За Dobreff

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от Markony »

Вижте сега, Момци,

Карате ме да се оправдавам, което по принцип не правя!

За мене, поне лично, е недопустимо модратор на така важен подфорум да не спазва сам правилата на форума.

Стига и се спрете!

Анкетата докато беше активна каза кавото трябва...

Натаък има само едно решение... и то се нарича Paik (администратор и собственик на форума)

Аз дали ходя за риба или не, не е така важно... когато можех ходех и съм споделял.

Спокойни 45 дни платена либоф на всички!
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

quietriot написа:Милен и на мен ми е приятел и освен, че повече снимка и тема няма да видите от него друго не постигнахте с тая полемика, отделно, че с тия критерии за хуманност отказавате и малкото останали мераклии да пускат теми за хванати риби, щото хората се чудят дали ще минат цедката или бъдат разпнати :lol: :lol: :lol:

П.П.Сещам се за един амур на Дунава хванат от едно момче с каяк.......................................малиииииииииииииии кво стана тогава, че пуснал малко кръв. :wink:

Аз много одавна пускам всичко защото риба не ям, живарници нямам, но и не галя пущините с целувка като Рекс Хънт :wink: .
Здрасти. Теб внинаги съм те уважавал като колега от форума и винаги си писал много правилни и точни работи. С този ти пост обаче немога да се съглася.

Колегата Милен явно има представа как трябва да се хващат рибите и като цяло има риболовна култура. Затова смятам че не би трябвало изобщо да допуска да се снима по този начин със риби още повече да ги пуска във форум където тези снимки за забранени. Били сме го отказали да пише, с какво толкова го обидихме, както и много други хора. Преди време се коментираше също подобно нещо че заради мрънкащи колеги други се били отказали да пишат. Всеки си има право да пише и да не пише по негово собствено желание. Мен как така никой не ми е правил забалежка за снимките и отношението ми към рибите във форума. Нейскам тук сега да излезе че се имам за нещо по-добро от колегата или от останалите колеги но именно тези правила тук във форума и мнението и критиката на колегите са ме научили как да се отнасям с рибите и как да имам едно нормално и достнойно поведение на риболовец. Или ако искате го кажете този страх от критичните юзери тук във форума е градивен и поне мен ме е научил на доста. Сега нека всеки пише както пожелае и пуска каквото иска но все пак да има някаква етика. Сигурен съм че и ти ще се съгласиш че не е красиво и хуманно да държиш по-този начин риба !!!

И нещо много важно което Бат Насо каза. Ако се спазваха правилата нямаше изобщо да има такава тема и такава анкета.

Аз видях темата почти веднага след пускането и нереагирах защото знаех какво ще стане като очаквах модераторите да изтрият снимката и да коментираме само риболова. Но след като видях че снимката няма да се изтрие и се заформя полемика реших да споделя мнението си по въпроса.

Преди 6-7 години съм ловял скобар с 3-ки, Този форум достап ромени мисленето ми за този риболов.
Също до преди толкова години ползвах телени живарници в които си слагах рибите които и да искам да ги пусна нямаше как да стане защото се нараняваха ужасно. Е благодарение на форумите и на опита на останалите колеги за който чета тук във форума основно промених и това и сега и за уклейки си нося големия живарник.

За зарибяване, общи каузи, пускане на улова и като цяло значнието на риболова като изкуство и спорт започнах да мисля от както видях колко много други хора мислят така и вниканх в техните идей и се радвам че станах по-добър човек.

Сега това при мен може да се борй и за изтастване защото посещавам форума от 15 годишен и се учех и развивах заедно с него. Но предполагам че ако в момента един 15 годишен пикльо какъвто съм бил аз тогава вслезне във форума и вижда снимки на шарани с извадени очи, на щуки хванати за хрилете и килограми риба натъпкани в телен живарник сигурно няма да сметне че това е нередно щом го има публикувано в общественото интернет простраснтво каквото е този форум.

За мен форума възпитава, и затова трябва да се спазват правилата и общоприетите норми в него.

А колегите които се отказват да пиша когато към тях се отправи някаква забележка мога да си мисля само че не търпят критика и нейскат да приемат че са сгрешили някъде за да го променят.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

И понеже горния пост стана много дълаг искам да добавя , че доста хора се отказаха от явно заяждане с тях и нападки от други колеги които незнам поради какви пичини за го напавили и липсата на модериране точно в този момент. За модераторите нейскам да говоря защото и те са хора и те си имат личен живот и немогат да са 120% във форума и да следят кой кога се е изокал в него.

