По повод сомския...

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

По повод сомския...

Мнение от yankosan »

Шефе,ти ташак ли си правиш с нас,с вас,с тях и хилядите потребители на форума???
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: По повод сомския...

Мнение от Pike »

Мисля, че много добре съм написал за какво става дума:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 45&t=66257" onclick="window.open(this.href);return false;

Подфорум като този без модерация е невъзможен, а след като никой не желае да се захване с нея или да съдейства под някаква форма, просто не ми оставяте никаква друга възможност.

Както съм написал във въпросната тема, аз не съм човекът, който може да ви е мод. Казал съм го в прав текст, не ви разбирам взаимоотношенията и игрите, не съм един от вас, не може да очаквате да ви бъда мод.

И вместо да кажете евала на Калинукс, че ще си жертва от времето за да оправи този подфорум, вие си действате по схемата за най-лесното, а в случая админа е виновен, дайте да плюем по него.

Не ви ли минава дори и за секунда мисълта, че може би пък случайно вие сами да сте се докарали до това дередже, или най-лесно е да обвиняваме другите за грешките си.

Ако наистина мислите, че сте безгрешни, че нямате грам вина за това, то да кажа на Калинукс да не си губи времето и нервите, защото колкото и да се старае да чисти, до седмица - две ще стане пак същото.

Много жалко, ако е така, много жалко ...
toparlak
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 2:15
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от toparlak »

Не само сомския,никой подфорум в който има по-активно писане не е възможен без модерация.
Реда се създава и поддържа със санкции-така е навсякъде.Тук даваш 20лв на катаджията и се измъкваш,на запад те глобяват 200евра и повече не правиш нарушение-просто и логично.
Не е необходимо модератора да разбира взаимоотношенията и игрите в подфорума риболов на сом,както и да е един от сомаджиите,даже е по-добре ако не е.Кой може да е по-авторитетен от администратора?! Има достатъчно ясно написани правила за общуване във форума.Необходимо е стиктното им прилагане без колебание и без съобразяване за кой потребител става въпрос.Първо нарушение-предупреждение,второ-бан.
С цялото ми уважение към админа мисля,че е изключително неправилно спирането на подфорум риболов на сом.Ако някой има болен нокът не трябва да му се реже целия крак...
Ще бъдат ощетени хиляди потребители които комуникират според правилата,а и форума като цяло ще загуби от това.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от yankosan »

Не те виня за това че си взел мерки,но натискайки един бутон да захвърлиш на боклука толкова години опит и знания...
Да всичко си стои,но вече никога сомския няма да е същия,надявам се в положителна посока.
После видях,че Калинукса се е наел да спаси сомския,за което евала!Най-добрия модератор преди да се откаже!Ако успееш да върнеш и Pike1 резултатите ще са налице.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: По повод сомския...

Мнение от Pike »

toparlak написа:Не само сомския,никой подфорум в който има по-активно писане не е възможен без модерация.
Реда се създава и поддържа със санкции-така е навсякъде.Тук даваш 20лв на катаджията и се измъкваш,на запад те глобяват 200евра и повече не правиш нарушение-просто и логично.
Не е необходимо модератора да разбира взаимоотношенията и игрите в подфорума риболов на сом,както и да е един от сомаджиите,даже е по-добре ако не е.Кой може да е по-авторитетен от администратора?! Има достатъчно ясно написани правила за общуване във форума.Необходимо е стиктното им прилагане без колебание и без съобразяване за кой потребител става въпрос.Първо нарушение-предупреждение,второ-бан.
С цялото ми уважение към админа мисля,че е изключително неправилно спирането на подфорум риболов на сом.Ако някой има болен нокът не трябва да му се реже целия крак...
Ще бъдат ощетени хиляди потребители които комуникират според правилата,а и форума като цяло ще загуби от това.
С цялото ми уважение и към теб колега, не си прав.

Явно не си прочел или не си обърнал внимание на този абзац от другата тема:
...
Предлагал съм на различни хора, които познават хората пишещи в тези два подфорума да станат модератори, но никои от тях не прие, а причините да не приемат винаги бяха 2 едни и същи:
- или не желаят да си навлекът гнева на "вирхушката" сомаджии
- или не желаят де си развалят взаимоотношенията с тях
...
Значи нагледал съм се на какво ли не, сложи ли се мод, които не е сомаджия, ще се откаже до седмица макс.

