Примамки за едри распери (размисли и разсъждения)

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери (размисли и разсъждения)

Мнение от Pike »

karaburov написа:
Владимир написа::То се напълни с подобни постове,ако има два с риба,следват три спамерски....Да не говорим,че масово сe спами от хора,дали 0 броя репортажа и още толкова снимки...
Ето по горе Владо е описал най точно "форумът" в последните години!!!!
БЕз снимки,(колкото и да се напиня някой) не важи и тва е!
Нито ще му повярва някой,нито ще му вземе мнението за миродавно.А относно тва видях еди къде си и ще е примамка за едри распери е меко казано смешно(още повече менте на някой оригинал),без да си купил и хванал с примамката няма как да стане номера ;)
Пике,аз не помня аз или някой от моите приятели в ерата на смартфоните да е останал без батерия за да снима.Смешно е да отидеш за риба и да не снимаш улова,бил то пуснат или прибран за консумация.Да не говорим,че вече носим телефони,фотоапарати и екшън камери :wink:
Общо взето май си чешеме езиците и правим еротичен масаж на клавиатурите.......а е есен и още се ловят риби.
Да не споменавам от спамерските мнения колко хора спряха да пишат и споделят,а ловят и не си галят клавиатурите.Лошото е,че ще спират и още и тогава ще си спамите тука една шепа хора!
Последните години да, но тенденцията се обръща.

За тези, които не са в течение, в края на 2015 прекратих работа по FMShop, работя на друго място и цялото ми време е за форума.

Магазинът ми поглъщаше цялото време преди, от което форума пострада най-много.

От началото на годината непрекъснато работя по софтуера на форума за да го направя по-добър, а от последните 3-4 месеца следя и абсолютно всички постинги.

Откакто успях да направя допълнението за автоматичен ресайз на снимките при ъплоуд към форума, форумът буквално се залива от снимки, като към днешна дата са вече над 3200, които са прикачени към постове и се хостват във Fishing Mania, отделно има и сума снимки качени другаде.

Колкото до това за батерията, всичко се случва, било батерия, било неудобно да го ползваш, мръсни и мазни ръце, причини много, така че да не се хващаме за детайлите.

Един вид това, което пишеш е на база до 2015, сега с всеки изминал ден става по-добре, дори забелязвам хора, които са спрели да пишат да почват лека полека пак да пишат.

Така че си ъпдейтнете статистиките и впечатленията от форума, защото са оутдейтед ;)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери (размисли и разсъждения)

Мнение от Pike »

Владимир написа::То се напълни с подобни постове,ако има два с риба,следват три спамерски....Да не говорим,че масово сe спами от хора,дали 0 броя репортажа и още толкова снимки...
Затова и от близо 2 седмици във форума работи системата за даване на "Браво", чиято цел е именно да се намалят постовете тип "Браво", "Евала" и усмивки.

Дори и ти имаш 2 дадени бравота, но пък се скъпиш да дадеш браво на някой. Ако вместо да дадеш браво, предпочиташ да го напишеш в поста, то си противоречиш с написаното по-горе.

Няма как вкарвайки тази система като с магия да се изчистят темите от постовете тип "Браво", "Евала", трябва време хората да свикнат да я ползват. Ефектът от нея ще се усети с времето и то за постингите след като е пусната, няма как да преобразува старите постинги.

Колкото до това, че хора с 0 репортажа пишат в излетните теми, преди 10 дни писах разни неща за тях и какви промени ще има, които на практика ще елиминират тези постинги.

Чети анонсите в "За форума и сайта" и ще знаеш какво къде се случва и ще се случва, от там като събереш 1 и 1 ще разбереш и какъв резултат ще има след време, аз не ги правя и пиша тези неща, щото ми е скучно и се чудя какво да правя.
Ако ги беше прочел, сигурно нямаше да напишеш това.

