Рецепта за Илария .

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
super_seven
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 16:58
Риболов: Мухарски
дал Браво: 1 път

Рецепта за Илария .

Мнение от super_seven »

Здравейте ,
Вчера си купих 2кг Илария и се чудех по какъв начин мога да я сготвя , освен пържена :?: :?: .
Наслука . :fish15: :fish2:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от ribata402 »

По гнусна от пържената не бех ял....вече като я ловя е давам на некои..Супер безвкусна риба...наричат е още лайнярка......... :?: :?: :?: :?:
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от Златев »

Плакия. Особено ако е едра. Едра платерина и кефал най ги обочам на плакия. :)
Т. нар. "лайнарка" във Варна казваме на тази, която се въди в езерото и от него навлиза в залива. Тази, която си е от морето си е чиста, с хубава консистенция на месото и си е вкусна. ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
IvanStan
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 18:07

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от IvanStan »

Пържена наистина и на мен не ми допада, особено от здравословна гледна точка.Ето една рецепта, за която мисля, че ще ви хареса.Другия вариант е на чорбичка.

Начин на приготвяне
Рибата се изчиства, осолява се и се оставя да престои няколко часа (може и цяла нощ). Маслото се оставя на стайна температура да се размекне и се смесва със счукания чесън и ситно нарязания девисил. Доматът, лукът и лимоните се режат на тънки шайби.
Върху лист намаслено фолио се поставят една до друга филийка домат, лук и лимон, които служат за канапе на рибата. В коремчето на иларията се слага малко от овкусеното масло и се поставя върху канапето. Отгоре си нареждат шайбички лимон. Краищата на фолиото се подвиват нагоре, трябва да се получи нещо като лодка. В получения отвор се сипват 2 с.л. бяло вино и фолиото се затваря. Така се процедира и с останалите риби. Готовите пакетчета се нареждат в тава и се пекат в предварително загрята фурна за около 25 минути. Към край на печенето фолиото се отваря отгоре, за да хване рибата коричка. Сервира се направо с фолиото.

Може да се използва и друга риба, но на мен тази ми харесва най-много на вкус и за това ви я предлагам в този вариант.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от sharo1 »

Рибата се изчиства, осолява се и се оставя да престои няколко часа (може и цяла нощ).
Чак пък цяла нощ :shock:
Тва звучи гадно.
Инъче на скара не е лоша,даже по ми харесва от Скумрията,все пак е прясна рибка :D
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от Коце »

По южното я предпочитат на скара. Ако няма друга...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от Златев »

Този месец, след две-три бягства до буната след работа и улов на илария на плувка, пробвах да я пекна натюр.
Изчистена и подсушена, рибата се осолява, поръсва с черен пипер и малко лимонов сок. След 30-40 мин се слага в тавичка върху фолио, полива се със зехтин и се поръсва слющян на вкус /при мен това значи МНОГО лющян :lol: /. Покриват се рибките с резенчета домат. Поставя се в загряна на 200 градуса фурна, на вентилатор. За няма и 30 мин е готова, като може след махане на запчените доматчета да се пусне грил за 2-3 минути, за да се запекат и рибките. Бяло вино или бира според предпочитанията.

ПП
Относно осоляването - аз я осолявам в рамките на 45-60 минути преди термичната обработка.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
IvanStan
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 18:07

Re: Рецепта за Илария .

Мнение от IvanStan »

Златев написа:Този месец, след две-три бягства до буната след работа и улов на илария на плувка, пробвах да я пекна натюр.
Изчистена и подсушена, рибата се осолява, поръсва с черен пипер и малко лимонов сок. След 30-40 мин се слага в тавичка върху фолио, полива се със зехтин и се поръсва слющян на вкус /при мен това значи МНОГО лющян :lol: /. Покриват се рибките с резенчета домат. Поставя се в загряна на 200 градуса фурна, на вентилатор. За няма и 30 мин е готова, като може след махане на запчените доматчета да се пусне грил за 2-3 минути, за да се запекат и рибките. Бяло вино или бира според предпочитанията.

ПП
Относно осоляването - аз я осолявам в рамките на 45-60 минути преди термичната обработка.
Ммммм...тази рецепта ще се опита обезателно това лято първо да хванем рибата обаче :fish1:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”