Модераторите за всеки един подфорум трябва да се избират сред пишещите там, защото всеки подфорум си има специфики, групиране на хора, дори ако искате и специфичен език. И само мод, който е наясно с всички тези особености, може да бъде добър мод.
Да има написани правила, които целят нормални човешки взаимоотношения, но във всеки подфорум си има нюанси (разбира се в границите на допустимото), които може да улови само мод от съответния подфорум.

И да, пръст може да се отреже, щом е гангренясал. В конкретният случай, използвайки този израз бих формулирал положението така: пръстът е счупен, в моментът е гипсиран и трябва да остане обездвижен за известно време.
yankosan написа:Не те виня за това че си взел мерки,но натискайки един бутон да захвърлиш на боклука толкова години опит и знания...
Да всичко си стои,но вече никога сомския няма да е същия,надявам се в положителна посока.
После видях,че Калинукса се е наел да спаси сомския,за което евала!Най-добрия модератор преди да се откаже!Ако успееш да върнеш и Pike1 резултатите ще са налице.
Не съм захвърлил никакъв опит и знания на боклука. Всичко седи и е достъпно за четете, просто не може да се пише в момента. Така ще е, докато се подреди и почисти. Ако си седи отворен за писане, ще е двойна работа, все едно да риеш сняг докато вали.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от LVitchev »

Единствения проблем във сомския е това че когато някои недоброжелател напише някаква обида,завоалирано или директно и се почват разправиите !!! Просто веднага без мотане и толериране тези постове трябва да се премахват без обяснение,защо не го разбереш най-после това нещо ??? Тоя бил такъв,ония бил група,рязане без обяснение и толкова.Тапета докато беше модератор,в определени линии нещата вървяха и даже тези които му бяхме по-близки,нас триеше повече от другите,дори съм се карал с него за това че нас трие защото няма да кажем нищо но другите ги пази защото не иска да си губи клиентите,не приятелите !!! Той си е търговец и от това се храни и си поддържа семейството,няма лошо но той не ставаше за модератор само и единствено по тази причина.Трябва човек които без обяснения на които и да било да ги трие веднага за да не се стига до разправии.Има некадърници с по пет риби в живота от платени водоеми /няма да назовавам имена/ които от много време влизат единствено за да се заяждат !!! Пишат небивалици,измишльотини и разтягат локуми а дефакто са едни посредствени риболовци.Аз нямам претенции да съм някакво светило и в никакви групи не участвам,ако не си забелязал,изобщо не се церемоня да казвам на приятелите ми директно в очите какво не ми харесва и че не трябва да се прави,дори и да не харесваш един човек,трай си и не се занимавай с него,изтрий му телефона,спри да говориш с него и това е.Как може хем да го плюеш хем да говориш с него ??? Трябва един с голяма резачка и наред,няма никакви богопомазани или толерирани,има десетки хора които лично се познаваме и си знаем характерите,знаем кои-колко пари струва и за това се подкрепяме повече и се стига до разправии !!! Престанете да ни вкарвате в групировки и всякакви такива,тук групите от сомаджии се вливат една в друга,разделят се,цепят се,ПАРЛАМЕНТА РЯПА ДА Я ДЕ,а вие сънувате някакво си страшно единство и групиране - пълни глупости !!! Хайде сега си останете със здраве.Аз ако мога да седя постоянно тук ще ги оправя бързо - бързо но нямам време да вися във форума,иначе ще ти покажа как се прави :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от lubobg »

Аз пък преди доста време писах друго.
Модератора трябва да е независим.
В реалния живот това се нарича кокфликт на интереси.

Тука е същото.Нема как некой да модерира другарчетата си от бивака.

Независим модератор и както казва бате Любо нема мой нема твой.
Но първо трябва АДМИНИСТРАТОРА да си даде сметка кои са хората дето дърпат форума надолу и спокойно да им бие шута.

Вълка козината си мени -нрава не.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от babydoctor »

Много енергия се изхаби. Не съм влизал и няма да влизам в Сомския. Виждал съм доста от тях и познавам някои. Това си е затворена група - ако ги кефи да се псуват и заплашват, що да не го правят - така още повече ще се капсулират, защото никой няма да влезе отвън. Да, ще кофти за такива като Калинукс-а, но те са малцинство, както разбирам. Това са големи хора, малце ще да е позакъсняло превъзпитанието. Та два изхода виждам - или да се заличи подфорума, или да се остави на самотек, като по-добър вариант. Не виждам защо да се хабят и време, и нерви. И, Саше, върни модераторите дори и анонимни, че бързо ще ми станеш пациент...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от Левака »

Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от babydoctor »

