Коледна пуйка

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Коледна пуйка

Мнение от bozaka »

И за тази Коледа няма да ви оставя да се чудите какво да приготвите за коледната трапеза и ще споделя моята любима рецепта за коледна пуйка:
Необходими са: една пуйка около 5 кг (за 6 души) и една бутилка уиски. Необходими са още сол, пипер, червен пипер, зехтин и тънко нарязана сланина. Приготвяне: пуйката се намазва със зехтин и се наръсва обилно със сол, пипер и червен пипер. Покрива се със сланината и се връзва. Фурната се подгрява до 200°C. Наливате си една чаша уиски и я изпивате за кураж. Поставяте пуйката в една тава и я бутвате във фурната. След това си наливате бързо още две чаши уиски и пиете за сполука. След 20 мин. поставяте термостата на 250°C, да бръмчи здраво печката. Наливате си още три чаши уиски. След охоло шас отварте, обръщте и глеееаш печенто. Фащте шишето и с сипваш няколк глътки разбиииш. След ощи едан шас фниматлно залитатш към печката и обръщъш пуйкта. Внимайте дан си изгорити ръцети в шибанта врата. Сипвашс ощи идно уйски и остаяш Пуйкта ощи три шаса въф фурнат и всек дест минути хоиш дъ пикаш. Ако мойш, пълзиш към фурнта и вадш мисиркътъ. Ошт една глътк и пак опитвш да измъкнъш тавътъ. Вдигъш шибънта мисиркъ от подъ и внимааш дан падниш на хлъзгъвя под разбиииш ли. И да падниш, няа значение, слагъш тъпуту животнту пак в таватъ и лягъш да спиш. На следващия ден пуйката се яде със студена зелева чорба и аспирин.
Да ви е сладко! Наздраве!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Коледна пуйка

Мнение от niki71 »

Разкош! Говорим си за готвене, а ми се допи.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Коледна пуйка

Мнение от bozaka »

niki71 написа:Разкош! Говорим си за готвене, а ми се допи.
Бегай бе днеска чета рецепти за тая гад ма кат прочетох времето за правене, агне у трап по - бързо става - аре нема нужда :lol:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Коледна пуйка

Мнение от Коце »

Мене ше ми е ного интересно снимките да видя! :lol:

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Коледна пуйка

Мнение от Мънцата »

Коце написа:Мене ше ми е ного интересно снимките да видя! :lol:
Усобену след петуту питие ръйш ли :D
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Коледна пуйка

Мнение от Мунчо »

Maлко на кадър от златните години на студио "Магма Максимум Перверзум" мяза. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”