ИМА ЛИ КУЛИНАРИ ???

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Офицер
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:31
Местоположение: Варна от 01.09.2005 в София

ИМА ЛИ КУЛИНАРИ ???

Мнение от Офицер »

Освен, че обичам да ходя за риба, обичам и да готвя. За начало бих предложил един сос, удачен за пържена риба (дребна)

Необходими продукти:
1-2 средно големи глави чесън
1 ч. л. сол
3-4 с. л. олио
3-4 с. л. оцет
1/2 връзка магданоз
1/2 връзка копър

Начин на приготвяне:
Обеления чесън се счуква заедно със солта, наситнения магданоз и копър до получаването на еднородна каша. След това се прибавя олиото и се разбърква добре, след това прибавете оцета и пожелание 3-4 с. л. вода и разбъркайте до получаването на еднородна смес. Пресипете в сосиера.

С така получения сос всеки пожелание подправя дребна изпържена риба. Не, че не става и за едра.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Този сос е страхотен, само не съм му слагал магданоз , но ще пробвам
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Гост

Мнение от Гост »

Явно сте повече рибари отколкото кулинари, в което лошо няма. Според мен важното е не само да можеш да ловиш риба но и да я приготвяш, защото и двете неща са майсторлък. И понеже по-горе подхванах темата за сосовете предлагам на вашета внимание една от многото рецепти за сос "Тартар", или поне аз го приготвям по този начин.

Необходими продукти:
200-250 гр. майонеза
2-3 с.л. кисело мляко
2-3 ч.л. горчица
2-3 кисели краставички
черен пипер
сол на вкус
по желание и сока от 1/4-1/2 лимон

Начин на приготвяне:

Киселите краставички се нарязват на много, ама много ситно.
В дълбок съд се изсипва майонезата, киселото мляко (ако някой се чуди защо се слага киселото мляко то е за омекотяване вкуса на майонезата, и я прави по лека) и горчицата. Всичко това се обърква до получаването на хомогенна смес, към която се прибавят наситнените кисели краставички и черния пипер и отново се разбърква добре.
Получения сос е добре да отлежи поне час на хладно.

С този сос се подправя пържена риба (уклей, дребна бабушка и т.н. вие това го знаете по-добре от мен)

Приятен апетит.
Аватар
Офицер
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:31
Местоположение: Варна от 01.09.2005 в София

Мнение от Офицер »

Anonymous написа:Явно сте повече рибари отколкото кулинари, в което лошо няма. Според мен важното е не само да можеш да ловиш риба но и да я приготвяш, защото и двете неща са майсторлък. И понеже по-горе подхванах темата за сосовете предлагам на вашета внимание една от многото рецепти за сос "Тартар", или поне аз го приготвям по този начин.

Необходими продукти:
200-250 гр. майонеза
2-3 с.л. кисело мляко
2-3 ч.л. горчица
2-3 кисели краставички
черен пипер
сол на вкус
по желание и сока от 1/4-1/2 лимон

Начин на приготвяне:

Киселите краставички се нарязват на много, ама много ситно.
В дълбок съд се изсипва майонезата, киселото мляко (ако някой се чуди защо се слага киселото мляко то е за омекотяване вкуса на майонезата, и я прави по лека) и горчицата. Всичко това се обърква до получаването на хомогенна смес, към която се прибавят наситнените кисели краставички и черния пипер и отново се разбърква добре.
Получения сос е добре да отлежи поне час на хладно.

С този сос се подправя пържена риба (уклей, дребна бабушка и т.н. вие това го знаете по-добре от мен)

Приятен апетит.
нещо с регването явно имам проблеми
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”