"Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Книга за препоръки и оплаквания.
choko70
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 9:44
Риболов: спининг,кастинг
дал Браво: 11 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от choko70 »

Не ми е първата макара.Мисля,че ми изпада евтино-160$
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от yuri todorov »

Така го обръщаме на чат....ама айде!

160 $ не са съвсем малко пари....Не знам дали е евтино :roll:
А и дали ще ти върши работа за под 7-те грама

От българско, за по малко от 300 лв. може да си купиш нова съвременна макара, която със сигурност ще обезпечава и по-ниските грамажи добре

http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=4716

За още някой лев отгоре, можеш да я тунингваш и подобриш още


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


choko70
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 9:44
Риболов: спининг,кастинг
дал Браво: 11 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от choko70 »

Благодаря за предложението
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от tommy12 »

Здравей, както е написано в ревюто може да достигнеш с 3 грама около 10 метра, за примамки от 6 грама няма да имаш никакви проблеми.
Неподвижният индуктор е предимство при късите дистанции, например ако ловиш пъстърва на малка река.Както виждаш макарата се води финес ползвай я с флуорокарбон 8лб,9лб ili 10lb директно, а не с плетено ще си по доволен.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от milen_ilchev »

Колега, за няколко долара отгоре можеш да си вземеш Daiwa Alphas SV 2015. С нея ще хвърляш комфортно примамки от 3,5 грама нагоре. Не знам защо си се спрял на модел от 2011 година?! Ако е заради цената, то има и доста по-евтини Китайски варианти, дето ще ти свършат работа. Abu имат също макари в твоя ценовия диапазон, от които също ще останеш доволен.
choko70
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 9:44
Риболов: спининг,кастинг
дал Браво: 11 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от choko70 »

tommy12 написа:Здравей, както е написано в ревюто може да достигнеш с 3 грама около 10 метра, за примамки от 6 грама няма да имаш никакви проблеми.
Неподвижният индуктор е предимство при късите дистанции, например ако ловиш пъстърва на малка река.Както виждаш макарата се води финес ползвай я с флуорокарбон 8лб,9лб ili 10lb директно, а не с плетено ще си по доволен.
Благодаря ти приятелю,вече си поръчах и хибридни лагери за нея :tup:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от yuri todorov »

tommy12 написа:Здравей, както е написано в ревюто може да достигнеш с 3 грама около 10 метра, за примамки от 6 грама няма да имаш никакви проблеми.
Неподвижният индуктор е предимство при късите дистанции, например ако ловиш пъстърва на малка река.Както виждаш макарата се води финес ползвай я с флуорокарбон 8лб,9лб ili 10lb директно, а не с плетено ще си по доволен.
Здрасти,

Сигурно, ще останеш изненадан от факта, но, тук в България не се срещат хора, които да ловят пъстърва така, на малка според месните български стандарти река, ползвайки флуорокарбон 8, 9, еле пък с 10 либри, и с примамки по 3-4-5 грама.
Малката река тук е наистина малка, с широка 2-3-4 метра и примамки над 5 грама, почти не играят.

Макарата се води финес, ама се има предвид, един малко по-друг финес. За други риби.
А за риболова на пъстърва си трябва и въдица.
Когато шпулата е тежка 14 гр, никакви лагери не решават генерално проблема с леките примамки! Това е личното ми виждане.
Предполагам разбираш, какво точно имам предвид!

Поздрави!
:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от tommy12 »

Здравей, колегата точно е казал че ще ползва примамки "не по-малко от 6 грама". Риболов на пъстърва на малка река го дадох само като пример, имах в предвид неподвижният индуктор който не позволява да има много овър рънове при къси дистанции замятания. И хибридните лагери ще помогнат за по лесното завъртане на шпулата.
Можеш да си купиш на по късен етап и новата SV Шпула която е съвmeстима за твоята макара която обсъждаме продават се по $70.
choko70
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 9:44
Риболов: спининг,кастинг
дал Браво: 11 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от choko70 »

tommy12 написа:Здравей, колегата точно е казал че ще ползва примамки "не по-малко от 6 грама". Риболов на пъстърва на малка река го дадох само като пример, имах в предвид неподвижният индуктор който не позволява да има много овър рънове при къси дистанции замятания. И хибридните лагери ще помогнат за по лесното завъртане на шпулата.
Можеш да си купиш на по късен етап и новата SV Шпула която е съвmeстима за твоята макара която обсъждаме продават се по $70.
Напълно си прав,не възнамерявам да си правя извращения с така наречения "ултра-лайт кастинг",всички знаем,че за тази цел всеки си има най-обикновена спинингова макара :tup:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от yuri todorov »

Случайно, попаднах на една обявичка, която кореспондира с горното питане, което пък питане виси отдавна и без връзка в тази обща тема.

Моля, нЕкой с права и възможности, да из-редактира темата и отдели питането като самостоятелно и със заглавие.

За втори път моля г-н Администратора да отдели Бейткастинг-а, като напълно самостоятелен подфорум.

Благодаря!

:D


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от Pike »

Че аз не съм ли, малеее това съм го пропуснал.

Оки ще се погрижа :tup:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: "Мултипликатори" -> "Бейткастинг"

Мнение от yuri todorov »

Много ти благодаря за което!

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”