Помощ за риба тон

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Помощ за риба тон

Мнение от babydoctor »

Пичове и...дами, дайте идея за приготвяне на риба тон, не на консерва, разбира се... :D Намерих я в един магазин, след празниците мисля да си купя, но не знам какво да я правя...Дано Владо Фидера влезе, че съм му затрил телефона...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от Д-р Флекс »

Яко си се прецакал, тая риба просто няма готвене, нито на фурна, нито на тиган, нито на скара. Дай я на котките още преди да я сготвиш (все едно ще го направиш :D ), и си пекни на грил сьомга, или филе от шаран от Пикадилито в мола срещу Хемус.
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от gergi762 »

Печена, как. Става и на грил става и във фурна, ако е прясна става уникална, се едно ядеш пържола, не риба.
Testis unos, Testis nullus
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от blgmspt »

На скара е идеална!
Ама и пекана става ;)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от quietriot »

Флекса те лъзга нещо по пързалката , а Краси :wink: ?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от Д-р Флекс »

Всичките дотук изказали се ми напомняте притчата за слепците, описващи слона според частта от него, която опипват... :D

Да, филето на тона става и за готвене (така както и платиката, например), но е далеч надолу в кулинарната скала на рибите и рибните продукти. Eдинственият правилен начин за консумация на филе от тон е сурово, под формата на сашими, както го консумират японците. Но за това, първо, става само прясното филе, и второ, не от всеки вид тон. Обзалагам се, че Красе се е сдобил не с пресен жълтопер, а с нещо "фризирано" от друг вид...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от babydoctor »

quietriot написа:Флекса те лъзга нещо по пързалката , а Краси :wink: ?
Нали обещах да го игнорирам, спазвам си обещанията, нищо, че почти комшия. :D А никъде не съм писал, че съм го купил въпросното филе - в махлата по Крум Попов след Четвърто са отворили малко рибарско магазинче, в което от пиле мляко и често има и риба тон. Ако не, ще бъде пак на европейски сом, но след ярето... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от Д-р Флекс »

О, тва е много ценна информация :tup: Почти съм готов да подмина "игнорирането", все едно не съм го прочел... :D Провери все пак и рибния щанд на Пикадили, това е най-доброто за прясна риба след този на Метро, което съм видял досега София.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от babydoctor »

Добре, де, майната му на игнорирането, но в сравнение с това магазинче Метро и Пикадили ряпа да ядат...И ти реже мацката откъдето искаш и на каквото искаш, а е и по-евтино...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от 6tukara »

И на рибният щанд в Халите има готини работи ама 80лв за килограм фагри и зъбар и рибета около 3 кг май ще си хапвам свински пържолки.
Ако има риба и на бастун че се хване
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от babydoctor »

4 дни се изхранвам с печено филе от хамерикански сом - е нема такваз вкусотия...Сега за наказание си направих боб... :D А европейският сом тотално изчезна, щяло да има наесен...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от баш майстора »

Тва с тона верно е много тегава работа. Гледаш го едно такова хубаво сочно червено месо, а като мине през огъня става ебати плявата. Може и сигурно има някакви чалъми да се готви и да става вкусно, ама поне аз не ги знам. :roll: Според мен, която и да вземеш морска риба, все е по-добре от тона. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Re: Помощ за риба тон

Мнение от tihomirnk »

От личен опит- много е важно веднага след като се хване туната да се разрежат хрилете и кръвта да се източи,месото става снежно бяло и крехко.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”