Глезотийки за тати и дядо

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

Леко люто мезе за ракийка:
пукани чушлета "Рибка";
моркови и краставица на вкус нарязани на подходящи размери за консумация и бурканите;
копър, магданоз, чесън, кой колкото иска;
сол и захар по една лъжица: за бебешко - кафяна от най-малките; за мармаладените една чаена; за компотените една супена; (РАВНИ)
оцет до долното ръбче на буркана. Останалото пространство се долива с вода.
Бурканите се стерилизират 10 мин.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

Iso написа:Леко люто мезе за ракийка:
пукани чушлета "Рибка";
моркови и краставица на вкус нарязани на подходящи размери за консумация и бурканите;
копър, магданоз, чесън, кой колкото иска;
сол и захар по една лъжица: за бебешко - кафяна от най-малките; за мармаладените една чаена; за компотените една супена; (РАВНИ)
оцет до долното ръбче на буркана. Останалото пространство се долива с вода.
Бурканите се стерилизират 10 мин.
Срам и позор забравих да прикача снимчицата :oops:

Изображение

Аз си правя дозите в бурканчета от бебешки пюрета, защото толкова ми е вечерната доза. В къщи само аз употребявам "твърди течности" и затова дозата е само за мен. Другото население в къщи, хеле женското набляга на шоколадените изделия, сладоледите, тортичките и после се оплакват, че нямали какво да облекат. За мен манджа дето не пие вино или ракия не е манджа! :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от quietriot »

Ице , аз си взех заралийка дето пие к вино и ракия , като изпи 300 грама сливова на една вила , викам си тая е мойта. :mrgreen:
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

quietriot написа:Ице , аз си взех заралийка дето пие к вино и ракия , като изпи 300 грама сливова на една вила , викам си тая е мойта. :mrgreen:
Васе, няма значение от де е жената все си впрегнат, важното е хомота да е удобен на мъжа и да му топли врата! То иначе има населени места за които казват че, ако си вземеш жена от там е все едно да имаш лозе край пътя, който мине си бере. Не е вярно всичко си е до възпитание и човека. Въпреки че кажи-речи цял живот съм си в Зарата за заралийки нищо не мога да кажа. У дома всичко женско е вносно от Хасково - мама, чинка, жената, щерката е там родена. Радостен съм, че синчето няма приятелка от Хасково, ама знаеш ли какво те чака.
Айде наздраве! Ударете по едно и за мен, че пак почнах да удрям често "джакпота" горна 160-170.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

Сомгова разядка

За съжаление нямам снимки защото последно съм я правил преди две седмици.

Купих 3бр. глави от сьомга от Метро. Махнах хрилете, измих ги и сварих в леко подсолена вода.
Обезкостих ги, като отделих оранжевото месо от врата от това от самите глави.

Разядка вариант 1:
оранжевото месо се накъсва на ситно, към него се прибавя една ситно нарязана главичка червен или обикновен лук, лимон, магданоз и сол, ако е необходимо. Това е "базов модел".
Към този вариант може да се добавят и малко ситно счукани орехови ядки и лъжица, кисело мляко, сметана или майонеза по желание. Аз го правя с домашно краве мляко и добавям и малко копър. През лятото си наливам една студена мастика и чаша гъст айрян или таратор. През зимата водка или ракийка с ледче и пак може айрян или таратор.

Разядка вариант 2:
оранжевото месо се накъсва на ситно и се прибавя към вече приготвени миди. Продуктите са в съизмеримо количество. Ако мидите предварително са овкусени към месото се добавя внимателно малко солчица и, ако е необходимо още малко лимон.

Месото от главите и бульона от варенето им си го правите на супа, чорба и каквото си желаете. Аз си правя чорбица:
малка глава лук;
1-2 скилидки чесън в зависимост от количеството чорба;
1 морков;
1 чушка;
1 картоф;
магданоз;
девесил;
сол, ако е необходимо;

Леко се задушават лука, чесъна и зеленчуците. Налива се бульона и ври до сваряване на зеленчуците. Тогава добавяте месото от главата и овкусявате. Варите още 2-3 минути и чорбата е готова. Чорбата става много хубава и с морков и пащърнак. Правил съм я и с целена вместо девесил и така май повече ми харесва. Подлютяването и подкиселяването всеки си го прави по собствен вкус.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

Експериментирах закуска, но се получи чудесно мезе.

Тази сутрин реших да направя една еклектична закуска, малко арабска, малко италианска и наполовина Българска.

