат в зависимост от големината на съда и броя яйца.

Страшна салатка за ракийка, водка, узо и пр :wink:
Ако ми не варваш може да получиш референции от този човек Adrian :wink: :lol: .... пиши му едно кратко ЛС "Яйчена салата-esox hunter !?!? става ли?" :wink:
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

...ми те вече останаха само 10-тина ейчанца ;)
Рецептата беше - сварени ейчица + заливка - кисело млекце, майонеза, пресен чесън, копър, горчица на зърна + по желание тай/ландски/вански лют сос :lol:
.......вече се замислям как да окжа народа от тях .....или поне как да ги накарам на следващия ден да мият съдове ;)
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

[quote="Gaspoud d"Ankh"]...ми те вече останаха само 10-тина ейчанца ;)[/quote]


Чукни си ги на очички..рохки.. :roll:
Тия са ми слабост и ги омитам като прахосмукачка ,,Рейнбоу,, от 4000 лева - паяжина
на рахитичен паяк.. :roll: :lol:

Поздрави!

п.с.Добави няколко плочки сиренце и малко белен пипер.. :fish4:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”