За промените във форума

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от koki »

По едно време имаше някакви томболи , ако все още има възможност/ не знам какво е положението /... Да се дава нещо за най-добрия риболовен излет през месеца примерно...

Рестрикциите / ограничаването/ няма да доведат до нищо добро.

Няма да е лошо ако имаш възможност / не се познаваме лично , но ще говоря на ти/ да се възобновят състезанията под егидата на Фишинг Мания.

Имаше някаква инициатива "опитай от моя риболов" , какво стана с нея ?

Поздрави.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от colorcore »

Здравейте и от мен! От целия форум, мисля, съм се виждал само с един от всички вас. Може съвсем случайно и други да знаят кой съм. При така направените предложения за достъп до форума и регистрация на нов потребител, ми се струва невъзможно за хора в моята ситуация да се регистрират - кой би ме препоръчал? Знам, че не съм единственият българин, който ходи за риба в Регенсбург, но както казах, познавам се само с един участник във форума и то защото писах във форума и той ми се обади! А все пак, като гледам числото прочели темата Регенсбург явно има интерес към нея. Та, според мен това да се върже новата регистрация с препоръка от някого не е добра идея. Така се изключват всички потенциални участници като мен.

Като цяло намирам форума за чудесен, научих от вас много и все още научавам много. Не съм бил на много места в България, за света да не говорим и репортажите от там много ме радват и чета с удоволствие ако и да не ги коментирам винаги.

Търсих и форум в немските сайтове за Регенсбург и околността - има и е трагичен, не може да стъпи и на малкия пръст на нашия форум - малко и редки постове, най-вече стари.

Хубаво е, че ви/ни има, продължавайте да споделяте и запазете добрия тон!
Поздрави!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от quietriot »

Саше ще има много идеи изчакай и отсей читавото.
Без модове не можеш да се оправиш , практиката го доказа , не можеш да огрееш навсякъде а тук има прекалено много омраза на места, добре че не се бият още :tup:
Препоръките са тъпа работа, не сме масони, нека се регистрит свободно и ако няакакво време са само читатели бан и да си ходят, примерно 3 месеца.
За нерегистрирани само заглавията да се виждат на темите за да се дразнят и да се налага да се регистрират.Много четат и веднага бягат на рякаата ако някой е дал инфо, затова и хората не споделят.

Елитарните подфоруми няма да доведът до добро всеки ще се бута да влиза щото забраненото е най-сладко, пък по старите ще се дразнят на новобранците.

Много си мек с наказанията , отпукай 10 човека за една седмица и ще мирнат, пример Шопов знаеш от кой форум , с бутонките в зъбите като не може да стиска.

Търговците да си имат теми с рекламна цел, който го дразни да не ги чете!Направи им собствен раздел както в другия форум , направи им тема за бели и черни магазини за хранене и похвали.

Не си губи времето да одобряваш обяви , нека пускат свободно , която не отговаря на правилата в коша и ще се научат.

Емплементирай тук всичко, което ти се стрива полезно от там!

П>П опцията да се качат снимки направо тук , доста ще улесни желаещите да покажат нещо иначе е много сложно , а от ФБ в един момент спират да се виждат.

Ай че се отплеснах .....
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: За промените във форума

Мнение от Pike »

Мдааа.

Като заключение от обратната връзка от тук, от скайп, от месинджър и телефонни разговори, мога да направя следното заключение:

Fishing Mania Форум = Porsche 911

Или с други думи, трябва да направиш нов модел, обаче не може да пипаш почти нищо по дизайна, визията или основни функционалности :)

Новият модел се отличава от стария по новия си двигател, новите карбо-керамични спирачки, новата скоростна кутия и някоя друга екстра в повече. Визията остава почти непроменена и феновете на модела са щастливи и доволни.

В това разбира се няма нищо лошо, така де, къде са Porsche, къде сме ние.

:tup:

Задрасквам предния план за промени, почвам да тествам новия двигател (сървър), ще помисля и за карбо-керамичните спирачки (модовете), след като сложа новият двигател ще видя и списъка с есктрите :tup:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: За промените във форума

Мнение от чичо Док »

За директно постване на снимки тук е много добра идея!
Прегледах стари мои публикации където вече ги няма шернатите снимки от фъкбука след преиндексация на последния.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от rap66 »

Едно подробно прецизиране на ПРАВА и/или ЗАБРАНИ за четене на тема или отделен пост на ниво потребител мисля ще реши всички проблеми.
Давам пример. Потребителя в профила си по подразбиране определя права и/или забрани за чете не на неговите постовете (всички, всички негови групи, конкретни групи и т.н.). Може например да банне даден потребител, ако не му харесва държането му. Всеки потребител може да си създаде група. Всеки потребител при отваряне на тема може да укаже ПРАВА и ЗАБРАНИ за чете и писане в нея конкретно и да може да променя това, или да се ползват тези от профила му. Всеки потребител да може да укаже това и за конкретен пост. На пръв поглед може да изглежда сложно, но не е.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от babydoctor »

colorcore написа:Здравейте и от мен! От целия форум, мисля, съм се виждал само с един от всички вас. Може съвсем случайно и други да знаят кой съм. При така направените предложения за достъп до форума и регистрация на нов потребител, ми се струва невъзможно за хора в моята ситуация да се регистрират - кой би ме препоръчал? Знам, че не съм единственият българин, който ходи за риба в Регенсбург, но както казах, познавам се само с един участник във форума и то защото писах във форума и той ми се обади! А все пак, като гледам числото прочели темата Регенсбург явно има интерес към нея. Та, според мен това да се върже новата регистрация с препоръка от някого не е добра идея. Така се изключват всички потенциални участници като мен.

