Подфорум за пъстървов риболов

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Мнение от Драго »

Бай Генчо написа:....и все такива "чудесни" темички, които мисля, че нямат място тук.
На 36 мм Гена :) давали най-едрите и най-вкусните. Ето една красноречива снимка от откриването.

Изображение

Етикета беше почти нов, да е преседял най-много месец на поляната.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Значи аз съм против, въпреки че съм почитател на тази риба и риболов! Заради принципа - няма смисъл да се разводнява форума с подобни "израстъци". По същата причина бях против подфорумите за риболов на сом и с понтон(или каяк беше май). Каквото и да си говорим, няма нищо кой знае колко екстраординарно в риболова на пъстърва, за да бъде отделен в самостоятелна категория.
Ако все пак бъде пусната анкета, аз настоявам да се направи такава и за създаване на подфоруми за риболов на кефал (който е много по-труден обект за риболов от пъстървата, заради непредказуемостта му), специален раздел за ултралайт, а за да отдам дължимото на колегите ловящи на тежко, искам и подфорум за риболов с фидер, който е нещо средно между плувката и дъното. Ей така, заради справедливостта!
Горенаписаното го казвам съвсем сериозно, без каквато и да е шега или ирония! Щом ще мерим с аршин, нека да бъде еднакъв за всички! Особено държа на риболова с фидер - ако има риболов, който заслужава да бъде самостоятелно обособен, това е именно той!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Аз също ще съм против.И аэ като Мунчо искам да се създаде подфорум - риболов на кефал с изкуствни примамки-примерно.
Направете анкета и ще стане ясно какво е положението :wink:
Поздрави!
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Идеята на Станил е много добра! Риболовът на пъстърва заслужава своя подфорум. Аз съм от хората, които дойде ли сезона никаква друга риба не ме интересува освен царицата и излетите през годината са ми 90 % за таз рибка. На който не му е кеф да не влиза в подфорума. Видим или невидим, един Господ знае какъв да е... аз така или иначе няма да кажа къде съм ловил и къде съм зарибявал. Поне не на всеослушание де... Който пък няма отношение и няма мнение за това дали да има такъв подфорум - нека не пише тук. Нека се изкажат хора които са ЗА и ПРОТИВ.

Аз съм твърдо ЗА
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Аз немога да кажа твърдо дали съм за или против ако изхождам от това ,че нямам ама никакъв опит с тази риба.Обаче като гледам в другия форум колко е пръсната информацията май съм против.Не че няма да влизам в такъв под форум ама съм определено против разводняването на информацията.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Мнение от bad_boy »

Добре де, що не си пуснете една тема риболов на пъстърва и да си пишете само в нея както направихме за риболова по Дунав http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=23473 то и без това основните теми в спинингов риболов са моля препоръчайте ми пръчка и макара за спининг :wink:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

mitioto написа:Идеята на Станил е много добра! Риболовът на пъстърва заслужава своя подфорум. Аз съм от хората, които дойде ли сезона никаква друга риба не ме интересува освен царицата и излетите през годината са ми 90 % за таз рибка. На който не му е кеф да не влиза в подфорума. Видим или невидим, един Господ знае какъв да е... аз така или иначе няма да кажа къде съм ловил и къде съм зарибявал. Поне не на всеослушание де... Който пък няма отношение и няма мнение за това дали да има такъв подфорум - нека не пише тук. Нека се изкажат хора които са ЗА и ПРОТИВ.

Аз съм твърдо ЗА
Ммм дааа, много точно казано, 99,99% от пъстърваджиите точно така си споделят. Интересно какво ли ще се пише в този подфорум :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Това ще е един форум на мълчанието, подозрението и увъртането. Снимки ще има рядко, сигурно "телефонни", с последващи многозначителни и многознаещи ехидни коментари, като се започне с точните географски координати и се свърши с най-подходящата стръв за конкретния момент и следващите пет години. Заключението ще е посветено на това, кой, кога и какво точно... Предполагам, че единствените "назовани" репортажи ще бъдат от Панега и Искрецка река, които са едни тотално изнасилени водоеми, но познати на всички, та там няма скрито-покрито.
Не осъждам никой. Защото аз едва ли ще пусна някакви снимки. Тъй като покрай многото свестни колеги тук със сигурност "надничат" и доста индивиди, на които е грехота да каже човек дори къде кълве бабушката... Не, че не бих искал да споделям, но едва ли бих го направил открито, без да познавам човека, или поне да имам мнение за него. Което е жалко, но покрай сухото, гори и суровото. И не очаквам друго отношение в отговор. ПОнеже това заслужаваме всички. И няма защо да се сърдим - дотам сме я докарали, че вече започваме да крием и къде ходим за кефал и костур...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

stancom написа:
mitioto написа:Идеята на Станил е много добра! Риболовът на пъстърва заслужава своя подфорум. Аз съм от хората, които дойде ли сезона никаква друга риба не ме интересува освен царицата и излетите през годината са ми 90 % за таз рибка. На който не му е кеф да не влиза в подфорума. Видим или невидим, един Господ знае какъв да е... аз така или иначе няма да кажа къде съм ловил и къде съм зарибявал. Поне не на всеослушание де... Който пък няма отношение и няма мнение за това дали да има такъв подфорум - нека не пише тук. Нека се изкажат хора които са ЗА и ПРОТИВ.

