Домашни вкусотийки!

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от Коце »

babydoctor написа:Агнешкото се маринова с босилек и киселец.
Това е рядко срещано, но възможно. Говоря ти за киснене в течни сосове и маринати.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от Златев »

Марината ми за агнешнко е 50-75 гр Цантали с 2 бучки лед и 10гр вода. Прави се преди сервиране с дресинг от зелена салата, маслини и миди. :mrgreen:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
zdp
Мнения: 164
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 10:49
Местоположение: София
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от zdp »

Сега за празниците направих една смес с която натърках агнешкото - бях взел 1/2 предница и стана чудна. Сместа беше малко сос Уочестър (10 - 15гр), соев сос и накълцани на ситно чесън, розмарин и мащерка. Първо естествено шпиковах месото с моркови и чесън и след това го намазах с въпросната смес, а и докато се печеше сложих около него по две цели стръкчета (после по-лесно се изваждат) мащерка и розмарин.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от joro_olyмпус »

Рибената чорба не търпи картофи!!! Това е ЗАКОН!!!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от wertus »

joro_olyмпус написа:Рибената чорба не търпи картофи!!! Това е ЗАКОН!!!
Тва за картофите не го приемам щото дозирани правилно си имат мястото, не само това а и доста често се ползват в направата на рибена чорба. Иначе закона за мен е от един вид риба чорба да не се прави, най-малко два вида - даже три, картофа ако не се прекалява с него не пречи, а само малко я уплътнява, девисила и целината могат само да затвърдят нашият успех, всичко друго е ......импровизация, а тя не търпи ЗАКОНИ!
А за Жоро ще добавя и това щото по-добра не съм ял - http://en.wikipedia.org/wiki/Bouillabai ... illabaisse" onclick="window.open(this.href);return false; ...а тя се прави с 1кг. КАРТОФИ!

Да ви е сладко!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от bozaka »

Бе не знам за законите и закономерностите за мене си е въпрос на вкус! Аз лично рибена саламура( преди 15 тина години ме научиха на нея в Синеморец, правеха я отлично в Синьото лъвче) - няколко вида риба като поне половината са на скара, подправя се с чесън и оцет също и лют пипер( същото като за шкембе чорба) и става както за трезве така и за мезе :!: Обаче и аз никога не слагам картофи :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от joro_olyмпус »

wertus написа:
joro_olyмпус написа:Рибената чорба не търпи картофи!!! Това е ЗАКОН!!!
Тва за картофите не го приемам щото дозирани правилно си имат мястото, не само това а и доста често се ползват в направата на рибена чорба. Иначе закона за мен е от един вид риба чорба да не се прави, най-малко два вида - даже три, картофа ако не се прекалява с него не пречи, а само малко я уплътнява, девисила и целината могат само да затвърдят нашият успех, всичко друго е ......импровизация, а тя не търпи ЗАКОНИ!
А за Жоро ще добавя и това щото по-добра не съм ял - http://en.wikipedia.org/wiki/Bouillabai ... illabaisse" onclick="window.open(this.href);return false; ...а тя се прави с 1кг. КАРТОФИ!

Да ви е сладко!
Абе отдавна не съм правил чорба, ама май навремени. Събрал съм бая видове риба - над 5 такива, но сом-а преобладава. Нямам шаран, защото тая риба въпреки че е много вкусна не ми се мержелее в приоритетите на риболова. Вероятно ще купя един такъв. Като опиташ чорбето без картофи - ще разбереш защо си се родил мъж, при това и риболовец. :D
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Re: Домашни вкусотийки!

Мнение от dzaekov »

Миналата година, експериментирах и Bouillabaisse и Уха, като честно казано, картофите не бяха лоши. В българската кухня рибена чорба с картофи не ми е известна.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”