Като цяло намирам форума за чудесен, научих от вас много и все още научавам много. Не съм бил на много места в България, за света да не говорим и репортажите от там много ме радват и чета с удоволствие ако и да не ги коментирам винаги.

Търсих и форум в немските сайтове за Регенсбург и околността - има и е трагичен, не може да стъпи и на малкия пръст на нашия форум - малко и редки постове, най-вече стари.

Хубаво е, че ви/ни има, продължавайте да споделяте и запазете добрия тон!
Поздрави!
Това го подкрепям дума по дума, както и следващия пост на Васко - успех, Саше!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
emdi
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 29, 2012 16:45
Риболов: тролинг,спининг,с директен телескоп

Re: За промените във форума

Мнение от emdi »

Здравейте колеги!Да споделя и аз,защо съм от четящите,а не от пишещите!Прочитам информация от колега,че еди къде си кълве костур.Отиваме с приятел,ама вече не кълват костури,а сулки по300-400гр.Лодки много,хора всякакви.И кво става-всичко в чувала,живарника и т.н.Това съм го виждал много пъти.При тролинг ,за да не влача рибите след лодката цял ден,ги съхранявам вързани във водата по определен начин.Излизам за 15 минути да си взема биричка.Влизам-няма нищо,''гладни колеги'',пък явно и неможещи,ги отнесли.Е как да споделяш инфо при такова отношение.Моето предложение е - при споделяне на информация,ако може да избираш с кого да бъде.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от bat.galin »

Имаше някаква инициатива "опитай от моя риболов" , какво стана с нея ?..
Тя тази инициатива не е спирала, но както гледам - практикува се основно след излет и около тигана.
Ама дали е задължително "клубното членство" не съм наясно.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от franko »

rap66 написа:Едно подробно прецизиране на ПРАВА и/или ЗАБРАНИ за четене на тема или отделен пост на ниво потребител мисля ще реши всички проблеми.
Давам пример. Потребителя в профила си по подразбиране определя права и/или забрани за чете не на неговите постовете (всички, всички негови групи, конкретни групи и т.н.). Може например да банне даден потребител, ако не му харесва държането му. Всеки потребител може да си създаде група. Всеки потребител при отваряне на тема може да укаже ПРАВА и ЗАБРАНИ за чете и писане в нея конкретно и да може да променя това, или да се ползват тези от профила му. Всеки потребител да може да укаже това и за конкретен пост. На пръв поглед може да изглежда сложно, но не е.
Добре е като идея,но предполагам мнооого сложно :wink: :fish4:
Например ако някой лъже или пише срещу теб ,а ти си баннат от него,как ще се защитиш.
Изобщо, може и да не разбереш,че това се случва. :wink:
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от rap66 »

franko написа:...Например ако някой лъже или пише срещу теб ,а ти си баннат от него,как ще се защитиш.
Изобщо, може и да не разбереш,че това се случва. :wink:
Няма нужда да се защитаваш. Преценил е, че няма да му четеш постовете (или че не си заслужил още). Негово право. А ти ако искаш да се сдобиеш с това право, не се защитаваш, а променяш поведението си (или правиш нещо да го заслужиш)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от babydoctor »

Аха, нещо като девически лексикон :D Супер. И няма сърдитиии. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: За промените във форума

Мнение от pux »

Добре де, след като е ясно, че "моралистите" са проблем за споделянето и пречка за форума като цяло, защо никой не предлага да бъдат разкарани? Особено такива, които нямат съществен полезен принос! Знае се горе-долу кои са - достатъчно е да се прочетат 3-4 скандала - те са си винаги едни и същи :lol:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: За промените във форума

Мнение от Pike »

"Моралистите" били проблема, е да ама не.

Не "моралистите" са проблема, проблемът е, че се пускат снимки, които предизвикват такива реакции. Утре ти ще реагираш остро на някоя такава снимка и какво, ще кажем pux е моралист, вън от форума.

А се изисква съвсем малко мисъл, пък като си хванал риба я в забраната, я в забранен участък, я сдала богу дух (а трябва да се върне обратно), и т.н., еми защо ти е я пускаш и да се биеш в гърдите какво си хванал. И после, ама те "моралистите" са виновно, еее много е лесно така.

Или пък според един друго колега, трябвало на хора с доказан опит да не им се търси сметка: как, къде, кога и на какво са хванали рибата. Значи по тази логика всеки, които не се радва на такъв статут на риболовец с богат опит, трябва чинно да спазва ограниченията и бурно да аплодира снимките и разказите на тези с неписаните привилегии.
Това е безумие.

Или пък една от другите ми любими тези: Аз понеже съм зарибявал и съм пуснал ехееее колко много риби, имам право да си ловя, когато и където си поисквам ?!?
Също безумие.

И да се върна на "моралистите", моралист може да бъде абсолютно всеки, просто е въпрос на праг на търпимост.

Ако се мисли, преди да се пусна снимка, или ако е нужно се поясни какъв е случая, каква е участта на рибите, няма да има моралисти, иска се само малко мисъл и писане.
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”