Все си мислех, че ще се включиш, Стефане. Не ми се отвори, ще пробвам утре. Но пак си мисля, че едно такова затворено общество си има свои правила и трява да се остави да си живее по тях - или ще се развие, или ще умре. Теб те познавам, с деси-сома имах честта да се запозная в Борсалино и с още някои, не виждам защо трябва да се драматизира. Ми и рокерите, например, са затворена клетка, със свои строги правила и там прехвърчат искри и кво? Да ги закрием ли? :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Той Стефан си е от мълчаливите докторе,не се завира в разправии а поздрава му е точно на място :tup: хахаха
Виж сега,винаги ще има искри,и във други раздели има дрязги,там също има кривундели които нито се водят нито се карат.В сомския обаче на определени елементи им е интересно да влизат и после като се почне,едно писане на съобщения,едно оплакване,виждате ли го тоя,прави скрита реклама,другия не знам си какво направил,трети натискат ръчички защото някой в друга тема или раздел го е засегнал на тема - НЕ КОМПЕТЕНТНОС и започва едно отмъщение без да се замисли че си остава същия задръстеняк,вместо да запомни и да се научи кое и как е правилното.Ето сега например съм написал според някои "култур трегери" два много,ама много обидни епитета, - задръстеняк и кривундел,интелигенцията много се обижда от такива неща.Да,ама това си е начин на изразяване на отношение към определени елементи,как да разбере че е такъв ако не му го напишеш.Не че има гаранции някога да разбере че е такъв но все пак човек трябва да опита да му обясни че дадения елемент е много прост :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Пресен случай от последната разправия.Пишем и си обясняваме разни неща,ако определен човек не го е виждал това и на него не му се е случило,това не означава че не е така.Когато обаче е дървена глава и не поема а си знае неговото,нещата си плачат за епитети.Един пост след неговия човека му пуска клипче как сома удря костура с опашката и този елемент продължава да спори и да пише глупости.проблема не е в това че ги пише,проблема е че го прави целенасочено !!!Много такива ги има тук,има нравствена полиция,има правописна полиция,има всякакви полиции,които вместо да си гледат живота,те се занимават с това,какво правят другите.Едни го правят просто защото са пи такива по душа,черни души,лоши хора отвътре,прогнили от чернилката,завист и т.н.Може ли да ти заявя на тебе че нищо не разбирам от медицина и във същото време да взема да оспорвам дадено лекарство,болест или нещо друго,как се лекува,че за дадена болест която се лекува само със антибиотици,аз да си меля едно и също и да убеждавам околните че трябва да се лекува със чесън и че това е най-правилното ! ето такива елементи са,нямаш си на представа какви епитети ми идват на езика :lol: :lol: :lol: :lol: На Гелето лодката им влезе в устите,единия преди това искал да прави уговорки с Гелето за цени и т.н,Геле го резнал и се почна,лодката не става,това било така,онова било онака а лодката си е кукла но доброжелателя заедно с двама - трима пригласящи продължават.Ето на това аз викам хора с мръсни душички,не си дава сметка колко се излага.А бе човек,като не разбираш и не си направил и лодчица от вестник даже,как стана толкова "компетентен " че и мнение да даваш та и съвети ??? За това,такива постове този които отговаря за раздела,триене без никакво обяснение !!! Така,ако заядащия се е написал нещо което ще доведе до ответен отговор,като бъде изтрит този пост,респективно аз няма да го прочета и няма да отговарям,и не само аз,и други няма да го прочетат,няма да има и последващи дрязги и разправии.остави ли се обиден пост или подмолна подигравка,дори и завоалирана,нещата отиват на скандал.едни са със по-нисък праг на търпимост,други си траят,толкова им е достойнството на хората но да забраняваш на някои да се защитава за да нямало скандали,това нито го приемам,нито го разбирам.а най-лесно е,вижда се кои е започнал разправията,предупреждава се и следващия път - пътеката.Без значение кои е и какъв е.Трола още със събуждането си,влизаше и се започваха разправиите,от както го няма,разправии няма.Мага не е написал един съвет за нещо,едно нещо не е написал за риболова,на един не е помогнал за лодка,ремонт или друг съвет,но още със влизането му започва да плюе по Тапета.Не че Тапета няма трески за дялане,но той си гледа интереса.Като се има в предвид че Мага е продавач в някакъв магазин и като се има в предвид че Тапета продава десетки пъти повече стока отколкото ония може да си представи,това ако не е завист и нарочно заяждане,здраве му кажете.Аре стига съм писал че ще стана писател,ще започна да пиша прекрасно и няма да има в какво да ме обвини правописната полиция :lol: Нека си остана такъв какъвто съм,аз така се харесвам - неграмотен :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от magiosnika »