Ето пример как в началото на годината мен ме ядосаха и за малко бях решил да не паша повече тук.

Ставаше дума за това че не казвам местата където ловя риба.
Ами няма да ги казвам но с това не нарушавам правилата на форума защото никъде не е било задължително да се казват местата.

От подобни забалежки се отказа да пише Дон Вито, Мавера (който все пак реши че има и колеги ценящи труда му) не съм сигурен но и Крики спря да пише по същите причини, Аз го приех по същия начин това, след като съм споделил всичко за риболова и накрая ме изядоха че не съм казал мястото. Според мен нещата които отказват хората да пишат във форума са малко по различни от забележка за явно нарушение на правилата и като цяло забележка за неморално отношение към рибите.
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Вижте, случаят беше малко специфичен по простата причина, че се получи нещо като прецедент с това бъркане в очите. Просто правилата относно касапски снимки са доста относителни спрямо разбиранията на всеки един. Примерно там пише за кървища, улов над нормата и т.н. И аз първоначално не сметнах, че тази снимка нарушава правилата, за което явно съм сгрешил. Но чак пък явно неспазване на правилата си мисля, че е доста пресилено. Отсега нататък ще вдигна значително критерия си при подбора на пуснатите снимки. Само да нестана после виновен на другата половина от форума, защо трия някои снимки. Ето например, определени хора, взели отношение в тази тема, са си сложили аватари, на които явно бъркат с пръсти в хрилете на рибата. Това за по-малко вредно ли се счита?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

DobreFF написа:И аз първоначално не сметнах, че тази снимка нарушава правилата, за което явно съм сгрешил. Отсега нататък ще вдигна значително критерия си при подбора на пуснатите снимки.
Чест ти прави, бих казал.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от fisherman1321 »

Markony написа:Отново казвам, следното...

Колегата Dobreff като модератор, би трябвало да познава правилата на форума по-добре от всеки нас! ТОЧКА :!:
Това важи с пълна сила и за теб, колега! Обидните квалификации от рода на СМЕШНИК/СМЕШКО и дискутирането на лични взаимоотношения в темата на Милен е нарушение на същите тези правила, които ти искаш да бъдат спазвани от другите!
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от Markony »

fisherman1321 написа:
Markony написа:Отново казвам, следното...

Колегата Dobreff като модератор, би трябвало да познава правилата на форума по-добре от всеки нас! ТОЧКА :!:
Това важи с пълна сила и за теб, колега! Обидните квалификации от рода на СМЕШНИК/СМЕШКО и дискутирането на лични взаимоотношения в темата на Милен е нарушение на същите тези правила, които ти искаш да бъдат спазвани от другите!
Случайно да се познаваме с тебе?

Взимам отношение към хора които познавам... анонимността е удобно прикритие :wink:

П.С. Пък и аз не съм фактор във форума!
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от fisherman1321 »

Markony написа:
fisherman1321 написа:
Markony написа:Отново казвам, следното...

Колегата Dobreff като модератор, би трябвало да познава правилата на форума по-добре от всеки нас! ТОЧКА :!:
Това важи с пълна сила и за теб, колега! Обидните квалификации от рода на СМЕШНИК/СМЕШКО и дискутирането на лични взаимоотношения в темата на Милен е нарушение на същите тези правила, които ти искаш да бъдат спазвани от другите!
Случайно да се познаваме с тебе?

Взимам отношение към хора които познавам... анонимността е удобно прикритие :wink:

П.С. Пък и аз не съм фактор във форума!

Правилата посочват, че е забранено да се употребяват обидни квалификации, както и да се разискват лични отношения, за което има лични съобщения!
Дали ме познаваш, или не, няма никакво значение в случая! Става дума за принципен въпрос! Аз обидни квалификации към теб не употребявам, че да се налага да се легитимирам! Анонимността в случая няма абсолютно никакво значение! И Coаrseman модерира без да се е показвал публично, но това не е проблем, нали?
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

fisherman1321 написа:И Coаrseman модерира без да се е показвал публично, но това не е проблем, нали?

А,то са остана и тва да стане проблем и нещата съвсем на е.ем страна ше отидат... :lol: :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Coarseman написа:
Бат Стан написа:Айде и вие сега. В тоя форум са пускани стотици снимки на хванати за очите щуки. Как път един не се размрънка за тая работа. Каква е разликата дали ще хванеш за очите шаран или щука?

