За снимките и форума

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от Markony »

sharo1 написа:Смешника си ти ,щото само ти виждаш това , в голям мащаб.
У темите снимките които качваме ,чрез ,,снимка.бг,, си излизат нормално.
Не знам ко ти е кеф ,да се заяждаш.

Не знам някой друг ,ако ги вижда като теб или не му се фащат в полезрението или монитора,да каже. :roll:
Абе Смешко, когато браузера зарежда изображение, той го зарежда цялото. Форума има скрипт, който ги преоразмерява, така че да се виждат нормално! И това Марко го е обяснил... ! Когато не разбираш просто не се обяснявай!

От скрииншота който съм показал ясно си личи размера на изображението което си пуснал.
При колеги с по-бавен нет това е доста сериозен проблем, особено при 10-20 такива снимки.

Но хората, когато се интересуват от нещо прочитат някоя книжка, а не само да списуват по форумите.

Пожелавам ти спокойна въдица, докато не ти уври коравата кратуна!


На всичкото отгоре те обявявам за съвсем отявлен търгаш!

Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41 pm
Последно посещение: Съб Авг 13, 2011 23:24 pm
Общо мнения: 549
[0.09% от всички мнения / 0.73 мнения на ден]
Виж всички мнения на потребителя
Общо снимки: 0
[0.00% от всички снимки / 0.00 снимки на ден]
Търси user’s снимки
Най-активен във форум: Купува / Продава / Подарява
[ 181 Мнения / 32.97% от всички потребителски мнения ]
Най-активна тема: Първи стъпки на леда за 2010г...
[ 20 Мнения / 3.64% от всички потребителски мнения ]
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от КИРО »

Marco Polo© написа:Дори и "снимка.бг" да оразмерява снимките до някакви по-малки размери при качване, то почти всички други сайтове НЕ ГО ПРАВЯТ. Дали "ирфан вю" заема ресурс - не мога да споря, за мен открай време си е лека и удобна програма за преглеждане на снимки, въпреки че лично използвам Фотошоп.
Ако темата помогне на някого да се справи - ОК, ако не - здраве да е. Не мога да казвам на хората какво да правят, само съм написал как аз виждам нещата.
Марко,говорех само за сайта на снимка .бг
Него ползвам - за него знам по твоя проблем. :wink:
Много ти е полезна темата,дано повече да я прочетат.

А на Марконито,
пич,когато ми разгледаш албумите в снимка.бг,
тогава можеш да ми даваш напътствия.
Както и клиповете в тубето и бокса.

Благодарение на Марко съм се научил да качвам снимки по сайтовете,
ако не ти е ясно де.

търсиш k1r1to,
за тубето - k1r1t0
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от joro_olyмпус »

Bistraki написа:Браво на Марко, дето е Магарко за труда и занимавката :!:
Жоро, ама кви ресурси, вече и телефоните са двуядрени ти сега за някаква програмка, която би могла да помогне.
А дали ще ти харесва, където и да посегнеш да отвориш да ти се пули Irfan View. Вярно, че аз познавам продукта и не може да ме изненада - защото ще му бръкна тутакси изодзадзе в сетингите и ще му забраня всякакви своеволия, но тук има и доста несведущи люде дето ще им се изправи косата всички системни икони да им се преиначат. :D :wink: Впрочем при завихрилият се по-горе спор според мен е много по-лесно сам да си преоразмериш снимките преди качване. :D
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Станимир »

sharo1 написа: Марко,мисля че още при качването в ,,снимка.бг,,автоматични се намалят ,е те тази е от снимка.бг и е с резолюция 1280/959 пиксела и става 700/524

.....

Смисъл няма нужда от корекции и други програми за намаляне.
КИРО написа:И аз си мисля като Шаро.
По-точно,сигурен съм.
Веднага след като се качи снимката в снимка бг,има 1-2 сек закъснение
преди да се запише,вече в формат удобен за нашите сайтове.
И двамате не сте прави. Първата от цитираните снимки (с рибата) е над 400кб и е с размери 1250х959 пиксела.

Изображение

Може снимка.бг да ги скалира, но пътеката към скалираната снимка явно е друга. Скрипта на форума ги скалира така, че изглеждат добре на екрана, което не им пречи да са по 400-500-1000-2000 кб снимките. Нета ми е доста бърз, така че не усещам лаг при зареждането на темите, но за колеги с по-бавен(например GPRS) интернет сигурно е ужасно пилеене на време и ресурси.

Относно мачкане на снимки "в домашни условия" за хора, които не са съвсем на "ти" с компютрите препоръчвам ако работят с Microsoft Office (моята версия е 2007) да използват Microsoft Office Picture Manager. С пет клика на мишката (ако не броим двойния клик да отвориш картинката) се преоразмерява до няколко пре-дефинирани размера (800х600 или 640х480 биха били подходящи за форума според мен).

Поздрави,
Станимир
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от КИРО »

Добре де,ето ти оригинала
Изображение

А ето и в снимка .бг
Изображение

Кой къде греши ?
Това е без излишни акробатики.

Между другото,тука съм пуснал големите снимки,ама сайта няма възможност да ги покаже май.

Към Жорето - ако е за една снимка,да си играеш предварително да я намаляш.
Амо ако правиж репортаж с 10-15 снимки,нали ти идва идеята какво време губиш?
И ако това го правиш поне три пъти в седмицата след 22 часа - :wink:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от Plat1ka »

Ами понеже много се разпалихте....