:D Чичо Любчоооо, като ви гледам двамата с Тъпетко и се сещам за един виц :lol: :mrgreen:
Един чукча си купил "Волга" и я показва на останалите.
– Вижте, купих си нов кон…
Минават другите чукчи и цъкат: "Хубав кон, кожата му е здрава, очите му са големи…"
Идва шаманът, трябва нещо да каже, посочва ауспуха и заключава:
– Най-важното е, че е мъжки! :mrgreen:
Ми майна, извинявай ама никой ли не намери някъде нещо написано за сомските атаки с опашка :mrgreen: Така ли не можахте да откриете в никое европейско издание нещичко по въпроса :?: :idea: Баси тъпите европейци - никой да не забележи, че сомовете атакуват воблерите с опашки :wink: Ще ме прощавате, ама аз на илитерати няма как да вярвам :D
Нали четете денонощно, посочете ми поне ЕДНО научно издание, където се описва такова поведение на сома :wink: Или пак ще излезете с номера, че злобея :D Обявявам, че вашите твърдения са пълна измишльотина и ще си върна думите назад, само ако ми посочите, къде е описано такова поведение на европейският сом :wink: Пайка е пуснал цяла тема, където търговците да рекламират безплатно новите си продукти. Странно защо, не откривам там и един пост на пишман гуруто.Виж в нормалните теми е наводнил с едни и същи клипчета и снимки :mrgreen: Ако си обърнал внимание, в платената му темичка не вземам никакво участие. Виж в нормалните теми не съм длъжен да си премълчавам за глупостите, които пише :D По повод на редовните ти псувни във форума лично на мен не ми пречиш :D Мога ли да се сърдя, че някой не е образован или възпитан достатъчно :D Не разбира се :D
Иначе за всички почитатели на научният подход към нещата едно поздравчe :D
http://vbox7.com/play:c49e35f4" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от Павел Иванов »

LVitchev написа:....Трола още със събуждането си,влизаше и се започваха разправиите,от както го няма,разправии няма...
А няма го . Тука си е , е го - http://forum.fishing-mania.com/memberli ... le&u=35154" onclick="window.open(this.href);return false; , просто за момента се ослушва и пази поведение щото му намалеха реЗко форумите в които да се изявява :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от LVitchev »

Магьасник,как човек да не ти каже че си нагъл а ??? Във темата заради която Сашо затвори сомския,един клип ти е пуснало момчето на които сома удря костура със опашката,вече за четвърти път ти го казвам да гледаш клипа,ти продължаваш да ломотиш и да ме дразниш !!! Остави клиповете на Бай ти Стоян с аквариумните сомове !! Има още десетки такива клипчета където сома удря с опашката рибата на куката,потърси и гледай но първо виж клипчето на момчето и престани да бълваш жлъч,защото както ми се струва,илитерата си ти !!! Надявам се този път да прочетеш добре какво ти пиша и да потърсиш клипчетата с атакуваните рибки при кльонк и да си завреш микрофона дълбоко в гърлото че да не можеш да мякаш повече !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: По повод сомския...

Мнение от LVitchev »

Павел Иванов написа:
LVitchev написа:....Трола още със събуждането си,влизаше и се започваха разправиите,от както го няма,разправии няма...
А няма го . Тука си е , е го - http://forum.fishing-mania.com/memberli ... le&u=35154" onclick="window.open(this.href);return false; , просто за момента се ослушва и пази поведение щото му намалеха реЗко форумите в които да се изявява :mrgreen:

Ама то си му личи бе Павка,онзи ден влизам и вместо да прочета нещо интересно за десетина минути,гледам го тоя,минал през всички теми на ред и навсякъде тролски следи :lol: Гледам в другата тема за сомовете,гледам братовчед му и той се занимава с плюнки,как да ги изтрае човек да не им тегли конското и на двамата хахаха На тоя пък десет пъти му казах да види клипчето,обаче продължава да се прави на луд,това за него не е доказателство,искал го в писмен вид,подписано и подпечатано от нотариус но да бил ЕВРОГЕЙСКИ ,иначе не се брояло хахахаха
Аз каквото имах да казвам го казах,махам се че тоя пак ще го почна а не ми се разправя с него че като знам на Пайка двойния аршин,пак ще съм аз виновния !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”