Арабска питка на която наръсих малко хубав зехтин, сложих тънки резенчета пастърма от говеждо сърце, малко подправки - чубрица, сладък червен пипер, безсолна шарена сол - по аналогия с т.н. "циганска баница" и после отгоре наръсих настърган кашкавал. Идеята беше да става бързо и лесно. Затова комбинирах питката, заемката от пицата и циганската баница. Запекох заготовката в грилче докато краищата на питката покафенеят без да прегарят. Резултатът е:

Изображение

Стана разкошно солено мезе за биричка в съотношение една питка за 1л. бира. :D Ако пастърмата се замени с някакво наситнено месце, което не е осолявано ще стане и за закуска.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

От няколко дни в главата ми се въртят едни свински уши и днес реших да ги направя. Взех две уши (600гр.), почистих ги и взех да ги варя. После се зазяпах в един филм и преварих ушите, а така щяха да залепнат на плочата за печене. Затова реших да пробвам нещо ново:

Продукти:
600гр. уши;
сол;
черен пипер;
3-4 с.л. соев сос;
1/2 пакетче масло;
сок от 1/2 лимон;
3-4 зърна бахар;
2 малки листенца дафинов лист;

Рецепта:
Ушите се почистват добре и се слагат да се варят. При почистването ги нарязвам на парчета, но не много дребни, така се варят по-малко време. Аз ги варя в тенджера под налягане. Водата трябва да покрие ушите, пускат се зърната бахар, дафиновия лист и сол. Този път ги варих почти 50 мин. вместо 30 мин.
Като се сварят ги оставих да се охладят и ги нарязах на хапки. Тук има два метода - да се отцедят много добре и тогава като се пържат в маслото стават по-хрупкави, ако не се отцедят стават със сос като задушени. Аз направих втория вариант.
Леко се запържва маслото и след това се слагат парченцата уши. Пържат се при непрекъснато бъркане докато станат готови. Някъде по средата на пърженето се слага соевия сос, а като се отнемат от огъня се добавя лимоновия сок, поръсва се с черен пипер, разбърква се и се оставя да се поохлади.

Изображение
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

В последствие установих, че така направените уши ми харесват и желирани. Вадя ги от хладилника и също са добри за ядене или мезе.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Глезотийки за тати и дядо

Мнение от Iso »

Напоследък съм под силен стрес и готвя за разпускане. Вчера направих "разпускащ шопинг" по мъжките магазини в резултат на който се сдобих с най-необходимото за един мъж: болтове, винтове, шайби, гайки, скоби, различни стоманени въженца, дискове за флекс, шкурки, по няколко метра винкел 25х25х3, шина 25х3, правоъгълна тръба 40х20.... май имаше още неща, но не помня какви. Всички покупки са нахвърляни в гаража и отлежават за дните в които няма да ме мързи колкото сега и ще знам какво искам да правя. :wink:
Пътьом минах през пазара, месарския магазин и кварталния магазин за една гумена бира. С това артилерийската подготовка приключи и влязох в боя. Много обичам на "бойното поле" (кухнята) да съм сам и да не ми се пречкат разни особи месещи се в стратегията и тактиката на действията ми. В това отношение вчера беше идеалния ден.
Целта ми беше да овладея нови висоти в направата на уши. След внимателно почистване на ушите с подходящото за целта оборудване:

Изображение

Пристъпих към същинската част на боя.

Изображение

Веднага искам да подчертая, че рецептата не моя, а заимствана от http://batimiti.blogspot.com/2016/11/blog-post_4.html

Използваните продукти са:
3бр. свински уши;
1бр. дафинов лист;
3-4 зърна бахар, можеше само две;
щипка зърна от черен пипер
5 зъбчета чесън, можеше само 2-3;
1 с.л. сол.

Сварих ушите почти до готовност, което ми отне повече от час, явно дълго време са гонили мухите на прасчовците. Оставих да изстинат в бульона и тогава ги извадих, нарязах и отцедих.
В една купичка изстисках един лимон, сложих 2-3 с.л. соев сос, 2-3 с.л. олио, магданоз, и 2- 3 с.л. от бульона на ушите.
Преди да поставя ушите на сгорещената чугунена плоча намазвах всяко парче с марината от купичката. Като се опечаха ги прибирах в тенджерка с капак и ги поръсвах с марината с магданоза.

Изображение

Станаха разкошни, но щастието не беше пълно - ядох си ги сам. В последния момент другарят ми по оръжие беше арестуван от Военна полиция в лицето на жена си.

Изображение

Днес очаквам и моята военна полиция да се завърне от "Тим билдинг" при тъщата. :twisted:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”