Салатка от маринована риба

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Салатка от маринована риба

Мнение от ZLAK »

Сега ще ви кажа една много проста рецепта за салата от маринована риба.

Това е невероятно мезе за ракийка - според мен най-доброто. Знам го от един рибар в Свети Влас , който ми я сподели с надебелял език , пиейки ракия под една асма на брега. Човека се беше накълвал рано-рано и фъфлейки с дебели устни и прегорени от ракията гласни струни успя да вкара покрай рецептата и няколко основни постулата за живота ама за това - друг път.
Значи : Ако не можете или не ви се занимава да мариновате цаца - може да си я купите от МЕТРО. Има едно " КАПИТАНСКО МЕЗЕ" от маринована хамсия - идеално е ! Оцеждате го от олиото и го сипвате в широка чиния. Нарязвате на ситно 3 стръка пресен чесън и 3 стръка пресен лук. Изсипвате ги върху рибата.
Разрязвате един лимон на две. Едната половина изстисквате върху салатата. На другата половина обелвате кората , нарязвате го на кубчета с остър нож и го мятате отгоре. Всичко това се разбърква и се слагат няколко маслинки .
Консумира се с изстудена ракийка. НЯМА ГРЕШКА :!:
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Потекоха ми лигите ! :lol:
Гост

Мнение от Гост »

Сега като няма/за който не може да си хване/прясна риба ще ВИ препоръчам няколко рецепти за салатки от пресни черноморски миди-имаги по рибарските магазини в Бургас.МИДИТЕ се измиват добре и се попарват леко.Отделят се от черупките,като се маха "брадичката" с която се закрепват за дъното.В тиган се запърждаолио с една лъжица червен сладък пипер.Слагат се и мидите,запържват се леко.Така запържените миди се слагат в голяма купа.Заливат се с кисело мляко,прибавяме една глава чесън,пасирана.Ако имаме добавяме и малко пресен магданоз.Става за мезе на всичко,опитах и с уиски - върви,та се не спира...Да Ви е сладко! :P Аре от Варна ако нямате пресни миди да Ви пратя малко. :D
петър_петров
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 17, 2013 11:02
Риболов: дънен

Re:

Мнение от петър_петров »

и моите лиги потекоха ,ще я пробваме тая салата :)
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Салатка от маринована риба

Мнение от sharo1 »

Върху салата от прясна маруля с малко краставичка и доматче ,за цвят,нареждате 5-6 рибки от маринован язовирски сафрид-(уклей)Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”