Най-лесно е да се критикува и да се търсят кусури, а всъщност нещата ги има направени или планирани, но се изисква усилие да се прочете и помисли.

Спокойно, това не е фейсбук да трябва да гледаш само това, което ти пред очите и набързо да напишеш нещо, щото след 5 минути ще е късно :tup:
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Примамки за едри распери (размисли и разсъждения)

Мнение от Владимир »

Последния път,отидох за костури и си забраних телефона,снимах рибите на тревата,като се прибрах.Определено,тези снимки не ми носят същата емоция,както,ако съм снимал рибите,живи...

Пп.2Аз спрях да пускам репортажи,а си хващам риби и ходя....Омръзнало ми е,някой да ми обяснява,как се държат рибите,как се пускат(от десетилетия съм рибар и спинингист,повечето не са знаели,какво е блесна,когато аз съм ловил).....Още малко и ще ми дадът ,наклон на у.!Спрях и си реших проблема,риба има много,ходя,но не споделям и във фейсбук,вече,че и там се намират професори...


Пп.Саше,ни съм разглеждал форума в последната година,ни съм забелязал,написаните неща....Имам семейство,вече...отговорности....Мисля за жената,детето и,като имам време,ходя за риба и на фитнес...Не са ми приоритет написаните тук неща...а,както разбра и самия аз не си давам зор....Когато съм заслужавал похвала,са ми срали на труда,тук.Браво,предпочитам да чуя от детето си или жена си,другите хора,неща да ме хвалят,други са ми приоритетите и стимула...


Пп.С две думи,имаше времена,когато десетки пускаха ,редовна репортажи,аз също не пропусках..Доиде момент в,който,вместо да се радват на споделеното,хората се изпокараха в темите...Доста хора спряха или намалиха споделените кадри,а спамерите се изместиха в други теми...Форума сплотяваше,сега разединява,не заради теб и мен а точно ,заради няколкото чешещи клавиатурата,които се увеличиха в последните две години....
То,човек неможе,необезпокояван да си пусне обява,какво остава за споделен излет...


Пп3.Фейсбук ,спрях да посещавам,дори снимка на детето ми нямам там,така,че не съм в крак с модата...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери (размисли и разсъждения)

Мнение от Pike »

:)

Еех Владо, Владо, аз ти обяснявам нещо, ти си гледаш назад и нареждаш ли нареждаш, но няма значение.

Радвам се, че си намерил смисъла в живота си. Нещата, за които си писал наистина са най-важните.

Пък някой ден, ако решиш пак да пофорумстваш, добре си дошъл, само загърби миналото, гледай оптимистично и напред и ще видиш, че нещата се нареждат сами :tup:
arystotel
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 3:13
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти

Re: Примамки за едри распери (размисли и разсъждения)

Мнение от arystotel »

Моя милост, защото съм дългогодишен и не особено активен списващ в риболовните форуми, особено уважавам поведението на „pike“, като “домакин“, а не цензор. Подобни добросъвестни водещи допринасят за информацията, а не за търговията. Трябва ли да се заблуждаваме, че воблерът в устата на една риба е доказателство, че тя е уловена именно с него? Вместо да рекламират по скъпите рекламни сайтове , търговците могат да пробутат стоката си, като снимат една примамката в устатата на уловена /дори и не от тях/ едра риба. Не случайно Христос е изгонил търговците от храма! Това се нарича продуктово позициониране и в телевизията са заплаща доста скъпо като косвена, но много успешна реклама. В нашите сайтове тя е безплатна. Щото сме балъци. Щото сме си хоби фанатици. Видим ли на снимка рибата с увиснала от устата й скъпа и прескъпа примамка, търчим да си я купим. Ура за търговците, защото е залежала в нечий прекалено печалбарски магазин! Винаги имайте предвид, че светът е разделен на верующи и на търговци. Не случайно у нас китайски примамки за един долар се продават като оригинали за по 20 лв. И т.н., и т. н
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”