Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Pike »

След успеха с функционалността за автоматичен ресайз на снимките при ъплоуд/прикачване към пост, редно е да се поставят нови цели за подобрение функционалността и ползваемостта на форума.

Аз обмислям някои подобрения, които може да се направят, но всяко друго предложение за нещо ново в тази посока е добро дошло.

Няма да казвам всичко, но почти всичко може да се направи, така че освободете фантазията си и споделете, какъв тунинг би бил добър за форума ни ;)

Дали ще е нещо, което сте виждали по други български или чуждестранни форуми или пък нещо, за което се чудите: Как пък никъде го няма това?

Дори и от най-шантавите идеи може да изскочи нещо интересно и полезно ;)

:tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от quietriot »

Пробвай рейтинга , одавна ти намилам :lol: за него, в субару форума работи що годе добре, да има субективен момент и някой може да нахрани някой с отрицателен рейтинг без да е виновен или група френчове да си го дигат едни други , но затова си ти и модовете да ги лекувате , пък и пълно щастие няма знаеш....

Доста по-лесно ще е особено в купува/продава да се закичват некоректни продавачи и купувачи и съответно никой да не купува/продава от/на тях.
Кървави месарски снимки и бракониерски постове .....и какво ли не още ....член си и на другия форум знаеш за какво се ползва и как работи.

Има хора на чието ниво не искам да падам като влезна в дискусия с тях, но ще ги рейтингувам с - веднага .
Има полезни постове които с кеф оценаваш с + вместо да пишеме 20 човека "евала жесток си "!
Achkin
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 10:49
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Achkin »

quietriot написа: Доста по-лесно ще е особено в купува/продава да се закичват некоректни продавачи и купувачи и съответно никой да не купува/продава от/на тях.
А може би е дошло времето Купува/Продава да бъде изнесено от форума и да си има отделна функционалност под името "Обяви", където всеки продавач да си има и рейтинг.
Не е никак приятно 70% от страницата с нови мнения(http://forum.fishing-mania.com/search.p ... d=newposts) да е именно в "Купува" и "Продава"(особено в последния), с безбройно много "празни" up/bump мнения и/или мнения от вида на "хайде де, на тая цена как няма да ми купите?!"
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Pike »

Achkin написа:
quietriot написа: Доста по-лесно ще е особено в купува/продава да се закичват некоректни продавачи и купувачи и съответно никой да не купува/продава от/на тях.
А може би е дошло времето Купува/Продава да бъде изнесено от форума и да си има отделна функционалност под името "Обяви", където всеки продавач да си има и рейтинг.
Не е никак приятно 70% от страницата с нови мнения(http://forum.fishing-mania.com/search.p ... d=newposts) да е именно в "Купува" и "Продава"(особено в последния), с безбройно много "празни" up/bump мнения и/или мнения от вида на "хайде де, на тая цена как няма да ми купите?!"
Тук бих могъл да изключа от заявката за новите мнения тези от подфорумите с обяви.
Има и друга гледна точка, на теб ако не ти е приятно да виждаш сред новите постове и тези от обявите, за други колеги пък е добре дошло. Аз лесно мога да ги филтрирам и изключа от листинга с новите мнения, но трябва да вмъкна и бутон/линк, при чието натискане да се визуализират и мненията от обявите, за хората, които ги следят.

Ако пък имаш предвид, във форума да няма подфорум с обяви, а това да е съвсем отделна услуга, то на този етап нямам интерес да правя и поддържам отделна такава. Обявите във форума ги има, за да бъдат в услуга на потребителите, изнесе ли се като напълно отделна и самостоятелна услуга си става нещо съвсем различно и отделно.

PS. Васко, ще отговоря и на теб малко по-късно, че там са повече неща ;)
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от kalinux »

Бутон "Харесва ми" или "Благодаря" под мнението, има го я някои форуми и върши добра работа за различни неща. Съответно и в профила на всеки излиза статистика за брой мнения и брой харесвания.
С внимание към детайлите
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Pike »

quietriot написа:Пробвай рейтинга , одавна ти намилам :lol: за него, в субару форума работи що годе добре, да има субективен момент и някой може да нахрани някой с отрицателен рейтинг без да е виновен или група френчове да си го дигат едни други , но затова си ти и модовете да ги лекувате , пък и пълно щастие няма знаеш....

Доста по-лесно ще е особено в купува/продава да се закичват некоректни продавачи и купувачи и съответно никой да не купува/продава от/на тях.
Кървави месарски снимки и бракониерски постове .....и какво ли не още ....член си и на другия форум знаеш за какво се ползва и как работи.

