Вкусно от Коце

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Публикувай отговор
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от gergi762 »

В крайна сметка ,месото 48 часа ли се кисне във виното и солта,или 24 часа и после се осолява на сухо?
Testis unos, Testis nullus
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Asio »

gergi762 написа:В крайна сметка ,месото 48 часа ли се кисне във виното и солта,или 24 часа и после се осолява на сухо?
Освен вино и сол, има и бахар ,дафинов лист, чесън и черен пипер. Ако месото ти е говеждо, съветвам те да кисне 48 часа. Зависи и от коя част на животното е. Плешките и бутовете са по стегнати и според мен трябва да киснат 48 часа.

Първият път като правих, месото беше от бут, и парчетиите бяха солидни. Тогава го оставих 48 часа за да го пробие и овкуси по-добре маринатата.

Последният път беше тънко контрафиле от теленце на 10 месеца (това на снимките). Оставих го 24 часа защото месото е по-крехко и тънко и марината попива по-лесно. Задължително след първото 24 часово киснене, да се засипе с малко сол и захар на сухо и да престои още 24 часа (48 в зависимост от дебелината), точно както го е показал Звездев на линка, който съм оставил. Изкарва доста влага от месото, която иначе и трябват седмици да изсъхне.

Отделно може да се направи по схемата на Коце. Първо да се соли в добре подсолена вода и после да се държи в марината.
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от gergi762 »

Ок. мерси.Аз си правя всяка година,но само на сухо осоляване,сега ще пробвам и така.Според мен най-хубава става от говеждо, но съм правил и от пилешко.
Testis unos, Testis nullus
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Asio »

Виното, дафина, чесъна и зърната пипер и бахар, вкарват много приятен аромат в месото, който се съчетава перфектно с него. Ял съм много говеждо, кефи, но като малко теленце няма второ честно. Правих картофена яхния с обрезките от рибиците при оформянето на филетата.... 4 човека ядоха от нея.. ЗЗЗззЗЗЗззЗЗзЗззз направо замръзнахме на масата. Беше по крехко от пилешко, а вкуса му беше просто неописуем.

Като написа пилешко ми даде супер идея. Знам един производител на оригинално пилешко без хормони и помии при отглеждането му. Ще взема една голяма тарелка 3 кила гърдички и ще нашия и пилешки пастърмета.

П.П. Да ни прощава авторта на темата , задето ровим в нея, тласкани от лични чревоугодни помисли.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Re: Вкусно от Коце

Мнение от kalins »

Коцеееее.Де обади се бе.Не може по нова година да не си изригнал с нещо
Добре е да си добър
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

Ни мъ нервирай! ЧНГ и т.н. 2015! :)

На 21 дни е туй червеното...
Изображение

Изображение

Изображение

Тези дни ще има нещо ново, че бях зает макло ас!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Д-р Флекс »

...и пускам сълза...
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от antoanBS »

Това да нее дет го правихме двамата :D качи снимки на мойто по твойта рецепта :tup:
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

antoanBS написа:Това да нее дет го правихме двамата :D качи снимки на мойто по твойта рецепта :tup:
Онуй е вече при св. Петър!

Те го твоето мисо:

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Ivanov_P
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 13:28
получил Браво: 15 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Ivanov_P »

Asio написа:Не смея да мръдна и на милиметър от указанията , защото това ми е втори опит........
Извинявайте, но не разбрах какво правите с това месо след мариноването?
Събиране на вземания, защита от банки, монополи, колектори и по трудови спорове-http://dike.bg/
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”