Бате,искам да ти призная че това беше ВИРТУОЗНО!!!

Нема такова изместване на въпроса в ТОТАЛНО различна плоскост.... :lol: :lol: :lol:

Аферим! :lol: :lol:
Е кво му е различното, нали става въпрос за хващане на риба за очите. Тука във форума има пуснати сигурно над 100 снимки на хванати за очите щуки, а пък никой досега не е рекъл че не отговарят на критериите. Напишете в изискванията за снимките, че не е желателно да се пускат снимки на риби, хванати за очите, и готово.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Бе, човека явно е искал да се снима и с двата шарана едновременно и то в цял ръст и затова ги е хванал така :D 8) Ако ги гушне, ше се омаже като аджамия-акушерка, ако ги хване за гушите и им бръкне с ръка в хрилете- 99.99%, шараните са пътници за един по-добър свят, до като за очите 99.99%- нищо няма да им стане; още повече че се "препарирват"(писах по какви причини по-горе в темата) и няма никаква вероятност от неистови изблици на енергия да тупнат на земята....
Друг е въпроса че не е добре да се хващат за очите и то заради някакви "групови снимки в цял ръст"(в случая, няма друга причина). Аз също никога хе хващам рибите така; щуките ги хващам за врата, щото другаде няма къде; толстолобите- за основата на опашката и устата- на тях пък ако им се бръкне в хрилете, въпроса е 101% приключен....и т.н.
В шаранджийския форум, тия въпроси са детайлизирани( вкл. и "за очите"), има го и в правилника за състезания, но там става дума за друг тип риболов и не следва човек да си купува дюшек, че да си снима бабушките и уклеите на него... :D :D 8)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Бачо Илия написа:... и не следва човек да си купува дюшек, че да си снима бабушките и уклеите на него... :D :D 8)
:D :D :D Що не спрете, бе, хора, зимата свърши, навън е зелено, птички пеят, всичко цъфти, рибата тръгна - е, платената, де... :D А и Добреф вече си посипа главата с пепел...Ми...турете му пепел :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

babydoctor написа:
Бачо Илия написа:... и не следва човек да си купува дюшек, че да си снима бабушките и уклеите на него... :D :D 8)
:D :D :D Що не спрете, бе, хора, зимата свърши, навън е зелено, птички пеят, всичко цъфти, рибата тръгна - е, платената, де... :D А и Добреф вече си посипа главата с пепел...Ми...турете му пепел :roll:
Зимата свърши, ма забраната буквално ни връхлетя изневиделица... :D :D 8)

п.п. то според мен, от отдавна е време тази тема да се заключи :idea: :wink:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

DobreFF написа:Вижте, случаят беше малко специфичен по простата причина, че се получи нещо като прецедент с това бъркане в очите. Просто правилата относно касапски снимки са доста относителни спрямо разбиранията на всеки един. Примерно там пише за кървища, улов над нормата и т.н. И аз първоначално не сметнах, че тази снимка нарушава правилата, за което явно съм сгрешил. Но чак пък явно неспазване на правилата си мисля, че е доста пресилено. Отсега нататък ще вдигна значително критерия си при подбора на пуснатите снимки. Само да нестана после виновен на другата половина от форума, защо трия някои снимки. Ето например, определени хора, взели отношение в тази тема, са си сложили аватари, на които явно бъркат с пръсти в хрилете на рибата. Това за по-малко вредно ли се счита?
Много си прав. Има доста аватари които лично мен ме дразнят. Не съм подавал оплаквания към модераторите за да не ставам интригант но всички ги виждаме и ако се прецени могат да се махнат. Също подкрепям на 100% че не само на колегата Милен снимката ами и всички подобни снимки следват да бъдат изтрити. Снимки на риби натръшкани в калта за да се види (виж колко много съм хванал па съм ги пуснал) те така омазани с кал че едва ли някоя ще плува спокойно без да хване паразити и тн. и тн. Все пак се стараем в темите си да пускаме красиви снимки, качествено направени за да са приятни за гледане.

Аз от две седмици чета за фотография за да разбера аджеба как се правят тия снимки дето 2-3ма колеги ги пускат във форума и ни махат главите. Днес за първи път имам успех с една каракуда да я докарам така както искам.

Така за мен темата е приключена. На колегата Милен ако чете тук. Нека не се отказва да пише щото това е супер тъпо а причината още по-тъпа ами да лови още много шарани и да ни пуска снимки да им се радваме.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”