Има ли в този форум правила и важат ли те за всички?

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Предпоследната препирня беше между Барни и Лорда, резултата беше, че единият отнесе картон, а и на двамата написах просто вече да ни си пишат в темите под никакъв предлог, явно е, че не се разбират и като си пишат само се хапят и правят сеир на другите.

Съгласен съм със sestrata, че тези 3 неща са били и са честа причина за караници, но все си мился, че към дадения момент първите две поне попритихнаха и не са толкова срещан повод за разпри.

Колкото до двойните стандарти, то никога не съм бил техен привърженик, но съгласете се, че нямам как да следя всичко случващо се във форума и съответно да реагирам. Именно по тази причина има модератори, а освен тях има бутон "Информирай админ", в случай че по някаква прична не са реагирали. Работата е там, че почти никои не го ползва, най-често просто проблема се констатира от някой и до там, после като стане нещо, този някой се сеща и казва: "ама видите ли това и онова ...". ОК ще видим, ама защо не каза още, когато си го констатирал, а чак сега. Чрез този бутон всеки може да бъде модератор един вид, работата е там, че на никои не му се занимава, по-лесно е само да се правят констатации, да се гледа сеир и после като стане нещо да се почне оплакване.

Случаят с Барни е съвсем друга работа. Зандера е описал част от него. Първо беше с един ник, после бе баннат. После му се даде втори шанс, и аз незнам вече колко хора са говорили с него за това как да пише във форума, имало е случай когато ставаш сутрин и гледаш първа страница на форума и във всички подфоруми последното мнение е негово и т.н. и т.н.

Отделно, че има винаги препирни покрай него. Нещата стигнаха до там, че той има ограничение и не може да пише в подфорумите на клуб "Стари видри", по тяхна молба.

Аз каквото мога да направя по неговия случай съм го направил, дори повече. Получи втори шанс, когато е бил обиждан и прочие съм модерирал теми, раздавал съм картони и т.н. Но съгласете се, това не може да продължава до безкрай и то само с един потребител.

Аз няма да го банвам, казал съм си мнението, както на него, така и в тази тема, нека сам да реши какво да прави и ако желае да бъде част от форумите на ФМ да реши как.
За мен лично единственият възможен начин е да спре да пише в темите на хората, с които не се разбират, респективно и те да спрът да пишат в неговите.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Павка и си прав и не си :wink: Правилата са за това да се спазват,но ако искаме да бъдем стриктни ще ни трябват 10 модератора,които да следят по цял ден кой какво пише :idea:
Пиша тук понеже си засегнал темата за снимките,рибите и пускането,а мои постове,в които съм изказвал мнение по тези проблеми неколкократно са ставали причина за караници или заключване на тема.Целта ми не е била да се заяждам или да провокирам когото и да било :idea: Всичко,което съм отстоявал и за което съм влизал в пререкания с хора е било с едничката цел да има промяна към по-добро.Е,някой не ме е разбрал,друг се обидил,трети направо ще ме гръмне ако може,четвърти ме подкрепя,но това са нормални неща,все пак сме доста хора и все различни,с повечето не се познаваме,а трябва да отчетем и фактора моментно настроение,така че според мен проблемите в общуването са съвсем нормално нещо,с което се сблъскваме всеки ден.Всичко,за което се боря се осмисля с постове като този и това е за мен наградата :arrow:
stoev написа:
За пускането на рибките какво да ви кажа. Никак не ми трудно да го правя, даже ми доставя удоволствие. Мирогледа ми в това отношение се промени в тази посока благодарение на този форум, за което на всички ви с такова отношение искренно благодаря . И преди съм пускал риби обратно, но сега и през ума ми не минава да задържам каквато и да било риба, пък ако ще и трофейна. Вярвам, че риболовните форуми са един от сполучливите начини да се промени съзнанието на колегите риболовци, които все още не даряват рибките си с живот след като ги хванат. За мен снимката с уловена рибка е много по ценен спомен, който остава за дълго, отколкото спомена от вкусовите и качества.
В конкретната тема на Барни и аз писах.Да мнението ми е,че дори и мерни,щуките под 1.5кг. трябва да се пускат.И ще продължавам да излагам мнението си във всяка една тема,в която има снимки с прибрани дребни мерни щуки!
Естествено,че не мога да задължа никой да пуска улова си,особено след като е в размерите разрешени от закона,нито пък да му забраня да взима такива риби,но пък и не трябва да бъда наказван заради това,че упражнявам едно от основните си конституционни граждански права....
Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно,чрез звук,изображение или по друг начин.Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред,към извършване на престъпления,към разпалване на вражда или към насилие над личността.

sestrata написа:
Причината за това е,че нарушение № 2 се извършва от авторитетни и утвърдени колеги и често от членове на клуба, с добро чувство, но дразни силно, защото посягат върху правото на човек сам да взема решения в рамките на нормативната уредба.
...та в тази връзка не виждам,изразявайки мнението си,как посягам върху правото на Барни да реши другия път дали да прибере 2 щуки от същия размер :idea:

Границата е много тънка :idea: От всички нас зависи да намерим баланса и да комуникираме нормално,за да бъде форума приятно за всички ни място :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Владо не е лошо момче, но има три големи кусура - изключително лесно може да бъде провокиран, лишен е абстрактно мислене и не знае кога да спре. Тези "фактори", комбинирани със съответното отношение от страна на други потребители, са отлична "хранителна среда" за да се раждат подобни теми - недоразумения. Аз лично гледам почти да не пиша в тях, защото в крайна сметка всички участници по-някакъв начин започват да наливат масло в огъня...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

А пък на мен все ми се струва че след първите отговори на Сашо и Стефан на темата трябваше да и се тури един ключ а не да се отваря поредното кошче за душевни отпадъци !
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Веско, никой не те лишава от правото да изразиш конституционното си право на мнение в специално създадения за целта подфорум.
Както и да организираш шествие в София по същия повод, след съгласуване с кмета Борисов за ден, място и час на събитието. :wink:
Споделям твоите възгледи за релийза, но смятам да го правя спазвайки правилата на форума и с уважение към колегите за да се превърне това в удоволствие и мода.
А ти, да ме прощаваш, ама налагаш комунизма със "сърп и чук". :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Павел Иванов написа:А пък на мен все ми се струва че след първите отговори на Сашо и Стефан на темата трябваше да и се тури един ключ а не да се отваря поредното кошче за душевни отпадъци !
Прав си, но е оставих отключена за да може и Барни да каже нещо, ако желае, не да остане без право на отговор.

Явно за момента не желае и заключвам темата, ако иска да допълни нещо ще я отворя за негов пост.
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”