Има хора на чието ниво не искам да падам като влезна в дискусия с тях, но ще ги рейтингувам с - веднага .
Има полезни постове които с кеф оценаваш с + вместо да пишеме 20 човека "евала жесток си "!
За рейтинга съм съгласен, хубаво нещо е, ще сложа.
След голямото ъпдейт даже търсих за да сложа, но тези които намерих и бяха компетибъл с текущата версия на форума бяха смотани.
В момента съм забавил ъпдейтите на форума и чакам тези допълнителни модули да наваксат версиите и да се появи добра рейтинг система и по-актуалните версии на платформата. Появи ли се, слагам :tup:

Некоректните купувачи/продавачи може да се направи и много лесно, като се сетне един такъв ранг. Рангът се сетва от мен или модераторите, като за основание може да се ползва натрупан отрицателен рейтинг в обявите или сигнали. Рейтинг система все още няма активна, но системата със сигналите може да се ползва и сега.
Единствено, което мога да направя като доработка е този рейтинг, понеже се касае за обяви, да се визуализира само в подфорумите с обяви.

Кървавите, мерсарските и бракониерските постове мисля, че намаляха, дори не се сещам наскоро да съм срещал. Какво е в другия форум незнам (нямам регистрация), само съм чувал и се радвам, че тук не е така.

Хора, които не харесваш, може да ги сетнеш в листа за "Врагове" (тъпо име, трябва да го сменя) и няма да виждаш въобще постингите им. Защото, ако всеки започне да цъка - на всеки, който по една или друга причина не му харесва, тотално ще се обезсили рейтинг системата, която ще стане система за решаване на лични сметки.

Система за оценка на постове/теми, която да замести "браво", "евала" и т.н. е ОК, така темите ще са по-компактни и не дотам разводнени, по-лесно ще се отсява нужното инфо,
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Pike »

kalinux написа:Бутон "Харесва ми" или "Благодаря" под мнението, има го я някои форуми и върши добра работа за различни неща. Съответно и в профила на всеки излиза статистика за брой мнения и брой харесвания.
Добра идея, засегнал съм я в последния абзац от отговора ми към Васко.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от bat.galin »

Може би една тема "попитай бейбидоктотра" ще разтовари голяма част от другите теми.
От контекста вярвам е ясно, че трябва да е важна.
А и има още доктори...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от quietriot »

bat.galin написа:Може би една тема "попитай бейбидоктотра" ще разтовари голяма част от другите теми.
От контекста вярвам е ясно, че трябва да е важна.
А и има още доктори...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :tup: взе приза за изказване на деня !
Наздраве Галине!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Павел Иванов »

Кхъм , не бях преглеждал темата , ама е те това ми направи силно впечатление :
quietriot написа:...Кървави месарски снимки и бракониерски постове .....и какво ли не още ....член си и на другия форум знаеш за какво се ползва и как работи...
Васе , от как съществуват и двата форума и Манията , и На Риба , доста преди да разбереш за тях иде реч , се пробвам да съм нещо като "буфер" между двата форума щото за всички има място под слънцето .
Та в тоя ред мисли би ли ми посочил конкретен пример , от последно време , подкрепящ думите ти ?
Иначе в "На Риба" не писах в продължение на почти година , иде реч 2004 - 2005 именно заради безсмисленият рейтинг на база постове . Последствие беше махнат и се регнах . Ся пак го има , пак е напълно безсмислен и именно зарад това постоянно си преправям визуализацията на обикновен а не глобален мод , за да нямам никакъв рейтинг под името .
Рейтинга и лайкването са си за фейса , стават и за в детската градина , евентуално за преко сили трети клас , вторият срок в голямото междучасие , но тук сме основно хора преминали пубертета та айде няма нужда :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от quietriot »

Вадиш ми думите от контекста, поста е към Сашо и става дума за субару форума.
Там рвйтинга работи прекрасно и за бонефициране и за хранене, ма може да не сме минали пуберитета там още и затова да бачка....:-P
В на риба нито влизам нито искам да влизам....
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Pike »

Не намирам кой и къде го беше предложил, но идеята беше да се махнат обявите от страницата с преглед на новите мнения във форума:

"Виж новите мнения"
http://forum.fishing-mania.com/search.p ... d=newposts

Тестово сложих филтър засега само за новите мнения от "Продава", ще разширя филтъра да включва и останалите подфоруми от раздела с обяви.

Ще добавя и линк "+/- обяви", с който ще може да се вкл/изк филтъра, все пак има и хора, които следят обявите и им е важно да видят дали има раздвижване и в тези форуми, но по подразбиране няма да се показват.
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от searnox »

Мисля че ще бъде голямо улеснение ако "продава" има 3 секции Въдици, макари и всичко останало. Ще направи раздела малко по подреден.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от Pike »

Ще се въздържа от подобно разширение на форума заради обявите.

Все пак сме форум за риболов, а не специализиран сайт за обяви. Ако бяхме такъв, щеше да има раздел и за куки и за влакна, и за плувки и т.н., но не сме.

Разделът с обяви е по-скоро за улеснение и удобство на хората ползващи форума, да продадат или купят нещо от колега рибар, а не да ставаме агрегатор на обяви.
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Предложения за нови екстри и тунинг на форума ;)

Мнение от jdbc »

Предложение - да има лесен начин потребителите да заключват теми в разделите с обяви.
Струва ми се че имаше нещо такова, или може би - само предложение съм мярнал някъде.
Ще улесни администрирането.
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”