В предишни теми Марко спомена този проблем със снимките и аз го взех присърце. Да намалям снимки до по-малка резолюция ми се струваше неетично след като съм събирал 3 заплати за фотоапарата си някога.

Но реших да го направя в името на прегледността.

Аз ползвам AVS Image Converter разбирам горе доле от softwer и програмата ми се струва лесно разбираема и за хора без опит.

Давам и отвори папка със снимки. Тя ми зарежда за секунди 30-те снимки от последния излет. След това и давам да ги превърне отново в .jpg нищо, че те вече са в този формат но променям оригиналната резолюция към да речем 800х600. С Което снимката от 2.5МБ става 300-400кб. Така цялата работа ми отнема по-малко от минута и спестявам около минута и половина от Uplouda, което си има своя ++++ а и Марко е доволен :)

Програмата не иска да ми поправя иконите или поне като ме пита дали аз искам и казах да не си прави този труд и си седи кротко в Quck Bar-a и чака да ида за риба и да и подам снимки за обработка.

Ако на някой му е интересно ще допълня темата на Марко със снимки и за тази програма и така ще зарадваме и Жоро Олимпуса, като предложим алтернатива на Infra View-то. Нека всички са доволни как се вика.
Аватар
mite-80
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 21:40

Re: За снимките и форума

Мнение от mite-80 »

Plat1ka написа:-
Ако на някой му е интересно ще допълня темата на Марко със снимки и за тази програма и така ще зарадваме и Жоро Олимпуса, като предложим алтернатива на Infra View-то. Нека всички са доволни как се вика.

На мен ми е интересно :?: :!: :idea: :)
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Станимир »

КИРО написа: Кой къде греши ?
Не знам, колега... Виждам, че се справяш с компютъра, иди малко по-нагоре в темата, цъкни десен бутон на снимката с рибата на колегата sharo1 и ми кажи каква резолюция ти дава в Properties. Ако е по-малка от 1280х959 ще си изям чорапите. Вчерашните. Непрани. :mrgreen:

Ако искаш да пробваш малко "акробатики" отвори снимката в нов прозорец и я виж там. Като е извън форума, без да минава през скрипта...

А за промяна на размера на повече от една снимка Plat1ka е дал приемлив вариант, чичко Гугъл ако го попиташ нещо от сотра на "jpeg batch resize" също подозирам ще изплюе няколкостотин (поне) идеи.

Пак казвам - на мен нета ми е ОК и не ми пречи, не искам и да се заяждам или нещо, просто разбирам защо някои колеги може да имат проблем.

Поздрави и наслука!
:)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от sharo1 »

Изображение

Изображение

Втората снимка е с по голяма резолюция щото съм я свалил след като я отворя с лупата от снимка .бг и изображението става big.jpg :wink:
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от КИРО »

Станимире,ето я първата снимка на Шаро от предната страница.
Изображение

Не ти знам вкуса на чорапите,ама ако искаш си ги мариновай.

Говорих,че в други форуми има една функция,където можеш да видиш
снимката по-голяма,ако и дадеш тази функция,и ако искаш да я погледнеш по-отблизо.
Изображение

Маркони - не ти отива.
Казах си мнението (както и Шаро ),че можеш да работиш в снимка.бг без да се налага
да намаляш снимките - там сами си се намалят.

За другите фотосайтове нямам идея - защото не ги ползвам.

Повече няма да се обаждам,така май обиждам Марко,
че му развалих темата.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от fori »

Тъй като теея дето държат снимка.беге са алчни типове и им се свиди дисково пространство, са настроили сървъра да им мачка снимките с максимална компресия (чети лайняно качество). Каквото и да качиш там след като го намачкат яката, изглежда като снимано с ефтина нокия. Най-големият фотохостинг в световен мащаб в момента е фейсбук и те са се погрижили работата със снимките да е максимално проста. Да не говрим че има такива неща като пикаса (не знам дали Пайк оправи проблема със снимките от там), фотобукет, фликр и какво ли още не, да не говорим за галериите тука.
Колкото за преоразмеряване, изправяне на хоризонта, кадриране и всички тези дребни неща, супер удобно програмче е acdsee, което имам удоволствието да ползвам сигурно от повече от 10 години.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Vincent Hanna »

Какъв е проблема с Пикасата?
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от starlight »

fori написа:Най-големият фотохостинг в световен мащаб в момента е фейсбук и те са се погрижили работата със снимките да е максимално проста.
Колега, в момента в който си качиш снимката във "фейсбукъ", тя става тяхна и могат да си правят каквото искат с нея, дори да я продават. Същото се отнася и за всичко, което се качва там. Лично аз, за това не го ползвам, дори и регистрация нямам :)

Това е лично мое мнение де. Всеки сам решава. Аз проблема съм си го решил със собствен сървър :)
За масова обработка на снимките ползвам imagemagick: http://www.imagemagick.org/ и по-рядко GIMP: http://www.gimp.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от MapuaH »

За снимки ползвам ACDSee и съм УЖАСНО доволен :) Ако някой я иска, места бол в нета :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от joro_olyмпус »

Нещо бях казал във връзка с проблема. Как сега да отговоря - след метлата на модератора - А? Някой е окастрил и замел - оди пиши и бриши, сетне се сещай за кви бана-ни иде реч. Моля да се има предвид безконтролното рязане на постове и осакатяване на теми от модовете. Според мен и ние юзърите имаме права, а не само правила и задължения!


П.П.Марияне AC\DC e същата бъгня, като Irfan Вю, че даже и по-голяма - ако не си в час с компютрите.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”