Два въпроса към кулинарите...

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 307 пъти
получил Браво: 174 пъти

Два въпроса към кулинарите...

Мнение от Д-р Дулитъл »

Въпрос едно:Дайте някаква рецепта за мариновани патешки бутчета...ъъъ,в смисъл не да ги мариновам,а са в консерви,цели,консервите съдържат по 4 бр бутчета...как да ги приготвя е въпроса?
Въпрос две: Става ли хубав чируз от дунавския карагьоз и заслужава ли си да се занимавам,или да заминава във фризера ?
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Два въпроса към кулинарите...

Мнение от koragroup »

Лично мнение:
Отговор едно:патка+зеле на фурна, или патка+зелен лук и домати с много магданоз и разни други мерудии.
Отговор две: http://www.youtube.com/watch?v=xGXA2EjcIGE ... и край :!:
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Два въпроса към кулинарите...

Мнение от бай Мецан »

Д-р Дулитъл написа:Въпрос едно:Дайте някаква рецепта за мариновани патешки бутчета...ъъъ,в смисъл не да ги мариновам,а са в консерви,цели,консервите съдържат по 4 бр бутчета...как да ги приготвя е въпроса?
Отговор едно: ЗелИ . Ако го омешиш малко кисело , малко прясно , патката става чудесна.
Вариант две : Хващаш един китаец и бой докато каже рецептата за патица :D
Въпрос две: Става ли хубав чируз от дунавския карагьоз и заслужава ли си да се занимавам,или да заминава във фризера ?
Дай сега да уточним на кое се казва чируз, и кво е карагьоз. Дунавската скумрияа според мен не става за сушене-чируз, само скарата я оправя или на консерва , че е един виден армарурист и тя.
Успех

П.С. С Корчев сме писали едновременно. Той е по добър кулинар , но на мен ми личи повече :D :D :D
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 307 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Два въпроса към кулинарите...

Мнение от Д-р Дулитъл »

За патката-става въпрос за ето тез консерви-Изображение.
За дунавската скумрия-бе то е ясно,че е арматурист от класа,ама не можем да и насмогнем със скарите...Ще ходи във фризера,то се е видяло...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Два въпроса към кулинарите...

Мнение от babydoctor »

Патката си е патка - става със всичко което харесваш. Със зеле е култово. А чируз си става, но преди консумация трябва да се пекне малко и после - копърче, чесън, оцет...Хайде стига, че съм дежурен и омазах клавиатурата. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”