Защо Валери е с постоянен бан?

Книга за препоръки и оплаквания.
Заключено
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Защо Валери е с постоянен бан?

Мнение от Хариус »

Доколкото съм запознат потребителят valeri hinkov никога не е пожелавал постоянен бан! Моля да бъде разяснено от админа или друг защо е с такъв? Нали уж имаше някаква така да се каже каже "градация" на санкциите: предупреждение, месечен бан, постоянен и т.н...
И друго: защо други потребители, използвали обидни думи не са с банове? Или както обикновено всеки има различен прочит на правилата?!

пп: към Сашо pike: има всички предпоставки форума да се превърне в чисто рекламен такъв! Много потребители спряха да пишат, камо ли да пускат репортажи! Няколко завистливи личности мътят водата и са така да се каже "на всяка тенджера похлупак", а откъм риболовни способности са меко казано "съмнителни". Имай го предвид, казвам ти го най чистосърдечно!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Защо Валери е с постоянен бан?

Мнение от Pike »

Самото му отношение в изтритите постове, които може да видите в кошчето казват точно това.

Предупрежденията определено не работят, не и с българи.

Колкото до другите потребители, които по този начин обиждат и парадират с някакво извършено нарушение, и те ще си отнесат бановете, просто днес започнах с това.

Винаги съм искал форумът да е място, където толерантни хора с ума си да споделят опит и емоции, но :) :) :) не и в България, не и ако няма 10-20 мода, който да чистят след тях. Има една шепа свестни хора и тълпа интриганти, завистници, простаци и т.н.

Имаше модератори, но и това в крайна сметка не се хареса.

Заложих на толерантността и разбирателството без модератори, но ето и че и това е до време.

Щом ще е така, новото и последното ще са банове, къде за седмица, къде за две или месец, а за по-крайните постоянен.

Ако и това не помогне и не стане място за толерантни хора с ума си, където няма интриги, завист и простащина, не ми остава нищо друго освен да сложа катинар на форума и да се приключи, просто губи смисъла си за мен.

Грешка, текста в бяло го написах малко прибързано.

Не, няма да сложа катинар на форума, няма да е честно спрямо свестните хора. Форумът ще остане за тях, след като всички други се махнат, форумът ще остане отворен само за тях, а примерно регистрация на нови потребители ще става само с препоръка на някой от тях.

Форумът бе най-силен, когато бяхме малко и задружни.

Това е и новата ми цел, малък форум (дори бих го направил почти напълно скрит), за свестни хора, които не си търсят място да избиват комплекси, да плетат интриги и прочее.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Защо Валери е с постоянен бан?

Мнение от Хариус »

Виж Сашо, най-тъпото в случая е, че хора с безспорни умения в риболова биват оплюти и натирени по някакъв безумен, но бих казал идентичен начин. От това губи само форума!
Виж с Асен Рачев какво стана, сега с Валери, има и други...няма нужда да ги изброявам. Даже и аз самия съм бил в това число по един или друг начин. Е защо е това? Това е риболовен форум, подчертавам риболовен. Не е ли по-ценното да се почерпи от опита на добрите, вместо да бъдат натирени? Кое според теб е по-полезното в случая? Мен лично няколко снимки с кефалета или балканки, или каквото и да било, хванати в някакви стандартни условия, на някакви стандартни примамки не са ми по вкуса. Това си е мое мнение, но нека видим какво може да научи човек от един такъв репортаж? Нищо!
Колкото до закона.....всеки си има глава на раменете и ще си носи последствията, но тук все си мисля, че НЕ е съдилище? Прав ли съм или бъркам? Никой тук не поства снимки с купчини риби избити с ток или изловени с мрежи. Реката била "кеч енд рилийз"??? Ами нито някъде е спомената реката, нито нищо. Да, всички се досещаме коя е, но ако на някой нещо не му харесва си има други начини да изрази несъгласието си или ако иска да предприеме някакви мерки, вместо да се с..ре на воля, нали така? Ето, аз например знам на какви примамки, при какви условия, каква проводка и въобще всички подробности, които биха ми били полезни, но подскачачите и всички останали какво разбраха - нищо! Никой даже и не попита, по-важното беше какво се е случило с рибите....Е и затова повечето тук никога няма да хванат подобни риби /с изключение на Тошко :mrgreen: /!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Защо Валери е с постоянен бан?

Мнение от Pike »

Бъркаш колега, определено бъркаш.

По твоята логика всеки, които под една или друга форма е признат за "голям майстор" трябва да се ползва с привилегията да лови където, когато и както си поиска, без да се съобразява с нищо.
А всички ние останали да спазваме ограниченията наложени от закона и да ахкаме с възхищение на снимките, които е споделил "големият майстор" с имунитет.

Може и аз да не съм в течение, но ако има някакви "златни билети", които се издават само на хора с безспорни умения в риболова и им дават право да ловят където, когато и както си поискат, то веднага си посипвам главата с пепел и си извинявам публично на всеки с такъв "златен билет", че аз или някой друг от форума му е казал нещо накриво.

И да, форумът е риболовен, а не сървър за качване на снимки, където на никой не му пука как са били хванати рибите на снимките и прочее.

И какъв опит ще почерпи редовият риболовец от снимките на подобни "големи майстори": за да хванеш хубава риба, трябва да отидеш някъде на забранено или по време на забраната или пък да напълниш торбата от реката, в която всички останали баламурници връщат рибата.
На това ли му казваш черпене на опит, аз не.

Всички сме равни пред закона, без значение кой колко е добър в риболова, и е напълно нормално на всички, които спазват закона да му е неприятно, която някой "голям майстор" се похвали с улова си, макар бил той и не дотам законен.

Ако за теб това е нормално и такива потребители трябва да се поощряват, независимо как, къде и кога са уловили рибите си, направи си свой форум, аз не го намирам за нормално.

Темата остава заключена, защото спорът го намирам за безсмислен.
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”