Модератори

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Модератори

Мнение от Pike »

Човек винаги трябва да опитва нещо ново, да търси нови методи и техники.

По тази логика и аз опитах система без официални модове, с идеята всеки да може да бъде сам мод, но с времето се видя, че или още не й е дошло времето още или просто не работи.

Докато не ми хрумне някоя нова идея, ще се върнем към старата изпитана система, а именно модераторите.

За да бъде модераторския екип винаги в крак с времето, духа и настроенията, всяка година ще има нови избори за модератори или с други думи, модераторският мандат ще бъде 1 година.
Няма да има ограничение в броя на мандатите, ако даден мод е добър и се подкрепя от потребители на даден подфорум, то може да бъде мод до дълбока старост, стига да иска де :)

Днес до края на деня ще пусна във всеки подфорум тема за номинации за модератори, където всеки по своя лична преценка ще може да предложи кой или кои са подходящи за модератори на съответния подфорум. След седмица ще обобщя всички тези номинации и ще пусна теми за гласуване. Най-вероятно по време на гласуването ще спра опцията за регистриране на нови потребители във форума, за да няма "фалшиви бюлетини", а след това ще я върна.

Освен модераторите, опцията с Изображение си остава, като ще има още една или две системи за рейтинг, които също ще помагат.

Това е засега.

Ако имате предложения или коментари относно модерирането, това е темата, в която може да го направите :tup:
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Модератори

Мнение от emil petkov »

За конфликтните раздели може да се помисли за анонимен модератор.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Модератори

Мнение от babydoctor »

Аз си мисля, че по начало всичките трябва да са анонимни. Да пробваме, що не, Сашо?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Модератори

Мнение от кирил великий »

По тази логика и аз опитах система без официални модове, с идеята всеки да може да бъде сам мод, но с времето се видя, че или още не й е дошло времето още или просто не работи.
Честно, не съм видял да има повече скандали в "Манията" от преди, когато имаше модератори, нито повече скандали от форуми, не само рибарски, в които има модератори.

По начало модераторите не трябва да са специалисти в рубриките, които модерират. Анонимните модератори са най-ефективни, особено когато не участват със свои натрапчиви и спорни мнения. И когато горе-долу знаят правописа :wink:
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Модератори

Мнение от Мънцата »

Анонимни модератори :roll: Голям купон ще стане ... :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Модератори

Мнение от fisherman1321 »

Идеята с анонимни модератори не е лоша, особено ако следят активно какво се случва и да пресичат всички наченки на кавги и нарушения на правилата на форума още в зародиш. :fish8:
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Модератори

Мнение от Pike »

Да звучи добре, но също както идеята за независими модератори е неприложима на практика.

Най-малкото за да следят активно какво се случва и да пресичат всички наченки на кавги и нарушения на правилата на форума още в зародиш, това трябва да са хора, които само това да правят.

Не че няма хора, които биха могли да бъдат независими модератори, но или не искат или нямат възможността да следят активно случващото се във форума.

Направо се учудвам как така няма фирми, които да предлагат такава услуга. Незаета ниша ;)

Днес ми остана време и ще пусна темите за номинации, като напиша и няколко ограничения за това кой не може да бъде модератор и защо.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Модератори

Мнение от quietriot »

Аз ще ти дам друг пример , който според мен е удачен, събери си сам екип модове ккоито да не са по раздели а да имат права навсякъде както е в субару форума , няма нужда от демокрация ние да ги избираме , ти си ги избери и работете заедно в екип, всеки ще може да модерира навсякъде , когато види че има нужда, виждаш че там работи прекрасно.
Оцвети ги в друг цвят да се знае че е мод и готово.....виждаш че там работи прекрасно, макар да избухват конфликти и там , Станислав ги лекува на секундата и Иван Шопов.

Има няколко основни неща които да се спазват , култура на писане и липсва на груб език, когато се спазва с желязна ръка, драмите сами изчезват.

