Някои снимки не се визуализират

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Някои снимки не се визуализират

Мнение от jagger1 »

Привет.
От снощи забелязах, че някои снимки не виждат през мобилно устройство (телефон с Андроид или с Уиндоус).
При проверка с бутона "Прегледай" уж всичко е наред. От лаптопа след бутона "Изпрати" всичко е нормално. Снимките се виждат в новото мнение, но само на лаптопа. Ако обаче, новото мнение се преглежда от телефон (Андроид или Уиндоуски), Или всички снимки не се виждат, или някои се виждат, а други не. Това е от снощи и днес включително.

Ето двата ми поста:
Тук снимките не се виждат на мобилно устройство.
На лаптопа всичко е ОК.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 5#p1015524

Тук само няколко снимки (4 снимки) не се виждат на мобилно устройство (последните три и петата от долу нагоре). Останалите се виждат на мобилното устройство.
На лаптопа - всичко е ОК.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 0#p1015558

Къде да търся проблема? Снимките ги линквам от албума ми в Гугъл.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от koi4a »

Без претенции за меродавност според мен проблема идва от там, че на лаптопа гугъл хром ти се отваря с профила и ти си виждаш снимките. Пробвай да отвориш мненията с експлорер на лаптопа и пак няма да се виждат.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от jagger1 »

Със или без влизане в профила - все е едно и също. Албумите са отворени за четене и се четат и без профил. Нали и другите трябва да ги виждат, като съм ги публикувал :D .

Иначе и останалите снимки няма да се виждат. В едни и същи албуми са. До вчера нямаше никакъв проблем.

На лаптопа съм с Мозилата.
На телефоните - с Хром и Мозила - все тая. Старите снимки се отварят без проблем. Само двете - последните от днес не работят.

Това излиза на екраните на мобилно устройство - и с Андроид, и с Уиндоус:
Изображение

Изображение

п.п.: Шах. Горните две снимки в този пост ги виждам нормално на всички устройства :roll:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от Pike »

Ще да има нещо с настройките за виждане извън профила ти, защото аз там снимки не виждам нито през телефон, нито през компютър, независимо какъв браузър ползвам.

Това става дума за първата тема и за част от втората.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от jagger1 »

Ще погледна дали Гугълците не са ми погодили пак някой номер с вечните им ъпдейти и промени, които правят. Не им е за първи път.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от jagger1 »

ЧНГ. Много здраве и късмет. Много рибки и красиви излети. :11:

Отново странни неща се случват със снимките в някои последни мои постове.
Вчерашен пост. Всичко беше нормално за три часа след публикуването на постс. После снимките престанаха да се визуализират най-напред на телефон (и под Андроид, и под Уиндоус). В същото време на компа и лаптоп се визуализираха нормално до 12.00 ч. към днешна дата (и без логване, и с логване). След 12.00 ч. днес, изчезнаха снимките, когато се влиза във форума без логване, но логнат все още ги виждах. Накрая, докато отговарях на колега във въпросната тема, визуализацията на снимките тотално изчезна и когато съм логнат. :shock:

Нищо не е редактирано и пипано по въпросните снимки и по въпросния пост. Какъв може да е проблема? Вече три-четири пъти ми се случва от около половин година.

Въпросният пост и тема:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2#p1020151
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от Pike »

Нещо с гугъл и правата ще е, опитвам да отворя снимката самостоятелно в отделен таб, пак нищо.

А защо не качваш снимките директно в поста, хем е много лесно, хем и са в самия форум и работи ли форума, работят и снимките ;)
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Някои снимки не се визуализират

Мнение от jagger1 »

Ами всички снимки, които качвам са в албума ми Photos на Гугъла. Няма проблеми с другите снимки. Снимките в горния пост над проблемния също са от там и са от същия албум. :roll:
Ето и линк към албума:
https://photos.app.goo.gl/hT418mXGI9awbMc83

С правата няма как да имам проблем, защото снимките са си мои, аз съм ги снимал, аз съм ги обработвал и са споделени. Всички снимки. Получава се от време на време някаква селективност при визуализирането им и то само на определени снимки. Качвани са по един и същ тертип всички. Но някои спират да се визуализират след известен период, без да е пипано нещо.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”