За снимките и форума

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от Markony »

joro_olyмпус написа:П.П.Марияне AC\DC e същата бъгня, като Irfan Вю, че даже и по-голяма - ако не си в час с компютрите.
... ако си неграмотен и не знаеш ENG даже уиндоуса е бъг... ако ме разбираш...

то програмата си ока, ма кой ли ми то чете :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Станимир »

КИРО написа:Станимире,....

Не ти знам вкуса на чорапите,ама ако искаш си ги мариновай.
Ако погледнеш поста над твоя sharo1 е показал два варианта на въпросната снимка. Първата е 126.73 KB (129 768 bytes) с размери 640px × 479px
Втората е 418.51 KB (428 557 bytes) с размери 1 280px × 959px
Както вече казах (но чукча писател, не читател) не възразявам, че сайта, който ползвате вероятно мачка снимките. Просто в първия си пост sharo1 не е уцелил пътечката към смачканата снимка, а към оригиналната. И снимката е голяма. Скрипта на форума, сложен от Пайк я мачка в размер (zoom, screen size... как да го нареча...) така, че форума да изглежда пригледен. Но това по никакъв начин не влияе на това колко кб се налага на браузъра да източи за да видиш снимката. Сега разбра ли ме? Понякога наистина се изразявам неясно за което съжалявам...

П.С. Като ги мариновам да ти ги пратя? :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от Plat1ka »

Markony написа:
joro_olyмпус написа:П.П.Марияне AC\DC e същата бъгня, като Irfan Вю, че даже и по-голяма - ако не си в час с компютрите.
... ако си неграмотен и не знаеш ENG даже уиндоуса е бъг... ако ме разбираш...

то програмата си ока, ма кой ли ми то чете :mrgreen:
Напълно съгласен с Маркони. Аз преди също ползвам ACDSee за всякакви обработки по изображенията. Замина си със стария Windows и от тогава не ми се е налагало да я инсталирам. Иначе си я имам и на диск ако някога изчезне от нета. Нищо не ми е скапала или забозила. Виж иконата на Инфрана ме дразни и мен :) Но иначе програмата си работи и има дори неща където други програми не ги могат. Като скрита визуализация за втори декстоп.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от fori »

Vincent Hanna написа:Какъв е проблема с Пикасата?
Мисля че URL-a на файла не завършваше на jpg или някакъв друг стандартен графичен формат, което караше пхпбб-то да не я показва. Също по едно време май не даваха коректен content type в http хедъра и форсваха даунлоуда на файла. Не знам в момента как е.
@starlight
You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings. In addition:
For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos (IP content), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook (IP License). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.
с което просто са си вързали гащите.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Vincent Hanna »

fori написа:
Vincent Hanna написа:Какъв е проблема с Пикасата?
Мисля че URL-a на файла не завършваше на jpg или някакъв друг стандартен графичен формат, което караше пхпбб-то да не я показва. Също по едно време май не даваха коректен content type в http хедъра и форсваха даунлоуда на файла. Не знам в момента как е.
От ноември 2009 всички снимки са ми качени там и няма проблем. Или поне аз успявам да се справя и снимките ми се виждат.
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от Plat1ka »

mite-80 написа:
На мен ми е интересно :?: :!: :idea: :)

За колегата поинтересувал се. Извиявам се, че чак сега но просто много работа и риболов ми се събра и нямаше време.

Програмта се казвам AVS Image Converter. Аз я намерих от http://www.google.bg" onclick="window.open(this.href);return false;

Инсталира се като всяка една друга програма тоест без особености.

След като сме инсталирали програмата. Цъкаме иконата и я стартираме.

Показвани се следния прозоре.

Изображение

Според инзтрукциите избирате от fail > add folder

Ето по този начин...

Изображение

Не е проблем и директно с мишката и приплъзване да "пуснете" снимките в програмния прозорец и те ще се заредят автоматично.

След като вече сме заредили снимките за оразмеряване избираме резолюцията по следния начин...

Изображение

Накрая даваме Convert Now и готово.

Изображение

Дано съм бил полезен.
Аватар
todorgeg
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 18:16
Местоположение: Пловдив

Re: За снимките и форума

Мнение от todorgeg »

Много полезна програмка.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Marco Polo »

Нещо "snimka.bg" взе да ме нерви.. Тъпото сайт сам си оразмерява качените снимки и не му пука, че примерно си искал да качиш снимка за аватар...
Та въпросът ми е следния - дайте ми препоръка за български хост за снимки, където каквото си кача - това да се вижда. Без да прави самоинициативи, да е "user friendly", да е добре организиран и така нататък...
:oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Васето
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Авг 06, 2012 18:16
Риболов: подводен

Re: За снимките и форума

Мнение от Васето »

Благодаря,с всяка полезна тема е така. Все ще се намерят 2-ма 3-ма да се препират 2-3 страници на кой му е по голям.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: За снимките и форума

Мнение от Marco Polo »

Напоследък все повече хора отварят форуми през мобилните си устройства, с мобилен нет.
Затова още веднъж ще помоля - ОРАЗМЕРЯВАЙТЕ СНИМКИТЕ преди да ги качите. И не цитирайте постове СЪС снимки, а само текста им.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от sampo »

Най добре е снимките да се показват в резюме, пък на който са му интересни да си ги отваря като цъкне върху тях, а не да превърта като гламав до следващия пост. Так се пести място, на ред се събират по няколко и не е задължително да се намаляват.
Някои сървъри за качване на снимки предлагат готов bb code, копираш и го пльосваш/пействаш/ :mrgreen: в поста си.

Примерни снимки с различни размери и с еднакъв размер на резюмето, прегледна работа :

Изображение Изображение Изображение
Изображение

пп: Марко, да махнеш тия злобарски цитати от подписа си, просто препоръка :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: За снимките и форума

Мнение от hypperion »

...
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”