Ползвай всичко полезно от там, много от нещата работят прекрасно , сам го виждаш.

лек ден
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Модератори

Мнение от mita4eto »

quietriot написа:Аз ще ти дам друг пример , който според мен е удачен, събери си сам екип модове ккоито да не са по раздели а да имат права навсякъде както е в субару форума , няма нужда от демокрация ние да ги избираме , ти си ги избери и работете заедно в екип, всеки ще може да модерира навсякъде , когато види че има нужда, виждаш че там работи прекрасно.
Оцвети ги в друг цвят да се знае че е мод и готово.....виждаш че там работи прекрасно, макар да избухват конфликти и там , Станислав ги лекува на секундата и Иван Шопов.

Има няколко основни неща които да се спазват , култура на писане и липсва на груб език, когато се спазва с желязна ръка, драмите сами изчезват.

Ползвай всичко полезно от там, много от нещата работят прекрасно , сам го виждаш.

лек ден
Това ми звучи доста интересно, а и мисля има голяма доза логика. Една шепа доверени хора, на които ТИ имаш доверие, всеки с еднакви права навсякъде, за да могат да се припокриват.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
plamen janew
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 9:22
Местоположение: гр.Търговище

Re: Модератори

Мнение от plamen janew »

Потвърждавам думите на Васил за Subaru форума,проверено е и работи ! :tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Модератори

Мнение от quietriot »

plamen janew написа:Потвърждавам думите на Васил за Subaru форума,проверено е и работи ! :tup:
Сашо прекрасно знае, че работи, нали е член на Субару форума :tup: от известно време.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Модератори

Мнение от Pike »

Нещо такова ще е, по-скоро микс. Ще има тук там по някой мод на конкретен форум, плюс няколко глобални.
А освен това и онези екстри, за които Васко писа преди време.

А и още нещо, вече си имаме нов сървър, кръстил съм го "Ламбото", където всичко е най-най-новото, направил съм си копие на форума и тествам новата версия на платформата.
С гадната галерия удрям на камък засега, ама и тя ще тръгне ;)

А и за всички, които не харесват Тапаталк, новото форум е с респонсив дизайн и може да се гледа кефт ти от комп, кеф ти от таблет, кеф ти от телефон, без никакви грижи, умно е и само се адаптира към всички размери :tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Модератори

Мнение от quietriot »

pike написа:Нещо такова ще е, по-скоро микс. Ще има тук там по някой мод на конкретен форум, плюс няколко глобални.
А освен това и онези екстри, за които Васко писа преди време.

А и още нещо, вече си имаме нов сървър, кръстил съм го "Ламбото", където всичко е най-най-новото, направил съм си копие на форума и тествам новата версия на платформата.
С гадната галерия удрям на камък засега, ама и тя ще тръгне ;)

А и за всички, които не харесват Тапаталк, новото форум е с респонсив дизайн и може да се гледа кефт ти от комп, кеф ти от таблет, кеф ти от телефон, без никакви грижи, умно е и само се адаптира към всички размери :tup:
Е какво да му харесвам на тапатолка , като спря да ми дава известия за лични, преинста лирам го тръгне ден два , после пак тишина.
Има ли опция да се качва директно снимка в тема, Саше , това ще най-голямата екстра и ще живне много форума, вервай ми , както е в ФБ. Пишеш , браузваш и снимката се архивира някъде в галерията на форума.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Модератори

Мнение от Pike »

Ще има ;), но незнам дали ще е обвързана с галерията, по-скоро с конктретният пост, в който е пусната.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Модератори

Мнение от quietriot »

pike написа:Ще има ;), но незнам дали ще е обвързана с галерията, по-скоро с конктретният пост, в който е пусната.
Все тая важното е снимаш , пишеш тема или пост и качваш снимката, а къде ще се хоства тя , няма никакво значение...В това бие много ФБ , интуитивно е и бързо става.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”