Нямам думи.....!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Контрата
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 15:06
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 3 пъти

Нямам думи.....!

Мнение от Контрата »

Беше ден неделя,хубаво време само за риболов.Обиколих блиските реки покрай Пазарджик и за финал отидох кум ВЕЦ Алеко да изпробвам някоя муха за пастърва на рибарника.Направи ми впечатление,че след отклонението на рибарника са се струпали доста
автомобили и най-различни возила с конска тяга което запали моето любопитсво.Качих се на дигата на левия изравнител по посока Пещера
и какво да видя:Едно село"дискриминирани"по техните думи,мургави не а оксидирани ауе направо мангали и то МНОГООООООО
Бяха не по-малко от 150 ,няма да кажа какво.Тва кепове,сакове,мрежи и всякакви изобретения виждани и невиждани.По-неловките си отиваха с 10-15кг аопитните с по 40-50кг
Вдигам телефона и съобщавам на ИАРА това което виждам на което ми се отговори,че ще се вземат мерки.Стоях до 18ч.а се обадих в 11ч. и видях как и последното мангалче с неговата МЯРКА/една найлонова торба/пълна с маламерки си замина та нямаше дори и един от ИАРА да му избърше сополите защото беше настинало от риболова.
Наслука; :evil: :evil: :evil: :evil: :?:
Правя каквото си искам !
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Егати!
Само не разбрах този водоем към рибарника ли е бил, или този от другата страна на пътя?
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: Нямам думи.....!

Мнение от Lubo »

Контрата написа:Беше ден неделя,хубаво време само за риболов.Обиколих блиските реки покрай Пазарджик и за финал отидох кум ВЕЦ Алеко да изпробвам някоя муха за пастърва на рибарника.Направи ми впечатление,че след отклонението на рибарника са се струпали доста
автомобили и най-различни возила с конска тяга което запали моето любопитсво.Качих се на дигата на левия изравнител по посока Пещера
и какво да видя:Едно село"дискриминирани"по техните думи,мургави не а оксидирани ауе направо мангали и то МНОГООООООО
Бяха не по-малко от 150 ,няма да кажа какво.Тва кепове,сакове,мрежи и всякакви изобретения виждани и невиждани.По-неловките си отиваха с 10-15кг аопитните с по 40-50кг
Вдигам телефона и съобщавам на ИАРА това което виждам на което ми се отговори,че ще се вземат мерки.Стоях до 18ч.а се обадих в 11ч. и видях как и последното мангалче с неговата МЯРКА/една найлонова торба/пълна с маламерки си замина та нямаше дори и един от ИАРА да му избърше сополите защото беше настинало от риболова.
Наслука; :evil: :evil: :evil: :evil: :?:
Контра, ти сега чак ли разбираш че ИАРА не може да си свърши работата по предназначение и че такъв контролен орган на практика НЯМА?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Контрата
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 15:06
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 3 пъти

Мнение от Контрата »

От другата страна на пътя спрямо рибарника.
Правя каквото си искам !
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Контра,
Трябваше да се обадиш в София област и от там щяха да задействат поделението в Пазарджик. Като им се обадят от горе - не могат да махнат с ръка и " да го преместят в другия крачол".
Един пресен пример тук: http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=1161
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Тези два водоема са напоителни изравнители от ВЕЦ"Алеко" ... Намират се до развъдника за пъстърва и в тях винаги има риба. Когато спаднат достатъчно или се скъсат мрежите от рибарника, става това дето е описал Контрата .... А от ИАРА не ги е еня особено, защото водоемите не са от особено значение ...
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

Имам чувството че ИАРА не ги е еня за нищо.
Поне 7-8 пъти съм им звънял и винаги отговора е един и сащ "Ще пратим някого",но и реакцията винаги е една и съща НИКАКВА .
Но както се казва надеждата умира последна .
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”