Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

Тази вечер бърз анонс, утре вечер подробен анонс :)

С две думи, "Браво" системата е инсталирана и работи, преводите са на 90%.

Води се "бета версия", защото все още няма официален релииз и е все още в процес на разработка. На сайта на разработчците пише, че при преминаване към финалната версия е възможно да се нулират броячите на "Браво-тата", но е малко вероятно. Дойде ли време до преминаване към финалната версия, аз така или иначе ще им направя бекъп и дори да ги нулира, ще ги прелея после.

Може да давате "Браво", може и да си го вземате, в профилът пише колко "Браво"-та си дал и колко си получил има и други статистики и рейтинги.

Приятно ползване и бравосване, ето и няколко подсказки, къде е как работи в картинки:
bravo-1.jpg
bravo-1.jpg (98.3 KiB) Преглеждано 4592 пъти
bravo-2.jpg
bravo-2.jpg (99.39 KiB) Преглеждано 4592 пъти
bravo-3.jpg
bravo-3.jpg (113.7 KiB) Преглеждано 4592 пъти
PS. Иконката са я направи прекалено в стила на другите и някак ми се губи на мен поне, ще потърся нещо по-шарено, с което да я сменя :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от quietriot »

Чеки да му дам на Асен някое браво , че ми е приятел :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от quietriot »

нещо ме измами пак с това браво , няма такива иконки Саше , поне аз не открих сега!
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Markony »

quietriot написа:нещо ме измами пак с това браво , няма такива иконки Саше , поне аз не открих сега!
Аз също, трих бисквитки, лог-разлог и немаааа :lol:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

А стига бе, вярно ги няма, странни неща стават нощем.

Сега ще чекна да видя за какво иде реч.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

Много странно, изчистих кеша на форума и сега се виждат, ето например тук:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 27#p984227

Но и вчера си се виждаха, нали успях да направя скрийншотите и да дам 1-2 бравота за тест.

Сега отивам на работа, имам една среща до към 11:00 ч и после ще разцъкам по-подробно в настройките, може да има нещо от там.

:tup:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

Цъ, няма да го видите :(

Набързо чекнах настройките и явно е въпрос на настройки на ниво група. Като изляза от срещата ще ги видя.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

Трябва да е готово и да работи. Нацъках права за регистрираните потребители да могат да ползват добавката, погледнах през един тестов акаунт, там бяха бутоните.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от quietriot »

pike написа:Трябва да е готово и да работи. Нацъках права за регистрираните потребители да могат да ползват добавката, погледнах през един тестов акаунт, там бяха бутоните.
да има лайкове , дадох на Асен за мандижте няколко .
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от kalinux »

Някъде излиза бутона, някъде не.

Понеже съм свикнал да ползвам удобствата на тая система в руските форуми, трябва да ви кажа че освен за "браво" може да се ползва и за "видях те", "наблюдавам те, внимавай!". В смисъл някой неприятен тип ръси постоянно глупости и естествено никой не му пуска "браво". И изведнъж най-големият му враг (т.е. ти) му пускаш "браво", т.е. в преносен смисъл.

Другата полза от тая система е да видиш дали не си станал досаден с постоянното пускане на сходни неща. Примерно колегата ХХХ пуска една и съща снимка или клип в десет теми.

Бутонът "браво" не е само в смисъл "харесва ми", но и "съгласен съм с това". Така може да си изградиш профил за определен човек и да разбереш мислите ли еднакво с него по различни теми.
С внимание към детайлите
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от quietriot »

kalinux написа:Някъде излиза бутона, някъде не.

Понеже съм свикнал да ползвам удобствата на тая система в руските форуми, трябва да ви кажа че освен за "браво" може да се ползва и за "видях те", "наблюдавам те, внимавай!". В смисъл някой неприятен тип ръси постоянно глупости и естествено никой не му пуска "браво". И изведнъж най-големият му враг (т.е. ти) му пускаш "браво", т.е. в преносен смисъл.

Другата полза от тая система е да видиш дали не си станал досаден с постоянното пускане на сходни неща. Примерно колегата ХХХ пуска една и съща снимка или клип в десет теми.

Бутонът "браво" не е само в смисъл "харесва ми", но и "съгласен съм с това". Така може да си изградиш профил за определен човек и да разбереш мислите ли еднакво с него по различни теми.
ясно ще изпукам Геле Капацитета , веднага щом пусне щуката отново! :wink:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

kalinux написа:Някъде излиза бутона, някъде не.

Понеже съм свикнал да ползвам удобствата на тая система в руските форуми, трябва да ви кажа че освен за "браво" може да се ползва и за "видях те", "наблюдавам те, внимавай!". В смисъл някой неприятен тип ръси постоянно глупости и естествено никой не му пуска "браво". И изведнъж най-големият му враг (т.е. ти) му пускаш "браво", т.е. в преносен смисъл.

Другата полза от тая система е да видиш дали не си станал досаден с постоянното пускане на сходни неща. Примерно колегата ХХХ пуска една и съща снимка или клип в десет теми.

Бутонът "браво" не е само в смисъл "харесва ми", но и "съгласен съм с това". Така може да си изградиш профил за определен човек и да разбереш мислите ли еднакво с него по различни теми.
Дай линк/ове към местата, където не ти излиза.

Аз например забелязах, че в тази тема нямам такъв бутон. Предположих, че понеже аз съм автор на темата, по някаква странна логика да не ми дава на мен да цъкам лайкове. После обаче проверих друга тема, която също е започната от мен, там си ги имам бутоните.
Това ме навежда на мисълта, че по-скоро в теми с по-специален статут, са забранени лайковете. Например тази е "Съобщение" и се вижда във всички форуми. Ако и темите, в които ти си забелязал, че ги няма бутоните са важни или закачени, ще да е от това.
При всички случаи ще трябва да го дебъгна като имам време и да променя логиката къде да се показва и къде не, спрямо нашите нужди.

Не се бях замислял за допълнителните тълкувания и ползвания на тази добавка, но си напълно прав за това, което си написал.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

pike написа:... Аз например забелязах, че в тази тема нямам такъв бутон. Предположих, че понеже аз съм автор на темата, по някаква странна логика да не ми дава на мен да цъкам лайкове. После обаче проверих друга тема, която също е започната от мен, там си ги имам бутоните.
Това ме навежда на мисълта, че по-скоро в теми с по-специален статут, са забранени лайковете. Например тази е "Съобщение" и се вижда във всички форуми. Ако и темите, в които ти си забелязал, че ги няма бутоните са важни или закачени, ще да е от това. ...
Това го изтествах, като прекарах темата през различните типове тема, единствено когато е "Съобщение", бутоните ги няма, във всички други случаи ги има.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от kalinux »

За мен няма браво, така излиза. :lol: Само мойте мнения нямат браво, сега го забелязах. Иначе освен в тази тема, по другите е ок.
С внимание към детайлите
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Бърз анонс: Браво система (бета версия)

Мнение от Pike »

Да, не може сам да си лайкваш постовете :)
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”