Аз съм твърдо ЗА
Ммм дааа, много точно казано, 99,99% от пъстърваджиите точно така си споделят. Интересно какво ли ще се пише в този подфорум :roll:
Според теб това ли е най-важната информация? Къде съм ловил? Интересно... Могат да се споделят един куп мнения различни от това къде съм ги хванал.Разбира се, че няма да споделя колега, ти какво очакваш?! Поне няма да го споделя на всеослушание, там където всеки може да прочете и да ходи после да ги свърши за една седмица. Ти забелязал ли си колко регистрирани и колко гости има в тоя форум. А забелязал ли си колко споделят и колко само попиват от тук? Е как искаш тогава да споделя на всеослушание такива подробности... Нема начин просто. Аз ако знаех, че хората ще отидат, ще хванат некоя, пък дори и да си вземат 2-3 за вечерта с винце да я кльопнат - няма проблем. Но това това практически е невъзможно да се случи. И не се отнася само за пъстърваджиите - за всички се отнася и ги разбирам хората ако са решили да премълчат! Ебати, подобен автогол съм си вкарвал някога... Реката я изчистиха точно за едно лято... За това така се получава. Ти ако имаш друго виждане по въпроса - сподели го.

Поздрави
Последно промяна от mitioto на Вто Фев 03, 2009 13:24, променено общо 1 път.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Аз съм ПРОТИВ,в предните 2 поста са изложени достатъчно причини :idea:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Обожавам риболовът на ЦАРИЦАТА, но се страхувам, че докато няма селекция на потребителите, информацията и опита споделен в подфорума ще навреди на популацията...

за сега съм против.
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Трудно мога да си представя как би изглеждал евентуален диалог между спингисти, мухари и стръваджии примерно :lol: Струва ми се, че ще е най-"мъртвият" подфорум. :roll: В едно друго общество би било добре, но с тоя ни манталитет. От друга страна все от нейде трябва да се почне... възможно е и да е тук. Станиле, в каква посока го виждаш да се развива тоя подфорум?! :roll:
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Добре де, аз един смислен аргумент "против" не видях до момента. Ся че щяло да има скандали, тва е проблем на модераторите. Че щял да се обсъжда риболовът на пъстърва с червей, тва е позволен от закона метод доколкото знам, а пък на бай Генчо теорията за благочестивите мухари не важи, щото през забраната имаше една сюрия благочестивци, дето ходеха на Панега. на Трап пък не му разбрах аргументите, ама той принципно си е против. Да има начин да се върне най-старата мания с един форум, ти да видиш...
За какво предложих този отделен форум?За колеги като мен, които ходят през почти целия сезон за пъстърва. Там да се обсъждат вървежни пъстървови примамки, блесни, воблери, мухи, специфика на риболова и т.н. Да се обсъждат теми от сорта: защо блесната Моска работи по-добре на пъстърва отколкото разни доста по-скъпи блесни. И т.н. Тъй като пъстървовият риболов си има своите специфики, също като сомския, който си има отделен форум. Пък ако кленаджиите решат за целесъобразно да има отделен форум за риболов на кефал, и им е в интерес, защо да не се направи.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Мунчо написа:Снимки ще има рядко, сигурно "телефонни"...
Ицо, обещавам вече да си нося фотото :lol: Ама пуст мързел, какво да правя. Всеки път си казвам, аре следващия излет с фото :D

Поздрави
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Бат Стан написа:Добре де, аз един смислен аргумент "против" не видях до момента.
Аз пък не видях смислен аргумент ЗА, защото това, което предлагаш да се обсъжда, се прави и сега в "спинингов" и "мухарски" риболов! Който му е кеф си пуска тема от рода на "блесни за пъстърва" и това е! Какво толкова има да се нищи и разнищва? И без това не се споменават имена реки, рядко се споменава и примамката даже! Въобще не виждам защо мислиш, че имаме нужда от такъв подфорум.

Обяснението, че "онези" начини на риболов са позволени от закона ми е леко смешно. Цялото ни законодателство е смехотворно, а още по-смешно е и НЕприлагането на законите. Когато един човек няма отнешение към рибите и природата, каквито и закони да се направят, файда няма да има, тъй че не се осланяй на това.

Чудно ми е ако по реките имаше табели са надпис FLY FISHING ONLY !, по закон какво щяхте да правите :mrgreen:
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”