Рибена Чорбица!

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
tedy
Мнения: 196
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 22:36
Местоположение: София

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от tedy »

joro_olyмпус написа:Картофите определено са шийт, сухите подправки също, кратуни от морска риба също. Но ми хареса и ще я пробвам задължително -.......:wink: :D
Прав си спор няма ама във момента е по трудно за пресен Девесил а и обичам да пробвам различни варианти,във случая я правя за първи път така.. :D Пък и рецепти за чорба има сигурно поне 50 че и повече,важен е крайния резултат..!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от nissana »

Добре Теди,а с глави от дорадо,лаврак-т.е. морски дали ще стане?Нещо се запалих последно време по готвенето.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
tedy
Мнения: 196
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 22:36
Местоположение: София

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от tedy »

nissana написа:Добре Теди,а с глави от дорадо,лаврак-т.е. морски дали ще стане?Нещо се запалих последно време по готвенето.
Че що да не стане!Никога не робувам на някакви неписани правила,само това или само онова!Вкараш ли сърце и мерак няма начин да не се получи вкусотия!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от joro_olyмпус »

Това е истината! Ще пробвам - ама аз вече имам малък опит - не се получава добре съчетанието на морска с речна риба.
tedy
Мнения: 196
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 22:36
Местоположение: София

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от tedy »

joro_olyмпус написа:Това е истината! Ще пробвам - ама аз вече имам малък опит - не се получава добре съчетанието на морска с речна риба.
Опитай тази точно по този начин и после ще си говорим пак пък и ако побараш мерудията да е зелена от някъде ............
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от martineti »

Браво бе майсторе! Така се прави работата.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от joro_olyмпус »

Аз имам замразен девисил в бурканче. Пробвах вече, като катурнах вътре огромна кратуна от Хек. Плюс куп речни обитатели. Ами става вкусно, ама не е същото. Саламурата си иска речна рибка. Все пак благодарско за рецептата, вкус другар няма и трябва да се пробва. Инак не става! :wink:
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от майсторчетоСтрахил »

tedy написа: трудно за пресен Девесил
joro_olyмпус написа:Аз имам замразен девисил в бурканче.
Редиш лятото в един буркан : Ред сол ,ред девисил.Солта не позволява на пресния девисил или други зелени подправки да замръзнат до степен на буца лед и стои почти като пресен :idea:
Като гледам и твоята чорбица метода и е почти като моя с малки различия.Аз първо сварявам картофите със зеленчуците ,но само обелени и срязани на две.След това ги вадя и смачквам на пюре, добавям ги накрая със сварената и почистена от кости риба .
Супер изглежда чорбицата :D ,да ви е сладко и наздраве !
живей докато можеш
pepcho_tdm
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:07
Риболов: на плувка

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от pepcho_tdm »

В Тетевен това се нарича саламура. :mrgreen:
Аватар
guspata_35
Мнения: 83
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:51
Местоположение: sofiq
дал Браво: 3 пъти

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от guspata_35 »

поклон на майстора,отлична рецепта.понеже съомгата е кът при моя милост,използвах глава от толстолоб :mrgreen: аудиторията остана очарована,съдейки по лъсната тенджера и тази седмица се заканиха да ми намерят глава от съомга :D :D :D нямате друга работа вие,сега само за чорба говорят :D :D :D :mrgreen:
не убивай рибата,убиваш ПРИРОДАТА!
tedy
Мнения: 196
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 22:36
Местоположение: София

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от tedy »

guspata_35 написа:поклон на майстора,отлична рецепта.понеже съомгата е кът при моя милост,използвах глава от толстолоб :mrgreen: аудиторията остана очарована,съдейки по лъсната тенджера и тази седмица се заканиха да ми намерят глава от съомга :D :D :D нямате друга работа вие,сега само за чорба говорят :D :D :D :mrgreen:
Радвам се че ти е харесала :D
rivezoro
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 10:52
Риболов: аматьорски

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от rivezoro »

29 снимка ще си я сложа на деск :tup: топа
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Рибена Чорбица!

Мнение от babydoctor »

tedy написа:
koragroup написа:Вчера направих Рибената Чорбица!
Стана превъзходна!
Всяка рецепта си има свой "чаромат" :!:
Важен е мерака :wink:
Да ти кажа почти никога не готвя една супа или ядене по един и същи начин!Просто един път нямам един продукт или разполагам с друг в повече,и с готвенето е по същия начин!Единия път ще ми скимне да задуша зеленчука другия път директно да го сваря а трети първо да го пекна на скарата и след това в тенджерата!Та гледам да си разнообразявам работния ден и по този начин.... :D Иначе си мноого прав тоя занаят не го ли вършиш със сърце и душа по добре се не хващай-респективно и със готвенето е така за да стане си иска мерак,душа и ...
п.п И да ти кажа това със доматите и картофите си е малко за "Ловците на митове",може да се съглася че за някакво минимално време ще забави сваряването на картофа....
Крайно вриме де имаше и у3мно изказване..
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”